Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Στα ίχνη της Πυθέας > Θρύλοι και παραδόσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-08-08, 14:36
apolon2011 Ο χρήστης apolon2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Αταλαντη φθιωτιδος
Μηνύματα: 38
Cool ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΠΟΛΗ

Σας χαιρετω ολους.με αυτο το αρθρο μου θελω να μοιραστω μαζι σας μια προσωπικη μου ερευνα.με μια παρεα φιλων αποφασισαμε να κανουμε μια ερευνα πανω στο θεμα των στοιχιωμενων εγκαταλελειμενων σπιτιων στην πολη μας.η ερευνα μας στην αρχη ηταν οχι και τοσο ενθαρυντικη οσο πρεπει με τα στοιχεια που ειχαμε μαζεψει.στην πορεια ομως μας βγηκε αποτελεσματικη.η πρωτη ιστορια της ερευνα μας ηταν στις 26-7-2008 και ωρα 12 το βραδυ.καθως διανυζαμε το κεντρικο δρομο της πολης φτασαμε σε ενα εγκαταλελειμενο παλιο σπιτι το οποιο οι θρυλοι των κατοικων της πολης το ωραιοθετουσαν ως στοιχειωμενο.πραγματι καθως μπηκαμε στο σπιτι ακουσαμε ενα παραξενο γρυλισμα που δεν ηταν ζωου.η ψυχρολουσια ηταν δεδομενη σε ολα τα μελη της ομαδας.εκ των υστερων σε καποιο δωματιο του σπιτιου ακουστηκε νερο να τρεχει σαν να καποιος εκανε μπανιο ενω γνωριζαμε οτι το συγκεκριμενο σπιτι χρονολογειται πανω απο 100χρονων και φυσικα δεν εχει δικτυο υδρευσης.συγχρωνος ακουσαμε φωνη γυναικεια να τραγουδαει στο ιδιο δωματιο.η ομαδα ετρεξε γρηγορα προς την πορτα εξοδου.στις 29 ιουλιου συνεχισαμε την ερευνα.περασαμε απ'εξω απο ενα κατοικιμενο σπιτι αλλα αυτο το κατοικιμενο σπιτι ειχε ενα θανατο ενος κοριτσιου 19 χρονων.στην περιοχη αυτη ηταν σκοτεινα,αλλα οπως περνουσαμε απο αυτο το σπιτι περασε απο πανω απο τα κεφαλια της ομαδας μια μεγαλη λαμψη και μπηκε στο σπιτι αυτο.την αλλη μερα το διηγηθηκαμε σε ενα εμπιστο φιλο μας που τυχαινει να ειναι γνωστος της οικογενειας οπου εχει αυτο το σπιτι και μας ειπε οτι εκει που του περιγραψαμε οτι μπηκε αυτη η λαμψη σε συγκεκριμενο σημειο ηταν το δωματιο του κοριτσιου που εχει πεθανει εδω και 16χρονια.τα συμπεραματα δικα σας.η ερευνα μας συνεχιζεται και συντομα θα διαθεσουμε στο φορουμ φωτογραφικο υλικο.καλο μεσημερι.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-08-08, 19:44
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Αρχικά καλως όρισες στην κοινότητα
Για πια περιοχή μιλάμε; Το ρωτώ αυτό μιας και μπορεί να συμβάλλει με τυχόν εμπειρίες τους και κάποιο άλλο μέλος, ή να έχει ανοιχτεί ήδη θέμα για το συγκεκριμενο σπίτι
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-08-08, 21:35
apolon2011 Ο χρήστης apolon2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Αταλαντη φθιωτιδος
Μηνύματα: 38
Cool

φιλε μου tsilof μιλαμεγια την περιοχη αταλαντη λοκριδος .δεν ξερω αν εχει αναφερθει το θεμα στο φορουμ και στην συντονιστικη ομαδα αλλα εγω το παραθετω σαν ερευνα προς συζητηση .και κατι αλλο δεν ειναι ενα σπιτι ειναι πολλα σπιτια που ερευνουμε συστηματικα.φωτογραφιες θα παραθεσω στο αμεσο μελλον για ερευνηση και συζητηση προς τα αλλα μελη του φορουμ .ευχαριστω που απαντησες στο θεμα μου.περιμενω αν θες μηνυμα σου.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-08-08, 23:05
apolon2011 Ο χρήστης apolon2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Αταλαντη φθιωτιδος
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή

