Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-01-09, 09:35
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Νηρηιδα
Ειδα κι εγω το site και συμφωνω με ολα οσα ειπε ηδη η Melian.
Tωρα σχετικα με το τελευταιο σου post αγαπητε μου Radzoor νομιζω πως πρεπει να σκεφτεις λιγο καλυτερα το ολο θεμα.Αφενος γιατι αν σε πεισει καποιος μεσα απο εκει δε σημαινει πως ειναι αυτο που νομιζεις και μια επαφη μαζι του μπορει να σου κανει κακο κι αφετερου μην πιστευεις ευκολα οσα ακους.
Αληθεια θεωρεις πως αν καποιος ειναι βαρια αρρωστος θα σωθει αν τον "αλλαξουν";Το να πιστευει κατι τετοιο ενα ατομο που εχει αναγκη για ελπιδα μπορω να το κατανοησω αλλα εσυ γιατι;
Αν εχεις διαβασει τη βιβλο των βαμπιρ θα ειδες πως δεν λενε οκ ελατε να σας κανουμε κι εσας, λεει πως να αλλαξεις μονος τον εαυτο σου.
Και παλι οσα εγραφε μου φανηκαν σοβαρα κι αληθινα οσο ενα σεναριο γκο8ικ ταινιας τρομου ανταξιας των B-movies.
Με λιγα λογια αλλο να κανεις ερευνα γιατι εχεις μια αδυναμια στο θεμα κι αλλο να επιζητας εναγωνιως την μεταμορφωση που στην ουσια ειναι μονο εγκεφαλικη, μην περιμενεις οσα βλεπεις και διαβαζεις σε εργα φαντασιας να παρουν σαρκα και οστα πανω σου.
Τωρα τις ερωτησεις σχετικα με την οικογενεια σου θα τις παρω σαν ρητορικες, δεν πιστευω περιμενεις απο εμας γνωμες για να δεις αν θα τους βαλεις σε κινδυνο, ειτε ειναι ειτε δεν ειναι υπαρκτος στην πραγματικοτητα.
Και κατι τελευταιο που στο λεω εντελως φιλικα γι'αυτο μην το παρεις στραβα: το να σου αρεσει η θαλασσα ειναι φυσικο, το να εχεις παθος με τη θαλασσα ειναι και παλι μια χαρα, το να θελεις να γινεις σωνει και καλα γοργονα δεν ειναι ουτε φυσικο, ουτε μια χαρα και το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να πνιγεις ή να φτασεις πολυ κοντα σε αυτο.
Γι΄αυτο μην γοητευεσαι τοσο απο μια φαντασιωση, στο φιναλε η ανθρωπινη φυση που τοσο θελεις να αποτιναξεις ειναι θεικη...αρα ανωτερη απο αυτο που επιζητας.
Φιλικα
Το βασικό που δεν πρόκειται να κάνω είναι να δώσω ραντεβού με κάποιον η έστω να του δώσω στοιχεια ποιος είμαι η που μένω.... αν είναι αληθινός ας έρθει να με βρει μονος του... με οποιον τρόπο μπορεί να το κάνει αυτό. Δεν πρόκειται να αφήσω κάποιον ίσος τρελό να με δαγκώσει η οτιδήποτε ... ασφαλώς θα ζητήσω να μου αποδείξει το ότι είναι αληθινό vampire και όχι κάποιος ψυχοπαθής
Η ερώτηση σχετικά με τον κίνδυνο που θα μπει η οικογένεια μου όπως μου είπαν ήταν για να μάθω αν όντως υπάρχουν και το κάνουν αυτό οι κυνηγοί vampire... γιατί δεν θεωρώ λογικό να βλάψουν κανονικούς ανθρώπους από την στιγμή που κυνηγούν κάτι σατανικό όπως θεωρούν τα vampire διότι κυνηγοί vampire από όσο ξέρω είναι βαθιά θρησκευόμενοι χριστιανοί κιρίος...
