Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 23-10-10, 16:00
moonraiser Ο χρήστης moonraiser δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-10-2010
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Παιδιά γειά σας είμαι καινούρια στo site βασικά σήμερα γράφτηκα και αυτό γιατί εχθές άκουσα την πιο περίεργη ιστορία.Μία φίλη μου είπε κάποια πράγματα και στην αρχή δεν ήξερα τι να πιστέψω αλλα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορώ να την περάσω για τρελλή η να πώ ότι όλα είναι της φαντασίας της γιατί φαίνεται για ένα πολύ υγι΄'ες ψυχολογικά άτομο πολύ ώριμο και είναι και απο τα άτομα που εμπιστεύομαι αρκετά.Θέλω να σας πώ αυτά που μου είπε και να μου δώσετε και την δική σας συμβουλή για το τι ακριβώς της συμβαίνει.Πρώτα απο όλα μου είπε ότι ανήκει στους αλαφροίσκιωτους πράγμα που μου "επιβεβαίωσε " δείχνοντας μου το χέρι της που είχε ένα Α χαραγμένο.Φαίνεται απο το χέρι αυτό?γιατί και εγώ στο χέρι μου έχω Α αλλα δεν με έχει πεηρεάσει καθόλου.Μου είπε ότι βλέπει σκιές όμως σκιές μαυρες ότι ακούει ανάσες ότι βλ΄'επει όνειρα αηδιαστικά που κυριαρχεί το μαύρο χρώμα (δεν θέλω να τα περιγράψω λεπτομερώς γιατί ανατριχιάζω πολύ για να τα επαναφέρω στην μνήμη μου)ότι το βράδυ στο σπίτι της ανοίγουν ξαφνικά οι βρύσες ότι ακούγονται νύχια πάνω στο μαξιλάρι της και μάλιστα ότι στο όνερο της πολλές φορές βλέπει τρείς άντρες μαυροφορεμένους ο ένας με μπλέ μάτια ο άλλος με κόκκινα και ο άλλος με μαύρα αν δεν κάνω λάθος.Για κάποιο χρονικό διάστημα ηρέμησε βέβαια γιατί έκανε κάποιες ενέργειες για να διώξει ένα άτομο που της έφερνε τόσο αρνητική ενέργεια αλλα δεν έκανε ποτέ αγιασμό.Τώρα όλα αυτά σίγουρα δεν μπορείς να τα πείς ότι περνούν και αδιαφορα απο την ζωή της ούτε και απολύτως καλά!ξέχασα να αναφέρω ότι πολλές φορές ακούει πάλι ανάσα βήματα χτυπήματα στους τοίχους και ομως δεν την τρομάζουν γιατί της θυμίζουν μία νεκρή κυρία που ούσε στο σπίτι τους τις τελευταίες τις στιγμές.Όλα αυτά μπορούν να την βλάψουν.?Εξηγήσε μου λίγο την κατάσταση εσείς που έχετε ψαχτεί λίγο περισσότερο!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-10-10, 09:02
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

[QUOTE=moonraiser;82818]... πράγμα που μου "επιβεβαίωσε " δείχνοντας μου το χέρι της που είχε ένα Α χαραγμένο.Φαίνεται απο το χέρι αυτό?γιατί και εγώ στο χέρι μου έχω Α αλλα δεν με έχει πεηρεάσει καθόλου.![/QUOTE

αυτο στο χερι ειναι Χ και οχι Α. αν ενωνεται με καμια αλλη γραμμη μπορει να μοιαζει με Α. ειναι αναμεσα απο τις γραμμες του πεπρωμενου και της καρδιας, περιπου στη μεση του χεριου και λιγο προς τα πανω. με βαση την χειρομαντεια το εχουν ανθρωποι που εχουν "δυναμεις" αλλα πρεπει να το εχεις και στα δυο χερια υποχρεωτικα για να ανηκεις σε αυτους
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-10-10, 19:21
Mphx Ο χρήστης Mphx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2010
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

[QUOTE=demi;82829]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moonraiser Εμφάνιση μηνυμάτων
... πράγμα που μου "επιβεβαίωσε " δείχνοντας μου το χέρι της που είχε ένα Α χαραγμένο.Φαίνεται απο το χέρι αυτό?γιατί και εγώ στο χέρι μου έχω Α αλλα δεν με έχει πεηρεάσει καθόλου.![/QUOTE

