Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-12-10, 10:08
Το avatar του χρήστη |Κατερίνα|
|Κατερίνα| Ο χρήστης |Κατερίνα| δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 35
Question Μερικά περίεργα περιστατικά...

Μπορεί να μην είναι τόσο αξιοπερίεργα, εκτός από ένα που θα ήθελα να το διευκρινήσω. Και πάλι όμως, ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια-εξήγηση.

1ο περιστατικό - Σεισμός
Κοιμόμουν όταν ξαφνικά αισθάνομαι μια δόνηση, σαν να ήταν σεισμός. Ένα απ' αυτά τα πραγμάτα που έχουν αυτά τα μεταλλικά συνήθως πόδια (δεν θυμάμαι το όνομά τους...), και που βρισκόταν στο δωμάτιο μου επίσης ακούγεται, σαν να το είχε κουνήσει κάποιος. (Σημειώστε ότι ήμουν σε μια πάρα πολύ "περιέργη" κατάσταση ύπνου-ξύπνιου που δεν μου έχει ξανατύχει. Γιατί όχι μόνο είχα φοβερή υπνηλία, συνήθως ο εγκέφαλος μου αντιδράει γρήγορα όταν ξυπνάει, έτσι νομίζω τουλάχιστον, αλλά και δεν πανικοβλήθηκα ούτε στο ελάχιστο. Και δεν είναι μόνο αυτό, αισθανόμουν απόλυτη αδιαφορία, ούτε φόβο, τίποτα.) Μετά ξυπνάω τους γονείς μου, τούς ρωτάω αν κατάλαβαν τίποτα από σεισμό, μου είπαν όχι και ότι το ονειρεύτηκα!
Την όλη ιστορία την ξαναθυμήθηκα όταν προημερόν μιλάγαμε στην Γεωγραφία για τους σεισμούς, και ρώτησα τον καθηγητή μου. Αυτός μου λέει ότι δεν γίνονται οι σεισμοί αισθητοί στον ίδιο βαθμό απ' όλους τους ανθώπους... Δεκτόν, αλλά οι γονείς κοιμούνταν στο ακριβώς διπλανό δωμάτιο... Γιατί δεν κατάλαβαν τίποτα...;

2ο - Χαστούκι
Αυτό το έχει γράψει και κάποιος άλλος πριν από εμένα, αλλά η δικιά μου "ιστορία" είναι ελαφρώς διαφορετική. Κοιμόμουν πάλι, και ξαφνικά αισθάνομαι να μου ρίχνει κάποιος ένα χαστούκι, λίγο πιο κάτω απ' το αριστερό μου αυτί. Πετάγομαι πάνω, τίποτα. Μετά προσπαθούσα να καταλάβω αν το ονειρεύτηκα και αυτό, και γι' αυτούς που ενδεχομένως θα ρωτήσουν, όχι, δεν αισθάνθηκα κάποιον ίσως ουσιαστικό πόνο στο ξύπνιο μου, απλώς αισθάνθηκα το χτύπημα...

