Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-05-17, 22:45
spyros77 Ο χρήστης spyros77 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-05-2017
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ammophila Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι σκύλοι πάντα ανάλογα τη ράτσα γαβγίζουν σαν τρελοί σε γάτες σε νυχτερίδες σε έντομα σε άλλοφυλους σκύλους στην πέρα γειτονιά ακόμα και στο φεγγάρι.Τωρα για τα πουλιά.πως ήταν δεμένα από που; με τι είδους σκοινί;πχ αν ήταν στόμα με στόμα η λαιμό με λαιμό , είναι εύκολα εξηγήσιμο.
Καλησπέρα, το είδος του σκοινιού δεν το ξέρω, όμως γνωρίζω ότι ήταν δεμένα μεταξύ τους από τα πόδια...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-05-17, 08:18
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ Ο χρήστης ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Γεια κι από μένα! Η γνώμη μου είναι οτι θα πρέπει να αλλάξουν σπίτι γιατί μάλλον κάτι συμβαίνει εκεί. Μπορεί π.χ. οι προηγούμενοι ένοικοι να ασχολούνταν με μαγείες και διάφορα τέτοια. Ο σκύλος εντάξει, μπορεί να γαβγίζει με το παραμικρό (αν και οι άνθρωποι ξέρουν το σκυλί τους). Τα κοράκια, πες οτι κάποιος ήθελε να τους κάνει πλάκα ή να τους τρομάξει. Τα οικονομικά που πηγαίνουν χάλια δεν είναι κάτι αφύσικο, το περίεργο θα ήταν να πήγαιναν καλά στην Ελλάδα των μνημονίων. Αλλά και τα πράγματα να μετακινούνται και να βλέπουν στον καθρέπτη πρόσωπο παιδιού, εντάξει, μαζεύονται πολλά!
Δεν νομίζω οτι είναι εύκολο να τα εξηγήσεις όλα αυτά μαζί και σίγουρα, αν δεν σε τρομάζουν, σου χαλάνε την διάθεση και σε αγχώνουν. Και το σπίτι μας θέλουμε να το νιώθουμε καταφύγιο, όχι να φοβόμαστε που υπάρχουμε μέσα σ αυτό.
Η αλήθεια βέβαια είναι οτι να ψάχνεις να βρεις άλλο σπίτι να νοικιάσεις και να μετακομίσεις είναι πολύς κόπος, φασαρία και έξοδα.
Ας προσπαθήσουν πρώτα με κανέναν αγιασμό ή ευχέλαιο μήπως στρώσει η κατάσταση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ : 13-05-17 στις 08:20
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-05-17, 14:28
ammophila Ο χρήστης ammophila δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2004
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, το είδος του σκοινιού δεν το ξέρω, όμως γνωρίζω ότι ήταν δεμένα μεταξύ τους από τα πόδια...
Πετονιά; μεσινεζα;υπάρχει η βάρβαρη τακτική , σε τόπο με πολλά πουλιά,γλάρους, γεράκια, καρακαξες, να δένουν σε πετονιά ένα κομμάτι "μεζέ" ΚΑΙ στα δυο άκρα,για τα πετούμενα και να το πετάνε στον αέρα. Η συνέχεια είναι λογοκριμένη , ο νοών νοητω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ammophila : 13-05-17 στις 14:29
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.