Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-05-17, 00:31
EYAGGELOS Ο χρήστης EYAGGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Οργονίτες

Γεια σας παιδιά. θα ήθελα να πει κάποιος εάν έχει βιώσει ψυχική επίθεση...η γενικά μεγαλύτερης κλίμακας αρνητική ενέργεια φορώντας οργονίτη από το φυσιολογικό που λίγο πολύ νιώθουμε .Γνωρίζω τι είναι οργονίτης όπως και κατασκευάζω οπότε μην μπείτε στον κόπο να εξηγήσετε το τι είναι.
__________________
ΕΖΗΣΑ ΕΡΗΜΟΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-05-17, 11:28
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Δεν γίνεται κατανοητό τι θέλεις να πεις. Αν έχει τύχει κάποιος να φορά οργονίτη και να βιώσει ψυχική επίθεση γι' αυτό το λόγο ή τα συμπέσει να του συμβεί; Τι σημαίνει το "από το φυσιολογικό που λίγο πολύ νιώθουμε";
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-05-17, 14:30
EYAGGELOS Ο χρήστης EYAGGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν γίνεται κατανοητό τι θέλεις να πεις. Αν έχει τύχει κάποιος να φορά οργονίτη και να βιώσει ψυχική επίθεση γι' αυτό το λόγο ή τα συμπέσει να του συμβεί; Τι σημαίνει το "από το φυσιολογικό που λίγο πολύ νιώθουμε";

Ναι αν έχει συμβεί ποτέ να νιώσεις αρνητικά φορώντας οργονίτη.
__________________
ΕΖΗΣΑ ΕΡΗΜΟΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-05-17, 17:16
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε EYAGGELOS καλώς ήλθες στο μεταφυσικό..

Μια και δεν είμαι γνώστης του θέματος όπως πιστεύω και άλλοι φίλοι στο παρόν
φόρουμ θα θελα να σε παρακαλέσω να κάνεις μια σύντομη αναφορά στο τί είναι
οι οργονίτες πως φτιάχνονται και τι σχέσει έχουν με την ψυχική επίθεση.....


Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-05-17, 18:33
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Η μητέρα της κοπέλας μου έχει σπίτι της κάτι οργονίτες, το είδος που είναι σαν πυραμίδα και την έχω δει να φορά που και που κάτι σαν στρογγυλά στο λαιμό. Την ρώτησα κάνα δυο φορές, μου έδωσε και είχα κι εγώ για κάποια διαστήματα επάνω μου και στο αμάξι μου ένα τέτοιο. Να σου τώρα πω τη γνώμη μου, έχω καταλήξει πως είναι απάτη εντελώς. αν αισθάνεσαι τίποτα θετικό ή αρνητικό, πιστεύω πως θα είναι ψυχολογικής φύσης παρά οτιδήποτε άλλο.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-05-17, 18:50
EYAGGELOS Ο χρήστης EYAGGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μητέρα της κοπέλας μου έχει σπίτι της κάτι οργονίτες, το είδος που είναι σαν πυραμίδα και την έχω δει να φορά που και που κάτι σαν στρογγυλά στο λαιμό. Την ρώτησα κάνα δυο φορές, μου έδωσε και είχα κι εγώ για κάποια διαστήματα επάνω μου και στο αμάξι μου ένα τέτοιο. Να σου τώρα πω τη γνώμη μου, έχω καταλήξει πως είναι απάτη εντελώς. αν αισθάνεσαι τίποτα θετικό ή αρνητικό, πιστεύω πως θα είναι ψυχολογικής φύσης παρά οτιδήποτε άλλο.
Έχεις απόλυτο δίκιο..και εγώ εκεί έχω καταλήξει μετά από διάφορα τεστ...ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
__________________
ΕΖΗΣΑ ΕΡΗΜΟΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-05-17, 19:40
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Να συμπληρώσω πως κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι πια, πως ο Wilhelm Reich πoτε δεν είχε φτιάξει τέτοια μικρά μαραφέτια, ούτε καν τα είχε αναφέρει σαν περιγραφή. Αντιθέτως οι συσσωρευτές οργόνης του ήταν κάτι θάλαμοι ή μεγάλες συσκευές. Αυτά πρέπει να τα έφτιαξαν άλλοι εκ των υστέρων, δεν ξέρω από που εμπνεύστηκαν. Ασχέτως αν ποτέ δούλεψαν αυτά του Reich.