αυτο στο χερι ειναι Χ και οχι Α. αν ενωνεται με καμια αλλη γραμμη μπορει να μοιαζει με Α. ειναι αναμεσα απο τις γραμμες του πεπρωμενου και της καρδιας, περιπου στη μεση του χεριου και λιγο προς τα πανω. με βαση την χειρομαντεια το εχουν ανθρωποι που εχουν "δυναμεις" αλλα πρεπει να το εχεις και στα δυο χερια υποχρεωτικα για να ανηκεις σε αυτους
Εμενα στα χερια μου γινεται τετοιο πανηγυρι γραμμων..που και Χ να ειχα..δεν θα το καταλαβαινα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-10-10, 19:31
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moonraiser Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά γειά σας είμαι καινούρια στo site βασικά σήμερα γράφτηκα και αυτό γιατί εχθές άκουσα την πιο περίεργη ιστορία.Μία φίλη μου είπε κάποια πράγματα και στην αρχή δεν ήξερα τι να πιστέψω αλλα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορώ να την περάσω για τρελλή η να πώ ότι όλα είναι της φαντασίας της γιατί φαίνεται για ένα πολύ υγι΄'ες ψυχολογικά άτομο πολύ ώριμο και είναι και απο τα άτομα που εμπιστεύομαι αρκετά.Θέλω να σας πώ αυτά που μου είπε και να μου δώσετε και την δική σας συμβουλή για το τι ακριβώς της συμβαίνει.Πρώτα απο όλα μου είπε ότι ανήκει στους αλαφροίσκιωτους πράγμα που μου "επιβεβαίωσε " δείχνοντας μου το χέρι της που είχε ένα Α χαραγμένο.Φαίνεται απο το χέρι αυτό?γιατί και εγώ στο χέρι μου έχω Α αλλα δεν με έχει πεηρεάσει καθόλου.Μου είπε ότι βλέπει σκιές όμως σκιές μαυρες ότι ακούει ανάσες ότι βλ΄'επει όνειρα αηδιαστικά που κυριαρχεί το μαύρο χρώμα (δεν θέλω να τα περιγράψω λεπτομερώς γιατί ανατριχιάζω πολύ για να τα επαναφέρω στην μνήμη μου)ότι το βράδυ στο σπίτι της ανοίγουν ξαφνικά οι βρύσες ότι ακούγονται νύχια πάνω στο μαξιλάρι της και μάλιστα ότι στο όνερο της πολλές φορές βλέπει τρείς άντρες μαυροφορεμένους ο ένας με μπλέ μάτια ο άλλος με κόκκινα και ο άλλος με μαύρα αν δεν κάνω λάθος.Για κάποιο χρονικό διάστημα ηρέμησε βέβαια γιατί έκανε κάποιες ενέργειες για να διώξει ένα άτομο που της έφερνε τόσο αρνητική ενέργεια αλλα δεν έκανε ποτέ αγιασμό.Τώρα όλα αυτά σίγουρα δεν μπορείς να τα πείς ότι περνούν και αδιαφορα απο την ζωή της ούτε και απολύτως καλά!ξέχασα να αναφέρω ότι πολλές φορές ακούει πάλι ανάσα βήματα χτυπήματα στους τοίχους και ομως δεν την τρομάζουν γιατί της θυμίζουν μία νεκρή κυρία που ούσε στο σπίτι τους τις τελευταίες τις στιγμές.Όλα αυτά μπορούν να την βλάψουν.?Εξηγήσε μου λίγο την κατάσταση εσείς που έχετε ψαχτεί λίγο περισσότερο!
Αγαπητή moonraiser...

Κάποτε... ο κόσμος ήταν πιο απλός από τώρα.
Κυριαρχούσε κανείς όχι επειδή είχε λεφτά.. αλλά επειδή μπορούσε να πείσει τους άλλους ότι πρέπει να τον φοβούνται.

Έτσι... κάποιος.. επειδή είχε στο σόι του αυτό το χαρακτηριστικό... το διέδωσε... και έμεινε.

Και ερχόμαστε στον 21ο αιώνα και λέμε ακόμα για γραμμές στα χέρια που σημαίνουν δυνάμεις και δεν ξέρω γω τι...

Μήπως κάτι έχει χάσει κάποιος;
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-10-10, 19:40
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή moonraiser...


Και ερχόμαστε στον 21ο αιώνα και λέμε ακόμα για γραμμές στα χέρια που σημαίνουν δυνάμεις και δεν ξέρω γω τι...

Μήπως κάτι έχει χάσει κάποιος;
ε καλα μην εισαι τοσο απολυτος για το τι ισχυει και τι οχι και για το ποιος το εχει χασει η οχι...παντως αυτο που ανεφερα για την χειρομαντεια ισχυει...οντως αυτο σημαινει το Χ...τωρα αν ειναι αληθεια η οχι...απαντησε μου με σιγουρια οτι δεν υπαρχει θεος και θα σου πω αν ισχυει η οχι

(δεν ειμαι θρησκολιπτη...μην παρεξηγηθω...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-10-10, 20:30
Mphx Ο χρήστης Mphx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2010
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Ενωχ , μπορει οι γραμμες στα χερια να μην σημαινουν απολυτως τιποτα

αλλα αυτο που αναφερεις εσυ στηριζεται καπου?ετσι απλα πιστευεις οτι εγινε και το αναπαραγαγεις?

γιατι εγω μπορω να πω οτι τον μεσαιωνα οποιος ειχε ψυχικες δυναμεις με μαγικο τροπο χαραζοταν ενα Χ στο χερι του...
τι παει να πει ?οτι ετσι γινοταν ?

καλυτερα να αναφερομαστε σε γεγονοτα...και οχι σε πεποιθησεις...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.