Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Το ανεξήγητο στο διαδίκτυο

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πιστεύετε στην ύπαρξη των Σαυρίτων;
ναι 1 16,67%
οχι 4 66,67%
ισως 1 16,67%
Ψήφισαν: 6. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-10-16, 22:10
mpetonis Ο χρήστης mpetonis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2016
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή πιστεύετε στους Σαυρίτες;

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το θέμα, έχει τύχει γνωστός μου να δει κάποιον να αλάζουν τα μάτια του από κανονικά όπως όλων μας σε μια κάθετη σχισμή και να αλλάζει χρώμα όπως ειναι τα μάτια τως ερπετών. Εδώ βάζω ένα βίντεο για να καταλάβετε όλοι τι ακριβώς εννοώ https://www.youtube.com/watch?v=nrU1KyY1A4Y
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-10-16, 23:33
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Καλησπέρα φίλε μου,

Έχω ορισμένες ενστάσεις:

1ον) Οι πηγές του βίντεο είναι λανθασμένες.Στις 12/9/2015 στο τζαμί Masjid al-Haram η κατάρευση του γερανού ήταν αποτέλεσμα κακής τοποθέτησής του και ισχυρών καιρικών συνθηκών,όχι πλάσματος.Επίσης στις 24/92015 κοντά στο ίδιο τζαμί σκοτώθηκαν περίπου 700 άτομα αντί για τις 4000 που αναφέρει το βίντεο,ενώ το αίτιο πάλι δεν ήταν το πλάσμα,αλλά η σύγκρουση/συνωστισμός δύο πομπών πιστών σε πολύ στενό δρόμο

2ον)Ποια είναι η σύνδεση της κιβωτού του Γαβριήλ(αν υπάρχει) με τους σαυρίτες που αναφέρεις?

Υ.Σ ή 3ον) Σε πολλούς ανθρώπους το χρώμα των ματιών αλλάζει,ενώ πολλοί είναι οι φυσικοί παράγοντες που μπορούν να οδηγήσουν σε αυτή την αλλαγή.Για παράδειγμα τα δικά μου μάτια έχουν συνήθως πράσινο χρώμα που γκριζο-καφετίζει(όχι δεν βλέπω μιραράκη :Ρ ).Έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι καλός ο καιρός-ηλιοφάνεια ή όταν είναι ερεθισμένα αποκτούν τελείως πράσινο χρώμα(σκούρο).Το ίδιο συμβαίνει και σε εκατομμύρια άλλους ανθρώπους.Τώρα για το πότε και αν γίνεται πιο κάθετη η σχισμή δεν γνωρίζω.

Ελπίζω να μην είμαι σαυρίτης,ότι και αν σημαίνει αυτό

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnkokk : 21-10-16 στις 23:35
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-10-16, 23:58
mpetonis Ο χρήστης mpetonis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2016
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Συγγνώμη φίλε μου, λάθος βίντεο έβαλα, ορίστε το σωστόhttps://www.youtube.com/watch?v=vu3NyVacjcQ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-10-16, 00:47
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpetonis Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη φίλε μου, λάθος βίντεο έβαλα, ορίστε το σωστόhttps://www.youtube.com/watch?v=vu3NyVacjcQ

Το βίντεο δεν πείθει ιδιαίτερα.Ας το πάρουμε από την αρχή:

Στο πρώτο μέρος,βλέπουμε έναν εκνευρισμένο άνθρωπο.Στην κατάσταση αυτή πολλες φορές κάνουμε περίεργους ήχους,για τον συγκεκριμένο άνθρωπο πιστεύω πως πήγε να πει κάτι γρήγορα και για να μην του φύγουν τα σάλια έκανε αυτόν τον ήχο(συγχωρέστε με για την ορολογία και για την εικόνα που δημιουργήθηκε σε αυτούς που έχουν λίγη παραπάνω φαντασία :Ρ)

Στο δεύτερο μέρος ίσως απλά να είναι ένας άνθρωπος που ψελλίζει το σ,κάτι το οποίο έγινε πιο έντονο λόγω slow motion

Στο τρίτο είμαι σίγουρος ότι πολλοί συμμαθητές κορόιδευαν αυτό το άτομο,bulling ή όχι,είχαν τα δίκια τους

Στο τελευταίο κομμάτι τα λόγια είναι περιττά,καθαρή παρεμβολή εικόνας.

