Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 23-09-08, 13:49
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Η απόφαση για το μπανάρισμα του Μιχάλη είχε να κάνει με τον προκλητικό τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε εδώ και επτά μήνες την άσχημη κατάσταση που ο ίδιος δημιούργησε. Από την αρχή είχε ζητήσει και επιζητούσε ο ίδιος το μπανάρισμά του, ενώ μέσω των μηνυμάτων του ηλέκτριζε κάθε φορά την ατμόσφαιρα τονίζοντας ο ίδιος ότι είναι ανεπιθύμητος από την "ηγεσία" όπως χαρακτηριστικά έλεγε, χωρίς κανένα άτομο από την gateway να έχει ασχοληθεί μαζί του. Αυτό διογκώθηκε ακόμα περισσότερο το τελευταίο διήμερο, όταν με επίμονα ποστς σε άσχετες κατηγορίες(τις οποίες χρησιμοποιούσε ως προκάλλυμα για να πει αυτά που ήθελε να πει) προσπάθησε για ακόμα μια φορά να δημιουργήσει στο φόρουμ άσχημες εντυπώσεις στήνοντας μια φανταστική αρένα και βάζοντας τον εαυτό του απέναντι από τη gateway, η οποία βέβαια ταυτόχρονα κοιτάει αφ' υψηλού όλους τους φίλους του φόρουμ. Επέδειξε επίσης ειρωνική διάθεση απέναντι σε συντονιστή ο οποίος του έκανε παρατηρήσεις για το ύφος των γραπτών του... Όλα αυτά συνδυαζόμενα με την πρότερη συμπεριφορά του μας οδήγησαν σε αυτή την απόφαση.

Επειδή ο χρόνος είναι πολύτιμος για όλους μας, τονίζω(για άλλη μια φορά μετά τα του χειμώνα) ότι δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει διαδικασία έξτρα διαλόγου για το συγκεκριμένο ζήτημα. Ζητήθηκαν οι λόγοι του μπαν και οι λόγοι απαντήθηκαν.

(Επειδή απαντήθηκε ότι απαντήθηκε από τον agaliarep επάνω στο μήνυμα του beetlejuice και επειδή ο ίδιος δεν θα έχει τη δυνατότητα σήμερα να μπει στο διαδίκτυο, με παρακάλεσε να μεταφέρω δημόσια τη θέση του που λίγο πολύ είναι ότι από κάποια στιγμή και μετά, έχει επιλέξει να συναναστρέφεται με άτομα -ακόμη και διαδικτυακά- τα οποία διακατέχονται κυρίως από στοιχειώδη λογική και ένα συγκεκριμένο προφίλ σε ότι αφορά την ψυχική τους κατάσταση. Αυτοί κατ' όλους μας αλλά και κατά τον beetle, είναι το 99,9% των ανθρώπων που συμμετέχουν στο φόρουμ. Το ίδιο πράγμα άλλωστε κάνουμε και όλοι μας στην προσωπική μας ζωή).
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 23-09-08, 14:01
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agaliarep
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άπαν
Σε λίγες ώρες (ή και λεπτά) θα υπάρξει ανακοίνωση μέλους της Gateway Team σχετικά με το ban του Μιχάλη .
Τα λεπτά έγιναν ώρες και οι ώρες φαίνεται να γίνονται μέρες…

Να θυμίσω ότι και στο θέμα Εκοιμήθη στις 5.15 o Χριστόδουλος το θέμα θα κλειδωνόταν για λίγες ώρες γιατί ο Μηνάς τσακωνόταν με την Γκαλάντριελ και παρόλο της εκκλήσεις μου για άνοιγμα του σε 4 τότε διαχειριστές άνοιξε μετά από… 4,5 μήνες…

Ελπίζω αυτή η γραφειοκρατία (γιατί μόνο έτσι θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω) να ήταν αυτή την φορά πιο σύντομη...

Εν αναμονή.
Το λάθος είναι δικό μου καθώς έσπευσα να ανακοινώσω κάτι το οποίο δε με αφορά ως συντονιστή καθώς πρόκειται για (ήδη ληφθείσα) αποφάση της G. Θα φροντίσω να μη ξανακάνω τέτοιο λάθος γιατί κάποιοι περιμένουν στη γωνία να πουν την "ομορφιά" τους.

