Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #421  
Παλιά 27-11-12, 09:13
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anastasi Εμφάνιση μηνυμάτων




Πιστευω οτι κατι ειναι επικυνδυνο οταν το βλεπουμε σε εγρηγορση, με τα υλικα μας ματια, αλλα τετοιο πραγμα ευτυχως η δυστυχως, ουτε εχω δει τοσα χρονια, ουτε διαπιστωσα οτι υπαρχει.( καποιοι ανθρωποι ισως).



---------------------------------------------------------

δεν εχω καταλαβει αν μιλατε για συγκεκριμενες οντοτητες, η γενικα για τις οντοτητες που μπορει να πιασει το ματι...κατ εμαι ποικιλλουν, δεν ειναι δηλ, μονο ενα ειδος..κ γιαυτο πιαστηκα απο αυτο που ανεφερε ο φιλος μας αναστασιος....

δεν ειναι ολες επικινδυνες, κ δεν ειναι ολες οντοτητες...καποιος που εχει την δυνατοτητα να "δει", θα δει κ αλλα πραγματα, οπως ενεργειακα πεδια, απο τον ηλεκτρισμο, το ψυγειο, μπορει να δει ακομα κ τα κυματα που εκπεμπουν κινητα κ τηλεοραση...ακουγετε τρελο αλλα το γνωριζω απο εμπειρια...για ενα διαστημα εσπαγα το κεφαλι μου, να βρω απο που μπορει να προερχεται αυτη η μαυρη φιγουρα που εμφανιζοταν στο κεντρο του σαλονιου μου καθε απογευμα...τελικα καποια στιγμη καταλαβα οτι ηταν απλα επειδη απεναντι ακριβως απο το σπιτι μου, υπηρχε ενας τεραστιος πυλωνας της δεη που εβλεπε ακριβως το σαλονι μου!!!!! μετα απο λιγο καιρο, σταματησα να δινω σημασια, κ πολυ απλα εγινε μερος της πραγματικοτητας μου, παρολο που μονο εγω την εβλεπα κ κανενας αλλος απο το περιβαλλον μου!!! κ φυσικα, μπορεις να τις χρησιμοποιησεις αν ξερεις κ εχεις λογους....

οπως επισης υπαρχουν κ τα στοιχειακα που εχουν αφησει το αποτυπωμα τους σε μια περιοχη , ισως απο καποια κατασταση που εχει δημιουργηθει παλια κ εχει αφησει μπολικη αρνητικη η θετικη ενεργεια σε ενα χωρο....αυτα, μπορει να γινουν επικινδυνα, αλλα πιστευω, οτι μονο σε σπανιες περιπτωσεις γινετε αυτο...οπως, πχ, θα πρεπει κ εμεις να βρισκομαστε σε αναλογη διαθεση, να επηρρεαστουμε απο αυτες πχ, κ να συνεχιζουμε να τις φορτιζουμε, η να θελησουμε να επεμβουμε, η οτιδηποτε που εχει σαν αποτελεσμα την φορτιση τους...

οπως επισης, υπαρχουν κ αυτες οι οντοτητες, που δημιουργουμε εμεις οι ιδιοι, χωρις να το γνωριζουμε, οταν ημαστε φορτισμενοι, για τον αλφα η βητα λογο....
αυτες οι οντοτητες, μπορει να γινουν επικινδυνες καποια στιγμη, κ να στραφουν εναντιον μας, ειδικα οταν ειναι αρνητικες, κ ειδικα, οταν θες να ανεβεις πνευματικα, κ σου βγαινουν, συναισθηματα, οπως φοβος, αμφισβητηση κ λπ...κ ναι, μπορουν να επιδρασουν στην υλη, οπως ολοι κ ολα....αλλα παιζει μεγαλο ρολο κ ο βαθμος που τα εχεις φορτισει, γιατι εξαρτωνται απολυτως απο εσενα...τρεφονται με την δικη σου ενεργεια...για μενα, ειναι οι χειροτερες, κ ειναι αυτο που ονομαζω δαιμονες...

κ φυσικα υπαρχουν κ οι εξωτερικες οντοτητες, με την εννοια, οτι δεν τις εχεις δημιουργησει εσυ, ισως καποιος αλλος, κ απλα τις βλεπεις κ αναλογα κ τον σκοπο τους, μπορει να σου επιτεθουν...

