Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-09-14, 18:46
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Άκουσε αγαπητέ, αν θέλεις να δηλητηριάσεις κάποιον δεν θα περιμένεις να διαβάσεις το metafysiko.gr για να μάθεις τον τρόπο. Υπάρχει πιο εύκολος:

https://www.google.gr/?gfe_rd=cr&ei=...to+make+poison

Στον βασικό κανόνα στο πως δρά η "μαύρη" μαγεία στα θύματά της περιλαμβάνεται και η καλοπροαίρετη πληροφόρηση απο τρίτον στο πόσο κινδυεύει κάποιος απο αυτήν και τι δύναμη είχε ο "μάγος" που την έκανε. Οπως σου έγραψα κι αλλού, μπορεί να είχες καλές προθέσεις, αλλά έκανες ακριβώς οτι δεν έπρεπε. Καλύτερα να μην το συνεχίσουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-09-14, 20:04
Σίφουνας΅ Ο χρήστης Σίφουνας΅ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2013
Περιοχή: HeLL-aS
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή χμμ

Εμένα προσωπικά τα σχέδια κάτω δέξια μου φέρνουν σε σφραγίδες δαιμόνων

+δεν μου φαίνεται για πλάκα πάντως
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 05-09-14, 09:58
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σίφουνας΅ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα προσωπικά τα σχέδια κάτω δέξια μου φέρνουν σε σφραγίδες δαιμόνων

