Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #421  
Παλιά 21-08-13, 15:09
sceptic Ο χρήστης sceptic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Voel αν και δεν είχα σκοπό να γράψω ξανά στο θέμα, συμφωνώ φίλε.
Απάντηση με παράθεση
  #422  
Παλιά 21-08-13, 17:03
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Αγαπητέ Voel, επανέρχεσαι πάλι ζητώντας από τους συντονιστές να με αποκλείσουν. Επικαλούμενος το γεγονός,
το ότι με έχουν αποκλείσει από ορισμένα και σε μειοψηφία άλλα φόρα. Όπου, οι λόγοι του αποκλεισμού μου, για έναν αντικειμενικό αναγνώστη, είναι προφανείς.
Ας αναφερθούν τώρα ορισμένα φόρα στα οποία έλαβα μέρος, και οι συντονιστές τους με αντιμετώπισαν ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...50952593,d.bGE
http://www.filoumenos.com/forum/view...?f=188&t=14253
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f...32187#p5377880
http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...50952593,d.bGE
http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...50952593,d.bGE
http://sinevohia.gr/index.php/topic,....html#msg20657
http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...50952593,d.bGE
http://forum.kithara.gr/index.php?to...0272#msg690272
http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...Uw6URd_v8kaB6w
http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...V7-3MqljBbpoYg

Οι εδώ συντονιστές, καθώς και οι σε σωρεία προαναφερόμενα άλλα φόρα που έχω συμμετάσχει,
έχουν επίγνωση του λειτουργήματός τους, με συνέπεια να είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΙ.
Απάντηση με παράθεση
  #423  
Παλιά 21-08-13, 17:22
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από Vakryle
Το σύμπαν δημιουργήθηκε πριν 13 δισ. χρόνια και η Γη πριν από 4 δισ. χρόνια.
Αγαπητέ Vakryle με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι.
Για δες τι αμφιβολίες εκφράζονται σχετικά με το χρόνο που παρήλθε από την αρχή της ζωής (= όπως τη φαντάζονται οι ορισμένοι):
Παράθεση:
Ακόμη και οι ημερομηνίες έχουν πια μπερδευτεί - αδυνατούν να ορίσουν χρονικά την πρώτη εκείνη στιγμή της δημιουργίας.
Ήταν περίπου ένα δισεκατομμύριο χρόνια πριν… Ήταν νωρίτερα…;
Ε, όχι οι μονίμως μπερδεμένοι και, στο θέμα της χρονολόγησης, να θέλουν να γίνουν σημείο αναφοράς!!!