τωρα, σχετικα με την μωρα, το εχω παθει δυο φορες στην ζωη μου...η πρωτη, ηταν κ η πιο τρομακτικη, μιας κ ημουν απειρη, αλλα τελικα αποδειχτηκε, οτι ηταν εντελως ανθρωπινο δημιουργημα, οχι δικο μου ευτυχως...η δευτερη ειναι πιο περιπλοκη, μιας κ εχει να κανει με πνευματικη εξελιξη κ προσπαθεια παρεμποδισης της...ακομα δεν εχω βγαλει ακρη στο τι την δημιουργησε, ισως καποια στιγμη να μπορεσω να το καταλαβω...ομως, ηξερα να την αντιμετωπισω κ καταφερα να την αποκρουσω....

αυτα τα ολιγα, εντελως εμπειρικα..
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #422  
Παλιά 27-11-12, 11:06
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Θελω να εισαγω κι ενα προβληματισμο για να σχολιασετε
, περα απο το πως δρουν στην υλη,
την επιδραση των "οντων" που βλεπει καποιος.

Υπαρχουν δυο εκδοχες.
Η μια λεει οτι οι εμπειριες ειναι επειδη καποιος ευαισθητοποιειται στην συνειδητοποιηση τους (τα καταλαβαινει δηλαδη), ενω οι αλλοι οχι.
Γινονται ουτως η αλλως( αυτο πιστευω εγω).
Αυτο σημαινει οτι η επιδραση τους ειναι η ιδια, ειτε τα βλεπεις ειτε οχι. Αρα καμια επιπλεον "απωλεια-προσληψη" ενεργειας για τους συνειδητοποιουντες σε σχεση με τους αλλους, περα απο το συνοδο συναισθημα της επιγνωσης (φοβος, χαρα, ενθουσιασμος, κτλ). Αρα ακινδυνα σωματικως και ενεργειακως. Βεβαια δημιουργουν ψυχολογικα προβληματα, αλλα αυτο γινεται και στην καθημερινη δραστηριοτητα,

Η αλλη εκδοχη ειναι να συμβαινουν λογω της ενασχολησης με πρακτικες (διαλογισμος κτλ.) δηλαδη σε "βρισκουν" και δρουν. Αρα υπαρχει κινδυνος, τον οποιο δεν εχεις οταν δεν ασχολεισαι .
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #423  
Παλιά 27-11-12, 15:04
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anastasi
Η μια λεει οτι οι εμπειριες ειναι επειδη καποιος ευαισθητοποιειται στην συνειδητοποιηση τους (τα καταλαβαινει δηλαδη), ενω οι αλλοι οχι.
Γινονται ουτως η αλλως( αυτο πιστευω εγω).
Ακριβώς έτσι.
Παράθεση:
Η αλλη εκδοχη ειναι να συμβαινουν λογω της ενασχολησης με πρακτικες (διαλογισμος κτλ.) δηλαδη σε "βρισκουν" και δρουν. Αρα υπαρχει κινδυνος, τον οποιο δεν εχεις οταν δεν ασχολεισαι .
Θέλω να κάνω ορισμένες παρατηρήσεις πάνω σε αυτό. Όταν ένα άτομο αρχίζει πραγματικά να αφυπνίζεται πνευματικά, αρχίζει πραγματικά να αποκτάει κάποια, ας την πούμε, πνευματική δύναμη, αρχίζει πραγματικά να συνεισφέρει στην αφύπνιση άλλων ανθρώπων προς την πραγματικότητα που αγνοούνε, είναι λογικό να προσεγγιστεί απο δυνάμεις κακοπροαίρετες που θα προσπαθήσουν είτε να τον εμποδίσουν, είτε να τον πάρουν με το μέρος τους. Αυτό βέβαια δε σημαίνει οτι θα συμβεί σε βαθμό αρκετό ακόμα και για να το αντιληφθουμε αλλά μπορεί να συμβεί έμμεσα με τρόπους που αγνοούμε.
Έπειτα πρέπει να σκεφτεί κάποιος το εξής. Πρακτικές που είναι σχετικές με τη "μαγεία" κάνουμε οι άνθρωποι και ασυνείδητα. Μπορούμε άθελά μας να κάνουμε μαγεία με τη σκέψη ή με το λόγο μας. Γίνεται μαγεία με τον τρόπο που χρησιμοποιούμε τη σεξουαλική δύναμη (τις σχέσεις που συνάπτουμε,το σεξ κλπ). Επομένως μπορεί να μην εμπλεκόμαστε συνειδητά σε κάποια πνευματικού τύπου πρακτική, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν το κάνουμε εν αγνοία μας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 27-11-12 στις 15:07
Απάντηση με παράθεση
  #424  
Παλιά 27-11-12, 15:23
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρακτικές που είναι σχετικές με τη "μαγεία" κάνουμε οι άνθρωποι και ασυνείδητα. Μπορούμε άθελά μας να κάνουμε μαγεία με τη σκέψη ή με το λόγο μας. Γίνεται μαγεία με τον τρόπο που χρησιμοποιούμε τη σεξουαλική δύναμη (τις σχέσεις που συνάπτουμε,το σεξ κλπ). Επομένως μπορεί να μην εμπλεκόμαστε συνειδητά σε κάποια πνευματικού τύπου πρακτική, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν το κάνουμε εν αγνοία μας.


