Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Σχολιασμός Αρθρογραφίας > Άρθρα Μελών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-07-07, 12:10
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Post Το Αινιγματικό Αεροδρόμιο του Denver (Μιχάλης)




Το Αινιγματικό Αεροδρόμιο του Denver!
Το αεροδρόμιο του Denver αποτελεί ένα μεγάλο σύγχρονο ζήτημα, μία νεομυθολογία του 21ου αιώνα, με αλλόκοτες και αμφιλεγόμενες τοιχογραφίες στο εσωτερικό του, μασονικά και λοιπά σύμβολα, άμεσες ή έμμεσες αναφορές για μη γήινα πλάσματα, φήμες για υπόγεια βάση 8 τετραγωνικών χιλιομέτρων όπου άνθρωποι και εξωγήινοι εργάζονται μαζί, κ.α.
Το metafysiko.gr παρουσιάζει για πρώτη φορά στο ελληνικό κοινό το θέμα με πλήθος φωτογραφιών και στοιχείων, αποτέλεσμα προσεκτικής μελέτης του μέλους της Gateway Team Μιχάλη Μώρου.

Διαβάστε εδώ..
Και σχολιάστε στο παρόν thread..
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 13-09-11 στις 12:30
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-07-07, 12:30
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Ωραίο άρθρο αν και το διάβασα σχετικά γρήγορα και θα πρέπει να επανέλθω με περισσότερη ησυχία ...
Κάπου προς το τέλος υπάρχει μια φωτο με το τίτλο
«Μια απατηλή ευτυχία γεμάτη συμβολισμούς.»
τι εννοείς φίλτατε Μιχάλη ;
Φυσικά δε νομίζω να το έγραψες για τα φυτά που εμφανίζονται στο κάτω αριστερό άκρο της εν λόγω εικόνας



(Που παρεμπιπτόντως είναι όλα ένα & ένα !) .....
Σόρυ αλλά εκεί έπεσε το μάτι μου .....

Οπότε αν συνδυάσεις τη φωτό και κάποια προηγούμενα πόστ μου για τα εν λόγω φυτά και τις θεωρίες για την εξωγήινη προέλευση τους ίσως βγάλεις το συμπέρασμα ότι τπτ δεν είναι τυχαίο έστω και αν παρουσιάζεται σαν παραμύθι ...


Δ.
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-07-07, 15:37
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο να κανει καποιος υπογεια βαση σε ενα αεροδρομιο τοσο μεγαλο, και μαλιστα εμπορικο.. με τοσο κοσμο και τοσα βλεματα. Και οχι μονο αυτο, πως ειναι δυνατον να το καναν τοσο μεγαλοπρεπες και να συγκεντροσαν τοσα συνομοσιολογικα συμβολα και τοσες απεικονισεις πραγμα που προκαλει το ενδιαφερον, αν οντος στα υπογεια του εχει μυστικες βασεις με εξωγηινους κτλ.. Δεν μπορει κανεις να πει οτι εκει δεν θα κοιταξει κανεις, γιατι δεν κολαει ειναι μεγαλο ειναι περιεργο, ακριβο κτλ.. πολλα πραγματα μαζι για να μη τραβιξει τα βλεματα..
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-07-07, 15:42
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
Κάπου προς το τέλος υπάρχει μια φωτο με το τίτλο
«Μια απατηλή ευτυχία γεμάτη συμβολισμούς.»
τι εννοείς φίλτατε Μιχάλη ;
Φυσικά δε νομίζω να το έγραψες για τα φυτά που εμφανίζονται στο κάτω αριστερό άκρο της εν λόγω εικόνας ...
Αγαπητέ Lux, όπως μπορείς να δεις ο ίδιος στις φωτογραφίες του άρθρου αλλά και αν δεις τα site που παραθέτω, τα οποία έχουν απομονώσει τμήματα των τοιχογραφιών, τότε μπορείς να καταλάβεις ότι αυτές έχουν κάτι να πουν και σίγουρα δεν αποτελούν τυχαίες εμπνεύσεις. Δυστυχώς, λόγω χώρου κυρίως, δεν κατέστη δυνατό να σας παρουσιάσω όλες τις φοβερές λεπτομέρειες, μπορείτε όμως να ανατρέξετε στα σχετικά sites και σε μερικά βίντεο που υπάρχουν στο youtube.
Τα φυτά δεν γνωρίζω τι είδους είναι, ωστόσο ορισμένοι ισχυρίζονται ότι είναι "δηλητηριώδη", ενώ το κεντρικό φυτό, το οποίο λατρεύεται από κάποιον που μοιάζει με το Χριστό, λένε ότι δεν υπάρχει ως γήινο είδος. Οι λεπτομέρειες της τοιχογραφίας περιλαμβάνουν ζώα με αλλοιωμένα χαρακτηριστικά, καθώς και δεκάδες ζευγάρια μάτια που κοιτάζουν μέσα από διάφορα σημεία.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
(Που παρεμπιπτόντως είναι όλα ένα & ένα !)
Μας το εξηγείς λίγο περισσότερο αυτό; Νομίζω πως έχει ενδιαφέρον...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
Οπότε αν συνδυάσεις τη φωτό και κάποια προηγούμενα πόστ μου για τα εν λόγω φυτά και τις θεωρίες για την εξωγήινη προέλευση τους ίσως βγάλεις το συμπέρασμα ότι τπτ δεν είναι τυχαίο έστω και αν παρουσιάζεται σαν παραμύθι ...

