Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιά 28-02-13, 13:15
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Όχι δεν είμαι άθεος t αντίθετο μάλιστα είμαι αρκετά θρησκευόμενος.Απλώς δε βρίσκω καμια λογική.Δεν γίνεται ένα on με διαφορετικό DNA να ζήσει σ ένα πρωτόγνωρο και εντελώς διαφορετικό περιβάλλον!!Απλά δε γίνεται.Ωραίο το άρθρο που έστειλες αλλα που λέει για επιμιξίες με εξωγήινους??Και η λατινική δεν έχει σχέση με την ελληνική!

PS ευχαριστώ για τι σελίδα
  #132  
Παλιά 28-02-13, 13:18
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Γιατί δεν ξεκινά λεγοντας τι οργάνωση είναι αυτή τι πρεσβεύει τι αρχές έχει που δραστηριοποιείται τα σχετικα λινκ, φόρουμ , σύνδεσμοι, ποιοι βρίσκονται απο πισω , ποιο είναι αυτό το βιβλίο? τι χρηματα ζητάνε? Αντί να παραθέτει ιστορικά μνημεία και διάφορα επιστημονικά άρθρα που ουδεμία σχέση έχουνε με εξωγήινες οντοτητες... Καταργεις την ιστορία πετώντας διάφορες μπουρδολογιες στο φόρουμ με σκοπό τον ΠΡΟΣΥΛΙΤΙΣΜΟ!!!!!!!!!!!!!!!!! Απαράδεκτο θα παρακαλουσα να πάρουν θέση οι συντονιστές ............ Ευχαριστώ.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anna. : 28-02-13 στις 13:19
  #133  
Παλιά 28-02-13, 13:24
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Όντως t άρθρο που έστειλε ήταν επιστημονικό και ουδεμία σχέση είχε με εξωγήινους!Λέει πως είναι στην οργάνωση και δεν ξέρει να πει άλλες πληροφορίες για κάποια θέματα.Συμφωνώ μαζί σου anna !
  #134  
Παλιά 28-02-13, 13:26
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Feanor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι δεν είμαι άθεος t αντίθετο μάλιστα είμαι αρκετά θρησκευόμενος.Απλώς δε βρίσκω καμια λογική.Δεν γίνεται ένα on με διαφορετικό DNA να ζήσει σ ένα πρωτόγνωρο και εντελώς διαφορετικό περιβάλλον!!Απλά δε γίνεται.Ωραίο το άρθρο που έστειλες αλλα που λέει για επιμιξίες με εξωγήινους??Και η λατινική δεν έχει σχέση με την ελληνική!

PS ευχαριστώ για τι σελίδα
Χαίρομαι που σταμάτησες να είσαι επιθετικός απέναντι μου (όσον αφορά το ύφος).

Θεώρησα ότι είσαι άθεος γιατί αναφέρεις σε προηγούμενο post σου

Παράθεση:
muthologia einai muthologia kai h istoria epistimi!Den mporw na thewrisw istoriko gegonos auta pou leei h muthologia!
Αν είσαι θρησκευόμενος, τότε τα ίδια πράγματα που μου καταλογίζεις, θα ισχύουν και για σένα.

Το άρθρο που σου έστειλα, το έστειλα καθαρά για να σου δείξω ότι μπορούν να υπάρχει διαφορά σε DNA Ελλήνων και άλλων λαών.

Η λατινική γλώσσα είναι συγγενής της αρχαίας ελληνικής στη μορφολογία και τη δομή γενικότερα.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #135  
Παλιά 28-02-13, 13:30
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

βρε σοφακι...αστο, αφου βλεπεις οτι δεν πιανει εδω μεσα.....πηγαινε καπου αλλου να κανεις προσηλυτισμο....

μην εκθετεις περισσοτερο τον εαυτο σου κ την ομαδα που ανηκεις....

αλιμονο σε αυτους που θα πεσουν στα διχτυα σας....

λοιπον, τερμα η διαφημιση...