για να μην περιπλεκουμε τα πραγματα κ για να γινουμε πιο κατανοητοι πανω σε αυτο που λες, μιας κ δεν γινετε να συμφωνησω περισσοτερο,απλα ας πουμε, οτι ετσι ειμαστε φτιαγμενοι κ αναποφευκτα ετσι λειτουργουμε...γιαυτο επιμενω εγω οτι η μαγεια, απλα ειναι ενας συνειδητος τροπος προσωπικης εξελιξης κ δεν ειναι οι τελετες κ τα ποτηρακια, οπως αναφερθηκε σε αλλο νημα...

οπως στα γενεθλια μας, γιατι κανουμε μια ευχη κ σβηνουμε τοσα κερακια οσα τα χρονια μας?εχουμε αναρωτηθει ποτε, τι σημαινει αυτο που κανουμε?
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #425  
Παλιά 27-11-12, 18:31
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
για να μην περιπλεκουμε τα πραγματα κ για να γινουμε πιο κατανοητοι πανω σε αυτο που λες, μιας κ δεν γινετε να συμφωνησω περισσοτερο,απλα ας πουμε, οτι ετσι ειμαστε φτιαγμενοι κ αναποφευκτα ετσι λειτουργουμε...γιαυτο επιμενω εγω οτι η μαγεια, απλα ειναι ενας συνειδητος τροπος προσωπικης εξελιξης κ δεν ειναι οι τελετες κ τα ποτηρακια, οπως αναφερθηκε σε αλλο νημα...
Ακριβώς Demi.
Και για να παρατηρήσω και κάτι άλλο. Πολλοί θεωρούν περίεργο που στη μαγεία χρησιμοποιούνται σύμβολα για να παρουσιαστούν αλήθειες "πνευματικές" ή άλλου τύπου.
Στην πραγματικότητα δεν υπάρχει κάποιος που να μην έχει εμπλακεί στη γλώσσα των συμβόλων. Ας πάρουμε για παράδειγμα, τα παιχνίδια.
Όλα τα παιδιά "παίζουν" με τα παιχνίδια τους. Αλήθεια, τι ακριβώς είναι αυτό, αν όχι χρήση της συμβολικής γλώσσας;
Παρόμοιες χρήσης της "συμβολικής" βέβαια βρίσκουμε και στα "παιδικά" της τηλεόρασης (animation), θεωρείται μάλιστα ένας ωραίος τρόπος να περαστούν στα παιδιά ορισμένα μηνύματα, κοινωνικά. (τώρα βέβαια το τι ακριβώς μηνύματα περνιούνται, ας μη το συζητήσουμε).
Τα βίντεοκλιπ επίσης... π.χ. MTV. Αξιοποιείται και εκεί η "συμβολική" και θα μπορούσαμε να πούμε μάλιστα οτι έχουμε μιας μορφής "μαύρης" μαγείας, αφού αντί να χρησιμοποιείται συμβολισμός που εξυψώνει, αποτυπώνοντας πνευματικές αλήθειες, χρησιμοποιείται αντ'αυτού συμβολισμός που αποχαυνώνει, βγάζοντας της κατώτερες και ζωώδεις όψεις του ανθρώπου.
Γενικά, αν το πιάσουμε το ζήτημα, σε πόσους τομείς της ζωής μας, υπάρχει αυτό που αποκαλείται "μαγεία", δεν μας φτάνει μια ζωή για να τα αναφέρουμε όλα.
Και όπως πολύ σωστά αναφέρει ο Demi, η "μαγεία" δεν είναι τα "ποτηράκια" και τα τοιαύτα. Υπήρχε πολύ καιρό πριν τα ποτηράκια και θα συνεχίσει να υπάρχει αν εξαφανιστούνε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 27-11-12 στις 18:48
Απάντηση με παράθεση
  #426  
Παλιά 29-11-12, 22:56
Το avatar του χρήστη Cathy