Ο λόγος που θέλω να κάνω κάτι τέτοιο είναι σοβαρός και ανάλογος με εκείνον του ατόμου που ζητούσε μια ελπίδα διότι πλησιάζει κάθε μέρα προς τον θάνατο. Η αλλαγή δεν είναι εγκεφαλική .. έστω αυτή που αποζητώ .. έψαξα λίγο παραπάνω ροτόντας κάποια άτομα και έμαθα πως δεν είναι όπως στις ταινίες.. δεν είναι κάτι που δεν ήξερα απλά αυτό που θα κερδίσω μέσα από αυτό με σώζει κυριολεκτικά. Το να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο δεν είναι κάτι που θα κάνει καλύτερη την ζωή του ασφαλώς. Αλλα σε κάποιες περιπτώσεις δεν έχεις άλλη επιλογή.. Σκέφτομαι να προσπαθήσω να το κάνω το καλοκαίρι.. για να έχω διεκπεραιώσει όλες μου τις υποχρεώσεις και να έχω ψάξει αρκετά για αυτό ώστε να μην βρεθώ μπροστά από κάποια δυσάρεστη έκπληξη.
Και κάτι που ξέχασα να αναφέρω..σκεφτόμουν να το επιχειρήσω σήμερα και προχτές άνοιξα συζήτηση με την μάνα μου.
Το μονο που μπορώ να πω είναι όχι μονο δεν έβαλε τα γέλια όπως περίμενα αλλα προσπαθούσε να με πείσει να μην κάνω κάτι τέτοιο και ταράχτηκε και αρκετά μπορώ να πω. Ίσος οι αστικοί μύθοι του παρελθόντος την έκαναν να δει αυτή την αλλαγή με άλλο μάτι .. δεν ξέρω αν αλλάξω όντως και όλα γίνουν όπως πιστεύω θα θέλει να με δει καν...στο τέλος αναγκαστικά να της πω ότι της έκανα πλακα... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι πρόγονοι μας καλλιέργησαν έναν φόβο απέναντι σε ένα είδος που δεν είναι απαραίτητα σατανικό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 16-01-09 στις 09:39
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-01-09, 14:13
Anduril Ο χρήστης Anduril δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως δεν υπάρχουν κανονικοί βρυκόλακες με την έννοια που τους έδωσαν πολλά μέλη που σου απάντησαν Radzoor. Υπάρχουν όμως άνθρωποι που τρέφουν ιδιαίτερη αδυναμία στο αίμα και το ωμό κρέας, αισθάνονται την επιτακτική ανάγκη να τραφούν από αυτό επειδή κάτι τέτοιο τους προκαλεί σωματική και ψυχική ανάταση. Αυτό είναι γεγονός, υπάρχουν πολλές ιστοσελίδες/φόρα, ακόμη και γκρουπς στο Facebook όπου τέτοια άτομα αναλύουν τις εμπειρίες τους και τις προσπάθειές τους να βρουν δότη για να ικανοποιήσουν την ομολογουμένως ιδιόρρυθμη αυτή επιθυμία τους.
Υπάρχουν πάλι και τα λεγόμενα psychic vamps, άνθρωποι δηλαδή που τρέφονται από την θετική ενέργεια των άλλων. Τώρα ποιοι από αυτούς είναι απλά ψυχωτικοί και ποιοι είναι προικισμένοι (ή και καταραμένοι) με αυτό το...«χάρισμα» δεν νομίζω πως μπορεί να το διακρίνει κανείς εύκολα. Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να γνωρίσω τέτοια άτομα καθώς θεωρώ ότι διαθέτουν σκοτεινές πνευματικές δυνάμεις. Πέραν τούτου, θεωρώ αηδιαστικό και αρρωστημένο το να τρώει κανείς ωμό κρέας και να πίνει αίμα, ακόμη και ανθρώπινο (για να μην μιλήσω για τον κίνδυνο μόλυνσης).