Αφήστε δε, που μιλάμε για καταστάσεις που είναι απότοκος ζητημάτων που έχουν κάνει τον κύκλο τους και ο καθένας έχει βγάλει τα συμπεράσματά του.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άπαν : 23-09-08 στις 14:01
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 23-09-08, 14:14
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Κανένα λάθος δεν έκανες Αντρέα καθώς εγώ ήμουν αυτός που σου είχα πει ότι θα έκανα μετά από λίγο το ποστ. Δυστυχώς όμως όλο το βράδι, για κάποιο λόγο που μόνο η εταιρία tellas ξέρει , δεν είχα τη δυνατότητα πρόσβασης στο ίντερνετ. Επιπλέον, και τα υπόλοιπα μέλη της g, δεν βρίσκονταν στο διαδίκτυο. Τώρα, αν μερικοί δεν έχουν άλλο σκοπό στη ζωή τους από το να περιμένουν μια απάντηση στο διαδίκτυο, δεν ξέρω τι να τους πω, ας συμβουλευτούν κάποιον "ειδικό".
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 23-09-08, 14:23
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Λογο το οτι εγινε εναφορα στο ονομα μου συν οτι ειμαι απο τα ατομα που δεν θελει να ειναι ο λογος που εχετε ερθει σε ριξη μεταξυ σας θα σας πω ή γραψω τα εξης:

1) Αποφασισα να γινω μελος σε αυτο το φορουμ για δυο λογους:
α) για να μοιραστω της ανησυχιες , σκεψεις και εμπειριες μου
β) επειδη ειδα οτι εχει πολλα μελη και απο οτι ειδα οι περισσοτεροι
ειναι σοβαροι και μπορω να μαθω απο αυτους και να με διαφωτισουν.

2) Το θεμα ουρανοψαρα:
Μπορουσα να γραψω πολλες εμπειριες μου οπως προφητικα ονειρα,
εξωσωματικη εμπειρια, συγκατοικηση με πνευμα ή οντοτητα και πολλα
αλλα, ομως τα θεωρω περιττα αφου υπαρχουν ηδη μεσα στο φορουμ και
μπορω να μαθω απο αυτα. Ηθελα να μαθω για αυτα που δεν μπορω να
εξηγησω ή δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο. Το θεμα, ουρανοψαρα ή
κατι αλλο.Τα ουρανοψαρα ή skyfish
οπως θα τα βρητε στο ιντερνετ ειναι ποιο κοντα σε αυτο που ειδα
και το κατι αλλο δεν χριαζετε να σας το εξηγησω. Δεχομαι να μου πειτε
οτι ειναι: Αγγελος, δαιμονας, ξωτικο, βρε!!και η φαντασια σου.
Η αντιδραση μου ηταν υπερβολικη και ζηταω συγνωμη αλλα αν
ξερατε τι ειχα περασει εκεινες τις μερες και γενικα ολο το 2008, τελος
παντων. Μετα απο τοσα προβληματα, ηθελα να χαλαρωσω, να χαθω στον
κοσμο που τοσο πολυ μ' αρεσει, τι να δω,,,,μαριδουλες, σαλατες
χλευασμο,ειρωνιες,ρατσισμο. Προσβαλει το ατομο μου και την νοημοσυνη
μου. Δεν φτανει που τα εχω ολα αυτα στην ζωη μου απο την στιγμη που
εκανα φανερο τι μου αρεσει και δεν μπορειτε να φανταστητε την κοροιδια
που εφαγα μολις ειδαν οτι μπαινω και εδω, ειχα ξαφνικα να αντιμετωπισω
και εσας. Παει πολυ. Δεν πειραζει καλα να παθω ας μην ανοιγα το στομα
μου.

3) Ανορθογραφα σε προσβλητικο βαθμο
Δεν ειχαμε ολοι την τυχη να μορφωθουμε, τι να κανουμε. Δεν ηξερα οτι
το φορουμ δεχετε απο ενα συγκεκριμενο μορφωτικο επιπεδο και πανω.

Α! και για να μην σας φανει περιεργο 2 με 3 φορες κοιταξα λεξικο για τυχον ορθογραφικα λαθη τωρα για την εκφραση μου δεν ειχα ειδικο βιβλιο.

