Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 30-10-18, 17:22
Dementor Ο χρήστης Dementor δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2018
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Καταρχήν σου εύχομαι να είσαι καλά και ας έχει καιρό το ποστ.Κατα δεύτερον θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σου την άποψη μου και οχι να σε πείσω.Μαγεια δεν υπάρχουν λειτουργούν καθαρά με την μέθοδο της αυθυποβολής και ενώ εντοπίστηκε το στοιχείο που φταίει (αντρας σου) προσπάθησες να το ρίξεις αλλού όπως και τα άλλα (ουρολοίμωξη) δεν χρειάζεται να απευθυνόμαστε σε παπάδες και αγίους, όλα προέρχονται εκ του Πατρός και δεν υπάρχει καλό η κακό αλλά όλα είναι νοοτροπικα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-10-18, 19:51
emerald Ο χρήστης emerald δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-05-2014
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Πρώτον, το ποστ δεν έχει καιρό. Μόλις χθες το ποσταρα. Κατά δεύτερον, ποτε δεν είπα ότι φταίει ο σύζυγός. Και ξαναλέω μακάρι να μην είναι αληθινά τα πράγματα που βρέθηκαν. Θέλω πάρα πολύ να πιστέψω ότι όλα αυτά είναι ανύπαρκτα και δεν επηρεάζουν τη ζωή του ανθρώπου που υποτίθεται είναι μελετημένα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 31-10-18, 01:26
Deadite Ο χρήστης Deadite δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2015
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από emerald Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, δεν ξερω απο που να ξεκινησω γιατι ειναι πολλα τα θεματα και πολλα τα χρονια που συμβαινουν ολες οι κακοτυχιες. Αλλά θα ξεκινησω απο το τελευταίο που με εκανε κιολας να γραψω εδω. Προσπαθήσαμε με τον αντρα μου να κανουμε παιδακι με εξωσωματικη η οποία απετυχε. Το θέμα της υπογονιμότητας το έχει ο συζυγος. Ο ίδιος δεν ηξερε τιποτα, το εμαθε μαζι με εμενα που αναγκαστηκε να κανει εξετασεις. Ο γιατρος μας ειπε οτι μαλλον οταν ηταν ακομα παιδακι ειχε αρρωστησει με καποια παιδικη ασθένεια τυπου ιλαρά και μαλλον η πεθερα δεν τον προσεξε και του δημιουργηθηκε θεμα με το σπερμα, ( εγω για να ειμαι ειλικρινεις δεν ηξερα οτι μπορει να γινει κατι τετοιο). Το λεμε στην μαμα του οτι ο γιος της δε μπορει να κανει παιδια διοτι εχει σχεδον ανυπρκτο σπερμα και την ρωτησαμε αν θυμοταν αν ειχε αρρωστησει ο αντρας μου οταν ηταν παιδακι και δεν θυμοταν τιποτα, και για να μας πεισει μας εδειξε μεχρι το παιδικο του βιβλιαριο ασθενειας. Για να μην πλατιαζω, απο τοτε που της το ειπαμε αρχισαν τα οραγανα με μενα... Συνεχεια κατι παθαινα, μια ουρολοιμωξη, μια μικροβιο, μια το ενα μια το αλλο κ όλο καθυστερουσε η προσπαθεια της εξωσωματικης μεχρι που την καναμε. αλλα και παλι αναποδιες απο την μερια μου. Μιλησα σε ενα δικο μου προσωπο γιατι εχω αγανακτησει, το οποιο με συστησε σε μια γυναικα η οποια θα μου ελεγε αν μου εχουν κανει μαγεια η οχι. Τελικα ηρθε στο σπιτι μου, βρηκε τα μαγεια μου τα εδειξε και μεσα παιδια δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ειχε. Νεκροχωμα, παραμανες, κερινο ομοιομα, καρφια, βρομουσα, νεκροκεφαλη. δεν σας λεω αλλα... και μου ειπε κοπελα μου αυτα στα εχει κανει η πεθερα σου για να σε αρρωστησει και να λεει οτι αυτος ειναι ο λογος που δεν εχει κανει παιδια ακομα ο γιος της μαζι μου. παιδια θα τρελαθω. Πειτε μου τι κανω. συγνωμη για το μεγαλο κεμενο, αλλα εχω τοσα πολλα που μου εχουν συμβει. Ηθελα καπου να πω το πιο προσφατο κομματι της ζωης μου που μου συνεβει.
Όπως θα σου έχει πει κι ο γυναικολόγος σου, για να πετύχει η προσπάθειά σου θα πρέπει να είσαι ήρεμη και με θετική διάθεση.
Εάν εσύ είσαι αγχωμένη και ανήσυχη, τα πράγματα δυσκολεύουν, οπότε το θέμα είναι να βρεις τρόπο να ηρεμήσεις.

Το καλύτερο είναι να απορρίψεις την ιδέα ότι μπορεί κάποιος να σε επηρεάσει με μεταφυσικό τρόπο, να την απορρίψεις τελείως όμως. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να το κάνεις, δεν είναι κάτι που πατάς ένα κουμπάκι και γίνεται, θέλει κάποια διεργασία που μπορεί να είναι και μακροχρόνια.

Θα σου πρότεινα λοιπόν, εφόσον, όπως αναφέρεις, είσαι χριστιανή και προσεύχεσαι, να εστιάσεις εκεί, στην προσευχή δηλαδή.