Ο επιστημονικός όρος της επαγωγικής λογικής. ΔΕΝ αφήνει ΚΑΝΕΝΑ περιθώριο στους διάφορους μπερδεμένους σκοταδιστές.
Γράφει στα παλαιότερα των υποδημάτων του τις διάφορες μπερδεμένες χρονολογήσεις τους.
Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από Vakryle
Αυτά τα "προφανώς" θέλω να μου παραθέσεις
Η απάντησή μου είναι σαφής.
Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από Vakryle
Επίσης, να μου παραθέσεις τα στοιχεία της βιολόγου, όπως επίσης και το πτυχίο της βιολογίας που κατέχει…
Καταλαβαίνεις τι ζητάς τώρα;
Τη βιολόγο τη γνώρισα από τους διαλόγους και μόνο. Δεν την έχω δει ποτέ.
Το ότι είναι βιολόγος, το αποκαλύπτει η ίδια εδώ και όχι μόνο.
Αν εσύ έχεις αμφιβολίες, μπορείς να βρεις τρόπους ώστε να διαπιστώσεις την αλήθεια.
Απάντηση με παράθεση
  #424  
Παλιά 21-08-13, 17:28
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από sceptic
Το μόνο που αποδυκνύει η θεωρία αυτή…
Αγαπητέ sceptic η θτε ΔΕΝ αποδεικνύει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως!!!
Τη στιγμή που αδυνατεί να δώσει απάντηση στο ερώτημα που ακολουθεί:
Παράθεση:
Γιατί και ορισμένα άλλα είδη ζώων (εννοούνται, ζώα και εκτός των διαφόρων κατηγοριών: πιθήκων, χιμπατζήδων, ουρακοτάγκων κλπ. όμοιά τους), δια της εξελικτικής οδού, με την διαφορετική τους μορφή, δεν έφτασαν στον απαραίτητο βαθμό πολυπλοκότητας, ώστε να αναπτύξουν και αυτά λογική και ομιλία, την ίδια χρονική περίοδο, με το άλλο ζώο, που σύμφωνα με την εξελικτική θεωρία, ανέπτυξε λογική και ομιλία;
Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από sceptic
με βάση τα υπάρχοντα δεδομένα…
Τα υπάρχοντα δεδομένα, τα οποία περιγράφονται εδώ και εδώ, ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ την περιγραφή της Αγίας Γραφής,
αποκλείοντας ΠΑΝΤΕΛΩΣ τη θεωρία της εξέλιξης, που μόνο πλέον ως παραμύθι μπορεί να κυκλοφορεί, προς τέρψη όλων μας.
Απάντηση με παράθεση
  #425  
Παλιά 21-08-13, 18:39
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Αρχιζω και σε φοβαμαι Βασίλη....
Μπαινεις σε οτι φορουμ Ελληνικο υπαρχει για να συζητησεις το πως δημιουργηθηκε ο κοσμος? Προσωπικα μου "ακουγεται" λιγο τρελο
να το κανεις αυτο... Αλλα δικαιωμα σου προς θεου.
Χαρας το κουραγιο σου
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
Απάντηση με παράθεση
  #426  
Παλιά 21-08-13, 19:11
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Ρε τραγικέ τύπε ...

... στο parents.gr συζητάς για την ΘτΕ; Στο parents.gr, όπου τα θέματα ξεκινούν με το πως κρατάμε το παιδί όταν θηλάζουμε και τελειώνει στο πως να στολίσω την τούρτα του;
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #427  
Παλιά 21-08-13, 19:29
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε τραγικέ τύπε ...

... στο parents.gr συζητάς για την ΘτΕ; Στο parents.gr, όπου τα θέματα ξεκινούν με το πως κρατάμε το παιδί όταν θηλάζουμε και τελειώνει στο πως να στολίσω την τούρτα του;
Εδώ μπήκε και γράφει στο Κιθάρα!!!
Στο parents.gr δεν θα έμπαινε!;!;!;

Το έχω ξαναγράψει:
Ο άνθρωπος αυτό είναι τόσο καμένος που έχει πάρει σβάρνα ότι φόρουμ υπάρχει στην Ελλάδα και γράφει από το πρωί μέχρι το βράδυ!!!
Και ποιά είναι η μεγάλη πλάκα: ότι σε κάποια φόρουμ απλά τον αγνοούν, μέχρι κάποιον νέος να απαντήσει. Ε λοιπόν τα παρακολουθεί και τρέχει να απαντήσει μέσα σε δύο μέρες από το τελευταίο μήνυμα!!!

Παράθεση:
Ρε συ και θα έμπαινε σε όλα τα φορουμς να προπαγανδισει?? λίγο περίεργο δεν είναι?
Και εκεί είναι το πρόβλημα: ότι έχουμε έναν άνθρωπο που δεν προπαγανδίζει - απλώς γράφει την μία ανοησία μετά την άλλη και εν συνεχεία ξαναβάζει τον δίσκο από την αρχή!!!

Καμία - μα καμία!!! - απάντηση του δεν έχει μέσα αποδείξεις από φυσικές επιστήμες!!! Και όταν τον ζορίσεις για θέματα φυσικής η για οποιοδήποτε θέμα θετικών επιστημών, το γυρνάει στην τρελή!!!

