Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #161  
Παλιά 11-08-17, 18:23
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Ξεφύγαμε λίγο του θέματος, οι "τύποι" λοιπόν που βρήκαν τους στίχους και τους ανέλυσαν ερμηνεύοντάς τους - που όπως είχα πει και παλιότερα, κατ'εμέ πάντα, ΔΕΝ είναι τυχαίοι, αλλά γνώστες των τεκταινομένων που θα ακολουθήσουν μιας και πιθανότατα είναι από το πολύ κοντινό περιβάλλον του ΒΑΓΓΕΛΗ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - μας λένε λοιπόν, ότι ΚΑΤΑΦΘΑΝΕΙ στη ΓΗ ένα ... ΑΡΜΑ (έτσι αποκαλεί η NASA διαμέσου των κρυφών στίχων τον 2ο ΗΛΙΟ dwarf star δηλαδή την ΝΕΜΕΣΙΣ = ΕΙΜΑΡΜΕΝΗ ή τον NIBIRU αν θέλετε ... που ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ πάλι κατά κάποιους κάθε 3.600 χρόνια, κατά άλλους κάθε 26.000.000 χρόνια κλπ ) από το ΔΙΑΣΤΗΜΑ ! Τώρα όπως λένε ποιο 2012 ... εννοούν ... και πότε θα είναι αυτό ... μην με ρωτήσετε, ΔΕΝ το ΓΝΩΡΙΖΩ ... ίσως να είναι (σύμφωνα πάντα με τις ενδείξεις που δείχνουν αυτοί που θεωρητικά γνωρίζουν) προς το ΤΕΛΟΣ του 2017 και στη διάρκεια του 2018 !

https://youtu.be/-_WYrHwhhr0

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nireas : 11-08-17 στις 18:32
Απάντηση με παράθεση
  #162  
Παλιά 11-08-17, 18:34
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nireas Εμφάνιση μηνυμάτων
Που την είδες την ειρωνεία στην απάντηση που σου έδωσα; Εκεί που πράγματι υπάρχει ειρωνεία απαντώ αντίστοιχα, αν κατάλαβες σε κάτι "φωστήρες" που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και μαζί και την ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!
Ποια απόλυτη αλήθεια; Μήπως εννοείς εμένα; Βασικά εγώ δεν ξέρω και πολλά πράγματα. Από μικρός μάνα μου εγώ δεν τα αγαπούσα τα γράμματα (που λέγαν κι οι παλιοί), οπότε έφτασα μέχρι το δημοτικό. Κουτσά στραβά. Τι να σου λέω τώρα. Πήγα δευτέρα, τρίτη, τετάρτη, πήγα και την πέμπτη και την παρασκευή με διώξανε. Ίσως φταίει κι εκείνο το χτύπημα, όταν έπεσα με το κεφάλι από εκείνη τη την παλιά κούνια που χει φτιάξει ο παππούς στη βελανιδιά, στο σπίτι στο χωριό. Λοιπόν, για να μην μακρηγορώ, δεν ξέρω πολλά πράγματα, είμαι όμως σίγουρος για κάτι. Η επόμενη πρόταση είναι Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nireas Εμφάνιση μηνυμάτων

ΣΗΜ: Σύμφωνα με τον Marshall Masters ο ρόλος των chemtrails είναι η συντονισμένη προσπάθεια των κυβερνήσεων να καθυστερήσουν να φανεί το ΣΕΝΑΡΙΟ που συζητάμε εδώ για τον 2ο ΗΛΙΟ dwarf star ...
Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό, τα σενάρια που υπάρχουν γιατί δεν το κάνεις είναι 2-3 αλλά τα αφήνω στη φαντασία των άλλων αναγνωστών.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 11-08-17 στις 18:35
Απάντηση με παράθεση
  #163  
Παλιά 11-08-17, 18:43
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια απόλυτη αλήθεια; Μήπως εννοείς εμένα; Βασικά εγώ δεν ξέρω και πολλά πράγματα. Από μικρός μάνα μου εγώ δεν τα αγαπούσα τα γράμματα (που λέγαν κι οι παλιοί), οπότε έφτασα μέχρι το δημοτικό. Κουτσά στραβά. Τι να σου λέω τώρα. Πήγα δευτέρα, τρίτη, τετάρτη, πήγα και την πέμπτη και την παρασκευή με διώξανε. Ίσως φταίει κι εκείνο το χτύπημα, όταν έπεσα με το κεφάλι από εκείνη τη την παλιά κούνια που χει φτιάξει ο παππούς στη βελανιδιά, στο σπίτι στο χωριό. Λοιπόν, για να μην μακρηγορώ, δεν ξέρω πολλά πράγματα, είμαι όμως σίγουρος για κάτι. Η επόμενη πρόταση είναι Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ:



Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό, τα σενάρια που υπάρχουν γιατί δεν το κάνεις είναι 2-3 αλλά τα αφήνω στη φαντασία των άλλων αναγνωστών.

