Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #491  
Παλιά 30-10-18, 16:23
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Σε λίγους μήνες θα δείτε έργο μου με την πατέντα σε τελειωμένη κατασκευή.
Θα το βάλω στον κώλο και των πολιτικών μηχανικών και στον δικό σας.
Τίποτα δεν θα με σταματήσει. Όλα αυτά θα αποτελούν μαρτυρίες του πόσο άσχετοι είναι οι ειδικοί σε ( )
Είμαι ο πρώτος στον κόσμο όλων των χιλιετιών με διαφορά.
Όποιος είναι μάγκας ας μου πει που κάνω λάθος με επιστημονική τεκμηρίωση όπως κάνω εγώ.
Δεν θα βρείτε ούτε έναν στα δέκα χρόνια που γράφω στα φόρουμ.
Θα δείτε πολλούς να λένε ότι η ευρεσιτεχνία μπάζει από παντού είναι άρχιστη κ.λ.π Δεν θα βρείτε όμως κανένα να εξηγεί τον λόγο της αρνητικής άποψής του.
Απλά δεν θα βρείτε κανένα γιατί ή δεν έχουν καταλάβει ή γιατί δεν ξέρουν όσα ξέρει ο νοικοκύρης εφευρέτης.
Όλοι μα όλοι που τόλμησαν έφαγαν την τάπα τους από εμένα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 30-10-18 στις 16:37
  #492  
Παλιά 30-10-18, 16:25
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Μπραβο, να πας να αγκυρώσεις και το Empire State Building. Στο μεταξύ κακομαθημένε, πάρε τα σκουπίδια σου και δρόμο από εδώ.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
  #493  
Παλιά 30-10-18, 16:25
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αdmin την / το 28/9/2014, 09:27
Για λόγους επαγγελματικής υπευθυνότητας,κύρους και σοβαρότητας το παρόν τόπικ κλειδώνεται.

Ελπίζω να ακολουθήσουν και σοβαρά ιστολόγια μηχανικών, τα οποία μέχρι στιγμής δεν απαντούν κυρίως λόγω άγνοιας της κατάστασης.

Το ΤΕΕ εγκρίνει ή δεν εγκρίνει ότι νομίζει, αυτό δε σημαίνει οτι ο μηχανικός θα βάλει σε κατοικία τέτοιο σύστημα (προσωπικά θα προτιμούσα ή όπως είναι σήμερα η κατάσταση ή κατασκευή με μέταλλο).
Το σύστημα αυτό , θα πρέπει να περάσει πρώτα απο υπολογισμούς, διαστάσεων (ανάλογα το μέγεθος της κατοικίας) , κόστους , γεωτεχνικών μελετών (εάν μπορεί να εφαρμοστεί όντως στο έδαφος) κλπ (γιατί όλα ειναι πολύ πρόχειρα μέχρι στιμής και η "φήμη" οφείλεται μόνο στο σπάμ σε ιστολόγια).

Μετά αφού γίνουν όλα τα παραπάνω και φυσικά αποδειχθεί η "αντισεισμικότητα" του συστήματος, διότι δεν έχει αποδειχθεί πέραν ενός μοντέλου δυσανάλογου με την πραγματικότητα, θα πρέπει να ΠΕΙΣΤΟΥΝ οι Μηχανικοί ώστε να το χρησιμοποιήσουν , γιατί ο λόγος ενός κυρίου ή του ΤΕΕ δε μας πείθει να βάζουμε υπογραφές στα στατικά (να παιζουμε το κεφάλι μας δλδ) κατοικιών που θα έχουν αυτό το σύστημα , ούτε βέβαια οι μελέτες θα μας πείσουν εάν δεν εφαρμοστεί σε αρκετές κατοικίες (κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή).