3ο και ίσως πιο σημαντικό - "Κιτρινίλα"
Το όνομα "κιτρινίλα" το έχω δώσει εγώ, σε καιρούς που το κίτρινο δεν ήταν της αρεσκείας μου, αλλά και τώρα που έχω μεγαλώσει αρκετά και δεν έχω πρόβλημα με το κίτρινο ακόμα κίτρινο μου φαίνεται...
Που λέτε λοιπόν, στο δωμάτιο μου έχω μια άσπρο λάμπα (άσπρο φως εννοείται), της οποίας το φως φαίνεται ροζ εξαιτίας του "κελύφους" της λάμπας. Υπάρχουν φορές που αυτό μου φαίνεται αφύσικα κίτρινο (κάπως μπεζ...)... Αυτή η "αλλαγή" χρώματος συνοδεύεται από ένα αποκρουστικό θα έλεγε κανείς, περίεργο, αίσθημα...
Αν κάποιος αισθανόταν το ίδιο με εμένα εκείνες της φορές και έμπαινε στο δωμάτιο, θα έμπαινε με μια αίσθηση προσοχής, ότι πρέπει να προσέχει... Η ατμόσφαιρα είναι... πώς να το πω, δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά, ...σου δίνει μια αίσθηση, αρνητικής ενέργειας να το πω...; Σαν να σε κοιτάει κάποιος με σοβαρό ύφος, με βλέμμα όμως άδειο... Πολύ πολύπλοκο αίσθημα...
Έχω παρατηρήσει επίσης ότι η κατάσταση χειροτερεύει όταν το δωμάτιο είναι ακατάστατο, και όχι από άποψη αισθητικής...
Έχω μιλήσει στους γονείς μου για αυτό το περιστατικό. Η μητέρα μου θεωρεί ότι φταίει η ακαταστασία, μιας και δυσκολεύομαι πολύ να της το εξηγήσω... Ο πατέρας μου λέει ότι η γιαγιά μου (απ' την πλευρά του πατέρα μου) είχε μερικές ικανότητες, εκ των οποίων μου έχει πει ότι, παρ' όλο που σε προχωρημένη ηλικία είχε πρόβλημα στα μάτια, μπορούσε να καταλάβει τι πρόβλημα έχεις κοιτώντας το πρόσωπό σου, ακόμα και όταν δεν έβλεπε καλά... Ο ίδιος μου έχει πει ότι όταν ήταν μικρός ένιωθε μερικές φορές το ίδιο πράγμα, ότι δηλαδή το φως γινόταν πιο κίτρινο απ' ότι ήταν ήδη, και ότι τότε αισθανόταν άσχημα...

----------
Με συγχωρείται αν τα περιστατικά μοιάζουν "σαλτσάτα", αλλά προσπαθώ να είμαι όσο πιο περιγραφική γίνεται... Επίσης, σημειώστε ότι δεν έχω προηγούμενα με πνεύματα και τέτοια (έτσι νομίζω τουλάχιστον), οπότε δεν ξέρω τι γίνεται, και επίσης, στην περίπτωση της κιτρινίλας, η κιτρινίλα δεν επηρεάζεται από την διάθεσή μου τις ώρες εκείνες, και την παρατηρώ από σχετικά μικρή ηλικία, αν θυμάμαι καλά...
----------
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει, ή έχει τα ίδια προβλήματα με εμένα; Θα χαρώ πολύ να βοηθήσω άμα με ρωτήσετε κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη |Κατερίνα| : 06-12-10 στις 10:10
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-12-10, 15:22
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Καταρχήν γεία σου .

Στις επόμενες αράδες θέλω να υποσημειώσω ότι δεν έχω κανένα σκοπό και καμία πρόθεση να σε προσβάλω ή να σε μειώσω . Οι ερωτήσεις που ενδέχεται να κάνω έχουνε καθαρά σκοπό να αποσαφηνίσουν (στο μυαλό μου φυσικά) κάποια πράγματα .

Εαν θέλει μπορείς να μου πείς σε πιο έτος της ηλικίας σου βρίσκεσαι ?

Ρωτάω για να δω εαν κάποιες παρόμοιες εμπειρίες που συνέβηκαν σε εμένα έχουνε σχέση με την ηλικία ή όχι . Προσπαθώ να βρώ κοινά στοιχεία στις παρόμοιες εμπειρίες έτσι ώστε ίσως στο μέλλον να μπορέσουμε να προσδιορίσουμε γιατί και πότε συμβαίνουν . ( χεχ εδώ σε ένα τόπικ κάποιος κάποτε με είχε ρωτήσει εαν είχα έμμηνο ρήση στο γεγονός , χεχ που ίσως να ακούγεται άσχετο αλλά ίσως και να ήτανε πιο σχετικό απο ότι νομίζαμε . Χεχ ) .

Τα περιστατικά που περιγράφεις γίνανε με την σειρά που τα περιγράφεις ή ο σεισμός πρώτος και το χαστούκι δεύτερο ?

Χρονολογικά τα περιστατικά είχανε τι απόσταση μεταξύ του ?

Δηλαδή για παράδειγμα : Το χαστούκι έγινε τον Απρίλιο και ο σεισμός τον Αύγουστο ? Η το χαστούκι έγινε 22 Απριλίου και ο σεισμός 23 Απριλίου ?