Όσον αφορά στην περίπτωσή σου, θεωρώ απαραίτητο να παραθέσεις link για όποιον θέλει να ικανοποιήσει την περιέργειά του και να απέχεις από τέτοια άτομα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-01-09, 15:08
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anduril
Εγώ προσωπικά πιστεύω πως δεν υπάρχουν κανονικοί βρυκόλακες με την έννοια που τους έδωσαν πολλά μέλη που σου απάντησαν Radzoor. Υπάρχουν όμως άνθρωποι που τρέφουν ιδιαίτερη αδυναμία στο αίμα και το ωμό κρέας, αισθάνονται την επιτακτική ανάγκη να τραφούν από αυτό επειδή κάτι τέτοιο τους προκαλεί σωματική και ψυχική ανάταση. Αυτό είναι γεγονός, υπάρχουν πολλές ιστοσελίδες/φόρα, ακόμη και γκρουπς στο Facebook όπου τέτοια άτομα αναλύουν τις εμπειρίες τους και τις προσπάθειές τους να βρουν δότη για να ικανοποιήσουν την ομολογουμένως ιδιόρρυθμη αυτή επιθυμία τους.
Υπάρχουν πάλι και τα λεγόμενα psychic vamps, άνθρωποι δηλαδή που τρέφονται από την θετική ενέργεια των άλλων. Τώρα ποιοι από αυτούς είναι απλά ψυχωτικοί και ποιοι είναι προικισμένοι (ή και καταραμένοι) με αυτό το...«χάρισμα» δεν νομίζω πως μπορεί να το διακρίνει κανείς εύκολα. Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να γνωρίσω τέτοια άτομα καθώς θεωρώ ότι διαθέτουν σκοτεινές πνευματικές δυνάμεις. Πέραν τούτου, θεωρώ αηδιαστικό και αρρωστημένο το να τρώει κανείς ωμό κρέας και να πίνει αίμα, ακόμη και ανθρώπινο (για να μην μιλήσω για τον κίνδυνο μόλυνσης).
Όσον αφορά στην περίπτωσή σου, θεωρώ απαραίτητο να παραθέσεις link για όποιον θέλει να ικανοποιήσει την περιέργειά του και να απέχεις από τέτοια άτομα.
Δεκτες όλες οι απόψεις , όμως θα ήταν καλύτερο να διαβάζει κάποιος όλα τα μηνύματα πριν απαντήσει διότι στην δεύτερη σελίδα έχω δώσει ήδη links.
Φυσικά δεν ενδιαφέρομαι να τρώω ωμο κρέας η οτιδήποτε σχετίζεται με άνθρωπο διότι δεν το θεωρώ λογικό.Ακόμα και οι πιο πολλοί πολιτισμένοι του είδους τους ισχυρίζονται πως τρέφονται με αίμα από ζώα κύριος διότι δεν νιώθουν καλά οι ίδιοι με αυτό. Βεβαια απότι λένε μερικοί περνούν από τις τράπεζες αίματος το αίμα που χρειάζονται . και φυσικά δεν μιλάω για psi vampires ούτε για κανονικούς ανθρώπους που καταναλώνουν αίμα. Αυτό όμως που θέλω να πω είναι πως δεν κρίνω τους άλλους από τις πράξεις τους διότι στην συγκεκριμένη περίπτωση ίσος να μην έχουν άλλη επιλογή. Δεν θεωρώ βεβαια και λογικό να βλάψουν κάποιον άνθρωπο διότι η ανθρώπινη ζωή είναι πολύ σημαντική .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 16-01-09 στις 15:11
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-01-09, 17:40
Το avatar του χρήστη sagma
sagma Ο χρήστης sagma δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2009
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Πολύ θα ήθελα να σε βοηθήσω φίλε μου όμως βλέπω πως στην επιμονή σου να βρείς κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω ακόμη κάνεις ένα λάθος. Απευθήνεσαι σε λάθος ανθρώπους και μάλιστα δεν τους δίνεις τη δυνατότητα να σε καταλάβουν, μάλλον θα πρέπει να γίνεις πιο προσεκτικός και να μην δίνεις τροφή για θέματα που δεν αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα.