Απο χθες που διαβασα τα μηνυματα σας εχω στεναχωρηθει παρα πολυ, δεν μπορω να ηρεμησω και κατεμε ειχα την υποχρεωση να απαντησω.
Θα σας κανω την χαρη να μην γραφω εδω, να μην ριχνω και το επιπεδο (για ορισμενους), θα συνεχισω ομως να μπαινω γιατι ο στοχος μου ειναι να μαθω.
Μισω την αγνοια.
Το παραπανω κειμενο δεν αναφερετε για ολα τα μελη αλλα για αυτα που εχουν προβλημα μαζι μου ή γενικα εχουν προβλημα
Αυτα ειχα να πω

Λυπαμαι
Ματινα

ΥΓ. Λυπαμαι που σε ορισμενους χαλαω την εικονα της νοικοκυρουλας που της αρεσουν τα μεσημεριανα,τα βραζιλιανικα και τα κουτσομπολια
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 23-09-08, 14:36
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ.
Αν και διαφωνώ με όλο το σκεπτικό νομίζω με κάλυψες, αλλά εφόσον υπάρχει και μια “απαγόρευση” στο να υπάρξει διαδικασία έξτρα διαλόγου για το συγκεκριμένο ζήτημα δεν υπάρχει νόημα να δημιουργήσουμε εντάσεις και ένα ακόμα, κατά την προσφιλή σας μέθοδο, κλειδωμένο θέμα.

Παράθεση:
Το λάθος είναι δικό μου καθώς έσπευσα να ανακοινώσω κάτι το οποίο δε με αφορά ως συντονιστή καθώς πρόκειται για (ήδη ληφθείσα) αποφάση της G. Θα φροντίσω να μη ξανακάνω τέτοιο λάθος γιατί κάποιοι περιμένουν στη γωνία να πουν την "ομορφιά" τους.
Αφήστε δε, που μιλάμε για καταστάσεις που είναι απότοκος ζητημάτων που έχουν κάνει τον κύκλο τους και ο καθένας έχει βγάλει τα συμπεράσματά του.
Απαν, απλά τόνισα κάτι το οποίο είχα παρατηρήσει παλιότερα και δεν ήθελα να επαναληφθεί στο παρόν θέμα αφού θεωρώ πολύ πιο σημαντικό την διαγραφή ενός μέλους, αυτό είναι όλο. Δεν κατηγόρησα κανέναν, αυτός ήταν άλλωστε ο λόγος που μίλησα για γραφειοκρατία αλλιώς θα μιλούσα για δόλο, πράγμα που δεν έπραξα.

Παράθεση:
Κανένα λάθος δεν έκανες Αντρέα καθώς εγώ ήμουν αυτός που σου είχα πει ότι θα έκανα μετά από λίγο το ποστ. Δυστυχώς όμως όλο το βράδι, για κάποιο λόγο που μόνο η εταιρία tellas ξέρει, δεν είχα τη δυνατότητα πρόσβασης στο ίντερνετ. Επιπλέον, και τα υπόλοιπα μέλη της g, δεν βρίσκονταν στο διαδίκτυο. Τώρα, αν μερικοί δεν έχουν άλλο σκοπό στη ζωή τους από το να περιμένουν μια απάντηση στο διαδίκτυο, δεν ξέρω τι να τους πω, ας συμβουλευτούν κάποιον "ειδικό".
Ωραία καλύπτει ο ένας τον άλλο, δεν λέω… άλλωστε το έχω ξαναδει. Όπως είπα και ποιο πάνω δεν κατηγόρησα κανέναν…

Τώρα για το σχόλιο σου το λίγο ειρωνικό και το λίγο προσβλητικό όπως και του Μηνά άλλωστε, ότι χρειάζομαι ειδικό και ότι έχω κάποιο ειδικό προφίλ ψυχισμού, τα παίρνω για αστείο. Άλλωστε πως θα μπορούσα να το πάρω στα σοβαρά; Πόσο μάλιστα όταν στο γιατί διαγράφηκε ο Μιχάλης ένας λόγος ήταν οτι "επέδειξε επίσης ειρωνική διάθεση απέναντι σε συντονιστή ο οποίος του έκανε παρατηρήσεις για το ύφος των γραπτών του..." Αυτό και μόνο δείχνει ότι η ειρωνεία και η προσβολή μελών, δεν συμβαδίζουν με την G.

Αλλά ακόμα και να μην είναι αστείο, πράγμα απίθανο μια και σας γνωρίζω μετά απο τόσα χρόνια, ο καθένας έχει τις απόψεις του, έτσι δεν είναι;

Αναρωτιέμαι όμως γιατί, για μια απλή επισήμανση που έκανα χρειάζεται να καταφεύγεις σε μια τέτοια θέση, του ότι χρειάζομαι «ειδικό»... ειδικά μάλιστα όταν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει διαδικασία έξτρα διαλόγου;

Πάντως Θα φροντίσω να μη ξανακάνω τέτοιο λάθος γιατί κάποιοι περιμένουν στη γωνία να πουν την "ομορφιά" τους...