+δεν μου φαίνεται για πλάκα πάντως
νομίζω πως εδώ έχουμε να κάνουμε με δύο διαφορετικές καταστάσεις που συγχέονται.
Όταν βρίσκεις μάγια στο σπίτι σου ΔΕΝ έχει κατ'αρχήν σημασία αν είναι ανόητο ή όχι, αν μάγια υπάρχουν ή αν πιάνουν. Το πρωταρχικά σημαντικό είναι ότι συνειδητοποιείς πως κάποιος με πρόσβαση στο σπίτι σου θέλει κάτι απο σένα.
Έτσι το δεύτερο βήμα να δεις τι μάγια είναι για να δεις τι θέλει. Άσχετο μα το αν πιάνουν ότι βρίσκεις το αποκαλύπτει.
Στην περίπτωση εδώ έχουμε να κάνουμε με το είδος που θέλει το κακό σου. Αυτό είναι μια πραγματικότητα αντικειμενικά (και άσχετη με τις υποκειμενικές γνώμες για τα μάγια).
Η ποιοτική ανάλυση των αντικειμένων δείχνει σε τι κόπο μπήκε ο άλλος. Κάτι πρόχειρο ή "κατινίστικο" ή αντιγραφή από βιβλίο δείχνει ασχετοσύνη - αλλά κακόβουλη αν είναι για κακό. Κάτι "επαγγελματικό" (όπως εδώ) δείχνει χειρότερη πρόθεση.
Και μ'όλα αυτά μένουμε ακόμα στο φυσικό αντικειμενικό κομάτι (άσχετα με το αν πιάνουν τα μάγια ή πως δρα η μαγεία).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pholarchos : 05-09-14 στις 10:02
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 05-09-14, 22:11
Σίφουνας΅ Ο χρήστης Σίφουνας΅ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2013
Περιοχή: HeLL-aS
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pholarchos Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω πως εδώ έχουμε να κάνουμε με δύο διαφορετικές καταστάσεις που συγχέονται.
Όταν βρίσκεις μάγια στο σπίτι σου ΔΕΝ έχει κατ'αρχήν σημασία αν είναι ανόητο ή όχι, αν μάγια υπάρχουν ή αν πιάνουν. Το πρωταρχικά σημαντικό είναι ότι συνειδητοποιείς πως κάποιος με πρόσβαση στο σπίτι σου θέλει κάτι απο σένα.
Έτσι το δεύτερο βήμα να δεις τι μάγια είναι για να δεις τι θέλει. Άσχετο μα το αν πιάνουν ότι βρίσκεις το αποκαλύπτει.
Στην περίπτωση εδώ έχουμε να κάνουμε με το είδος που θέλει το κακό σου. Αυτό είναι μια πραγματικότητα αντικειμενικά (και άσχετη με τις υποκειμενικές γνώμες για τα μάγια).
Η ποιοτική ανάλυση των αντικειμένων δείχνει σε τι κόπο μπήκε ο άλλος. Κάτι πρόχειρο ή "κατινίστικο" ή αντιγραφή από βιβλίο δείχνει ασχετοσύνη - αλλά κακόβουλη αν είναι για κακό. Κάτι "επαγγελματικό" (όπως εδώ) δείχνει χειρότερη πρόθεση.
Και μ'όλα αυτά μένουμε ακόμα στο φυσικό αντικειμενικό κομάτι (άσχετα με το αν πιάνουν τα μάγια ή πως δρα η μαγεία).
δεν αντιλεγουμε σε κατι, εγω μια επισημανση εκανα κατα τη προσωπικη
μου απαψη
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 05-09-14, 23:49
aggelos86 Ο χρήστης aggelos86 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-04-2014
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Να αναφέρω και εγώ ένα περιστατικό σχετικό,
Πριν καμιά 10άρια χρόνια η μητέρα μου είχε βρει αν θυμάμαι καλά κάτι σαπουνάκια τυλιγμένα σε αλουμινόχαρτο σε ένα συρτάρι. Δεν θυμάμαι αν υπήρχε κάτι άλλο μαζί τους μιας και δεν τα είδα. H μάνα μου μου είπε πως ήταν μάγια και τα πέταξε!
Κατά 99% τα είχε βάλει εκεί συγγενικό μας πρόσωπο που είχαμε φιλοξενήσει για μερικές εβδομάδες,
Το περίεργο για μένα είναι πως λίγο καιρό πριν έρθει αυτό το πρόσωπο σπίτι μας, η μητέρα μου είχε δει ένα όνειρο που της έλεγε να βάλει σταυρουδάκια σε κάθε πόρτα και παράθυρο του σπιτιού! τυχαίο;; Ιδέα δεν έχω
Εμείς κάτι κακό δεν πάθαμε εκείνο το διάστημα σίγουρα. Επειδή όμως έχουν περάσει τόσα χρόνια, δεν θυμάμαι αν το πρόσωπο αυτό είχε ένα ατύχημα στο σπίτι μας ψιλοσοβαρό την εποχή που είχε κάνει τα μάγια ή σε άλλη μεταγενέστερη επίσκεψή του
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 06-09-14, 11:46
ΙΑΝΕΙΡΑ Ο χρήστης ΙΑΝΕΙΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 628
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelos86 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να αναφέρω και εγώ ένα περιστατικό σχετικό,
Πριν καμιά 10άρια χρόνια η μητέρα μου είχε βρει αν θυμάμαι καλά κάτι σαπουνάκια τυλιγμένα σε αλουμινόχαρτο σε ένα συρτάρι. Δεν θυμάμαι αν υπήρχε κάτι άλλο μαζί τους μιας και δεν τα είδα. H μάνα μου μου είπε πως ήταν μάγια και τα πέταξε!
Κατά 99% τα είχε βάλει εκεί συγγενικό μας πρόσωπο που είχαμε φιλοξενήσει για μερικές εβδομάδες,
Το περίεργο για μένα είναι πως λίγο καιρό πριν έρθει αυτό το πρόσωπο σπίτι μας, η μητέρα μου είχε δει ένα όνειρο που της έλεγε να βάλει σταυρουδάκια σε κάθε πόρτα και παράθυρο του σπιτιού! τυχαίο;; Ιδέα δεν έχω
Εμείς κάτι κακό δεν πάθαμε εκείνο το διάστημα σίγουρα. Επειδή όμως έχουν περάσει τόσα χρόνια, δεν θυμάμαι αν το πρόσωπο αυτό είχε ένα ατύχημα στο σπίτι μας ψιλοσοβαρό την εποχή που είχε κάνει τα μάγια ή σε άλλη μεταγενέστερη επίσκεψή του
Το όνειρο της μητέρας σου δείχνει ότι το υποσυνείδητό της λειτούργησε απολύτως φυσιολογικά... Προφανώς γνώριζε ότι θα φιλοξενήσει το συγκεκριμένο συγγενικό πρόσωπο και έχοντας διαισθανθεί ή αντιληφθεί τα όχι και τόσο καλά συναισθήματά του έναντι της οικογένειας, είδε το όνειρο αυτό, που δείχνει, επίσης, την πίστη της μητέρας σου στη θεϊκή προστασία.
__________________
ΙΑΝΕΙΡΑ
...........................
Κάποιος πρέπει να έχει το χάος μέσα του για να γίνει φλεγόμενο αστέρι.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 06-09-14, 14:20
pyramideg Ο χρήστης pyramideg δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μόνο που έβαλες την φωτογραφία μαζί με την γαργαλιστική περιγραφή του κινδύνου, ένας που ξέρει 5 πράγματα απο ίντερνετ, μπορεί να βρεί οτι θέλει:

