Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-04-17, 02:45
Panos_Α Ο χρήστης Panos_Α δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-04-2017
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή Ονειρο με ανθρωπους ζομπι στα υπογεια

Γεια σας,

Θελω να διηγηθω καποια ονειρα που εχω δει απο μικρος μεχρι και χτες σχετικα με ανθρωπους που μοιαζουν σαν ζομπι τους οποιους πετυχαινω οποτε βρισκομαι σε μερη που ειναι πολυ υπογεια.

Τη πρωτη φορα που το ειδα αυτο ημουνα σε ενα σουπερμαρκετ και στα πλαγια εξω ειχε ενα υπογειο παρκινγκ οπου ηταν γεματο απο ανθρωπους σαν ναρκωμανης, αρρωστους και περπατανε στη θεση τους σα τη γνωστη σειρα με τα ζομπι. Στην αρχη ειδα δυο τρεις αλλα οσο βαθαινει ειναι τιγκα. Το συναισθημα ειναι τρομακτικο και παντα φοβαμαι μη με πλησιασουν.
Τη δευτερη φορα ημουν με το αμαξι μου σε ενα μεγαλο παρκινγκ εταιρειας οπου με κοιταζαν αυτοι κ κατι μου ελεγαν. Ασχημα πραγματα και προσπαθουσα να φυγω με το αυτοκινητο.
Τη τριτη φορα ημουν με μεγαλη παρεα σε υπογειες κατακομβες σαν σκουριασμενο σιδερο και οπως εστριψα σε μια γωνια να βρω την εξοδο τους ειδα και ηταν μπολικοι. Οπου κοβαν βολτες και παραμιλανε βριζουνε σα μανιακοι.
Χτες πηγα στον υπνο μου να κατεβω κατι σκαλες να παρω ενα κουβα και οπως κατεβαινα κατω βρηκα δυο τρεις στις σκαλες και ενω κοιταζα πιο βαθια ηταν παρα πολοι. Οσοι ειναι διπλα μου αναγνωριζουν οτι δεν ειμαι ενας απ αυτους και βριζουν κ με κοιταζουν. Δε μπορω να παω πιο βαθια γιατι γινεται χαμος. Ειναι πολυ φοβιστικο.
Εγραψα ολο αυτο για να μου πειτε τη γνωμη σας ή εαν εχετε δει κατι παρομοιο. Δεν ειμαι αλαφροισκιωτος ουτε πιστευω σε φαντασματα κλπ. μιας και δεν εχω δε κατι.Ουτε τη σειρα βλεπω τη γνωστη και γενικα δε με εξιταρουν ιστοριες τετοιες ουτε μπορω να πω οτι τις φοβαμαι.
Προσφατα πριν μια βδομαδα διαβασα τις θεωριες για τη κουφια γη κλπ. Καθως ενα φιλος μου το προτεινε οταν του ειπα για αυτα ενω δεν ειχα καμια ιδεα.
Θελω τη γνωμη σας.! Ευχαριστω για το χρονο σας.

__________________________________
To ride, shoot straight and speak the truth.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panos_Α : 24-04-17 στις 03:35
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-04-17, 13:47
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panos_Α Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας,

Θελω να διηγηθω καποια ονειρα που εχω δει απο μικρος μεχρι και χτες σχετικα με ανθρωπους που μοιαζουν σαν ζομπι τους οποιους πετυχαινω οποτε βρισκομαι σε μερη που ειναι πολυ υπογεια.

