Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-01-13, 00:20
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Έχω να πω ότι παίζεις με τη φωτιά, χλευάζοντας τον αριθμό 40 και τους νηματοθέτες αυτών! Είθε οι 40 Ελοχίμ να προστατέψουν τις 40 σου ψυχές!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
  #22  
Παλιά 04-01-13, 09:20
Το avatar του χρήστη Chimaira
Chimaira Ο χρήστης Chimaira δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

@Νεραιδούλα

Το σχόλιο του AVATARGR ήταν κάθε άλλο παρά υποτιμητικό. Φυσιολογική αντίδραση όσων πλέον έχουν απειβδήσει με αυτά που διαβάζουν και προσπαθούν να προλάβουν δυσάρεστες καταστάσεις από διαχειριστικής άποψης. Οι διαχειριστές από την πλευρά τους έχουν κλειδώσει επανειλλημένως θέματα που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις των κανονισμών που έχουν ορίσει. Μέσα σ' αυτά είναι και θέματα του τύπου "παραθέτω μία ερώτηση και δεν καταθέτω την προσωπική μου άποψη" καθιστώντας το συγκεκριμένο θέμα απρόσωπο και δίχως το παραμικρό ίχνος ενδιαφέροντος προς ανάλυση, άρα και συζήτηση.

Δεν σου απαγόρεψε κάποιος να ανοίξεις θέμα, αλλά οφείλεις ως μέλος αυτής της κοινότητας να δικαιολογήσεις την άποψή σου και να επιχειρηματολογήσεις σε κάθε σου πρόταση. Αλλιώς δεν θα τη λάβει κανείς στα σοβαρά. Βλέπε τα σχόλια του Vakryle (κοίτα τι του έκανες...!)

Πες μας τι πιστεύεις εσύ γι' αυτόν τον αριθμό. Λες ότι έχει σημασία για σένα, αλλά δεν αναλύεις τις σκέψεις σου. Πως περιμένεις να συνεχιστεί ομαλά ένα τέτοιο θέμα;

Υ.Γ. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
__________________
Αν συναντήσεις έναν άνθρωπο που αξίζει να του μιλήσεις και δεν του μιλήσεις χάνεις τον άνθρωπο.Αν συναντήσεις έναν άνθρωπο που δεν αξίζει να του μιλήσεις και του μιλήσεις χάνεις τα λόγια σου.Σοφός είναι εκείνος που δεν χάνει ούτε τον άνθρωπο ούτε τα λόγια του.

Κομφούκιος
  #23  
Παλιά 09-01-13, 18:31
Νεραιδούλα Ο χρήστης Νεραιδούλα δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2011
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Οκ σε διάβασα Chimaira. Για μένα όμως ,φυσιολογική αντίδραση του ατόμου που απηύδησε είναι να αγνοήσει αυτό που βλέπει. Διότι υπάρχουν και νέα άτομα που δεν έχουν προϊστορία στο φόρουμ και δε μπορούν να ξέρουν το επίπεδο των συζητήσεων που παίζουν εδώ μέσα και ποιος έχει απηυδήσει με τι.
Θα πρέπει όμως να πω ότι έτσι διώχνεται ο νέος κόσμος από τον παλιότερο γιατί οι απαντήσεις αυτού του τύπου παραπέμπουν αλλού σε περίεργα δηλ.συμπλέγματα ,ωστόσο συνηθισμένα.
Δική μου φιλοσοφία είναι ό.τι ξέρω να το δίνω, κι όταν βαριέμαι , να μην ασχολούμαι.
Αυτό είναι τουλάχιστον η δική μου αντιμετώπιση στη ζωή και μέχρι τώρα τουλάχιστον μια χαρά το υποστήριζα...
Αντίθετα, εδώ με όλο αυτό το σκηνικό που ακολούθησε , και που πολύ κακώς μπήκα στη διαδικασία να απαντώ κι εγώ, με τις απαντήσεις και τις ανταπαντήσεις που δόθηκαν ξεκατίνιασμα ολκής μοιάζει στα δικά μου μάτια, που όχι μόνο δε με εκφράζει, αλλά και με κουράζει τρομερά , γιατί απλούστατα είναι παιδιάρισμα ,ανώριμο κι εγωιστικό παιχνιδάκι εξουσίας.

Εννοείται ότι από την αρχή κιόλας έψαξα αλλού και βρήκα την απάντηση που ζητούσα.

Εν κατακλείδι διώχνετε κόσμο έτσι...

Εγώ δε συνεχίζω άλλο...
οι καιροί είναι δύσκολοι...ας απηυδήσει ο καθένας μας με αυτούς που πραγματικά τον καταπιέζουν ( βλέπε εξουσία) κι όχι με τις ερωτήσεις που μπορεί ο κάθε επισκέπτης να απευθύνει όποιες κι αν είναι αυτές...
Δε θα μπω στη διαδικασία να ξανατοποθετηθώ στο θέμα ,να είστε όλοι καλά.
Αυτή είναι η άποψή μου.Τέλος.
  #24  
Παλιά 09-01-13, 19:06
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Μετά από αυτή τη σουρεαλιστική κουβέντα και δεδομένου ότι το θέμα που ανοίχθηκε δεν ανοίχθηκε σωστά, το νήμα κλειδώνεται. Καλό είναι πρώτα να γίνεται μια αναζήτηση στις κατηγορίες γιατί ενδεχομένως να υπάρχουν ήδη υπάρχουσες συζητήσεις και επίσης να μην ανοίγονται θέματα με μία σειρά ή έστω να είναι πιο γενικά για να επιτρέπουν μια πλήρη συζήτηση.


Εκ του συντονισμού,
melian
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.