διαχειριστεεεεεεεεεες!!!!!!!!
__________________
be no good, be real
  #136  
Παλιά 28-02-13, 13:30
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Απλώς εγώ πιστεύω σε μια θρησκεία όχι σε κάτι που υπάρχει εδώ και λίγο καιρό!Να τονίσω πως ο άνθρωπος του 2000 p. X. Δεν μπορούσε να δικαιολογήσει επιστημονικά την δημιουργία και γι αυτό έγραψε τι Βίβλο όπως την έγραψε.Έχει διαφορα μεγάλη το να πιστεύεις στον Χριστό από το να πιστεύεις στους Sith και τον Darth Vader!
  #137  
Παλιά 28-02-13, 13:36
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί δεν ξεκινά λεγοντας τι οργάνωση είναι αυτή τι πρεσβεύει τι αρχές έχει που δραστηριοποιείται τα σχετικα λινκ, φόρουμ , σύνδεσμοι, ποιοι βρίσκονται απο πισω , ποιο είναι αυτό το βιβλίο? τι χρηματα ζητάνε? Αντί να παραθέτει ιστορικά μνημεία και διάφορα επιστημονικά άρθρα που ουδεμία σχέση έχουνε με εξωγήινες οντοτητες... Καταργεις την ιστορία πετώντας διάφορες μπουρδολογιες στο φόρουμ με σκοπό τον ΠΡΟΣΥΛΙΤΙΣΜΟ!!!!!!!!!!!!!!!!! Απαράδεκτο θα παρακαλουσα να πάρουν θέση οι συντονιστές ............ Ευχαριστώ.....
Η οργάνωση λέγεται Temple of Alienology (www.alienology.net και www.alienology.net/encounter το φορουμ), το βιβλίο που έχουν λέγεται Alpha book.

Για να γίνεις μέλος χρειάζεται να στείλεις 60$ (ή 50 ευρώ) και τους λόγους τους ξεκαθάρισα πιο πριν (όσον αφορά για το ξεκαθάρισμα). Αρκετά μέλη έχουν γίνει αποδεκτά δωρεάν.

Οι θέσεις της οργάνωσης ξεκαθαρίζονται στο website που ανέφερα και μπορείτε να βρείτε πληροφορίες εδω http://alienology.net/publicfiles/Information-Toa9.pdf

Τα άρθρα που ανέφερα, τα ανέφερα για συγκεκριμένο λόγο. Η απόδειξη που έχω για την ύπαρξη Εξώτερων Θεών, βρίσκονται σε ΟΛΑ τα αρχαία συγγράματα.

Φαντάζομαι και εσύ είσαι άθεη Άννα?

Θέλω να υπάρχει ένα καλό κλίμα σε αυτό το φόρουμ και να μην υπάρχουν ειρωνίες και μαλώματα. Αυτό άλλωστε είναι αυτό που μας διαφοροποιεί από τους "ηλίθιους".
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #138  
Παλιά 28-02-13, 13:39
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Feanor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλώς εγώ πιστεύω σε μια θρησκεία όχι σε κάτι που υπάρχει εδώ και λίγο καιρό!Να τονίσω πως ο άνθρωπος του 2000 p. X. Δεν μπορούσε να δικαιολογήσει επιστημονικά την δημιουργία και γι αυτό έγραψε τι Βίβλο όπως την έγραψε.Έχει διαφορα μεγάλη το να πιστεύεις στον Χριστό από το να πιστεύεις στους Sith και τον Darth Vader!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και η "θρησκεία" μου είναι σαφώς πιο έγκυρη από τον Χριστό, μιας και οι Θεοί που πιστεύω προύπηρχαν και έχουν γραφτεί άπειρα κείμενα-συγγράματα-μαρτυρίες γι' Αυτούς (μιλώντας για 12θεο, Αιγυπτιακό Πάνθεον, Σουμεριακή θρησκεία κλπ).

Για εμάς ο Χριστός είναι ότι είναι και ο Cthulhu για τους αναγνώστες του!
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #139  
Παλιά 28-02-13, 13:40
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Σε ποια αρχαία συγγράμματα??Ποιος ιστορικός η γεωγράφος τις αρχαιότητας έγραψε για εξωγήινους??Ο Θουκυδίδης η ο Στράβωνας ας πούμε??
  #140  
Παλιά 28-02-13, 13:43
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Δείξε μου ένα σύγγραμμα αρχαίου ιστορικού όχι tpt Ομηρους "ησιοδους" η "ηροδοτους" που μιλάνε για εξωγήινα οντα!!!
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.