Μέσα σε όλα αυτά πρέπει να δημιουργηθούν και προγράμματα υπολογιστή που να λύνουν ανάλογα με το μέγεθος της κατοικίας το σύστημα του κυρ.Γιάννη, γιατι δε μπορείς να βάζεις οτι διατομές σου κατέβουν και να υπολογίζεις πρόχειρα "χώνεις 400 κυβικά μπετό στη βάση" για να μην μπατάρει κλπ κλπ...διοτι ουδείς μηχανικός δεν πρόκειται να κάτσει να το λύσει με το χέρι ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ σε μια κατοικία που θα ζούν άνθρωποι.

ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, το επάγγελμα μας έχει γεμίσει μαστορέους με ΠΑΤΕΝΤΕΣ οι οποίοι πρωταρχικά μας υβρίζουν και μας λένε άσχετους, δεδομένου οτι αυτοί οι άνθρωποι συνήθως είναι επιπέδου άστα να πάνε και δεδομένου οτι εμείς είμαστε "φλώροι" και συνήθως δεν απαντάμε σε τέτοια άτομα γιατί είμαστε "υπεράνω" χάνουμε όχι μόνο σε κύρος αλλά και την αξία μας ώς επιστήμονες.

Ε λοιπόν θα είμαι ο πρώτος που θα ρίξει μπουλο σε αυτόν , γιατί σε επίπεδο γουστάρω να γίνομαι χώμα και λάσπη, δεν είμαι υπεράνω και βαρέθηκα τα μη μου άπτου και τις φλωριές.
Έπονται και άλλες ιστοσελίδες κυρ.Γιάννη, το πρόβλημα ειναι ο χαρακτήρας σου.
Δες τι γράφουν οι μηχανικοί. Για αυτό δεν θα χτίσεις ποτέ πολυκατοικία με αυτό το σύστημα. Αφού τους σκυλόβρισες τόσον καιρό, να δούμε ποιόν ηλίθιο θα βρείς να σου βάλει υπογραφή να χτίσεις...
  #494  
Παλιά 30-10-18, 16:30
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεν ειναι αδαης. Μπιζνα κανει και για θυματα ψαχνει. Και ενα να του κατσει κερδος θα ειναι αφου ετσι κι αλλιως δεν χτιζεται και τιποτα. Ο ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ που κατα τα αλλα θελει να μας σωσει και ζηταει και δημοσιο χρημα.
Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάτσε γιατί αυτά δεν τα είπες, εκεί που έστειλες το paper επανέλαβαν το πείραμα και μελέτησαν την κατασκευή με μετρήσεις ή έτσι το υποθέτεις εσύ οτι για να ενέκριναν το paper επανέλαβαν το πείραμα; Πες μου οτι τους πλήρωσες τα έξοδα για το πείραμα αλλιώς δεν σε πιστεύω οτι επανέλαβαν κάτι.
καλά ρε Βασίλη, σοβαρά ρωτάς;

Εδώ έκαναν δεκτό paper που έχει στον τίτλο παπάτζα του στυλ "the ultimate ... system" και references τον εαυτό του μόνο (χώρια το πως είναι γραμμένο) και αναρωτιέσαι αν έκαναν τα πειράματα;

Ούτε το abstract δεν θα κοίταξαν, για να μην πω ούτε τον τίτλο.
Πεθαίνω στο γέλιο!
  #495  
Παλιά 30-10-18, 16:45
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εχω την εντυπωση πως δεν μας τα λες ολα. Εισαι βεβαια και πονηρουλης. Οπως για παραδειγμα, η προωθηση-διαφημιση που εκανες στο φορουμ της ψυχολογιας, ηταν αριστοτεχνικη. Απο το πως το ξεκινησες μεχρι το πως τσιμπησαν. Να βρασω βεβαια τους ψυχολογους, αλλα τελος παντων.

Δειτε το, δεν ειναι μεγαλο. Μονο 2 σελιδουλες με τον ΕΦΕΥΡΕΤΗ να ξεκινα, καπως ετσι:


Παράθεση:
Μεγάλη Απογοήτευση και Μελαγχολία.. υπάρχει λύση?