Γενικά,το κάθε κομμάτι είναι τραβηγμένο όσο δεν πάει
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-10-16, 12:05
mpetonis Ο χρήστης mpetonis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2016
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

και γω το ίδιο νόμιζα αλλά όταν μου είπε ο γνωστός μου ότι είδε κάποιου το μάτι να αλλάζει τότε να πω την αλήθεια άρχισα να τα πιστεύω. Να πω ότι ο γνωστός μου δεν μου το είπε για αυτόν το λόγο γιατί δεν τα πιστεύει αλλά μου το πε σαν κάτι γαμάτο που είδε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-10-16, 15:42
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpetonis Εμφάνιση μηνυμάτων
και γω το ίδιο νόμιζα αλλά όταν μου είπε ο γνωστός μου ότι είδε κάποιου το μάτι να αλλάζει τότε να πω την αλήθεια άρχισα να τα πιστεύω. Να πω ότι ο γνωστός μου δεν μου το είπε για αυτόν το λόγο γιατί δεν τα πιστεύει αλλά μου το πε σαν κάτι γαμάτο που είδε
Σαφώς,υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν,δεν μπορώ να αμφισβητήσω κάτι χωρίς να υπάρχουν έγκυρες ενδείξεις ούτε και να το δεχθώ φυσικά.Η γνώμη μου ήταν καθαρά πάνω στο βίντεο,το οποίο κατα τη γνώμη μου ήταν ψιλοαπάτη.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-10-16, 20:21
mpetonis Ο χρήστης mpetonis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2016
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Ναι όντως κάποια πράγματα γαίνονται φτιαχτά από το βίντεο. Ρώτησα κάποιον σχετικά με τους σαυρίτες ο οποίος είναι ερευνητής και μου είπε ότι το βίντεο αυτό φαίνετε αληθινό κατά την γνώμη του. Βέβαια πάλι εγώ είμαι σκεπτιστικός με το θέμα γιατί μου φαίνεται ακραίο, αλλά σκέυτομαι αυτό που μου είπε ο γνωστός μου και έχω αμφιβολίες.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-10-16, 21:16
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpetonis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι όντως κάποια πράγματα γαίνονται φτιαχτά από το βίντεο. Ρώτησα κάποιον σχετικά με τους σαυρίτες ο οποίος είναι ερευνητής και μου είπε ότι το βίντεο αυτό φαίνετε αληθινό κατά την γνώμη του. Βέβαια πάλι εγώ είμαι σκεπτιστικός με το θέμα γιατί μου φαίνεται ακραίο, αλλά σκέυτομαι αυτό που μου είπε ο γνωστός μου και έχω αμφιβολίες.
Δεν χρειάζεται να σε σκοτίζουν οι αμφιβολίες,είτε υπάρχουν είτε όχι δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι.Τώρα για τον ερευνητή δεν έχουν όλοι το ίδιο κύρος,γνώσεις και αντικειμενικότητα.Δεν γνωρίζω τον άνθρωπο,πάντως πιστεύω ότι εδώ κάνει λάθος(για το βίντεο)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-10-16, 22:09
mpetonis Ο χρήστης mpetonis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2016
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. Μόλις τώρα είδα ένα βίντεο (όχι με σαυρίτες, αν και θα μπορούσε να συσχετηθεί) από μία ελληνίδα που πείρε συνέντευξη στον KEVIN ANNETT(τον οποίο δεν ξέρω ποιος είναι) η οποία είναι πολύ ενδιαφέρουσα.
Ορίστε το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=PUZh_hJT6Uc
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.