Εχεις ασχοληθεί με το μεταφυσικό , σαν συζήτηση για παράδειγμα , με φίλους ?

Οπως βλέπεις δεν αναφέρομαι στην κιτρινίλα γιατί έχεις ήδη πει πως προϋπήρχε των άλλων 2 .

Ξανά υποσημειώνω οτι δεν ρωτώ με το σκοπό χλευασμού . Δεν ξέρω εαν θα σε βοηθήσω ή όχι αλλά θα προσπαθήσω .
Δεν έχω όλες τις απαντήσεις του σύμπαντος και πάντα βασίζομαι στην προσωπική μου εμπειρία (30 χρόνων - όχι δεν είμαι μόνο 30 ) και ικανότητα που εως τώρα δεν με έχει βγάλει ψεύτρα και ίσα ίσα έχει αφήσει πολλούς ανθρώπους άναυδους .

(Οφείλω να ομολογήσω οτι νιώθω τρομερή ικανοποίηση όταν έχω απέναντί μου κάποιον που με χλευάζει για τις ικανότητες μου και έπειτα απο ένα "διάβασμα" τον βλέπεις να σε κοιτάει εμβρόντητος με το στόμα ανοιχτό και να προσπαθεί να εξηγήσει τα ανεξήγητα . Ανεκτίμητης αξίας ) - άσχετο το ξέρω -

Φιλικά
Archangelic
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-12-10, 15:58
picasso Ο χρήστης picasso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2010
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από |Κατερίνα|[U
3ο και ίσως πιο σημαντικό - "Κιτρινίλα"[/U]
Το όνομα "κιτρινίλα" το έχω δώσει εγώ, σε καιρούς που το κίτρινο δεν ήταν της αρεσκείας μου, αλλά και τώρα που έχω μεγαλώσει αρκετά και δεν έχω πρόβλημα με το κίτρινο ακόμα κίτρινο μου φαίνεται...
Που λέτε λοιπόν, στο δωμάτιο μου έχω μια άσπρο λάμπα (άσπρο φως εννοείται), της οποίας το φως φαίνεται ροζ εξαιτίας του "κελύφους" της λάμπας. Υπάρχουν φορές που αυτό μου φαίνεται αφύσικα κίτρινο (κάπως μπεζ...)... Αυτή η "αλλαγή" χρώματος συνοδεύεται από ένα αποκρουστικό θα έλεγε κανείς, περίεργο, αίσθημα...
Αυτό που λες το έχω ακούσει από μια γνωστη μου παλιότερα .. ότι άλλαζαν ξαφνικά τα χρώματα στους τοίχους του σπιτιού τους και η ατμόσφαιρα γινόταν βαριά απότι μου είχε πει όμως είχε ασχοληθεί μαζί με την αδερφή της και κάποια αλλα άτομα με τελετουργικά επίκλησης οντοτήτων και κάποια στιγμή επειδή πέθανε η μητέρα της από το σοκ αποφάσισε να σταματήσει να ασχολείται με αυτά και απότι μου είχε πει ευθυνόταν μια οντότητα που είχε ξεμείνει προσκολλημένη πάνω της και τρεφόταν από την αρνητική της ενέργεια (κλάμα , στενοχώρια , φόβος)με αποτέλεσμα να προκαλεί περιστατικά όπου πηγαίνει χωρίς ουσιαστικά να φταίει η ίδια σε κάτι.
Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλα αν όντως κάτι συμβαίνει η μοναδική εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι πως κάποια οντότητα προκαλεί αυτά τα φαινόμενα για να τραφεί από τον φόβο σου. Δεν λέω ότι απαραίτητα συμβαίνει κάτι τέτοιο απλά αν συμβαίνει είναι το μονο που μπορώ να σκεφτώ. Μια συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να προσπαθήσεις να μην φοβάσαι και να μην δίνεις σημασία ώστε να κοπεί η σύνδεση μαζί σου (δηλαδή να του κόψεις την τροφή) ώστε να φύγει. Ελπίζω να σε βοήθησα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-12-10, 17:27
Το avatar του χρήστη |Κατερίνα|
|Κατερίνα| Ο χρήστης |Κατερίνα| δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

