Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-07-07, 20:58
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Skeptic, να πάρουμε τα πράγματα λογικά. Ελπίζω οι γνώσεις μου να είναι ελλιπείς και να μην καταλαβαίνω πως μπορεί να κατασκευαστεί ένα τέτοιο αυτοκίνητο.

Με την ένωση (δημιουργία δεσμών) του υδρογόνου και του οξυγόνου παίρνουμε ένα ποσό ενέργειας. Για να διασπαστεί αυτός ο δεσμός θα πρέπει να δώσουμε το ίδιο ποσό ενέργειας. [Αρχή Lavoisier-Laplace]
Να συνεχίσω; Περιττό.

Τα βίντεο που μας είπες να δούμε φαντάζομαι τα είδες και εσύ. Είδες λοιπόν ότι κάνει την ηλεκτρόλυση συνδέοντας το βολτάμετρο με το δίκτυο ηλεκτροδότησης. Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για χρήση του νερού (με την έννοια που έχουμε πει), στην ουσία έχουμε άμεση χρήση υδρογόνου.
---
Και πάλι εγώ λέω (αν και με το μυαλό μου είναι αδύνατο να συμβεί): μακάρι να κάνω λάθος.
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη excellent : 03-07-07 στις 21:14
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.