Ναι λοιπόν, πιστεύω ότι ο άνθρωπος δεν πάει καλά...
Συμφωνώ δε μαζί με τον Voel που γράφει ότι αυτός ο άνθρωπος θα πρέπει να αποκλειστεί όπως έγινε και με άλλα φόρουμ... Γιατί ακόμα και εάν τον γράψουμε κανονικά και σταματήσουμε να ασχολούμαστε μαζί του, κάποιο νέο μέλος, θα ξεθάψει το θέμα ακόμα και μετά από 2 χρόνια και ο Basil θα είναι εκεί για να του απαντήσει!!! Και θα ξαναβάλει την ίδια κασέτα από την αρχή!!!
.
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #428  
Παλιά 21-08-13, 20:54
Το avatar του χρήστη Old Guard Grenadier
Old Guard Grenadier Ο χρήστης Old Guard Grenadier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-03-2013
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Vakryle με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι.
Για δες τι αμφιβολίες εκφράζονται σχετικά με το χρόνο που παρήλθε από την αρχή της ζωής (= όπως τη φαντάζονται οι ορισμένοι):
Ε δεν παίζεσαι ρε παιδί μου. Εκτός του ότι μπερδεύεις την δημιουργία της Γης με την εμφάνιση της ζωής στον πλανήτη, κάτι που μπορεί να διαχωρίσει και ένα εξάχρονο, μας συμβουλεύεις να κοιμόμαστε με το ίδιο πλευρό λες και δεν έχουμε τις αποδείξεις ότι ο κόσμος είναι πολύ παλαιότερος από ότι πιστεύεις εσύ και άλλοι . Δηλαδή τα οστά,απολιθώματα και ότι άλλο έχει ηλικία εκατομμυρίων χρόνων είναι όλα οφθαλμαπάτη? Δηλαδή οι δεινόσαυροι (που δεν πρόλαβαν να προμηθευτούν το χρυσό εισιτήριο για την κιβωτό) πότε έζησαν? Επί τη ευκαιρία, όλα αυτά τα ζώα που ζουν σε απομονωμένες ηπείρους (Ανταρκτική, Βόρεια & Νότια Αμερική, Ωκεανία) όπως για παράδειγμα το καγκουρό πως πήγαν στον Νώε και πως ξαναγύρισαν πίσω?
__________________
Nothing is true, Everything is permitted
Απάντηση με παράθεση
  #429  
Παλιά 21-08-13, 21:07
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Πήγε η Cosco και τα μετέφερε με containers.....
Απάντηση με παράθεση
  #430  
Παλιά 22-08-13, 00:17
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Η ελευθερία του λόγου αγαπητέ μου Voel, βασίζεται σε δυο βασικές αρχές κατά την άποψή μου. Η πρώτη αφορά το δικαίωμα κάθε ατόμου να εκφράζει την άποψή του χωρίς φόβο, αλλά με επίγνωση της επάρκειας και της αντιληπτικής ικανότητας των αναγνωστών του. Η δεύτερη αφορά την κατάσταση στην οποία βρίσκεται κάθε φορά ο οποιοσδήποτε επιθυμεί να δηλώσει, εμφανίσει, διαφημίσει, προπαγανδίσει . Πόσο απλά θα ήταν όλα αν δεν τροφοδοτείτο το νήμα του κάθε ενδιαφερόμενου(στην περίπτωση αυτή του Vasili) με σχόλια , αμέσως μόλις γινόταν αντιληπτή η όποια πρόθεσή του; Μια αγαπημένη παλιά ρήση λέει: " εγώ στραβώνω και πουλώ ,εσύ βλέπε και πάρε".. Με άλλα λόγια δεν μπορούμε να επιλέξουμε ποιός/ ποιά θα γράψει σε οποιοδήποτε φόρουμ αλλά μπορούμε να μην τον/ την "ταίζουμε"..
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.