@Archangelic

Μην στεναχωριέσαι, δεν με πρόσβαλες! Είμαι 13-14, μιας που ρωτάς για την ηλικία μου. Και όσο για την σειρά των περιστατικών, με συγχωρείς αλλά δεν θυμάμαι... Πιστεύω ότι ο σεισμός είναι πολύ πιο πρόσφατος, γιατί της ιστορίας με το χαστούκι δεν της έδωσα πολύ σημασία παρ' όλο που με προβλημάτησε κάπως, και γι' αυτό δεν θυμάμαι την ημερομηνία.
Ναι, έχω ασχοληθεί με το μεταφυσικό, αλλά με την έννοια της προσωπικής έρευνας. Δηλαδή δεν συζητώ και πολύ με φίλους, ίσως με τους γονείς μου, αλλά τις περισσότερες φορές ψάχνω μόνη μου.


Και σε εσένα φίλε picasso, όχι, το θέμα της κιτρινίλας συνεχίζεται εδώ και πολύ καιρό, κανείς δεν έχει πάθει τίποτα κακό, και εγώ δεν φοβάμαι, να πω την αλήθεια, ούτε μπορώ να καταλάβω τι θα ήθελε να βρίσκεται συγκεκριμένα στο δωμάτιό μου και γιατί... Δημιουργείται όμως μια πολύ άσχημη ατμόσφαιρα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-12-10, 17:34
Το avatar του χρήστη gayteacher
gayteacher Ο χρήστης gayteacher δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Το πρώτο κατά πάσα πιθανότητα είναι αυτό:
http://www.failedsuccess.com/index.p...p_hypnic_jerk/

Το τρίτο μου θυμίζει το φαινόμενο της συναισθησίας.
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%...83%CE%AF%CE%B1
__________________
Κάθε αλήθεια περνάει από τρία στάδια. Πρώτα γελοιοποιείται. Μετά βρίσκει σφοδρή αντίθεση. Και στο τέλος θεωρείται αυτονόητη.
Άρθουρ Σοπενχάουερ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-12-10, 17:49
Το avatar του χρήστη |Κατερίνα|
|Κατερίνα| Ο χρήστης |Κατερίνα| δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

Οι δύο περιπτώσεις που μου παρουσίασες είναι αρκετά ακριβής, θα έλεγα!

Πρέπει να ομολογήσω ότι μ'αρέσει πολύ να γράφω, και πράγματι μερικές φορές έχω αντιστοιχήσει μερικές λέξεις και κάποιους αριθμούς με χρώματα, και έχω προτιμήσεις όσων αφορά τα γράμματα. όχι σε πολύ μεγάλο βαθμό όμως.
Δεν πάσχω από καμιά ασθένια ούτε παίρνω τίποτα περίεργο, αλλά είτε έχω συνασθησία είτε όχι αυτό που θέλω να τονίσω είναι η... αίσθηση αυτή, που καταντάει ενοχλητική από ένα σημείο και πέρα, αφού μου χαλάει την διάθεση... Εννοώ, μπορεί η συνασθησία να προκαλεί και αυτή την άσχημη ατμόσφαιρα, που "προκαλείται" κιόλας όποτε θέλει;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-12-10, 18:21
Το avatar του χρήστη gayteacher
gayteacher Ο χρήστης gayteacher δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή

Το πρώτο το έχω νιώσει και εγώ αρκετές φορές. Μάλλον το αισθάνονται σχεδόν όλοι οι άνθρωποι κατά καιρούς.

Για το τρίτο στο μεταπτυχιακό που κάνω μία καθηγήτρια είπε ότι συναισθητικοί είναι μεγαλύτερο ποσοστό ατόμων από όσο νομίζουμε αν και μέχρι τώρα δεν έχω γνωρίσει κανέναν προσωπικά!
Δεν ξέρω αν προκαλεί και άσχημη αίσθηση αλλά υπάρχουν ένα σωρό τύποι συναισθησίας και μη νομίζεις ότι οι επιστήμονες τα έχουν διερευνήσει ενδελεχώς αυτά τα θέματα, καθώς είναι και δύσκολα από την φύση τους για κάτι τέτοιο, επειδή κυρίως βασίζονται στην υποκειμενική εμπειρία.