Cathy Ο χρήστης Cathy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Λοιπόν διαβάζοντας όλα τα μηνύματα και έχοντας ψάξει γενικά για την Μόρα θα έλεγα ότι αυτά που μας επιτίθενται μπορούν να ανήκουν σε δυο περιπτώσεις. Νομίζω πως η Μόρα προέρχεται σχεδον πάντα απο εμάς τους ίδιους και είναι το Εγώ μας που εκφράζεται και επιδρά πάνω μας. Τώρα το γιατί συμβαίνει μόνο σε κάποιους ανθρώπους έχει να κάνει σχέση πιστεύω, με το πόσο ευαίσθητος είναι κάποιος ή αν έχει αρνητικά συναισθήματα μέσα του εκείνη την περίοδο ή γενικά, δλδ άγχος, φόβο, κακία, αρνητικά συναισθήματα γενικά.
Όχι πως δεν υπάρχουν και εξωτερικές οντότητες, όπως πχ δαίμονες κλπ, αλλά αυτές οι οντότητες δεν θεωρώ ότι βγαίνουν απο το σκοτάδι και αρχίζουν και επιτίθενται στον κόσμο όταν ξαπλώνει στο κρεβάτι του. Συνήθως καλούνται απο μύστες της μαύρης μαγείας για να εξυπηρετήσουν κάποιο σκοπό τους. ΟΙ συγκεκριμένοι τώρα μάγοι, μπορεί να ασχολούνται μεν με το κακό αλλά είναι και αυτοί άνθρωποι εξελιγμενοι πνευματικά, προς την κακή πλευρά όμως, και δεν πιστεύω ότι καλούν δαίμονες για πλάκα, έτσι να τους στέλνουν να τρομάζουν τον κόσμο. Συνήθως υπάρχει και κάποιο τίμημα για την κάθε "εξυπηρέτηση". Νομίζω λοιπόν πως το τελευταίο που τους ενδιαφέρει είναι αυτό. Όμως υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να στείλουν ενα δαίμονα σε κάποιον αλλά θα υπάρχει λόγος να το κάνουν αυτό, θα έχουν ίσως ανοιχτούς λογαριασμούς μαζί του και θα θέλουν το κακό του και θα του κάνουν έτσι πράγματι κακό, όχι απλά να τον τρομάξουν.
Αλλά πόσες απο τις περιπτώσεις που έχουν εμπειρία απο Μόρα είναι πιστεύετε τετοιες?? Νομίζω καμιά. Γιατί αυτοί που τους έχει σταλεί μια εξωτερική κακή οντότητα απο κάποιον πιστεύω πως το γνωρίζουν, γιατί σίγουρα έχουν μπλέξει είτε με τέτοιες πρακτικές, ή με ανθρώπους που τις ασκούν και με τους οποίους έχουν προσωπικά θέματα.
__________________
Όλα τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται
Απάντηση με παράθεση
  #427  
Παλιά 18-12-12, 22:04
Το avatar του χρήστη ecco
ecco Ο χρήστης ecco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2012
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

νομιζα πως η μορα παει πακετο με την υπνοπαραλυση;εχω βιωσει υπνοπαραλυση πολλες φορες και παντα ηταν κατι ευχαριστο ενω οι υπναγωγικες παραισθησεις διασκεδαστικες διχως σκοτεινες οντοτητες
Απάντηση με παράθεση
  #428  
Παλιά 02-01-13, 06:01
Το avatar του χρήστη αποσπερίτης
αποσπερίτης Ο χρήστης αποσπερίτης δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-07-2012
Περιοχή: Παρά θίν' αλός
Μηνύματα: 4
Exclamation

Γειά σας φίλοι μου, αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.
είμαι 34 χρονών και πριν απο 14 περίπου χρόνια είχα και εγώ μια μεταφυσική εμπειρία κατά την διάρκεια του ύπνου μου.

