Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: CHIP στο σώμα!!!
ΝΑΙ 14 12,39%
ΟΧΙ 99 87,61%
Ψήφισαν: 113. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #221  
Παλιά 14-01-14, 17:49
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Παραθέτω τα παρακάτω σε ξεχωριστό μήνυμα, αφού η συζήτηση στις τελευταίες σελίδες έχει, ούτως ή άλλως, απομακρυνθεί αρκετά από τον τίτλο του θέματος:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Και όπως υπάρχουν οι πονηροί πίσω από κάθε τέτοια κίνηση που θέλουν να βάλουν τσιπάκια εντοπισμού και ελέγχου συναισθημάτων και ότι άλλο βάζει ο νους σας, έτσι υπάρχουν και ελεύθερες φωνές που εντοπίζουν και αναλύουν αυτές τις τεχνολογίες και τα βγάζουν όλα στην φόρα. Είναι οι λεγόμενοι whistleblowers, τύποι σαν τον Snowden και τον Assange, που κάνουν επαρκώς ζημιά στο κατεστημένο με εμφανή αποτελέσματα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα γιατί δεν εξολόθρευσαν αμέσως τον Φιντέλ Κάστρο ή τον Σνόουντεν, νομίζω ότι δεν ξέρουμε τι πραγματικά συμβαίνει με κάτι τέτοιους, ή αν οι άνθρωποι αυτοί έχουν ή είχαν κάποιου είδους αντίμετρα.
Μόνο και μόνο επειδή αναφέρθηκες σε αυτούς δυο-τρεις φορές, είσαι τόσο σίγουρος ότι "τύποι σαν τον Snowden και τον Assange έκαναν ζημιά στο κατεστημένο";


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Τηλεπάθεια εγω ξέρω την "νοητική" μεταβίβαση πληροφορίας απο εναν άνθρωπο σε εναν άλλο και αντίστροφα. Ψυχοκίνηση είναι η γνωστή τηλεκίνηση. Ετσι λέγονται αυτά τα πράγματα, όχι επειδή τα λέω εγώ έτσι, αλλα όλοι όσοι ασχολούνται με το μεταφυσικό, είτε το μελετάνε είτε το εξασκούν. Αν εγω τώρα πάω και δέσω με ένα ξόρκι κάποιον φουκαρά, αυτή την ενέργεια που θα την κατατάξεις; ΟΚ θα μου πει κάποιος, αυτό είναι μαύρη μαγεία. Δεν έχει σημασία όμως, δεν του έστειλα τηλεπαθητικά κάτι, εχω κάνει κάτι διαφορετικό. Λίγο να έχεις μελετήσει το θέμα, προς Θεού δεν είπα να το εξασκείς, θα καταλάβεις τι είδους ενέργεια είναι αυτή, και με τι μέσα γίνεται.
Θύμησέ μου, αν κι εύχομαι να κάνω λάθος, μήπως εσύ είσαι το μέλος που πριν λίγους μήνες απαντούσες, εδώ, σε ένα θέμα 'προσωπικών εμπειριών', ζητώντας από το νηματοθέτη, ο οποίος θεωρούσε πως έχει τηλεπαθητικές ικανότητες, να σε... "ψυχανεμιστεί" ιντερνετικά;


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν γνωρίζω αναλυτικά πως αυτό μπορεί να ανιχνευτεί, αν γίνεται με παθητικό τρόπο δηλαδή, να το ανιχνεύουν απλά με κάποιου είδους δέκτη, ακόμα και από δορυφόρο, ή ενεργητικό τρόπο, να ακτινοβολούν κάποιο ευρύτερο χώρο με ραδιοσυχνότητες και από την αντήχηση να βλέπουν αν βρίσκεται το συγκεκριμένο άτομο παρών, κάπως όπως λειτουργεί το ραντάρ.

[...]