Πάντως είδες τι λέει ότι «η εμφάνισή της είναι σε μεγάλο βαθμό κληρονομική». Ταιριάζει μ αυτά που μας είπες και εσύ. Ότι το ένιωθε και ο μπαμπάς σου.
__________________
Κάθε αλήθεια περνάει από τρία στάδια. Πρώτα γελοιοποιείται. Μετά βρίσκει σφοδρή αντίθεση. Και στο τέλος θεωρείται αυτονόητη.
Άρθουρ Σοπενχάουερ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 06-12-10 στις 20:10
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-12-10, 20:04
picasso Ο χρήστης picasso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2010
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gayteacher Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως είδες τι λέει ότι «η εμφάνισή της είναι σε μεγάλο βαθμό κληρονομική». Ταιριάζει μ αυτά που μας είπες και εσύ. Ότι το ένιωθε και ο μπαμπάς σου.
θα μπορούσε να είναι και κάτι άλλο αφού μας λέει πως η γιαγιά της είχε κάποιες ενδεχομένως ανεπτυγμένες ψυχικές ικανότητες ίσος να έχει και αυτή.
Και επίσης αν είχε κάποια ασθένεια πιστεύω θα είχε τύχει να της συμβεί αυτό και κάπου αλλου και όχι μονο στο δωμάτιο της.
----
Εγώ για παράδειγμα είχα προσπαθήσει με κάποιες τεχνικές να ανοίξω το τρίτο μου μάτι και δεν το έκανα σωστά λόγο αγνοιας και τώρα έχω ανεπτυγμένο ένστικτο , βλέπω όνειρα και μετά συμβαίνουν , μερικές φορες αντιλαμβάνομαι διαφορες παρουσίες σε συγκεκριμένους χορούς αλλα δυστυχώς με αυτά ακολουθούν και τα αρνητικά που μέσα σε αυτά συγκαταλέγεται και το να γίνεσαι κάτι σαν πομπός για διαφορες οντότητες που μονο το καλο μας δεν θέλουν απλά μας κάνουν την ζωή δυσκολότερη αν τους δώσουμε σημασία.

Oποτε σε περιπτώση που είχε κάποιες ανεπτυγμένες αισθήσεις από φυσικού της χωρίς να έχει κάνει κάτι ίσος γίνετε και αυτή σαν πομπός και να τα τραβάει άθελα της.

Και κάτι τελευταίο , πρόσεχε μην βρείς τίποτα ξόρκια εξαγνίσεις του χορού η εξορκισμού από το χορό από το internet και τα δοκιμάσεις γιατί τα αποτελέσματα μπορεί να είναι εντελώς αντίθετα και ενδεχομένως να μην συμβαίνει κάτι παραφυσικό στον χορό σου και με αυτό να το προκαλέσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-12-10, 20:55
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Δεν γίνετε μόνο πομπός μα γίνετε και δέκτης .

Εχ περίμενα πως θα είσαι σε αυτή την ηλικία γιατί μου θύμισε η ιστορία σου πολλά ...

Οκ για να δούμε .

Εμένα απο μικρή στο δωμάτιο μου επικρατούσε πάντα πολικό ψύχος . Οταν όλοι οι άλλοι το καλοκαίρι χρειάζονταν Α/C εγώ κοιμόμουνα με πάπλωμα και κλειστά παράθυρα (τρελή οικονομία ρεύματος) και αισθανόμουν μια παγωμένη ανάσα στο μάγουλό μου ...

Παρ' ότι μετακομίσαμε το ίδιο συνέβαινε και στο καινούριο σπίτι (τζάμπα τα λευτά που έδωσε ο πατέρας μου για να βάλει A/C στο δωμάτιο μου) . Τολμώ να κάνω ένα συσχετισμό με το κίτρινο φως (κρίμα εσύ δεν έχεις δικό σου A/C ). (κάνουμε και λίγο χιούμορ γιατί εγώ προσωπικά πάντα γελούσα με αυτό που μου συνέβαινε ) .
Ναι ήτανε οντότητες αλλά εμένα μου εκδηλωνόντουσαν και αλλιώς απο πολύ μικρή ηλικία .