Πρώτα απο όλα εκείνη την περίοδο έπασχα απο κατάθλιψη και λάμβανα γνωστό αντικαταθληπτικό. η κατάσταΣΗ της υγείας μου ήταν απόλυτα ελεγχόμενη με το φάρμακο χωρίς παρενέργειες και τυχόν διαταραχες της συμπεριφοράς, επίσης δεν είχα διαβάσει κάτι για το χώρο της μεταφυσικής.
ασ πάμε στο θέμα. είχα πάει μόνος μου στην γιαγιά και τον παππού.το σπίτι είναι διώροφο και το βράδυ πήγα να κοιμηθώ στον πάνω όροφο όπου είναι τα υπνοδωμάτια, μόνος μου. τα γεροντάκια κοιμήθηκαν στο ισόγειο. τέλος το σπίτι είναι στην εξοχή. τα αναφέρω όλα αυτά μήπως έχουν κάποια σημασία.
το βράδυ λοιπόν στον ύπνο μου (δεν θυμάμαι αν άνοιξα τα μάτια μου) είδα στο σκοτεινό φόντο του δωματίου τρεις άντρες με εξαιρετικά αυστηρό, βλοσηρό επιθετικό και τρομακτικό ήφος να πλησιάζουν προς το μέρος μου. τους έβλεπα απο την μέση και πάνω. θοβήθηκα πάρα πολύ και άρχισα να μουγκρίζω (μμμμμ) να ναι καλά ακούται και προσπαθούσα να μηλίσω αλλά δεν μπορούσα να ανοίξω το στόμα μου. μετά απο λίγο ξύπνησα και αφότου ηρέμησα κοιμήθηκα ξανά. να πω εδώ οτι το συγκεκριμένο βράδυ ήταν ένα απο τα λίγα που κοιμήθηκα ανάσκελα.


ΑΣ πάμε όμως στην συνέχεια που εδώ μπορεί να έχει ιδιαίτερη σημασία.όπως σας είπα έπασχα απο κατάθλιψη, αμέσως μετά αφότου΄έγινα καλά αρρωσταίνω ξανά απο σοβαρή ασθένεια και αμέσως μετά παθαίνω και τρίτη σοβαρή ασθένεια ακόμα πιο σοβαρή που τώρα πια έιναι χρόνια και θα την έχω σε όλη μου την ζωή......!!!! δηλαδή μου συνέβησαν τρείς ασθένεις η μια σοβαρότερη απο την άλλη , θυμειθείται είδα τρείς φιγούρες........................


Τέλος θα ήθελα εδώ να πω οτι την ακριβώς ίδια περίοδο για πιο μεγάλο χρονικό διάστημα έβλεπε η μητέρα μου τρομακτικά όνειρα τα οποία της προκαλούσαν ταραχη στον ύπνο και ξυπνούσε αναστατωμένη μετά απο ένα δυο λεπτά μουγκρίζοντας και προσπαθόντας να μηλίσει κατά την διάρκεια του τρομακτικού ονείρου.
.................................................. .................................................. ...
Απάντηση με παράθεση
  #429  
Παλιά 07-01-13, 17:39
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