Τώρα με εσένα δεν ξέρω αν πρέπει να συνεχίζω να σου απαντώ ... τζάμπα πλήκτρα μου φαίνεται απασχολούνται στο πληκτρολόγιο ... Διάβασε πρώτα τι απαντήσεις μου δίνεις γεμάτες "ειρωνεία" ... αλλά αφού κατάλαβες ότι είσαι ένας από αυτούς που είπα πιο πάνω ... πάλι καλά ... έχεις κάποια στοιχειώδη νοημοσύνη από ότι φαίνεται ...
Απάντηση με παράθεση
  #164  
Παλιά 11-08-17, 18:50
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Μιας και γίνεται της ... ΚΟΡΕΑΣ τελευταία ... ο συγκεκριμένος λέει ότι πριν την μεγάλη ΦΛΑΣΙΑ του ΗΛΙΟΥ (πρόσφατα αποκάλυψε σε event στο Los Angeles ότι αυτό θα γίνει από την αλληλεπίδραση με την NEMESIS δηλαδή τον 2ο ΗΛΙΟ dwarf star του ΗΛΙΑΚΟΥ μας ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ που επιστρέφει πάλι) ... θα ρίξουν οι Β.ΚΟΡΕΑΤΕΣ ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΒΟΜΒΑ στους ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ... σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά του... και όσοι τον παρακολουθούν στο fb η στιγμή αυτή όλο και κοντεύει ...

https://youtu.be/qoPX4rQ66vk
Απάντηση με παράθεση
  #165  
Παλιά 11-08-17, 19:20
Jo_Loucoumis Ο χρήστης Jo_Loucoumis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-07-2017
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα κάνω ένα απλό ερώτημα: τα αεροσκάφη που υποτίθεται ότι κάνουν «ψεκασμούς» άνθρωποι (πιλότοι/μηχανικοί) δεν τα δουλεύουν;

Αν ναι, δεν έχει βρεθεί ούτε ένας (απολυμένος έστω) να τα βγάλει στην φόρα; Με ντοκουμέντα (φωτογραφίες από το ψεκαστικό σύστημα) και απ' όλα;

Δεν έχω δει κάποιον μέχρι στιγμής...
όχι πως τα συμμερίζομαι αλλά ρίξε μιά ματιά εδώ μιας και ρώτησες
https://www.youtube.com/watch?v=Af_y2LVDvuk
http://katohika.gr/nea-taksi-pragmat...ton-psekasmon/

βέβαια το να παραποιήσεις βίντεο και φωτογραφίες τη σήμερον ημέρα είναι πολύ εύκολο
__________________
Είμαι πρόβατο που του αρέσει η καταιγίδα
Τρέχω στου λασπομένους αγρούς ελεύθερος
Το βράδυ επιστρέφω στη Στάνη που με περιμένει φαγητό και το τζάκι είναι αναμένο
Απάντηση με παράθεση
  #166  
Παλιά 11-08-17, 19:22
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Κακώς δεν σπούδασα ψυχολογία. Με ένα μάστερ στην κλινική θα είχα τώρα ανοίξει "μαγαζί" και η πελατεία εγγυημένη. Κάθομαι τώρα και αναπολώ το παρελθόν. Ηλία ακούς;
Απάντηση με παράθεση
  #167  
Παλιά 11-08-17, 19:27
Jo_Loucoumis Ο χρήστης Jo_Loucoumis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-07-2017
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Κακώς δεν σπούδασα ψυχολογία. Με ένα μάστερ στην κλινική θα είχα τώρα ανοίξει "μαγαζί" και η πελατεία εγγυημένη. Κάθομαι τώρα και αναπολώ το παρελθόν. Ηλία ακούς;
Κοίτα τα πολλά λεφτά θα τα έβγαζες μετά το 2014 (εχω φίλη και ξέρω), πρίν στην Ελλάδα δεν το χαν λίγο το ποτό, λίγο ο φίλος ο Φαρμακοποιος βολευόταν η κατάσταση. Άσε που για τις βαριές καταστάσεις πήγαινες νοσκομείο και έφευγες με μιά σακούλα πράγμα για κανα 3μηνο
Τώρα όμως θα τα χες κονομήσει
__________________
Είμαι πρόβατο που του αρέσει η καταιγίδα
Τρέχω στου λασπομένους αγρούς ελεύθερος
Το βράδυ επιστρέφω στη Στάνη που με περιμένει φαγητό και το τζάκι είναι αναμένο
Απάντηση με παράθεση
  #168  
Παλιά 11-08-17, 19:41
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Κακώς δεν σπούδασα ψυχολογία. Με ένα μάστερ στην κλινική θα είχα τώρα ανοίξει "μαγαζί" και η πελατεία εγγυημένη. Κάθομαι τώρα και αναπολώ το παρελθόν. Ηλία ακούς;
Κακώς δεν είχες κάνει λογαριασμό στο metafysiko.gr όταν έπρεπε... Στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα...
Απάντηση με παράθεση
  #169  
Παλιά 11-08-17, 20:03
nireas Ο χρήστης nireas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2016
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Δεν έχει νόημα να συνεχίσω ... Άλλωστε δεν πρέπει να είμαι και πολύ αρεστός σε κάποιους εδώ μέσα ... βέβαια περί ορέξεως ...

Καλή τύχη σε αυτά που έρχονται ...

Ειλικρινά, εύχομαι να ΔΙΑΨΕΥΣΤΩ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ !

Είθε, εις το επανιδείν ...
Απάντηση με παράθεση
  #170  
Παλιά 11-08-17, 20:14
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Νηρέα, κι εγώ είμαι σίγουρος ότι κάποτε, μας περιμένει όλους μας ένα τέλος. Κοίταξε να περάσεις καλά τώρα και άσε τα κοράκια να κράζουν μόνα τους. Όπως λέει κι ο λαός, αν τα άκουγε ο Θεός, θα είχανε ψοφήσει όλοι οι γαϊδάροι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.