Που θέλω να καταλήξω. Πιστεύω, μάλλον έχω σοβαρές ενδείξεις, ότι κυβερνήσεις και μυστικές υπηρεσίες χρησιμοποιούν και αυτές τις τεχνικές.
Δηλαδή υπάρχει, για σένα, πιθανότητα, οι μυστικές υπηρεσίες, ψάχνοντας κάποιον, να "ακτινοβολήσουν με ραδιοσυχνότητες" κι ολόκληρο τον πλανήτη, μέχρι τελικά να τον βρουν;


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ιέρεια Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αυτό που έχω δει σε ντοκιμαντέρ, όπου μίλησε ο άνθρωπος της κυβέρνησης στην Αμερική, δεν θυμάμαι καλά ο υπεύθυνος δηλαδή του προγράμματος που τους εκπαίδευε, για το πότε έγινε αυτό και τι ακριβώς κάνανε ήταν οι watchers που παρατηρούσαν το μέλλον.
Aναφέρεσαι σε αυτό το ντοκιμαντέρ;
__________________
Θέλουμε τα γεγονότα να ταιριάζουν στις προκαταλήψεις μας.
Όταν δεν ταιριάζουν, είναι ευκολότερο να τα αγνοήσουμε, παρά να αλλάξουμε τις προκαταλήψεις μας.


Jessamyn West
Απάντηση με παράθεση
  #222  
Παλιά 14-01-14, 18:10
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

C.R, επειδή δυσκολεύομαι να σε καταλάβω, τι ακριβώς θέλεις να πεις; Μάλλον αυτό που υπονοείς δεν το αντιλαμβάνομαι,, καλύτερα πέστο στα ίσια χωρίς μισόλογα.

Α, ρίξε μια ματιά στην παρακάτω εργασία. Μην σταθείς στο περιεχόμενο, μέσες άκρες κοίτα. Σου υπενθυμίζω ότι πρόκειται για διδακτορική εργασία φοιτητή και όχι κάποιου ερευνητικού τμήματος του στρατού, που δεν θα δεις ποτέ, ούτε και εγώ, αν και πιθανόν εγώ να έχω μια πιθανότητα, λόγω ειδικότητας.

Μετά συζητάμε ξανά ότι θέλεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 14-01-14 στις 18:12
Απάντηση με παράθεση
  #223  
Παλιά 14-01-14, 18:16
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Τί υποννοώ και τί ακριβώς θέλω να πω;

Μερικές ερωτήσεις έκανα. Μπορείς, βέβαια, να μην απαντήσεις καν.

Λόγω έλλειψης ελεύθερου χρόνου, θεωρώ μάλλον αδύνατο να διαβάσω σύντομα την εργασία του φοιτητή, που παρέθεσες.
__________________
Θέλουμε τα γεγονότα να ταιριάζουν στις προκαταλήψεις μας.
Όταν δεν ταιριάζουν, είναι ευκολότερο να τα αγνοήσουμε, παρά να αλλάξουμε τις προκαταλήψεις μας.


Jessamyn West
Απάντηση με παράθεση
  #224  
Παλιά 14-01-14, 18:27
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Όχι δεν σου είπα να την μελετήσεις, έτσι κι αλλιώς χρειάζεται εις βάθος γνώση τηλεπικοινωνιών και άλλων θεμάτων, το οποίο είναι θέμα καθαρά σχετικών σπουδών. Και εγώ που τις έχω δεν θα κάτσω να την μελετήσω. Θέλω μια βδομάδα, όπως την είδα, για να το κάνω.
Σε γενικές γραμμές λέει πως να κατασκευάσεις ένα ραντάρ όπου θα ανιχνεύει ανθρώπους, έχοντας ήδη σχηματίσει την ενεργειακή υπογραφή τους.