Αυτά προς το παρόν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 23-09-08 στις 14:39
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 24-09-08, 19:31
Το avatar του χρήστη Ποσειδώνιος
Ποσειδώνιος Ο χρήστης Ποσειδώνιος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2006
Περιοχή: Κρητικιστάν
Μηνύματα: 631
Προεπιλογή

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου πιστοποιεί το γεγονός ότι εδώ δεν είναι δημόσιο φόρουμ αλλά ιδιωτικό;
Γιατί η ομάδα δεν ξεκαθαρίζει στους όρους χρήσης το ιδιοκτησιακό καθεστώς της κοινότητας;
Η κοινότητα τρώει τα καλύτερα παιδιά της γιατί στην ουσία είναι ιδιοκτησία ενός και μόνο ανθρώπου;
Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια ……λ έμε εδώ στην Κρήτη.

Παιδιά εγώ σας αγαπώ και σας καταλαβαίνω γιατί σαν άνθρωπος είμαι και εγώ ατελής και κάνω συνεχώς λάθη.

Δυστυχώς όμως όσο και να κουκουλώνεται το θέμα του Μιχάλη σας έχει εκθέσει. Σας εκθέτουν τα χιλιάδες μηνύματα του σε αυτό το φόρουμ. Τι και αν επεμβαίνετε στην υπογραφή του (ακόμα και η σελίδα του ξαναγυρνά στο μεταφυσικό) όλοι μπορούν να δουν ότι ήταν από τις βασικές ψυχές της κοινότητας πάντα “εξομαλυντής” και εγγυητής του επιπέδου. Αν υπήρχαν διαφωνίες είμαι σίγουρος ότι ο Μιχάλης δούλευε για να φέρει το μεταφυσικό σε ένα ανώτερο επίπεδο. Τουλάχιστον αυτό έδειχνε με τον τρόπο που συντόνιζε.

Πως είναι δυνατό ρε παιδιά να κάνετε ένα τέτοιο μπαν χωρίς να προειδοποιήσετε όλους αυτούς που τον θέλουν εδώ. Σχεδόν όλους φαντάζομαι. Και αν δεν ήταν δηλαδή ο agaliarep που θα τον πείτε και βλαμμένο στο τέλος (σίγουρα καταντά γραφικός δείχνει όμως να μην τον νοιάζει) δεν θα δίνατε καμιά αναφορά για αυτό; Μα πως είναι δυνατόν να μην πείτε μια κουβέντα από μόνοι σας;

Επειδή σίγουρα δεν ξέρω τι έχει παιχτεί μια και εσείς δεν μιλάτε αλλά και ο Μιχάλης δεν μιλά καθαρά, αφήστε τουλάχιστον τους χρήστες να πουν τη γνώμη τους χωρίς να κλειδώνετε τα θέματα. Πρέπει να πειστούμε ότι ο Μιχάλης δεν πρέπει να βρίσκεται στις συζητήσεις μας αλλιώς κάτι θα μας τρώει. Αν έξυσε κάποια παλιά πληγή σε ένα μήνυμα (πιθανό λάθος) θα μπορούσε να του γίνει μια δημόσια σύσταση. Τα προσωπικά μηνύματα από συντονιστές δεν αφορούν την κοινότητα έτσι δεν είναι. Τα τελευταία του μηνύματα δείχνουν ότι συμμετείχε λόγω μεταφυσικών ανησυχιών και όχι για να πλήξη την ομάδα. Αλλά ρε παιδιά καταλάβετε ότι δεν ερχόμαστε για την ομάδα σας εδώ αλλά για να ανταλλάσουμε απόψεις μεταξύ οποιουδήποτε φυσικά και με εσάς χωρίς όμως να είστε κάτι ανώτερο απ ΄ τους υπόλοιπους.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι για προσωπικούς λόγους απομακρύνονται άτομα αποδεκτά από τους περισσότερους. Μοιάζει σαν να πηγαίνω σε ένα πάρτι που ανάλογα με τις ορέξεις αυτού που το διοργανώνει θα συναντήσω κάποιους φίλους κάποιους άλλους όχι.

