Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-10-16, 21:32
apistosthomas Ο χρήστης apistosthomas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2009
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EleofEls Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Ἄξων δ΄ ἐν χνοίῃσιν ἵει σύριγγος ἀυτήν αἰθόμενος

Τα όνειρά μου τα "παρακολουθώ" τα καταγράφω από το 2010 και πάνω σε αυτό μπορώ να μιλήσω με σιγουρία, αλλά για την αστρική προβολή/αστρικό ταξίδι δεν μπορώ να είμαι τόσο σίγουρη, υπάρχουν διάφορες "ταμπελίτσες" γι αυτού του είδους τις εμπειρίες και οι μικροδιαφορές τους μου διαφεύγουν.
Το συγκεκριμένο βράδυ που άκουγα τον ήχο (νότα), μέσα στο όνειρο προσπάθησα να βρω την πηγή του και περπατούσα σε ένα δρόμο. Ήμουν και ένιωθα μόνη μου μέχρι εκεί. Όταν κάποια στιγμή ο ήχος έγινε πιο δυνατός άρχησε και μια ταλάντωση και μετά "έβλεπα" τον ήχο να διαπερνά τα πάντα γύρω μου. Ενώ δεν έβλεπα κανέναν όταν ο ήχος απλώθηκε "χτύπαγε" πάνω σε ανθρώπους και ζώα (γάτες.σκυλιά κ.α) και άφηνε αποτύπωμα τις αύρες τους.
Μετά ένιωσα απλωνόμουν και εγώ μαζί με τον ήχο και βρέθηκα μπροστά σε ένα ον κάτι σαν αιλουρο-ανθρωποειδές (το ζωγράφισα μέτα) σε ένα άγνωστο μέρος που μου φαινόταν λες και ο ουρανός είχε άλλο μπλε χρώμα. Πριν προλάβω να τα συνειδητοποιήσω όλα γύρω μου και ενώ αναρωτιόμουν που είμαι το ον μου απάντησε με εικόνες πριν προλάβω να αποφασήσω αν θέλω καν να κάνω την ερώτηση. Δεν μπόρεσα να αντιληφθώ και τις εικόνες στο 100% υπήρχαν διάφορα όντα στις εικόνες, μετά με "έστειλε" πίσω.
Αυτό που έχει μείνει περισσότερο απ'όλα είναι το πως επανήλθα, πως ένιωσα την επιστροφή απο κεί και συνεχίζω και αισθάνομαι έτσι κάθε πρωι, οτι πραγματικά ήμουν κάπου αλλού.

Οι νότες δεν είναι καθόλου ενοχλητικές,δεν ξέρω αν έχω ακούσει στις 3, 2 φορές που κοίταξα την ώρα ήταν 21:21 και 17:23 τα θεώρησα άσχετα. Περισσότερο τις ακούω όταν πιάνω το μυαλό μου να "καίγεται" πάνω σε θέματα, που κάπου χάνω την επαφή με το περιβάλον.. μόνο αυτό..
τον πονοκέφαλο τον αγνοώ, δηλαδή είναι τόσο μικρός..
Παντως οι εικονες που επλασα απο αυτα που αναφερεις ειναι πολυ εντονες και πραγματικα δειχνουν το βαθος αυτου του ταξιδιου που λες οτι πραγματικα ησουν καπου αλλου. Ισως αν εκανες πιο αναλυτικη περιγραφη να μπορουσα να ακουσω και τις νοτες που ακους. Οι δικες μου αντιστοιχες εμπειριες ειναι χωρις μουσικη και τις περισσοτερες φορες και χωρις χρωμα. Συναρπαστικο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.