--Δηλαδή υπάρχει, για σένα, πιθανότητα, οι μυστικές υπηρεσίες, ψάχνοντας κάποιον, να "ακτινοβολήσουν με ραδιοσυχνότητες" κι ολόκληρο τον πλανήτη, μέχρι τελικά να τον βρουν;

Να στο προεκτείνω και να σου απαντήσω εμμέσως στο ερώτημα σου, ναι μπορούν ήδη να ανιχνεύσουν ανθρώπους κάνοντας έναν συνδυασμό δεδομένων από διάφορες πηγές, επίγειες, εναέριες και άλλες. Υπάρχει τρομερή τεχνολογία πίσω από αυτό και δεν θέλω να επεκταθώ, γιατί δεν είμαστε επιστημονικό forum. Φαντάσου ότι η ύπαρξης ενός ατομικού Η/Μ πεδίου, με πολύ ιδιαίτερη δομή, έχει τεράστια χρησιμότητα σε αυτήν τη περίπτωση.

Για τα άλλα:

--Μόνο και μόνο επειδή αναφέρθηκες σε αυτούς δυο-τρεις φορές, είσαι τόσο σίγουρος ότι "τύποι σαν τον Snowden και τον Assange έκαναν ζημιά στο κατεστημένο";

Πιθανότατα ναι. Τη θεωρώ την πιο πιθανή εξήγηση, γιατί είναι η πιο απλή.

--Θύμησέ μου, αν κι εύχομαι να κάνω λάθος, μήπως εσύ είσαι το μέλος που πριν λίγους μήνες απαντούσες, εδώ, σε ένα θέμα 'προσωπικών εμπειριών', ζητώντας από το νηματοθέτη, ο οποίος θεωρούσε πως έχει τηλεπαθητικές ικανότητες, να σε... "ψυχανεμιστεί" ιντερνετικά;

Οχι δεν κάνεις λάθος. Τι νόημα έχει η ερώτηση, ειδικά έτσι όπως την κάνεις, δηλαδή χωρίς να έχουν διαβάσει αυτοί που παρακολουθούν εδώ αυτά που είχαν προηγηθεί στο συγκεκριμένο νήμα της συζήτησης που αναφέρεσαι; Κάτι σαν... δημιουργία εντυπώσεων, ας πούμε;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 14-01-14 στις 18:31
Απάντηση με παράθεση
  #225  
Παλιά 14-01-14, 19:12
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από c.r Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι αν και φαίνεται καλό το συγκεκριμένο δεν το έχω δει.

Αναφερόμουν σε άλλο που ψάχνω εδώ και πόσες μέρες να το βρω και δεν το βρίσκω.

Και θέλω να παραθέσω και την δικιά μου άποψη ως τους τηλεπαθητικούς.

Σε αυτό το σημείο δεν μιλάω με αποδείξεις, όλα είναι υποθετικά και θεωρητικά.

Πιστεύω ότι ζούνε σε μία κοινωνία απομονωμένη κάτι σαν ομάδα και δεν εννοώ κοινή ζωή αλλά κοινά όνειρα, κοινά πράγματα γενικώς.

Δηλαδή δεν νομίζω ότι ο ένας γνωρίζει και τον άλλο προσωπικά δηλαδή έχει διαπροσωπικές σχέσεις.

Αλλά γενικώς κατατάσσονται σε διάφορες ομάδες ανάλογα με το χάρισμα και όλα αυτά μάλλον υποσεινήδητα και λίγο ευσυνείδητα.

Βέβαια υπάρχουν τηλεπαθητική που μπορούν να ανιχνεύσουν μέσα και από όνειρο αν δόσεις την διεύθυνση σου δεν είναι δύσκολο.

Τώρα αν σε βρουν δεν ότι θα σε σκοτώσουν κιόλας άποψη μου, απλά θα υπνωτίσουν κατά κάποιο τρόπο τις δυνάμεις σου, ή θα σε επιβλέπουν.

Και όλα αυτά για ανθρώπους με ισχυρή τηλεπάθεια, εκ γεννητής ίσως.