Εύχομαι στη συνάντηση του Οκτώβρη να είναι και ο Μιχάλης και να γίνεται ξανά αδέρφια. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Ο Μιχάλης δεν μπορεί να είναι απειλή για κανέναν ίσως μόνο για τον εαυτό του (όπως όλοι μας). Εύχομαι επίσης να ξύσετε, να ανοίξετε και τελικά να κλείσετε τις πληγές και όχι μόνο στο γουρουνόπουλο και το κρασί να κρυφτείτε.
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 25-09-08, 23:21
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ποσειδώνιος
Τι και αν επεμβαίνετε στην υπογραφή του (ακόμα και η σελίδα του ξαναγυρνά στο μεταφυσικό) όλοι μπορούν να δουν ότι ήταν από τις βασικές ψυχές της κοινότητας πάντα “εξομαλυντής” και εγγυητής του επιπέδου.
Δεν ήξερα ότι οι συντονιστές μπορούν να επέμβουν στους λογαριασμούς των μελών… Αν μπορεί κάποιος να μπει στο λογαριασμό σου… μπορεί να μπει και στα μηνύματα σου… Ανατριχιάζω μόνο που το σκέφτομαι…

Πάντως δεν νομίζω ότι έχουν κάποια βάση αυτά που λες… Μόνο εσύ και ο vagkri έχετε ισχυριστεί κάτι τέτοιο ανάμεσα σε τόσα μέλη. Κάποιο λάθος θα έχεις κάνει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 25-09-08 στις 23:21
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 26-09-08, 01:20
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Ως προς τα τεχνικά σκέλη που θίγονται όπως η παρέμβαση σε λογαριασμό χρηστών, επειδή είναι πολύ πιθανό να δημιουργούνται παρανοήσεις λόγω άγνοιας τέτοιων ζητημάτων οφείλω να εξηγήσω κάποια πράγματα.
Προφανώς η συντονιστική ομάδα έχει πρόσβαση σε κάποια στοιχεία που αφορούν τους χρήστες που είναι γραμμένοι στην κοινότητα όπως το email με το οποίο έκαναν την εγγραφή τους , την ip address που είχαν όταν έκαναν κάποια δημοσίευση κτλ. Αυτό είναι κάτι τετριμμένο και είναι τυπική διαδικασία στα πλαίσια όλων των κοινοτήτων που έχουν δημιουργηθεί στο διαδίκτυο μέσω bulletins.
Προφανώς, το περιεχόμενο της υπογραφής ή/και των δημοσιεύσεων είναι υπό την αίρεση της παρέμβασης της συντονιστικής ομάδας. Υπάρχουν νομικά ζητήματα που φαίνεται ότι σας διαφεύγουν καθώς δε μπορεί από τις σελίδες της κοινότητας αυτής να προβάλλεται ρατσιστικό, μειωτικό , προσβλητικό κ.α. περιεχόμενο σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία. Πέρα από την ηθική , τη νομική ευθύνη έχει η συντονιστική ομάδα. Μπορείτε να ανατρέξετε στους Όρους Συμμετοχής της κοινότητας (δίνω το σύνδεσμο στην υπογραφή μου) για περισσότερες λεπτομέρειες.
Πέρα από αυτά που όφειλα να ξεκαθαρίσω , στην υπογραφή του Μιχάλη δε γνωρίζω να έχει γίνει κάποια παρέμβαση , οπότε θα θέσω το ζήτημα στον τεχνικό υπέυθυνο της κοινότητας ώστε να απαντήσει στην απορία σας.

Όσο για τα προσωπικά μηνύματα , οι κωδικοί των λογαριασμών των χρηστών είναι κρυπτογραφημένοι στη βάση του vbulletin και στους οποίους δεν έχει κανένας πρόσβαση. Ούτε καν ο τεχνικός υπέυθυνος της κοινότητας ( nocturnal ) . Μου είναι γνωστές περιπτώσεις που μέλη έχουν ξεχάσει το password και αναγκαστικά έπρεπε να γίνει αλλαγή του κωδικού καθώς δε μπορούσε να γίνει ανάκτηση του παλαιού.
Είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για σενάρια κινδυνολογίας και τα οποία δε θα έπρεπε να σας απασχολούν σοβαρά. Αν έχετε κι άλλες απορίες, θα μπορέσει να σας τις λύσει ο Χάρης. Πιθανολογώ ότι μπορεί να καθυστερήσει να απαντήσει καθώς βρίσκεται σε διαδικασία επιστροφής στα πάτρια εδάφη. Ελπίζω να μην έχει εξαντληθεί η υπομονή σας ...