__________________
That's Life
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-01-09, 17:46
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Θα καταθέσω κι εγώ την άποψή μου μάλλον για τελευταία φορά στο παρόν θέμα μιας και δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί να επανέλθω δεδομένης της τροπής που πήρε η συζήτηση.
Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα είπε η Νηρηίδα, δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω. Ειδικά ο συσχετισμός με τη θάλασσα πιστεύω ότι τα λέει όλα.

Ως προς αυτά που λες Radzoor δεν έχω κάτι παραπάνω να πω εκτός από το ότι καμιά φορά η ανάγκη μας να διαφοροποιηθούμε ή να κρατηθούμε από κάποια ελπίδα, μας οδηγεί σε ακραίες κινήσεις. Ίσως γιατί δεν στηριζόμαστε στις δυνάμεις μας.
Απλά το τελευταίο που θα σου πω είναι πρόσεξε ποιους εμπιστεύεσαι και ιδιαίτερα όταν αυτοί είναι άτομα μέσα από το internet. Ο καθένας μπορεί να σου πουλήσει ότι παραμύθι θέλει κι αν δει ότι τσιμπάς να σε καθοδηγήσει εκεί που θέλει. Οι αποδείξεις που ζητάς δεν μπορούν να σου δωθούν παρά με προσωπική επαφή κι αυτό σίγουρα είναι παρακινδυνευμένο. Απο κει και πέρα φαντάζομαι ότι είσαι ενήλικας οπότε it's your choice.

Πρόσεξα όμως κι ένα παράδοξο στην ιστορία που μας κατέθεσες. Ξεκίνησες το συγκεκριμένο θέμα καταθέτοντάς μας μια τρομακτική εμπειρία σου και ψάχνοντας απαντήσεις ως προς τι μπορεί να ήταν αυτό. 2 σελίδες μετά ξεπέρασες αυτόματα τον φόβο που μας έδειξες στην αρχή αλλά και τις αμφιβολίες σου και μας δήλωσες ότι έχεις πειστεί και θέλεις να μεταμορφωθείς σε vampire. Σχήμα οξύμωρο, δεν νομίζεις; Παίζουμε κάποιο RPG εδώ; Έχω ψιλομπερδευτεί...
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 17-01-09, 00:40
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melian
Θα καταθέσω κι εγώ την άποψή μου μάλλον για τελευταία φορά στο παρόν θέμα μιας και δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί να επανέλθω δεδομένης της τροπής που πήρε η συζήτηση.
Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα είπε η Νηρηίδα, δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω. Ειδικά ο συσχετισμός με τη θάλασσα πιστεύω ότι τα λέει όλα.

Ως προς αυτά που λες Radzoor δεν έχω κάτι παραπάνω να πω εκτός από το ότι καμιά φορά η ανάγκη μας να διαφοροποιηθούμε ή να κρατηθούμε από κάποια ελπίδα, μας οδηγεί σε ακραίες κινήσεις. Ίσως γιατί δεν στηριζόμαστε στις δυνάμεις μας.
Απλά το τελευταίο που θα σου πω είναι πρόσεξε ποιους εμπιστεύεσαι και ιδιαίτερα όταν αυτοί είναι άτομα μέσα από το internet. Ο καθένας μπορεί να σου πουλήσει ότι παραμύθι θέλει κι αν δει ότι τσιμπάς να σε καθοδηγήσει εκεί που θέλει. Οι αποδείξεις που ζητάς δεν μπορούν να σου δωθούν παρά με προσωπική επαφή κι αυτό σίγουρα είναι παρακινδυνευμένο. Απο κει και πέρα φαντάζομαι ότι είσαι ενήλικας οπότε it's your choice.