Στα 13 μου λοιπόν άρχισαν τα πράγματα να γίνονται πιο έντονα .
Άρχισα να έχω όνειρα που επαληθευόντουσαν .
Άρχισα για πλάκα την χειρομαντία και στο τέλος , αφού ότι έλεγα έβγαινε , άρχισα να μαζεύω φαν κλαμπ ....
Αρχισα να παρουσιάζω ανεξήγητες μελανιές μετά απο κάθε βράδυ . Οχι δεν έχω απο τα κρεβάτια που έχουνε γύρω γύρω ένα ψηλό ξύλο , όχι δεν έχω έπιπλα σε απόσταση του κρεβατιού που να μπορεί να χτυπούσα . <- Το τελευταίο δεν ισχύει στη περίπτωσή σου γιατί αν ήταν να σου συμβεί θα συνέβαινε σε πολύ νεαρή ηλικία .

Τι γίνεται λοιπόν ? Όλοι οι άνθρωποι εκπέμπουν μια ενέργεια . Κάποιοι περισσότερο , κάποιοι λιγότερο . Η δικιά σου είναι αρκετή για να προσελκύσει άλλες ενέργειες αλλά όχι αρκετά δυνατή για να σε περάσουν για πύλη .

Ο σεισμός . Οταν μου συνέβηκε ο σεισμός αυτός που λές (μόνο που δε εμένα δεν ταρακουνήθηκε λιγουλάκι το κρεβάτι αλλά χοροπηδούσε σαν ράπερ σε έξαρση) είχα τσατίσει κάποιες οντότητες με την συμπεριφορά μου . Και εμένα οι γονείς μου , μου είπανε πως όνειρο έβλεπα αλλά εγώ δεν έχω την τάση να ονειρεύομαι ξύπνια .

Γενικός το κρεβάτι το χαστούκι και η κιτρινίλα μοιάζουν τακτικές δοκιμασίας . Δηλαδή ότι και να είναι δοκιμάζει να δει τι ακριβώς θα σε φοβίσει ή ακόμα καλύτερα θα σε τρομοκρατήσει .

Είναι σημαντικό το να μην φοβηθείς . Να ξέρεις τίποτα δεν μπορεί να σου κάνει κακό . Μπορεί να επιδρούν ελάχιστα στην πραγματικότητα μας αλλά ΔΕΝ μπορούνε να μας αγγίξουν και να μας βλάψουν .

Όσο για την συναισθησία ... Οι άνθρωποι που πάσχουν απο αυτή την ασθένεια (γιατί ασθένεια είναι) όταν ακούνε ένα ήχο ή όταν μυρίζουν μια μυρωδιά αυτομάτως στο οπτικό τους πεδίο εμφανίζετε ένα μεγάλο χρωματιστό τετράγωνο .

Ντοκιμαντέρ του discovery channel .
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-12-10, 22:08
Το avatar του χρήστη |Κατερίνα|
|Κατερίνα| Ο χρήστης |Κατερίνα| δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

Χμμμ... Ε, τότε δεν πρέπει να έχω συναισθησία τελικά, γιατί δεν βλέπω τετράγωνα και τέτοια...

Αλλά, παιδιά, εγώ δεν δοκίμασα ποτέ τίποτα σχετικό με πνεύματα, και μου φαίνεται κάπως...παρατραβηγμένο να έχουν κάτι μαζί μου. Δεν έχω δει ποτέ κανένα, ούτε ασχολήθηκα με κάποιον τρόπο επικοινωνίας μαζί τους. Γίνεται να με επισκέπτονται στα καλά καθούμενα;

Και όσο για τον φόβο, όπως είπα όταν μπαίνω στο δωμάτιο μου, ή είμαι ήδη μέσα και γίνεται αυτό το πράγμα με την κιτρινίλα, δεν φοβάμαι. Δεν είναι αίσθημα κακίας, ή κάτι τέτοιο. Οπότε να "τραφεί" απ' το φόβο μου δεν νομίζω...

(Μεγάλη φασαρία κατέντησε το θέμα. Με συγχωρείτε αν έχετε αγανακτίσει...)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.