Τη πρωτη φορα που το ειδα αυτο ημουνα σε ενα σουπερμαρκετ και στα πλαγια εξω ειχε ενα υπογειο παρκινγκ οπου ηταν γεματο απο ανθρωπους σαν ναρκωμανης, αρρωστους και περπατανε στη θεση τους σα τη γνωστη σειρα με τα ζομπι. Στην αρχη ειδα δυο τρεις αλλα οσο βαθαινει ειναι τιγκα. Το συναισθημα ειναι τρομακτικο και παντα φοβαμαι μη με πλησιασουν.
Τη δευτερη φορα ημουν με το αμαξι μου σε ενα μεγαλο παρκινγκ εταιρειας οπου με κοιταζαν αυτοι κ κατι μου ελεγαν. Ασχημα πραγματα και προσπαθουσα να φυγω με το αυτοκινητο.
Τη τριτη φορα ημουν με μεγαλη παρεα σε υπογειες κατακομβες σαν σκουριασμενο σιδερο και οπως εστριψα σε μια γωνια να βρω την εξοδο τους ειδα και ηταν μπολικοι. Οπου κοβαν βολτες και παραμιλανε βριζουνε σα μανιακοι.
Χτες πηγα στον υπνο μου να κατεβω κατι σκαλες να παρω ενα κουβα και οπως κατεβαινα κατω βρηκα δυο τρεις στις σκαλες και ενω κοιταζα πιο βαθια ηταν παρα πολοι. Οσοι ειναι διπλα μου αναγνωριζουν οτι δεν ειμαι ενας απ αυτους και βριζουν κ με κοιταζουν. Δε μπορω να παω πιο βαθια γιατι γινεται χαμος. Ειναι πολυ φοβιστικο.
Εγραψα ολο αυτο για να μου πειτε τη γνωμη σας ή εαν εχετε δει κατι παρομοιο. Δεν ειμαι αλαφροισκιωτος ουτε πιστευω σε φαντασματα κλπ. μιας και δεν εχω δε κατι.Ουτε τη σειρα βλεπω τη γνωστη και γενικα δε με εξιταρουν ιστοριες τετοιες ουτε μπορω να πω οτι τις φοβαμαι.
Προσφατα πριν μια βδομαδα διαβασα τις θεωριες για τη κουφια γη κλπ. Καθως ενα φιλος μου το προτεινε οταν του ειπα για αυτα ενω δεν ειχα καμια ιδεα.
Θελω τη γνωμη σας.! Ευχαριστω για το χρονο σας.

__________________________________
To ride, shoot straight and speak the truth.
Καλωσήρθες φίλε μου στο φόρουμ.το πρώτο που θα σου συνιστούσα είναι να μην μπλέκεις στο μυαλό σου πολλά πράγματα ταυτόχρονα(όπως πχ αναφέρεις και άλλες πτυχες του μεταφυσικου όπως αλαφροϊσκιωτους,κούφια γη κτλπ) περισσότερο θα σε μπερδέψουν παρά θα σε βοηθήσουν να βγάλεις συμπέρασμα τέτοιες σκέψεις(όπως και τον καθένα μας)

Τώρα για τα όνειρά σου με ζόμπι προσωπικά τουλάχιστον δεν μου μοιάζουν να έχουν τόσο πολύ μεταφυσική χροιά,αλλά περισσότερο ψυχολογική,σαν να δέχεσαι(ή να νιώθεις ότι δέχεσαι) πίεση-κριτική ή και χλευασμό από τους γύρω σου και αυτή η πίεση σε ακολουθεί και στα όνειρα. Σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να αφήνεις τα όνειρα να σε επηρρεάζουν τόσο,έχω δει πολύ πιο αρρωστημένο όνειρο,σε σημείο που όταν ξύπνησα αναρωτιόμουν αν είναι και το μυαλό μου αρρωστημένο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnkokk : 24-04-17 στις 13:48
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-04-17, 14:29
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Κλασσικές ιστορίες για αγρίους, βγαλμένες από ταινίες τρόμου και βιντεοπαιχνίδια του τύπου silent hill. Πρωτοτυπία μηδέν!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-06-17, 03:12
Darkthrone Ο χρήστης Darkthrone δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2017
Περιοχή: Νέα σμυρνη
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Διαβασε λιγο φροιντ περι ονειρων και θα καταλαβεις οτι αυτα που γραφεις δεν εχουν καμια σχεση περι προσωπικης εμπειριας μεταφυσικου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.