Θα μου επιτρέψεις όμως να βάλω κι ένα κομματάκι που μ' αρέσει:

https://www.youtube.com/watch?v=pllRW9wETzw
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-05-17, 20:45
EYAGGELOS Ο χρήστης EYAGGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 33
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Να συμπληρώσω πως κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι πια, πως ο Wilhelm Reich πoτε δεν είχε φτιάξει τέτοια μικρά μαραφέτια, ούτε καν τα είχε αναφέρει σαν περιγραφή. Αντιθέτως οι συσσωρευτές οργόνης του ήταν κάτι θάλαμοι ή μεγάλες συσκευές. Αυτά πρέπει να τα έφτιαξαν άλλοι εκ των υστέρων, δεν ξέρω από που εμπνεύστηκαν. Ασχέτως αν ποτέ δούλεψαν αυτά του Reich.

Θα μου επιτρέψεις όμως να βάλω κι ένα κομματάκι που μ' αρέσει:

https://www.youtube.com/watch?v=pllRW9wETzw
Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες...παλιά ο Reich έβαζε οργανικό και ανόργανο εναλλάξ πχ οργανικό βαμβάκι και τσίγκο...ακόμα απορώ πως λειτουργούσε αυτό..άσχετα με θεωρία...δοκίμασα με πολλά πράγματα ασήμι 999 καθαρό χαλκό κτλ...όμως κανένα αποτέλεσμα...αυτό που έχω παρατηρήσει όμως πέρα από οργονη είναι πως εάν έχεις στην τσέπη σου μαγνητίτη τραβάς βλέμματα...αν θέλεις δοκίμασε και πες μου αν θέλεις. Ωραίο τραγουδάκι
__________________
ΕΖΗΣΑ ΕΡΗΜΟΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-05-17, 09:46
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EYAGGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες...παλιά ο Reich έβαζε οργανικό και ανόργανο εναλλάξ πχ οργανικό βαμβάκι και τσίγκο...ακόμα απορώ πως λειτουργούσε αυτό..άσχετα με θεωρία...δοκίμασα με πολλά πράγματα ασήμι 999 καθαρό χαλκό κτλ...όμως κανένα αποτέλεσμα...αυτό που έχω παρατηρήσει όμως πέρα από οργονη είναι πως εάν έχεις στην τσέπη σου μαγνητίτη τραβάς βλέμματα...αν θέλεις δοκίμασε και πες μου αν θέλεις. Ωραίο τραγουδάκι
Ο τρόπος λειτουργίας των Οργονοσυσσωρευτών του Ράιχ έχει κάποια λογική. Εκείνος των 'οργονιτών' δεν έχει καμιά - πλην της αυθυποβολής
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-05-17, 14:43
EYAGGELOS Ο χρήστης EYAGGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pholarchos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο τρόπος λειτουργίας των Οργονοσυσσωρευτών του Ράιχ έχει κάποια λογική. Εκείνος των 'οργονιτών' δεν έχει καμιά - πλην της αυθυποβολής
Ίσως να έχει κάποια λογική ..όμως σε δοκιμές που έχω κάνει και με πατροπαράδοτο τρόπο..ξύλο-βαμβάκι-ντουλάπα μικρή δεν έχω δει κανένα αποτέλεσμα εκτός και αν ο Pάιχ έκανε και κάτι άλλο που δεν είναι πουθενά γραμμένο ακόμα και με συνεδρίες που έχω πραγματοποιήσει σε κοντινά μου άτομα που είχαν κάποιο όχι και τόσο σοβαρό πρόβλημα υγείας....
__________________
ΕΖΗΣΑ ΕΡΗΜΟΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.