Πρόσεξα όμως κι ένα παράδοξο στην ιστορία που μας κατέθεσες. Ξεκίνησες το συγκεκριμένο θέμα καταθέτοντάς μας μια τρομακτική εμπειρία σου και ψάχνοντας απαντήσεις ως προς τι μπορεί να ήταν αυτό. 2 σελίδες μετά ξεπέρασες αυτόματα τον φόβο που μας έδειξες στην αρχή αλλά και τις αμφιβολίες σου και μας δήλωσες ότι έχεις πειστεί και θέλεις να μεταμορφωθείς σε vampire. Σχήμα οξύμωρο, δεν νομίζεις; Παίζουμε κάποιο RPG εδώ; Έχω ψιλομπερδευτεί...
Ο λόγος που τρόμαξα ήταν ότι δεν περίμενα να γίνει κάτι τέτοιο. Αλλο είναι να προσπαθώ να βρω κάτι και βαθιά μέσα μου να θέλω να είναι αλήθεια και άλλο να γίνει κάτι τόσο απότομο. Να τονίσω πως στο μυαλό μου τα vampire δεν τα έχω σαν κάτι μεταφυσικό όπως στους θρύλους μας αλλα σαν ένα άλλο είδος. Για αυτό και τρόμαξα με τον τρόπο που με βρήκε απότι πίστεψα διότι δεν το είχα στο μυαλό μου με τέτοια μορφή. Δηλαδή θεωρώ ότι vampire = άλλο είδος με κάποια χαρακτηριστικά διαφορετικά από τον άνθρωπο και ξαφνικά αντιλαμβάνομαι πως vampire μπορεί να είναι όπως στους μύθους κάτι άλλο από αυτό που έχω στο μυαλό μου πιστεύω είναι δικαίωμα μου να ψιλοτρομάξω.. Αλλο είναι επίσης να είναι στο χέρι μου αν θα αποφασίσω να γίνει αυτό και να του πω που θα συναντηθούμε και άλλο να τον βρω ξαφνικά μπροστά μου... αυτός μου είπε πως θα με βρει μονος του και μπορώ να πω πως ο τρόπος του δεν ήταν και πολύ (ήρεμος)που ξέρω αν απλά θέλει να γίνω το γεύμα του στην περίπτωση που είναι αληθινός και όχι fake? το ότι θέλω να βρω κάποιον να με αλλάξει δεν σημαίνει πως θέλω να γίνει οποτε θελήσει αυτός αλλα και επίσης την δεδομένη στιγμή δεν το είχα αποφασίσει. Αν το πάρω απόφαση και είμαι σίγουρος πως θα το κάνω αυτό πρέπει να προετοιμαστώ πρώτα ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 17-01-09 στις 00:41
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 17-01-09, 08:50
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Χτες το βραδυ που πήγα να κοιμηθώ ένιωθα μια παρουσία στο δωμάτιο να με κοιτάζει.. και στον ύπνο μου είδα έναν τύπο που μου είπε πως είναι εκείνος , με (άλλαξε) και έπειτα μου λέει το μονο κακό είναι πως θα μας κυνηγούν τα πνεύματα αυτόν που έχω τραφεί και λέει όπως είμαστε στο δωμάτιο μου ξαφνικά αρχίζει να ανοίγει το τζαμι και εγώ τρομάζω και φεύγω στην κουζίνα... από την τρομάρα μου κάπως κάνω το χέρι μου κάπως απότομα και φεύγει ένα ποτήρι και πέφτει μονο του κάτω χωρίς να το ακουμπήσω .. και ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι μπορώ να μετακινώ αντικείμενα μονο με την κίνηση του χεριού μου και καταλαβαίνω πως μου κάνει πλακα και γυρίζω πάλι στο δωμάτιο .. και του λέω ωραία πλακα , με τρόμαξες χωρίς λόγο και μου λέει εδώ είχες τρομάξει με το τηλεφώνημα μου και δεν θα τρόμαζες με αυτό ? τέλος πάντων έπειτα άρχισα να κάνω πλακα στον κόσμο με αυτή μου την ικανότητα... (όλα αυτά στο όνειρο μου) και τώρα το πρωί που ξύπνησα το δεξί μου χέρι είναι μουδιασμένο ενώ δεν το είχα πλακώσει στον ύπνο και γράφω με το ένα χέρι ..