Φαίνεται πως όντως τίποτα δεν είναι τυχαίο, ειδικά σε αυτό το αεροδρόμιο. Θα περιμένω με ενδιαφέρον τις τοποθετήσεις και των υπολοίπων φίλων, μιας και το θέμα αυτό με απασχολεί πολύ εδώ και καιρό.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-07-07, 18:01
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
(Που παρεμπιπτόντως είναι όλα ένα & ένα !)



Μας το εξηγείς λίγο περισσότερο αυτό; Νομίζω πως έχει ενδιαφέρον...
εκτός απ τα κόκκινα και μπλέ μανταρια (που απ οτι εχω διαβάσει εχουν κάποιες βασικές διαφορές)

νομίζω πως υπάρχουν επίσης (απο αριστερά προς τα δεξιά ...)

το σκυλάκι (κίτρινο) που ειναι ψυχοδιεγερτικό σε κάποια γένη του
πιο δεξιά κόκκινες παπαρουνίτσες
λίγο πιο δεξιά μωβ μπαλλαντονίτσες
ακόμη πιο δεξιά ντάτουρες (ασπροι κρίνοι)
και τέρμα δεξιά morning glory (μπλέ κρινακι)

βεβαίως υπάρχουν και κάποια χαμομηλάκια και μαργαριτούλες
για να δέσει ο πίνακας....
θα επανέλθω οταν το ξαναδιαβάσω.....

ΥΓ.τα περι εξωγήινης προέλευσης μπορείς να τα διαβάσεις στο τέλος του θέματος του ΤΜ.
Πάτα στα λίνκς και θα καταλάβεις....

Δ.
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-07-07, 18:32
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Είδατε τί γράφει πάνω στην κάψουλα;;

The Most Worshipful Grand Lodge of AF&AM of Colorado, Most Worshipful Prince Hall Grand Lodge of Colorado

όπου AF&AM = Ancient Free and Accepted Masons

και

New World Airport... [ναι, ναι είναι ο Νέος Κόσμος, αλλά και η νέα τάξις..
new world order..]

Τί το ψάχνετε?? Οι άνθρωποι που βάλαν τα λεφτά θέλουν να σκορπίσουν τον τρόμο στον κόσμο!
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-07-07, 20:34
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Drymonia
Είδατε τί γράφει πάνω στην κάψουλα;;

The Most Worshipful Grand Lodge of AF&AM of Colorado, Most Worshipful Prince Hall Grand Lodge of Colorado

όπου AF&AM = Ancient Free and Accepted Masons

και

New World Airport... [ναι, ναι είναι ο Νέος Κόσμος, αλλά και η νέα τάξις..
new world order..]