Και ναι πιστεύω έχει δίκαιο ο Heretic αν κατάλαβα καλά ένας τηλεπαθητικός αν σου μιλήσει αρκετά μπορεί ίσως να σε σκιαγραφήσει και από το ίντερνετ δηλαδή κάποια πράγματα, έχει να κάνει πιστεύω περισσότερο βέβαια με την επαφή, αλλά εκεί παίζει ρόλο και η ψυχολογία του σώματος των λέξεων κτλ. που δεν έχει να κάνει με την τηλεπάθεια.
Απάντηση με παράθεση
  #226  
Παλιά 19-01-14, 07:47
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ιέρεια Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αυτό που έχω δει σε ντοκιμαντέρ, όπου μίλησε ο άνθρωπος της κυβέρνησης στην Αμερική, δεν θυμάμαι καλά ο υπεύθυνος δηλαδή του προγράμματος που τους εκπαίδευε, για το πότε έγινε αυτό και τι ακριβώς κάνανε ήταν οι watchers που παρατηρούσαν το μέλλον.
Δεν θυμάμαι βέβαια που το είδα το έψαξα αλλά δεν το βρήκα και μιλούσε αναλυτικά γιαυτό το πείραμα, όπως το ότι συμπίπτουν πολλά πράγματα με αυτά που είχαν δει.
Βρήκα το ντοκιμαντέρ φίλες c.r, μπορείτε να το δείτε εδώ, απλά έψαχνα σήμερα για κάτι άλλο και έπεσα πάνω του.

Βέβαια μην φοβηθείτε έχει σαν θέμα ένα χτύπημα που θα υποστεί η γη από τον Ήλιο αλλά εγώ το παραθέτω ως προς του παρατηρητές και το πρόγραμμα.
Απάντηση με παράθεση
  #227  
Παλιά 19-01-14, 12:37
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Θα κάνω μια παρένθεση πριν να αρχίσω την απάντησή μου...

Το θέμα CHIP στο σώμα έχει ξεφύγει τελείως και φτάσαμε να μιλάμε για τελείως
διαφορετικά θέματα...

Φίλη Ιέρεια μέσα σε όλα αρχίσαμε να μπλέκουμε (σύμφωνα) με το ντοκιμαντέρ
και τους οραματιστές -αυτοί οι οραματιστές δεν έβλεπαν το τέλος του κόσμου
το 2012 ?????.

Μια απο τις πολλές θεωρίες ήταν και τα προβλήματα με τον Ήλιο που απο
μυστικές συναντήσεις επιστημόνων γνώριζαν εκτός των άλλων φαιδρών
πως θα εκραγεί ο Ήλιος θα καταρρεύσει το πλανητικό σύστημα και η
τρομολαγνεία δεν έχει τέλος...

Έχετε την εντύπωση πως εάν κάποια από αυτά "για τους οραματιστές" και
αυτά τα οποία είπαν ήταν αλήθεια θα τον άφηναν να ζήσει ?????

Σχετικά με τα πειράματα που αναφέρει υποτίθεται ότι αυτά έχουν ξεκινήσει
μετά το τέλος του Β Παγκοσμίου Πολέμου από ότι φαίνεται μάλλον δεν είναι
ενημερωμένοι η κάποια μας δουλεύουν ότι παρέχουν μυστικές πληροφορίες.
Βέβαια ο κύριος που τα παρουσιάζει δεν τα λέει αυτά χωρίς οικονομικές
αντιπαροχές (έτσι δεν είναι????)....

Ξέρετε τι μου θυμίζουμε όλα αυτά ???
Το Λιακόπουλο που είχε υπηρετήσει μάλλον φαντάρος (έτσι έλεγε ) στο ΝΑΤΟ
και είχε δεί σχεδόν όλα τα μυστικά έγραφα !!!!!!!!!!!

Νομίζω φίλοι μου πως θα πρέπει να μην βάζουμε εμείς οι ίδιοι νερό στον
νερόμυλο της κουταμάρας τους...

Και πάλι θα αναφέρω για το ΣΥΜΠΑΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ εάν κάνετε μια
αναζήτηση θα το βρείτε στον ιντερνέτ όλα σχεδόν τα βίντεο και πιστεύω
πως θα λυθούν όλες οι απορίες σας...
Και μιά εκπομπή την είχαν αφιερώσει στο 2012...
Εκεί θα δείτε με απλό και κατανοητό τρόπο πως όλα αυτά που έλεγαν οι
καταστροφολόγοι δεν ήταν άξια λόγου..