εστάνθικα πολύ άσχημα μόλις ξύπνησα και κατάλαβα ότι ήταν όνειρο ... βεβαια το μονο που δεν καταλαβαίνω είναι το που κολλάει η τηλεκίνηση...(όνειρο είναι βεβαια οποτε βλέπουμε ότι νάνε).. μάλλον το έχω πάρει περισσότερο σοβαρά το θέμα απότι πρέπει .. πάντως έχω μια απορία προς οποιον ξέρει κάτι σχετικά με psi vampires : μπορούν να έρθουν στο όνειρο μας με κάποιο τρόπο? δεν ξέρω καθόλου από psi vampires και θέλω αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 17-01-09 στις 08:53
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-01-09, 11:17
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
Χτες το βραδυ που πήγα να κοιμηθώ ένιωθα μια παρουσία στο δωμάτιο να με κοιτάζει.. και στον ύπνο μου είδα έναν τύπο που μου είπε πως είναι εκείνος , με (άλλαξε) και έπειτα μου λέει το μονο κακό είναι πως θα μας κυνηγούν τα πνεύματα αυτόν που έχω τραφεί και λέει όπως είμαστε στο δωμάτιο μου ξαφνικά αρχίζει να ανοίγει το τζαμι και εγώ τρομάζω και φεύγω στην κουζίνα... από την τρομάρα μου κάπως κάνω το χέρι μου κάπως απότομα και φεύγει ένα ποτήρι και πέφτει μονο του κάτω χωρίς να το ακουμπήσω .. και ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι μπορώ να μετακινώ αντικείμενα μονο με την κίνηση του χεριού μου και καταλαβαίνω πως μου κάνει πλακα και γυρίζω πάλι στο δωμάτιο .. και του λέω ωραία πλακα , με τρόμαξες χωρίς λόγο και μου λέει εδώ είχες τρομάξει με το τηλεφώνημα μου και δεν θα τρόμαζες με αυτό ? τέλος πάντων έπειτα άρχισα να κάνω πλακα στον κόσμο με αυτή μου την ικανότητα... (όλα αυτά στο όνειρο μου) και τώρα το πρωί που ξύπνησα το δεξί μου χέρι είναι μουδιασμένο ενώ δεν το είχα πλακώσει στον ύπνο και γράφω με το ένα χέρι ..εστάνθικα πολύ άσχημα μόλις ξύπνησα και κατάλαβα ότι ήταν όνειρο ... βεβαια το μονο που δεν καταλαβαίνω είναι το που κολλάει η τηλεκίνηση...(όνειρο είναι βεβαια οποτε βλέπουμε ότι νάνε).. μάλλον το έχω πάρει περισσότερο σοβαρά το θέμα απότι πρέπει .. πάντως έχω μια απορία προς οποιον ξέρει κάτι σχετικά με psi vampires : μπορούν να έρθουν στο όνειρο μας με κάποιο τρόπο? δεν ξέρω καθόλου από psi vampires και θέλω αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά..
Ηταν κρυφη σου επιθυμια και το ονειρο στην εδειξε. Ηθελες να ησουν για λιγο Vampire και το ονειρο στο εδειξε, καθως και την τηλεκινηση. Οσο για την τηλεκινηση μην σε προβληματιζει ιδιαιτερα. Υπο αλλες συνθηκες μπορει να ονειρευοσουν οτι διαθετες αλλη ικανοτητα που να μπορουσες να την ενεργοποιησεις με τα χερια και να ενωθες το ιδιο μουδιασμα το πρωι. Ακομα και να ξεπερασεις τον φοβο σου απο κεινες τις σελιδες και τα οσα επακολουθησαν, μεσα σου θελεις να πιστεψεις στα βαμπιρια. Και αυτο το λεει το ονειρο.

