Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 30-09-08, 18:46
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
Ολες οι ελπιδες μας εξωραιζονται στα τραπεζακια
Του καφε ντασεν ψαχνοντας απελπισμενα
Αυτο που λειπει .....

Ωστε να γινει η ζαχαρη γλυκια
Στο φρεντοτσινο μου ....

Συγνώμη, αυτό είναι κριτική;

Και ποιοί είναι αυτοί οι απελπισμένοι που θέλουν γλυκό τον φρεντοτσίνο τους;


Θεωρώ ότι η διάθεση χλευασμού και υποτίμησης δεν ωφελεί σε κάτι.

Το να πικάρεις κι έναν παραπάνω δεν νομίζω πως θα αποφέρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.



Πέρα από αυτά, το υποφόρουμ των προσωπικών εμπειριών ίσως έχει φτάσει σε επίπεδο Άρλεκιν μετά την εγγραφή ορισμένων νέων μελών και οι περισσότεροι το έχουμε αντιληφθεί αυτό πριν μήνες.

Θα ήταν θεμιτή μια σχετική αλλαγή στάσης από την συντονιστική ομάδα, ώστε να εξαλειφθεί, εί δυνατόν, το συγκεκριμένο φαινόμενο.
Απάντηση με παράθεση
  #192  
Παλιά 30-09-08, 19:08
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από c.r
Συγνώμη, αυτό είναι κριτική;

Πέρα από αυτά, το υποφόρουμ των προσωπικών εμπειριών ίσως έχει φτάσει σε επίπεδο Άρλεκιν μετά την εγγραφή ορισμένων νέων μελών και οι περισσότεροι το έχουμε αντιληφθεί αυτό πριν μήνες.

Θα ήταν θεμιτή μια σχετική αλλαγή στάσης από την συντονιστική ομάδα, ώστε να εξαλειφθεί, εί δυνατόν, το συγκεκριμένο φαινόμενο.

Νομίζω οτι αυτό είναι οφθαλμοφανές..
έχουμε τρελλαθεί να διαβάζουμε για το τί έκανε σήμερα το ''προσωπικό'' πνεύμα του ενός και του άλλου.. αν είναι δυνατόν.. και όλα αυτά σε γλυκανάλατη ατμόσφαιρα..

μήπως νομίζουν κάποιοι/ες οτι γράφοντας μεγάλο αριθμό μηνυμάτων κερδίζουν ταξίδι σε χώρες μακρινές?

απορώ..
και όταν εγώ τόλμησα να κριτικάρω μέλος, για τον τρόπο γραφής (υβριστικό και απαξιωτικό) πρός τον συνομιλητή του, κατηγορήθηκα για υπερβολικός και με ελλειπή αίσθηση του χιούμορ.. για να μην το πω αλλιώς..

και ''τσουβαλιάστηκα'' απο τούς υπολοίπους όπου ο παθών έγινε ισάξιος με τον θύτη

συγνώμη κύριοι αλλά έχω την εντύπωση οτι κάτι πρέπει να αλλάξει, πρός το καλύτερο.. δεν είμαι αρμόδιος αλλά πρέπει να παρθούν μέτρα γενικά..

άσε η ορθογραφία.. βρέ παιδιά, είστε οι περισσότεροι φοιτητές και μορφωμένοι.. εγώ είμαι του γυμνασίου, δικαιολογούμαι να ξεφύγει κάτι, που σπάνια συμβαίνει και πολλές φορές απο ταχύτητα.. άσε που αυτά που κάνετε εσείς σήμερα τα έκανα πρίν σχεδόν 30 χρόνια, οπότε τι να θυμάμαι..

τέλος πάντων, ελπίζω να μην σας κούρασα και να ωφεληθούμε όλοι μέσα απο γόνιμο διάλογο..

φιλικά, ευρύνοος.
Απάντηση με παράθεση
  #193  
Παλιά 30-09-08, 19:19
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από c.r
Συγνώμη, αυτό είναι κριτική;

Και ποιοί είναι αυτοί οι απελπισμένοι που θέλουν γλυκό τον φρεντοτσίνο τους;


Θεωρώ ότι η διάθεση χλευασμού και υποτίμησης δεν ωφελεί σε κάτι.

Το να πικάρεις κι έναν παραπάνω δεν νομίζω πως θα αποφέρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.



Πέρα από αυτά, το υποφόρουμ των προσωπικών εμπειριών ίσως έχει φτάσει σε επίπεδο Άρλεκιν μετά την εγγραφή ορισμένων νέων μελών και οι περισσότεροι το έχουμε αντιληφθεί αυτό πριν μήνες.

