Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-02-17, 19:32
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή Κατηγορίες συμμετεχόντων σε φόρουμ μεταφυσικού περιεχομένου

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι λίγο καιρό ενεργό μέλος σε φόρουμ με μεταφυσικό περιεχόμενο και θα ήθελα να γράψω τις διαπιστώσεις μου για τους συμμετέχοντες , από την εως τώρα παρουσία μου σε αυτά. Θα κάνω εδώ μια ταξινόμηση των διάφορων κατηγοριών των ανθρώπων, οι οποίοι συμμετέχουν στα εν λόγω φόρουμ:

1)Οι σχετικοί και γνώστες του θέματος(ηρωική μειοψηφία),
2)Οι ανοιχτόμυαλοι άνθρωποι οι οποίοι αν και δεν γνωρίζουν, θέλουν να μάθουν,
3)Άνθρωποι οι οποίοι θέλουν να μοιραστούν κάποια εμπειρία τους( η οποία έχει, είτε πιστεύουν ότι έχει μεταφυσική χροιά),
4)Αυτοί που ερχονται για κατήχηση(κυρίως για θρησκευτική) και κάνουν πως μπορεί να ενδιαφέρονται για το μεταφυσικό αλλά το μόνο που τους νοιάζει είναι να προπαγανδίσουν(θλιβερή περίπτωση),
5)Οι ''σκεπτικιστές'', άτομα τα οποία αν και δεν πιστεύουν σε τίποτα παρά μόνο αυτό που βλέπουν, θέλουν να μπαίνουν για να πείσουν τους ''αντιφρονούντες'', ότι όλα αυτά είναι παραμύθια της Χαλιμάς,
6) Οι άεργοι για να σκοτώσουν την ώρα τους και
7) Τα γνωστά τρολ.

Σκοπός αυτού του νήματος είναι να βρεθεί ο πραγματικός και κοινός λόγος για τον οποίο όλοι οι παραπάνω, ασχολούνται με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο.
Αν πιστεύει κάποιος ότι υπάρχουν κι άλλες κατηγορίες ας τις γράψει . Τέλος, σκόπιμα δεν συμπεριέλαβα τους απλούς επισκέπτες,γιατί αν και πλειοψηφία δεν έχουν ενεργό συμμετοχή.
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.