γεια σας πρωτο μηνυμα και απο μενα........ ειναι τοσα αυτα που θελω να πω και λιγος ο χρονος λογω μωρου.. ας ξεκινησω ομως.. Μορα πως λεγεται εμφανισα στο λυκειο ετσι μου ειπε ο παππας τουλαχιστον που αναγκαστηκα να απευθηνθω γιατι ειχα αρχισει να φρικαρω πραγματικα. Ξεκινησε καποια στιγμη που πηγα να κοιμηθω δεν ειχα πεσει ομως σε βαθυ υπνο με την εννοια οτι καταλαβαινα ακομα τα εξωτερικα ερεθισματα και βασικα τα παντα γυρω απλα ειχα τα ματια μου κλειστα.. ετσι λοιπον ενα πολυ δυνατο βοητο και τρομαχτικο διαπερνουσε τα αυτια μου και ταυτοχρονα κατι με εσπρωχνε βαθεια μεσα σε κατι που δεν μπορω να εξηγησω και παρελυα δηλαδη δεν μπορουσα να κουνησω χερια ποδια. Ηταν πραγματικα τοσο τρομαχτικο που ακομα και σημερα ανατριχιαζω οταν το σκεφτομαι. Καταλαβαινα οτι ηταν κατι πολυ κακο και ξεκινουσα να λεω το πατερ ημων με ολη την δυναμη της ψυχης μου αφου ενιωθα αυτο το κατι με τραβαει και να χανω το υποσυνειδητο μου... μετα απο πολυ ψυχικη δυναμη και αρκετα πατερ ημων συνερχομουνα... Να συμειωσω οτι ουδεποτε πηρα φαρμακα ουτε αντιμετωπισα ψυχολογικα προβληματα. Ουτε ειχα εννοιες, μαθητρια καλη και ηρεμη ζωη... Αυτο συνεχιστηκε για αρκετο καιρο μεχρι και την στιγμη ποια που αναγκαστηκα να μιλησω στην κολητη μου και μην ξερωντας τι αλλο να κανω σε εναν παππα του σχολειου μας. Αν θυμαμαι μου ειχε πει να βαλω 1 μαχαιρι και ψωμι κατω απο το μαξιλαρι μου και πραγματικα το εκανα.. Μην τα πολυλογω με πολυ προσευχη και τα παραπανω δεν ξαεμφανιστηκε το φαινομενο αυτο ειχα ομως αλλα φαινομενα χειροτερα θα ελεγα στην πορεια μου.... 1 φαινομενο στα 17 μου ποια οταν ειδα στην δουλεια του πατερα μου που πηγαινα και βοηθουσα ξαφνικα τον σκυλο μας ( λυκο ) να ουρλιαζει οχι να γαυγιζει οπως κανουνε οι λυκοι πηγα προς το μερος του να τον τραβηξω να τον βγαλω στο μπαλκονι γιατι φοβηθηκα πως ηρθε καποιος πελατης μας , τον εβγαλα στο μπαλκονι και ξαναγυριζωντας πισω να δω τον πελατη που υποτιθεται οτι ηρθε ειδα ενα παλικαρι να με κοιταει απο αποσταση 4--5 μετρων μακρυα τον κοιτουσα προσπαθωντας να καταλαβω ποιος ειναι δεν μπορουσα βεβαια να καταλαβω γυριζω το βλεμμα να τσεκαρω παλι τον σκυλο και ξαναγυριζω και κοιταω το παλικαρι ηταν ακομα εκει στην ιδια θεση να με κοιταει φευγω να παω να ενημερωσω στο γραφειο του πατερα μου οτι καποιος ηρθε και φυσικα γυρνωντας δεν ηταν κανεις ουτε τον ειχε δει κανεις.. αργοτερα μαθαινω οτι το παλικαρι αυτο εργαζοταν πολυ παλια για τον πατερα μου απο περιγραφη που εδωσα φυσικα οτι ηταν ηρωινομανης πηδηξε απο τον 3 οροφο και αυτοκτονησε νομιζε οτι θα πετουσε και φυσικα εγεινε κομματια.... επισης εμαθα απο 1 αλλον παλιο υπαλληλο του πατερα μου που ειχε συνεργαστει με αυτο το παλικαρι οτι ανα φασεις ακουγε το ονομα του οπως οταν δουλευανε μαζι φυσικα δεν ειχε μιλησει ποτε για αυτονοητους λογους................................. Εχω και αλλα να πω δεν προλαβαινω ομως χρειαζομαι εξηγησεις αν υπαρχουν βεβαια αν καταφερω θα ξαναμπω αργοτερα να συνεχισω ............. ευχαριστω για τον χρονο σας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anna. : 07-01-13 στις 18:07
Απάντηση με παράθεση
  #430  
Παλιά 07-01-13, 21:08
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Δεν βλεπω ανταποκριση εγραψα καπου λαθως? Ειμαι και καινουργια...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.