Θα ήταν θεμιτή μια σχετική αλλαγή στάσης από την συντονιστική ομάδα, ώστε να εξαλειφθεί, εί δυνατόν, το συγκεκριμένο φαινόμενο.
Φίλε c.r. μερικές φορές η κριτική και αυτά που γράφουμε δεν είναι πάντα για να αποφέρεις κάποιο θετικό αποτέλεσμα, ή να δώσεις λύσεις. Είναι για να αφυπνίσεις. Μην παρεξηγείς τον Lux, είναι το στυλ του αυτό, εδώ και χρόνια και στις συζητήσεις μέσω του forum και σε πρόσωπο με πρόσωπο... άλλωστε νομίζω ότι η κριτική μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους. Η ουσία είναι άλλη και όχι ο τρόπος που το είπε ο Lux αλλά σε αυτό που είπε.
Απάντηση με παράθεση
  #194  
Παλιά 01-10-08, 12:53
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agaliarep
Φίλε c.r. μερικές φορές η κριτική και αυτά που γράφουμε δεν είναι πάντα για να αποφέρεις κάποιο θετικό αποτέλεσμα, ή να δώσεις λύσεις. Είναι για να αφυπνίσεις. Μην παρεξηγείς τον Lux, είναι το στυλ του αυτό, εδώ και χρόνια και στις συζητήσεις μέσω του forum και σε πρόσωπο με πρόσωπο... άλλωστε νομίζω ότι η κριτική μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους. Η ουσία είναι άλλη και όχι ο τρόπος που το είπε ο Lux αλλά σε αυτό που είπε.
η ουσια κατ εμε ειναι πως καθε χρονο ολο και λιγοτεροι αντιλαμβανονται αυτο που καποτε μας μαθαιναν ως ποιηση...

για να αντιληφθεις το ευρος της νοητικης καταστροφης - καταντιας σταματα σε ενα κεντρικο περιπτερο και ριξε μια ματια στους τιτλους αλλα και τα θεματα των περιοδικων που κρεμονται στα μανταλακια ....

οσο για τον si ar ισως εχει τους λογους του να κριτικαρει καχυποπτα ενα απλο ποιημα που αν μη τι αλλο αγγιζει τη πραγματικοτητα ...

αλλα αυτη ειναι μια παραπεμτρος που δε με συγκινει ωστε να ασχοληθω ...


ευχαριστω
(που λεει και ο φιλος μου ο αβαταρ)


@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #195  
Παλιά 01-10-08, 14:16
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Πόσο πολύ μπορούν να αγγίζουν την πραγματικότητα οι απελπισμένοι που θέλουν γλυκό τον φρεντοτσίνο τους στο καφέ ντασέν;

Τέλος πάντων...

Φυσικά, όποτε θες, να μιλήσουμε περί ποίησης και περί τέχνης γενικότερα, αλλά το παρόν θέμα δεν προσφέρεται για κάτι τέτοιο. Ούτε για προσωπικές αιχμές.
Απάντηση με παράθεση
  #196  
Παλιά 15-10-08, 17:22
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Αγαπητέ Μηνά, για πολλοστή φορά τον τελευταίο καιρό αφήνεις υπονοούμενα για την ψυχολογική μου κατάσταση… όπως και σήμερα στο θέμα του meeting «Ολα αυτα φυσικα εχουν ψυχολογικες προεκτασεις...» δεν μπορώ να ξέρω ποιες είναι οι γνώσεις σου πάνω στα θέματα ψυχολογίας, ίσως έχεις προσωπικές εμπειρίες που σε βοηθούν να αντιληφθείς αυτά που διαπιστώνεις, ίσως έχεις κάνει σπουδές, ή απλά είναι φανερό σε αυτά που λέω κάτι τέτοιο, αλλά θα σε παρακαλούσα δημόσια, να μην ξανακάνεις εάν θέλεις σχόλια αυτού του είδους.

Προσωπικά θεωρώ ότι δεν ταιριάζουν με το ήθος και το ύφος μορφωμένου ανθρώπου που είναι ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας μάλιστα της Gateway Team και Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου… θα σε παρακαλούσα την επόμενη φορά που θα θέλεις να κάνεις προσωπική κρίση για την προσωπικότητα και την ψυχολογία μου, να την κάνεις με προσωπικό μήνυμα. Αυτό δεν είναι υπόδειξη, αλλά παρότρυνση.
Ευχαριστώ.

Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 10-11-08, 01:23
Το avatar του χρήστη Ευρυνοος
Ευρυνοος Ο χρήστης Ευρυνοος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2008
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

να επισημάνω για άλλη μια φορά οτι υπάρχει πρόβλημα με τα προσωπικά μηνύματα πάλι..

ευχαριστώ..
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 10-11-08, 18:48
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ευρυνοος
να επισημάνω για άλλη μια φορά οτι υπάρχει πρόβλημα με τα προσωπικά μηνύματα πάλι..

ευχαριστώ..
Λύθηκε από όσο βλέπω
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.