Ακόμα κι αν σου έχει όντως κάνει κάτι η πεθερά σου (που δεν το νομίζω, συμφωνώ ότι το "μέντιουμ" προσπάθησε να σε πείσει ότι σου έχουν κάνει μάγια με σκοπό να σε ξεπαραδιάσει) η συγκέντρωση μέσω της προσευχής θα λειτουργήσει ως ασπίδα στην όποια αρνητική ενέργεια που μπορεί να δέχεσαι.

Επίσης, καλό θα ήταν να απομακρυνθείς από άτομα που σου προκαλούν προβλήματα ή απλά σου χαλάνε τη διάθεση, ειδικά αυτή την ευαίσθητη περίοδο της ζωής σου.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 31-10-18, 09:20
emerald Ο χρήστης emerald δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-05-2014
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι, γιατί μάλλον μπερδεύτηκαμε.. Δεν ήταν πρώτη μου επιλογή να φωνάξω άτομο να βρει αν έχω μαγεία μέσα στο σπίτι. Σαν τελευταία λύση και πάνω στην απελπισία μου στράφηκα σε αυτήν την κατεύθυνση. Σε καμία περιπτωση δεν λέω ότι ευθύνεται η μαγεία που με τον άντρα μου δεν έχουμε κάνει ακόμα παιδί, αν είναι δυνατόν. Μέσα σε 3 χρόνια έχουμε δει αρκετούς γιατρούς και γι αυτό κάναμε και την εξωσωματικη. Μετά την εξωσωματικη ξεκίνησαν τα όργανα.... Και είναι πολύ λογικό μια μάνα όταν μαθαίνει ότι ο γιος της δεν είναι καρπερος να τα ρίχνει στη νύφη... εν πάσει περιπτώσει, δεν βρίσκω λόγο να συνεχιστεί η κουβέντα. Απλά καταλήγουμε ότι δεν υφίσταται μαγεία.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-11-18, 03:04
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από emerald Εμφάνιση μηνυμάτων
Και είναι πολύ λογικό μια Ελληνίδα μάνα όταν μαθαίνει ότι ο γιος της δεν είναι καρπερος να τα ρίχνει στη νύφη...
Fixed

Σε βλέπω να κάνεις κι εσύ τα ίδια ως πεθερά αύριο-μεθαύριο...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-11-18, 05:48
emerald Ο χρήστης emerald δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-05-2014
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Fixed

Σε βλέπω να κάνεις κι εσύ τα ίδια ως πεθερά αύριο-μεθαύριο...
Για να γίνω πεθερά, θα πρεπει να έχω κάνει πρώτα παιδί πράγμα λιγάκι χλωμό. Αρα μη στεναχωριέσαι, μα κοιμάσαι ήσυχα τα βράδυα που τα δικά σου παιδιά δεν θα με κάνουν πεθερά.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-11-18, 15:01
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από emerald Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να γίνω πεθερά, θα πρεπει να έχω κάνει πρώτα παιδί πράγμα λιγάκι χλωμό. Αρα μη στεναχωριέσαι, μα κοιμάσαι ήσυχα τα βράδυα που τα δικά σου παιδιά δεν θα με κάνουν πεθερά.
Το θέμα είναι να μην διαιωνίζουμε νοσηρές αντιλήψεις...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-11-18, 18:48
Elias Ο χρήστης Elias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2018
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Η κυρία που κλήθηκε να βρει αν υπάρχει θέμα με μάγια γνώριζε ότι θεωρούσες πολύ πιθανό να έχει γίνει κάτι οπότε αν έμεινε μόνη για λίγο μπορούσε να το εκμεταλλευθεί. Έμεινε μόνη όμως;
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-11-18, 11:01
Το avatar του χρήστη ariesz0
ariesz0 Ο χρήστης ariesz0 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2005
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-11-18, 20:53
Dementor Ο χρήστης Dementor δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2018
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου. Πολλα ειδα που σου εγραψαν.... Ο καθε ενας σου απανταει αναλογα με τα 'δικα του προβληματα ΄και εμμονες.... δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω ( γαιτι τρεχουν ολοι θιγμενοι να πουν πιο πολλες μπαρουφες). Μαγεια υπαρχει και υπαρχουν διαφοροι τροποι που λειτουργει. Δεν θα αναλυσω και δεν θα μεινω εκει. Το καλυτερο ειναι να πας σε εναν Ιερεα (πιστεψε με !! και δεν ειμαι θρησκοληπτος) να σου διαβασει την σχετικη ευχη και θα συμπεριλαβεις καθε ονομα που θελεις.Ενα δευτερο να κανεις εναν Αγιασμο στο σπιτι σου και μετα ενα Τρισαγιο ( ο Ιερεας γνωριζει και θα σου πει). Περα απο αυτα μπορεις να κανεις και εσυ μονη σου διαφορα στο σπιτι σου. Για να μην τα γραφω, αν σε ενδιαφερει να στα πω. Μην τρεχεις σε μαγισες και σχετικους οι περισσοτεροι δεν ΞΕΡΟΥΝ μονο την τσεπη σου αδειαζουν. Εκεινος που ξερει θα σε βοηθησει ΧΩΡΙΣ χρηματα.Sunrisezero
Όταν πείσεις τον εαυτό σου για κάτι υπάρχει ο κίνδυνος να το εκπροσωπείς..δεν υπάρχουν δαιμονισμένοι και προσευχές, εμπιστοσύνη στον πατέρα θέλει.Γι αυτό ο Χριστός είχε ενα μαδερι και τους ξυπνούσε μια χαρά.. φέρε μου δαιμονισμένο και ενα ξύλο και θα δεις τι καλα θα θεραπευτει από μόνος του
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.