Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-10-05, 15:36
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

Μα γιατί να κλειδωθεί? Δεν περνάμε ωραία?

Αλλά τελικά νομίζω ότι τα φεγγάρια ήταν 6 (αλλά δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν έχει σημασία), το θέμα είναι ότι σίγουρα ήταν πολλά και κάπου το διάβασα (αλλά μπορεί και να το ονειρεύτηκα) ότι κάποια στιγμή έγινε πόλεμος μεταξύ των φεγγαριών και ενός διαστημόπλοιου που είχε πάθει μεγάλη ζημιά, αλλά τελικά με τον σεισμό που έγινε στον Γολγοθά, κατάφερε να κουνηθεί και να πάρει μπρος. Από τότε όταν λέμε κουνήσου από την θέση σου εννοούμε αυτό το διαστημόπλοιο.
Και χθες ρε γαμώτο πάλι το φάγαμε στο 89 αλλά ξέρω τι φταίει γιατί το έχω διαβάσει στην Αγία Γραφή ότι το σύστημα που πάιζει ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά αφήνει κενά στην αριστερή πλευρά της άμυνας και βασικά ο Καφές είναι η "μετεσάρκωση" του Θεού της μπάλας Μαραντόνα που είναι ο πρώτος άνθρωπος που πριν πεθάνει έγινε και θεός και κατάφερε να πάθει αυτήν την άτιμη την μετεσάρκωση.

Κλείδωμα εδώ και τώρα!
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
  #12  
Παλιά 20-10-05, 17:54
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Αφού βλέπω πως σας αρέσει τόσο πολύ, γιατί δεν το μεταφέρετε στο τμήμα πολυσυγγραφίας καλύτερα?
  #13  
Παλιά 20-10-05, 19:59
Το avatar του χρήστη quendi
quendi Ο χρήστης quendi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2005
Περιοχή: middle earth
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Για ολα αυτα που διαβαζω εχω να πω:
Aλλα ας σοβαρευτουμε..

Παράθεση:
Δημιουργωντας ενα τοπικ με τιτλο "Εξωγηινοι" (αρκετα γενικο και πιασαρικο θα ελεγα), εχεις συνδεσει το προσωπο του εβραιου ραββινου (που αμφιβαλλω εαν υπηρξε καν ιστορικα) ,με τον Νταινικεν και τις συγχρονες νεο-ελληνοχριστιανικες μπουρδο-συνωμοσιες των ελλαδεμπορων (ονοματα δε λεμε).
Κι ολα αυτα διχως καμια πηγη και διχως καμια επιχειρηματολογια.Συγνωμη αλλα εαν η συζητηση δεν ερθει στο επιπεδο που ζηταμε (νομιζω ειναι απαιτηση οχι μονο δικη μου ,οχι μονο των παραπανω ,αλλα και ολων των σκεπτομενων χρηστων αυτου του τοπου) το τοπικ θα κλειδωθει.
Συμφωνω απολυτα με τον beetlejuice.theodore δεν μπορεις να μπαινεις στο foroυm,να γραφεις οτι σου κατεβαινει χωρις καμια στοιχειωδη αιτιολογηση!!Η ιστορια σου ειναι απιστευτη,ουτε για σεναριο επιστημονικης φαντασιας δεν κανει!Σε παρακαλω να σεβαστεις τους υπολοιπους χρηστες του φορουμ κ να συνεχισεις την συζητηση με σοβαρα επιχειρηματα..Δεν μπορω να καταλαβω πως μας ζητας να σε πιστεψουμε κιολας..Ημαρτον!Αν η συζητηση συνεχισει οπως εχει θα κλειδωθει.
  #14  
Παλιά 20-10-05, 20:50
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή εξωγηινοι

.Κ κυριοι η μεγαλη κουβεντα που θα φανει τρελλη .Το πανευρωπαικο κυπελο το πηραμε γιατι μας το εδωσε ο χριστος Το γραφω για να καταλαβουμε πως εργαζοντε οι μετεσαρκωσεις,φανταστητε ποσες μετεσαρκωσεις εγιναν για να παρει η Ελλαδα το πανευρωπαικο η πιο απλη μετεσαρκωση χρειαζεται για να γινει 700 χρονια το ελαχιστο. Εδω σας χαιρετω. τα λεμα.
Θεοδωρος.[/QUOTE]


Όχι κλείδωμα!!!
Στο τμήμα πολυσυγγραφίας εδώ και τώρα!!!
Πλάκα πλάκα με τόση φαντασία ο νέος "Άρχοντας των Δ" είναι προ των πυλών...
Τώρα όσον αφορά στον τίτλο ,εδώ θα έχουμε πρόβλημα>...
Προτείνω :" Οι εξωγήινοι , ο Χριστός , ο Ζαγοράκης . και οι άλλοι!!!!!".



ΥΓ: Ραι πεδηά, λοίγι ωρθωγραφήα (δε βλάπτει). Καλό βράδυ σε όλους
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
  #15  
Παλιά 20-10-05, 21:08
Το avatar του χρήστη epimytheas
epimytheas Ο χρήστης epimytheas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2004
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 466
Προεπιλογή

Τείνω κι εγώ στην άποψη να μεταφερθεί το τοπικ στο τμήμα Πολυσυγγραφίας, γιατί μου αρέσει αυτή η ιστορία, όπως αρχίζει να διαμορφώνεται. Και μάλιστα προτείνω να αφήσεις και τα υπόλοιπα παιδιά να συμμετέχουν στην μυθοπλασία σου (με τον ανάλογο σεβασμό φυσικά στο πνεύμα του δημιουργού). Πιστεύω πως πρόκειται για ένα πολύ ωραίο σενάριο, μαζί με το άλλο περίφημο τοπικ, το "Ζούν Ανάμεσα μας;".
Πραγματικά παιδιά, αισθάνομαι πολύ χαρούμενος που βλέπω πως η σημερινή γενιά εξακολουθεί να ασχολείται με την Φαντασία στην Ελλάδα. Μας παραδίδουν και ενδιαφέροντα ερεθίσματα, δεν συμφωνείτε;
Εξαιρετικά ευρηματικό αυτό με τις μεταλλικές μήτρες.
Υ.Γ. Να βάλεις και την Εθνική Μπάσκετ και την Παπαρίζου στο "κόλπο" theodoros, τώρα που είναι ακόμα φρέσκα και "πουλάνε".
__________________
In circles, in circles we spin, neverending beginning the end...

Ιδρυτικό Μέλος της Κοινότητας Αναζήτησης Ιονίων Νήσων (Κ.Α.Ι.Ν.)
  #16  
Παλιά 20-10-05, 21:55
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Το παρόν νήμα (thread) κλειδώνεται.Η τύχη του θα αποφασιστεί μετά από συνεννόηση των συντονιστών.Πάντως η ιδέα περί πολυσυγγραφίας ακούγεται σε πρώτη φάση πολύ καλή.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.