Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-06-17, 12:17
Το avatar του χρήστη Silena
Silena Ο χρήστης Silena δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2016
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Οντότητες σε σχήμα μπάλας

Καλησπέρα σε όλους.
Ήθελα να εκφράσω την περιέργεια μου σχετικά με πολλαπλές εμπειρίες που έχω σχετικές με τον τίτλο.

Όταν είμαι ξαπλωμένη πολλές φορές εδώ και μια 15ετία τουλάχιστον βλέπω άυλες οντότητες σε σχήμα μπάλας, άλλες φορές πιο μικρές και άλλες πιο μεγάλες.

Ο πατέρας μου μου έλεγε να μην φοβάμαι και οτι είναι οντότητες οι οποίες απορροφούν ενέργεια απο τα συναισθήματα μου και πως είμαι τυχερή που μπορώ και τις βλέπω.

Εγώ ωστόσο δεν ένιωσα ποτέ τυχερή.

Θέλω να τονίσω πως αυτές οι οντότητες δεν έχουν σχεδόν ποτέ την ίδια μορφή. Έχω δει κάποιες που μοιάζουν με τρίχες, ναι τρίχες που περιστρέφονται γύρω απο έναν κύκλο, μια φορά είδα μια τεράστια να είναι ακριβώς δίπλα μου, μαύρη σαν πίσσα όπου και ήταν εκείνη που με τρόμαξε περισσότερο απ'όλα.

Εχθές και μετά απο καιρό είδα την πιο μικρή που έχω δει ποτέ και ίσως και την πιο όμορφη. Ήταν στο μέγεθος ενός μεγάλου πορτοκαλιού και ήταν πολύχρωμη. Απίστευτα χρώματα.

Όταν κινούμαι εγω κινούνται και εκείνες μαζί μου ερχόμενες προς το μέρος μου και αν κλείσω τα μάτια μου ή γυρίσω αλλού και ξανακοιτάξω χάνονται πάντα.

Έχει κάποιος κάποια παρόμοια εμπειρία ή γνώση για να με διαφωτίσει λίγο; Γιατί θα ήθελα να μάθω τον λόγο που τις βλέπω, που υπάρχουν και τι είναι τελικά.

Δεν ξέρω αν σας ακούγονται γελοία αυτά που παραθέτω αλλά ήμουν πάντα απο τους τυχερούς ανθρώπους που ότι και να βίωνα που θεωρούνταν μεταφυσικό, το εκμυστηριευόμουν στον πατέρα μου και δεν με έκανε ποτέ να αισθανθώ άσχημα παρά μόνο ξεχωριστά!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!
__________________
I've gained the world and lost my soul..Maybe it's cause I'm getting old..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-06-17, 16:02
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Αυτά που βλέπεις silena πιθανόν να είναι "μεταφράσεις" που κάνει ο νους σου σε δρώμενα τα οποία αντιλαμβάνεσαι διαισθητικά. Τι ακριβώς δρώμενα, τι συμβαίνει δηλαδή, στ' αλήθεια δεν νομίζω να μπορεί να σου απαντήσει κανένας με σιγουριά.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-06-17, 02:19
Ryu Ο χρήστης Ryu δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-05-2017
Περιοχή: Between Heaven and Hell
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Γεια σε όλους
Silena, όταν διάβασα αυτά που έγραψες νωρίτερα, θυμήθηκα κάτι που είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό στο διαδίκτυο και λεγόταν φαινόμενο Orbs. Δεν ξέρω να σου πω τίποτα περισσότερο για αυτές τις ’'σφαίρες’’ πέρα από αυτά που εμφανίζονται, σε περίπτωση που γράψεις την λέξη αυτή σε μια από τις μηχανές αναζήτησης.
http://www.noosfera.gr/ma-ti-ine-tel...n-afta-ta-orbs
http://www.metafysiko.gr/?p=1537
Πιστεύω πως υπάρχουν κάποιοι φίλοι εδώ που πιθανό να γνωρίζουν πολύ περισσότερα για το θέμα αυτό από εμένα. Εύχομαι να βοήθησα κάπως……
__________________
Όσο Ζω Μαθαίνω!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.