Μια φωτογραφια απο τοσυγκεκριμενο εγκατελειμενο σπιτι οπου ειχα αναφερθει πιστευω να βγηκε στο φορουμ θα δειτε εκτος απο τοπρασινο χρωμα των παραθυρων και δεν εγινε απο καμια αντανακλαση γιατι ηταν σκοταδι θα δειτε οτι εντοπιζονται στα παραθυρα και σκιες ενω οταν πηγαμε μεσα δεν υπηρχε τιποτα .Προκειτε για το σπιτι χρονολογιας 100 ετων.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-08-08, 00:37
apolon2011 Ο χρήστης apolon2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Αταλαντη φθιωτιδος
Μηνύματα: 38
Cool

σας το ξανα στελνω γιατι ειχα κανει κανει λαθος και το διεγραψα απο το φορουμ.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Εικόνα008.jpg (24,9 KB, 245 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-09-08, 11:56
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Δεν ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα ο υπολογιστής μου, ωστόσο η φωτογραφία φαίνεται μαύρη και τίποτε άλλο. Μπορεί κανείς να βοηθήσει σε αυτό;
Κατά τα άλλα, υπάρχουν ένα σωρό λόγοι που με εμποδίζουν να θεωρήσω όλα αυτά τα φαινόμενα ως οτιδήποτε άλλο από ακουστικές και ίσως και οπτικές παραισθήσεις και ας μην προσβληθεί ο φίλος μας καθώς δεν του επιτίθεμαι, απλά είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να μπουν όλα αυτά τα φαινόμενα σε μια καλή βάση.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-09-08, 13:23
Το avatar του χρήστη CloudZero
CloudZero Ο χρήστης CloudZero δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens Greece
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Στην συγκεκριμένη φώτο ούτε και εγώ μπορώ να διακρίνω σχεδόν τίποτα, πέρα απο ψηφιακό θόρυβο, και τον πράσινο φωτισμό. Δεν φαίνεται κάτι το περίεργο.
Σκιές υπάρχουν παντού και πάντα, και η ύπαρξη τους δεν σημαίνει κάτι το μεταφυσικό, πέρα βέβαια από τις διακυμάνσεις του φωτός.
__________________
My Photos
My Movies
Porcupine Tree

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CloudZero : 14-09-08 στις 13:26
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-09-08, 23:50
Το avatar του χρήστη karma
karma Ο χρήστης karma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή

Πολύ ενδιαφέρουσα δημοσίευση!

Στην επόμενη εξερεύνησή σας, θα πρότεινα να καταγράψετε τυχόν ήχους που θα ακούσετε, όπως για παράδειγμα αυτούς που ανέφερες παραπάνω, για να υπάρχουν περισσότερα ντοκουμέντα!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-09-08, 16:26
Το avatar του χρήστη Banshee
Banshee Ο χρήστης Banshee δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2008
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Πολυ ενδιαφέρων το θέμα κ χαρα στο κουράγιο σας...
Η pic δυστυχώς δεν φαίνετε καθαρά.διακρίνονται κάποια πράγματα αλλα δεν μπορώ να είμαι σίγουρη. Με ψηφιακή κάμερα τη τράβηξες?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-09-08, 23:42
apolon2011 Ο χρήστης apolon2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Αταλαντη φθιωτιδος
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή

Αγαπητη Banshee η φωτογραφια που τραβηξαμε ειναι απο ψηφιακη καμερα και αν προσεξεις τα παραθυρα που εχει χρωμα πρασινα διακρινονται καποιες σκιες σαν ανθρωπινες φιγουρες .το σπιτι αυτο επαναλαμβανω ειναι εγκαταλελημενο.τα συμπερασματα ειναι δικα σου αλλα και δικα σας φιλοι μου που απαντησατε στο θεμα μου.σας ευχαριστω ολους.φιλικα απολλον 2011.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.