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #228  
Παλιά 20-01-14, 17:46
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Όντως το θέμα έχει ξεφύγει, αλλά ήθελα να σου απαντήσω AVATARGR1 ότι μίλησα σε προηγούμενο μήνυμα για τους οραματιστές-παρατηρητές του μέλλοντος και για αυτό ανέβασα και το βίντεο.

Νομίζω ότι το θέτω και στο τελευταίο μου μήνυμα όπου και λέω για ποιο λόγο το παραθέτω.

Το πρόγραμμα ήταν η ουσία και ότι μιλάει πρώην ταγματάρχης όπου συνεργάστηκε με την CIA για αυτό το πρόγραμμα, άσχετο από το αποτέλεσμα και αν τα πήρε ή δεν τα πήρε για να τα δημοσιεύσει αυτά.

Εμένα μου έκανε εντύπωση πως και δημιούργησαν ένα τέτοιο πρόγραμμα και τίποτα παρά πάνω, ούτε μίλησα για το αν είναι αλήθειες ή ψέματα.
Απάντηση με παράθεση
  #229  
Παλιά 20-01-14, 21:08
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Ιέρεια ο λόγος που αναφέρομαι σε τέτοιες καταστάσεις και σε ανθρώπους
(βλέπε Λιακόπουλος- ειδικούς καταστροφολόγους -ειδικούς αστρονόμους
που έχουν δεί τον Νιμπίρου -ειδικούς που γνωρίζουν πολύ καλά πως θα
δημιουργηθεί ένας νέος ήλιος κοντά στον πλανήτη Άρη
) είναι απλούστατος
να σταματήσουμε να βάζουμε νερό στον νερόμυλο της μπαρουφολογίας
κάποιων "ειδικών"...

Επίσης δημιούργησαν αυτό το θέμα γιατί μετά από αυτό θα γίνουν σε όλες τις
Πολιτείες της Αμερικής σεμινάρια με ομιλίες για το σχετικό θέμα αλλά και
βιβλία..
Σχετικά με το 2012 σε ειδικές ομιλίες μια θέση στοίχιζε μέχρι και 600$ το άτομο !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νομίζω πως γίνεται πλέων εμφανές το γιατί βγαίνουν κάτι τέτοιοι τύποι και
τα λένε αυτά και θα συνεχίζουν να τα λένε και να βγαίνουν και άλλοι...

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #230  
Παλιά 25-10-17, 16:25
Το avatar του χρήστη c.r
c.r Ο χρήστης c.r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Ίσως η εξέλιξη των ευρέως διαδεδομένων, πια, ανέπαφων συναλλαγών μέσω των "εξυπνων" κινητών μας τηλεφώνων (οποιασδήποτε μάρκας/εταιρείας) να οδηγεί τελικά στα περιβόητα chips που θα έχουμε επάνω ή και μέσα στο σώμα μας, στο προσεχές μέλλον.

Χαρακτηριστικό είναι ότι όλα τα smartphones διευκολύνουν πλέον τις συναλλαγές των πολιτών όλου του κόσμου. Μπορείτε να δείτε και σχετικές ανακοινώσεις εδώ:

Ξεκινάει η λειτουργία του LG Pay - 23/03/2017

Πρεμιέρα για το Samsung Pay στην Μεγάλη Βρετανία - 03/05/2017

Το Android Pay έρχεται σε πέντε ακόμη χώρες - 22/05/2017

Το Apple Pay φτάνει σε Δανία, Φινλανδία, Σουηδία και ΗΑΕ - 25/10/2017
__________________
Θέλουμε τα γεγονότα να ταιριάζουν στις προκαταλήψεις μας.
Όταν δεν ταιριάζουν, είναι ευκολότερο να τα αγνοήσουμε, παρά να αλλάξουμε τις προκαταλήψεις μας.


Jessamyn West
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.