Πριν επτά χρόνια κατέθεσα μια εφεύρεση και πείρα δίπλωμα ευρεσιτεχνίας. Η πατέντα θα έσωνε τον κόσμο από τις φυσικές καταστροφές.
Έγραψα σε πολλά φόρουμ με πολλές εκατοντάδες χιλιάδων επισκέπτες στο θέμα μου.
Έκανα δικά μου πειράματα, και έγραψα σε διεθνή επιστημονικά περιοδικά με κριτές.
Είχα πολλούς μέσα στα φόρουμ που με πολέμησαν πολλές φορές υβριστικά, αλλά και πολλούς παγκόσμιους καθηγητές που με υποστήριξαν.
Το πρόβλημά μου είναι ότι αντί να με βοηθήσουν με πολεμούν με όλη τους την δύναμη.
Αυτό μου έχει δημιουργήσει μια αφάνταστη κόπωση, και απογοήτευση σε σημείο να αισθάνομαι μοναξιά, απογοήτευση και ντροπή που δεν προχωρά η ευρεσιτεχνία μου.
Θέλω να τα παρατήσω, και δεν με αφήνει αυτή η πατέντα. Θα μπορούσα να κάνω τόσα άλλα καλά για την οικογένειά μου, αλλά τα δείνω όλα για την πατέντα.
Είναι φυσιολογικό αυτό που μου συμβαίνει ή κάτι άλλο?
Υπάρχει λύση?
http://www.e-psychology.gr/forum/thr...hlight=seismic

Παράθεση:
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σπίτι μου το έχτισα μόνος μου 40 χρόνια πριν. Δεν έχω χρήματα για να το γκρεμίσω και να το ξανά χτίσω. Η πατέντα είναι υπό διαπραγμάτευση με επενδυτές για χρηματοδότηση, την οποία διαπραγμάτευση κάνει η ομάδα μου που έχω συστήσει και συνεργάζομαι.
Προσομοιώσεις υπάρχουν αλλά όχι από το Μετσόβιο αλλά από εταιρεία. Δεν θα δημοσιοποιήσω όμως ούτε τις προσομοιώσεις ούτε την όλη έρευνα που έχω κάνει διότι πολύ απλά όταν ξέρεις το ( πως το κάνεις χωρίς να το ξέρουν οι άλλοι ) μεταφράζετε σε χρήμα, μισθό, και περισσότερες πατέντες σε τυχόν συμφωνία. Άλλωστε έχω υπογράψει με την ομάδα της ευρεσιτεχνίας συμφωνητικό εμπιστευτικότητας για αυτό δεν μπορώ να μιλήσω ή να βγω στη Ζούγκλα.


Έτσι, όπως πριν 3 χρόνια μου ήρθε email από έμπορο λεβήτων ιόντων που γκρίνιαζε για την κριτική που έγραφα στο blog μου για τις ψευτιές που έλεγαν, μου λέει οτι στο σπίτι του με τέτοιο σύστημα έκανε οικονομία θέρμανσης και είχε μετρήσεις από ένα εργαστήριο (sintec Νορβηγίας) που πιστοποιούσαν οτι οι συσκεύες αυτές είχαν COP>1 και όταν του είπα να μου τις στείλει από το email μου λέει "δεν μπορώ λόγω ανταγωνιστών"......
Θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος!
  #496  
Παλιά 30-10-18, 16:46
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Πεθαίνω στο γέλιο!
Πάρε το paper και όλα τα paper του κόσμου και βάλε τα στον κώλο σου.
Αυτό το πείραμα τα λέει όλα μόνο του και ντροπιάζει τους μηχανικούς.
Ένα εκατομμύριο στοίχημα βάζω αν μπορέσουν να κατασκευάσουν πιο γερό πείραμα από αυτό. https://www.youtube.com/watch?v=RoM5pEy7n9Q
Ποια κότα θα τολμήσει αυτό το στοίχημα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 30-10-18 στις 16:47
  #497  
Παλιά 30-10-18, 16:47
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων


Στα έχουν γράψει ήδη στο παρελθόν, να μη τα ξαναγράφουμε κι εμείς.
Μένω μόνο στο "Οπως καταλαβαινεις η εξελιξη θα πρεπει να ειναι αναμενομενη".
Να στα επαναλάβουμε seismic γιατί από ότι κατάλαβα απο το adsl δεν έχεις κάνει πρόοδο 2 χρόνια τώρα!
  #498  
Παλιά 30-10-18, 16:48
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Να στα επαναλάβουμε seismic γιατί από ότι κατάλαβα απο το adsl δεν έχεις κάνει πρόοδο 2 χρόνια τώρα!
Πάρε το paper και όλα τα paper του κόσμου και βάλε τα στον κώλο σου.
Αυτό το πείραμα τα λέει όλα μόνο του και ντροπιάζει τους μηχανικούς.
Ένα εκατομμύριο στοίχημα βάζω αν μπορέσουν να κατασκευάσουν πιο γερό πείραμα από αυτό. https://www.youtube.com/watch?v=RoM5pEy7n9Q
Ποια κότα θα τολμήσει αυτό το στοίχημα?
  #499  
Παλιά 30-10-18, 16:50
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
α)Έχω χάσει την δουλεία μου
β) Έχω πληρώσει πάνω από 50000 ευρώ για όλη την ιστορία.
γ) Η γυναίκα μου οι συγγενείς μου, οι συγχωριανοί μου με συχαίνονται και με θεωρούν ψώνιο.
δ) Όταν έρχομαι σε επαφή με τα μέσα ενημέρωσης και τους ρωτώ να δημοσιοποιήσουν την ευρεσιτεχνία, μου απαντούν ότι αυτό είναι διαφήμιση και δεν μπορούν να το κάνουν...και άλλα πολλά...πολλά.

Αλήθεια....αξίζει να κάνω τόσες θυσίες ώστε τα παιδιά σας να μην θαφτούν κάτω από τα ερείπια???????
Ή να κοιτάξω τα δικά μου?

Παράθεση:
Επεξεργάσθηκε από seismic, 07 Απρίλιος 2012 - 15:31:35.
http://www.thelab.gr/topic/72019-%CE...C%CE%B1/page-8
...

http://www.thelab.gr/topic/72019-%CE...0#entry1598438
http://www.thelab.gr/topic/72019-%CE...0#entry1599201
http://www.thelab.gr/topic/72019-%CE...0#entry1599317
http://www.thelab.gr/topic/72019-%CE...0#entry1599784

Και πάλι του λένε τα αυτονόητα και πάλι το πρόβλημα είναι τα Νεφιλείμ.

Και όπως είπε κάποιος άλλος πολύ εύστοχα στο thelab, αυτή η κολόνια κρατά από το 2009. Από τότε μέχρι τώρα υπήρχε άπειρος χρόνος για μια (1) δημοσίευση (6-7 χρόνια). Αλλά τα ελληνικά fora είναι πιο σημαντικά. Το ίδιο και η αναγνώριση μέσα σε αυτά!
Τα νέφιλιμ! Αυτά φταίνε! Υπάρχει μεταφυσικό στοιχείο τελικά στην πατέντα!
  #500  
Παλιά 30-10-18, 16:51
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα νέφιλιμ! Αυτά φταίνε! Υπάρχει μεταφυσικό στοιχείο τελικά στην πατέντα!
Πάρε το paper και όλα τα paper του κόσμου και βάλε τα στον κώλο σου.
Αυτό το πείραμα τα λέει όλα μόνο του και ντροπιάζει τους μηχανικούς.
Ένα εκατομμύριο στοίχημα βάζω αν μπορέσουν να κατασκευάσουν πιο γερό πείραμα από αυτό. https://www.youtube.com/watch?v=RoM5pEy7n9Q
Ποια κότα θα τολμήσει αυτό το στοίχημα?
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.