Για το τέλος, θέλω να υπογραμμίσω ότι η θετική ενέργεια και η καλή θέληση περισσεύουν στη δημοσίευση του Ποσειδώνιου . Κάτι που δυστυχώς λείπει από το γραπτό λόγο άλλων.

Υ.Γ. Το θέμα σχετικά με τη δημιουργία νέας θεματικής ενότητας στην κοινότητα δεν έχει ξεχαστεί. Πιστεύω ότι στη συνάντηση της κοινότητας θα έχουμε την ευκαιρία να το συζητήσουμε σε ευρεία βάση και να λάβουμε τις όποιες αποφάσεις.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 26-09-08, 09:24
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Αγαπητέ Αντρέα,
Δεν έχω γνώση τεχνικών θεμάτων, αλλά τώρα που το σκέφτομαι η λογική λέει ότι έτσι όπως τα λες θα είναι γιατί σίγουρα θα υπήρχαν δικλείδες ασφαλείας. Δεν ήταν σενάριο κινδυνολογίας ετσί και αλλιώς δεν μου αρέσουν τα σενάρια αλλά μόνο τα γεγονότα. Δεν γνώριζα ότι η υπογραφή είναι όπως το κείμενο και οι δημοσιεύσεις των μελών. Όπως λέω και πιο πάνω δεν νομίζω ότι έχουν κάποια βάση όλα αυτά και δεν χρειάζεται να μπει ο Χάρης σε περισσότερες τεχνικές λεπτομέρειες αφού είσαι σαφής και κατανοητός.

Υ.Γ. περιμένω να μου απαντήσεις στο ερώτημα που σου έκανα μέσω π.μ. για να ξέρω εάν είμαι σύμφωνα με τους κανονισμούς ενταξη σε ότι αφορά τα link μου αλλά και όλες τις παρατηρήσεις σου για τυχόν λανθάνουσα συμπεριφορά μου, πέρα από το σημείο, που και οι δύο αναγνωρίσαμε. Ρωτώ δημόσια γιατί δεν θα έχω την δυνατότητα για αρκετό καιρό να μπαίνω και δεν θα ήθελα να μένει ο λογαριασμός μου με λάθη.
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 30-09-08, 16:12
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Exclamation

Απ οτι βλεπω περνατε δυσκολους καιρους
Εφτασαν τα χαλεπα τα χρονια ....
Αν δεν ειχαμε και τον αγκαλιαρεπ να ορθωνει τ αναστημα της αμφισβητησης δε θαχαμε τι να διαβασουμε
Σ ολα τα θρεντς παραμονευουν φαντασματα δρακουλες διαλοι και τριβολοι
Ανθρωποι που μπαινουν στα μαγαζια και δε παραγγελνουν
Εξορκισμοι στο ονομα της αφελιας
συζητησεις με πνευματα και ταξιτζιδες
Δινατες λαμψεις πισω απ τις πορτες
υπογεια τουνελς που φτανουν ως τη Λαρνακα
Αραχνες στις γωνιες και μουχλα στα ταβανια
Και οπως καποτε ηταν οι καιροι των αθροων εισροων
Νομιζω εφτασε η ωρα της μεγιστης φυγης
Το μονο που μενει ασαλευτο ειν το δολωμα
Καρφιτσομενο αριστοτεχνικα επανω στο αγκιστρι .....

Ολες οι ελπιδες μας εξωραιζονται στα τραπεζακια
Του καφε ντασεν ψαχνοντας απελπισμενα
Αυτο που λειπει .....
Αυτο που θα μας εκανε να σηκωθουμε απ τις καρεκλες
Και να αναφωνησουμε ...

ΑΥΤΟ ειναι δικε μου
Μου εφιαξες τη διαθεση
Μου εδωσες χωρο να σταθω
Ετοιμο ονειρο να ονειρευτω
Και τη ποιοτητα που ελειπε
Ωστε να γινει η ζαχαρη γλυκια
Στο φρεντοτσινο μου ....


Κανεις δε σαλευει
Κανεις δε προσπαθει
Τα ψαρακια επιπλεουν μεχρι να βουλιαξουν
Το σιγουρο ειναι πως κανεις δε τολμα
Να τα πουλησει για κυριως πιατο
Ετσι το μονο που απομενει
Ειναι να ζαλιστουν και να πηδηξουν
Αυτοκτονωντας εξω απ τι γυαλα

Και ολα αυτα χωρις προσωπικα μηνυματα

Βρε λετε να σας καναν μαγια η εχετε τασεις φυγης ;


@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LuX : 30-09-08 στις 16:25
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.