Οσο για τα ψυχικα βαμπιρια ειναι δυνατο να το καταφερουν με καποιο τυπικο ή τελετη. Απο μονα τους πιστευω ειναι λιγο δυσκολο.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-01-09, 12:47
Άρτεμις Ο χρήστης Άρτεμις δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor
(όνειρο είναι βεβαια οποτε βλέπουμε ότι νάνε)
πάντως έχω μια απορία προς οποιον ξέρει κάτι σχετικά με psi vampires : μπορούν να έρθουν στο όνειρο μας με κάποιο τρόπο?
Τα όνειρα αντικατοπτρίζουν τον εσώτερο εαυτό μας και μας αποκαλύπτουν τις μύχιες επιθυμίες μας.

Ωστόσο, το λες και μόνος σου, όνειρο ήταν. Υπάρχει κάτι που σε κάνει να πιστεύεις ότι κάποιο vampire ήρθε στον ύπνο σου ή απλώς δεν θα ήθελες να χαθεί η πιθανότητα (ή αμφιβολία) να υπάρχει κάτι το μεταφυσικό σε αυτή την ιστορία;
__________________
"ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το φώς και η πρώτη
χαραγμένη στην πέτρα ευχή του ανθρώπου"

"ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου."

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άρτεμις : 17-01-09 στις 12:49
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-01-09, 13:56
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Άρτεμις
Τα όνειρα αντικατοπτρίζουν τον εσώτερο εαυτό μας και μας αποκαλύπτουν τις μύχιες επιθυμίες μας.

Ωστόσο, το λες και μόνος σου, όνειρο ήταν. Υπάρχει κάτι που σε κάνει να πιστεύεις ότι κάποιο vampire ήρθε στον ύπνο σου ή απλώς δεν θα ήθελες να χαθεί η πιθανότητα (ή αμφιβολία) να υπάρχει κάτι το μεταφυσικό σε αυτή την ιστορία;
Αυτό που ρωτάω είναι αν μπορούν να έρθουν μέσο κάποιου αστρικού πεδίου (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) γιατί δεν γνωρίζω περί ψυχικών vampire και θα ήθελα να μάθω. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το αν ότι συνέβη ήταν όντως μεταφυσικό η απλές συμπτώσεις απλά αν ήταν η δεν ήταν με απασχολεί μονο στο ότι θα ήθελα βέβαιος να μην είναι fake αλλα και να μην ήταν ο συγκεκριμένος νιώθω μέσα μου ότι υπάρχουν άλλοι ...Θα δοκιμάσω να βρω κάποιον από ελλάδα , άκουσα για ένα νυχτερινό στέκι που μαζεύονται κάτι περίεργοι τύποι που μερικοί λένε πως έχει και vampires αλλα δεν ξέρω ... μου ακούγεται κάπως .. μάλλον θα πάω μια βόλτα σήμερα από εκεί με ένα φίλο μου να δω τι είναι έτσι από περιέργεια . τώρα σε όλο αυτό το ψάξιμο δεν νομίζω να συναντήσω κάποιο κίνδυνο ... άλλωστε 19 χρόνον είμαι .. δεν είμαι κανένα παιδάκι..οποτε και σε κάποιο κίνδυνο πιστεύω θα μπορέσω να ανταπεξέλθω.

Ακουσα για ένα πλάσμα (δεν ξέρω τι είδους) που μπορεί να καλεστεί μέσο κάποιου τελετουργικού και να του ζητήσεις να σου βρει αυτό που ψάχνεις απότι μου είπανε ... όνομα δεν θυμάμαι .. αλλα έχει περίεργο όνομα και πατώντας το όνομα στο google μου είχε βγάλει και στην wikipedia κάτι φωτογραφίες... ήταν ένα πράγμα σαν τερατάκι.. imp νομίζω τα λένε (μυθικό μάλλον) έχει ακούσει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radzoor : 17-01-09 στις 13:57
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.