Τί το ψάχνετε?? Οι άνθρωποι που βάλαν τα λεφτά θέλουν να σκορπίσουν τον τρόμο στον κόσμο!
Δρυμονία μου, σε ευχαριστώ για την πολύ σωστή σου επισήμανση. Προτείνω σε όλους να κατεβάσουν τις εικόνες από τις τοιχογραφίες και μέσα από την επεξεργασία τους, να τις μεγεθύνουν, διαπιστώνοντας ιδίοις όμμασιν τις πολλές παράξενες λεπτομέρειες που αυτές κρύβουν...καλό θα ήταν επίσης, αν έχει τύχει κάποιος να έχει επισκεφτεί το αεροδρόμιο, να μας καταθέσει την άποψή του...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-07-07, 12:58
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το αγόρι με το σφυρί. Είναι Γερμανός, αλλά γιατί;
Ο τυπάκος με την σπάθα (που δεν είναι τυχαίο ότι είναι μουσουλμανικό το σπαθί) σκοτώνει ένα άσπρο περιστέρι που λέει και το τραγούδι. Τώρα μπορούμε να μείνουμε στο ότι είναι μουσουλμάνος που σκοτώνει το "αγιο πνεύμα" (με χημικά ίσως, για αυτό και η μάσκα) ή ένας εξωγήινος που σκοτώνει… τι ακριβώς;
Πάντως δίπλα του διακρίνεται κάτι σαν δρόμος που οδηγεί ανθρώπους προς τον στρατιώτη.



Αν αυτό που φαίνεται ως νέα Εδεμ είναι όντως αυτό,

μου κάνει εντύπωση ότι όλοι όσοι είναι στον πίνακα γύρω από το φυτό είναι νεαρής ηλικίας. Θα μου πεις ότι είναι το μέλλον του κόσμου για αυτό, παρόλα αυτά δεν βλέπω πουθενά ένα μωρό που μέσα στο μυαλό μου αυτό είναι το μέλλον.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-07-07, 13:09
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Ας υποθέσουμε ότι έργα που θέλουν να δείξουν το μέλλον.
Ποιος είναι ο πίνακας που είναι πρώτος χρονολογικά και ποιος δεύτερος;







Εγώ πάντως κοιτάζω κάτι από αριστερά προς τα δεξιά…



όσο για το mind control που γράφει ο Μιχάλης όποιος θέλει μπορεί να δει αυτό.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-07-07, 18:22
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Το σφυρί που κρατάει το παιδάκι στο σιδερένιο χέρι του παραπέμπει στο Μγιόλνιρ, το σφυρί του Θεού Θωρ, που είχαν κατασκευάσει οι νάνοι Μπροκ και Σίντρι. Το σφυρί αυτό, ένα απόλυτο όπλο καταστροφής, επέστρεφε στον κύριό του μόλις έβρισκε το στόχο του και μόνο ο Θεός Θωρ και ο γιός του Μάνι μπορούσαν να το σηκώσουν. Το σύμβολο του Μγιόλνιρ χρησιμοποιήθηκε και από τους Ναζί και από διάφορους άλλους αποκρυφιστικούς κύκλους και μυστικές λέσχες.
Υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να μας απασχολήσουν σε αυτές τις τοιχογραφίες. Ελικρινά, όσο και αν δεν μπορώ τη συνωμοσιολογία, στην πραγματικότητα δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια στα πολλά αντιφατικά μηνύματα που περνούν αυτές οι τοιχογραφίες. Προσέξετε την έλλειψη ώριμων ανθρώπων σε αυτές, τόσο στην παλιά όσο και στη Νέα Τάξη πραγμάτων. Στον κήπο της Εδέμ υπάρχουν μόνο παιδιά, στις σκηνές με τους νεκρούς νεκρά είναι μόνο παιδιά και γυναίκες πάνω από όλα. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι όλα αυτά δείχνουν τη φρίκη του πολέμου και δεν κρύβουν τίποτα το περίεργο;
Σας παραθέτω ένα σχετικό βίντεο από τα πολλά που κυκλοφορούν στο Youtube για το αεροδρόμιο, μπορείτε να το δείτε σε αυτό το Link


http://www.youtube.com/watch?v=XHKrE...related&search=

Επίσης, αναφορικά με τη σκηνή που όλα τα παιδιά παραδίδουν τα όπλα, σας αντιγράφω από το Βιβλίο του Ησαία. "και κρίνει αναμεσόν των εθνών και ελέγξει λαόν πολύν και συγκόψουσι τας μαχαίρας αυτών εις άροτρα και τας βιζύνας αυτών εις δρέπανα και ου λήψεται έθνος μάχαιραν και ου μη μαθώσιν έτι πολεμείν. (...) και ταπεινωθήσεται πας άνθρωπος και πεσείται ύψος ανθρώπων και υψωθήσεται Κύριος μόνος εν τη ημέρα εκείνη...
Τα ίδια ακριβώς αναφέρονται και στον Προφήτη Μιχαία, στο τέταρτο κεφάλαιο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.