http://en.wikipedia.org/wiki/Abrus_precatorius

Να μην σου αναφέρω οτι τα είδα πρόσφατα να πωλούνται σε σακουλάκι (με σχετικές οδηγίες κινδυνου φυσικά) σε κάποιο κατάστημα του κέντρου σχετικά με Αγιουβέρδα.
Θεωρω οτι εισαι αρκετα ανευθυνος και αν πιστευεις οτι ο τροπος και η αντιμετωπιση σου σε ενα τοσο σοβαρο θεμα ειναι σωστα, τοτε θα σου προτεινα να μην σχολιαζεις ή και καλυτερα να μην ασχολεισαι με το forum.
O φιλος μας ο Polarch, εκανε μια μικρη εξυπηρετηση σε μενα. Μηπως θελεις τωρα να σχολιασεις και μενα?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-09-14, 15:47
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Μπράβο. Τώρα που με έβρισες και το ευχαριστήθηκες, κάνε logout από αυτό σου το ψευδώνυμο και σου απαντώ στο άλλο. Αν βαριέσαι, πήγαινε να δεις τίποτα cartoons στην tv να περάσεις την ώρα σου και άσε τα "σοβαρά" μεταφυσικά θέματα για όταν θα έχεις μεγαλώσει. Για την ώρα προσπάθησε να καταλάβεις τι κάνει αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 06-09-14 στις 15:57
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 23-10-18, 00:12
makukosxd Ο χρήστης makukosxd δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2014
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Νομιζω μου εχουν κανει μαγια στο σπιτι μου

Ξαφνικα εδω και λιγο εξαφανιστηκαν 4 ευρω απο το πορτοφολι του συγκατοικου μου χωρις λογο . Πρωτου ερθει σπιτι ειχε κοιταξει το πορτοφολι του και ειχε λεφτα μπηκε για μπανιο εγω ημουν στο δωματιο μου και του ειπα αν θελει να παραγγειλουμε ! Τελικα εφαγα μονος μου ! Ομως το θεμα ειναι οτι εκεινος οταν ηρθε ο τριτος συγκατοικος που παραγγειλανε πηγε ν βγαλει τα λεφτα του και δεν υπηρχαν πουθενα ! Τωρα μολις χθες ο τεταρτος συγκατοικος που εχουμε ξαφνικα εχασε λεφτα μεσα απο τον κουμπαρα του. Ειχε μεσα απο οτι μας ειπε γυρω στα 30 ευρω και του μεινανε 5 ευρω μονο ! Χωρις λογο και επισης βρηκε κουνημενο τον κουμπαρα του ( γιατι ειχε βαλει σημαδι ) ενω οι υπολοιποι ημασταν στη δουλεια . Με λιγα λογια εξαφανιζονται λεφτα απο το σπιτι μας χωρις καποιος να εχει βαλει χερι ! Να τονισω πως στο δωματιο που χανονται τα λεφτα μυριζει μια δυσαρεστη μυρωδια καθε φορα που δεν μυριζει σε κανενα αλλο μερος του σπιτιου , και αυτη εξαφανειζεται μολις μπουμε μεσα η την αντιλειφθιυμε ολοι ! Θελω επιτελους να το λυσω αυτο το θεμα ! Εχουμε φερει παππα στο σπιτι αλλα και παλι συνεχιζεται ! Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο ; Μακης Π.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 23-10-18, 00:56
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makukosxd Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξαφνικα εδω και λιγο εξαφανιστηκαν 4 ευρω απο το πορτοφολι του συγκατοικου μου χωρις λογο . Πρωτου ερθει σπιτι ειχε κοιταξει το πορτοφολι του και ειχε λεφτα μπηκε για μπανιο εγω ημουν στο δωματιο μου και του ειπα αν θελει να παραγγειλουμε ! Τελικα εφαγα μονος μου ! Ομως το θεμα ειναι οτι εκεινος οταν ηρθε ο τριτος συγκατοικος που παραγγειλανε πηγε ν βγαλει τα λεφτα του και δεν υπηρχαν πουθενα ! Τωρα μολις χθες ο τεταρτος συγκατοικος που εχουμε ξαφνικα εχασε λεφτα μεσα απο τον κουμπαρα του. Ειχε μεσα απο οτι μας ειπε γυρω στα 30 ευρω και του μεινανε 5 ευρω μονο ! Χωρις λογο και επισης βρηκε κουνημενο τον κουμπαρα του ( γιατι ειχε βαλει σημαδι ) ενω οι υπολοιποι ημασταν στη δουλεια . Με λιγα λογια εξαφανιζονται λεφτα απο το σπιτι μας χωρις καποιος να εχει βαλει χερι ! Να τονισω πως στο δωματιο που χανονται τα λεφτα μυριζει μια δυσαρεστη μυρωδια καθε φορα που δεν μυριζει σε κανενα αλλο μερος του σπιτιου , και αυτη εξαφανειζεται μολις μπουμε μεσα η την αντιλειφθιυμε ολοι ! Θελω επιτελους να το λυσω αυτο το θεμα ! Εχουμε φερει παππα στο σπιτι αλλα και παλι συνεχιζεται ! Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο ; Μακης Π.
Τα πνεύματα δεν έχουν ανάγκη από λεφτά.

Κάποιος συγκάτοικος (μα πόσους έχετε?!) είναι ελαφροχέρης...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.