Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 23-12-11, 19:56
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Pandora 07 μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά....
Ζητάς να μάθεις <<εάν γνωρίζουμε κάποιο άτομο που να κάνει η να λύνει
μαγια αποδεδειγμένα>>........

Ταυτόχρονα όμως αναφέρεις....
<<εχω όμως έναν φιλο στην Κομοτηνη που ξέρει κάποιον άνθρωπο που κάνει
αυτό το "επαγγελμα" ας το πουμε με εκπληκτικά αποτελέσματα.>>
Αφού έχεις ήδη μια γνώμη απο πρώτο χέρι γιατί ζητάς και άλλη μια
ακόμα επιβεβαίωση??????


Γιά κάποια θέματα αυτός που δύναται να σου δώσει <<μια γνώμη απο πρώτο
χέρι>> είναι μόνο ο εαυτός σου.....

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-12-11, 20:02
Pandora 07 Ο χρήστης Pandora 07 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2011
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Pandora 07 μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά....
Ζητάς να μάθεις <<εάν γνωρίζουμε κάποιο άτομο που να κάνει η να λύνει
μαγια αποδεδειγμένα>>........

Ταυτόχρονα όμως αναφέρεις....
<<εχω όμως έναν φιλο στην Κομοτηνη που ξέρει κάποιον άνθρωπο που κάνει
αυτό το "επαγγελμα" ας το πουμε με εκπληκτικά αποτελέσματα.>>
Αφού έχεις ήδη μια γνώμη απο πρώτο χέρι γιατί ζητάς και άλλη μια
ακόμα επιβεβαίωση??????


Γιά κάποια θέματα αυτός που δύναται να σου δώσει <<μια γνώμη απο πρώτο
χέρι>> είναι μόνο ο εαυτός σου.....

Ευχαριστώ.
Φιλε AVATARGR
αυτό που ρώτησα δεν είναι αν υπάρχει κάποιος που να κάνει κάτι τέτοιο αλλά αν γνωρίζετε εσείς να μου προτείνετε κάποιον που πιθανόν να σας έχει βοηθήσει.Στον φίλο μου δεν θέλω να μιλήσω για την πρόθεση μου να απευθυνθώ σε άτομο που ασχολείτε με μαγια και έτσι δεν μπορώ να τον ρώτησω πληροφορίες..
ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις καλύτερα
ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-12-11, 20:22
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου και πάλι εδώ....

Φίλη Pandora 07 και πάλι δεν καταλαβαίνω ίσως και να είμαι βραδύνους...
Στην αρχή μας λές ότι εάν γνωρίζουμε κάποιο άτομο που να κάνει η να λύνει
μαγια αποδεδειγμένα.
Μετά στην προηγούμενη απάντησή αναφέρεις.....
<<αλλά αν γνωρίζετε εσείς να μου προτείνετε κάποιον που πιθανόν να σας
έχει βοηθήσει.>>

Δηλαδή χρειάζεσαι κάποιο "Μάγο/Μάγισσα" από ότι καταλαβαίνω για να λές
να σου προτείνει κάποιος ?????

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-12-11, 20:39
Pandora 07 Ο χρήστης Pandora 07 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2011
Μηνύματα: 12
Red face

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου και πάλι εδώ....

Φίλη Pandora 07 και πάλι δεν καταλαβαίνω ίσως και να είμαι βραδύνους...
Στην αρχή μας λές ότι εάν γνωρίζουμε κάποιο άτομο που να κάνει η να λύνει
μαγια αποδεδειγμένα.
Μετά στην προηγούμενη απάντησή αναφέρεις.....
<<αλλά αν γνωρίζετε εσείς να μου προτείνετε κάποιον που πιθανόν να σας
έχει βοηθήσει.>>

Δηλαδή χρειάζεσαι κάποιο "Μάγο/Μάγισσα" από ότι καταλαβαίνω για να λές
να σου προτείνει κάποιος ?????

Ευχαριστώ.
Φίλε AVATARGR
κάτι αναδρομο θα είναι σήμερα μάλλον και δεν συντονιζόμαστε....αυτό που ήθελα από την αρχη και είχα την εντύπωση οτι ήμουν σαφης ( ), είναι το εξής:
Εχετε πάει σε κάποιον "Μαγο/Μαγισσα" ή όπως αλλιως θελετε να τον πειτε?Εσείς ή κάποιος γνωστός σας και είδατε αποτελεσματα?Μπορείτε να μου πειτε πως μπορώ να παω και εγω σε αυτόν???Αυτό είναι όλο......
ελπίζω να ήμουν σαφής...ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-12-11, 22:05
Pandora 07 Ο χρήστης Pandora 07 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2011
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Και κάτι ακόμα.... έχω ακούσει για ανθρώπους μεγάλους σε ηλικία που μαλιστα βοηθούν κόσμο αφιλοκερδώς...πολλά χωρια έχουν τέτοιους ανθρώπους,κυρίως στην επαρχία αλλα και σε μεγαλυτερες πολεις...αν γνωρίζετε και καποιον τετοιο θα μου ειναι επίσης χρησιμο...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-12-11, 09:10
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

σχολιο 3

..αλλα ας δουμε με την ευκαιρεια παιδια σε τι ειδη μαγικης επιρροης ειματε εκτεθειμενοι ...


-ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΜΑΖΙΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ ΜΕΣΩ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΚΗΣ ΜΑΓΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΜΟΥ .. πχ τετοια μαγεια συντελειται αυτες τις γιορτινες μερες που διανυουμε ...
...το καλοκαιρι ειχαμε τετοια τελετουργια μαζικης επιρροης και γιαυτο υπηρχ ε τεοια αναστατωση ...
- απο εκει και περα υπαρχουν εξατομικευμενες επρροες που ασκουν αυτα τα εμπειρα κεντρα σε ατομα η ομαδες που εχουν σημαντικο κοινωνικο ρολο και εξουσια εμφανη η κρυφη ...πχ ετσι ειναι μαγεμενα κυβερνητικα στελεχη και διαφορες ομαδες βουλευτων,διανοουμενων και επιχειρηματιων ...

- και τελος εχουμε ολες αυτες τις τυχαρπαστες επιρροες που ασκουν διαφορες κλικες η ασκουνται μεμονωμενα και στοχευουν παλι σε ατομα η ομαδες αλλα αυτες ειναι ασηματες επειδη αυτοι που ασκουν αυτα τα εργα εινα κατι αν τσαρλατανοι μπουρδομικτες και τιποτε αλλο ...αλλα και παλι η επιρροη τους εχει σχεση με την δυναμη του πεπρωμενου των ατομων που γινονται στοχος ...


..εχω να πω και τουτο .. η μαγεια ουσιαστικα ειναι η δημιουργια βιοενεργειακων διαμορφωσεων σκεπτομορφων, οπως τις λενε καποιοι (αν και αυτες ειναι μια μονο κατηγορια διαμορφωσεων) .. αυτες οι διαμορφωσεις σαν αορατα πεπλα τυλιγουν τα ατομα στοχους η τις ομαδες ουσιατικα ελεγχοντας ολη την ψυχονοητικη τους λειτουργια .....

..αυτος που λυνει τα μαγια ειναι εκεινος που κατασχιζει αυτα τα πεπλα εγκλωβισμου της ψυχης και ελευθερωνει τα ατομα απο την επιρροης τους ...


...πεπλα ομως εγκλωβισμου μπορει να φταιχνουμε και μονοι μας δηλδη σαν να αυτομαγευοματε ...αυτο ειναι κατι που καταρχην πρεπει να διαγνωει κανεις και μετα να προχωρησει στα υπολοιπα .. εδω ισχυει αυτο που λεει ο Παλιγγινης για αυτοεγκλωβιμο και αναγκη αλλαγης νοοτροπιας και θεωριας κι αναγκη αυτοαπελευθερωσης..

παραδειγματα

-με ερωτικα μαγια .. ο μαγος δημιουργει σκεπτομορφες που εξαπολυει στον στοχο του ,, σκεπτομρφες που στρεβλωνουν τη εικονα καποιου προσωπου και μπορει να δημιουργησουν ελξη παθιασμενη για αυτο το προσωπο ,, ενω στην πραγματικοτητα τετοια φυσικη ελξη δεν υπαρχει ..
...με ερωτικα μαγια επισης μπορει να απομακρυνθουν δυο ατομα που κανονικα εχουν μεγαλη φυσικη ελξη μεταξυ τους ,, οι μαγοι εξαπολυουν σκεπτομορφες που παρεμβαλλονται αναμεσα στα ατομα και στρεβλωνουν τελειως την εικονα που εχει ο ενας για τον αλλο ...

-μαγια σε χωρους εργασιας δημιουργουνται με σκεπτομορφες που εξαπολυονται στους εργαζομενους και τους κανουν να πιστευουν οτι εργαζονται ενα φιλικο επιχειρηματικο περιβαλλον ωστε να ανεβαινει η παραγω γικοτητα τους και να καμπτεται η οποια αντιδραση ή αμφιβητηση των πρακτικων της επιχειρισης ( εντωμεταξυ εινα δυνατον η κεφαλη της επιχειρισης εχει τις χειροτερες διαθεσεις εκμεταλλευσης των εργαζομενων της)
πχ ετσι ειναι μαγεμενοι οι εργαζομενοι πχ του ΟΤΕ ,της ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ και αλλων μεγαλων οργανισμων ..

...παντως το πρωτο βημα γαι την λυση των μαγιων ειναι η επιγνωση της καταστασης και πως αυτη μας επηρεαζει .. ειναι το καλυτερο "φαρμακο" .. οι μη αυθορμητες σκεπτομορφες που μας εγκλωβιζουν διαλυονται με την επιγνωση και το πνευμα καθαριζει βλεποντας αυτα που συμβαινουν, περνωντας τις καταλληλες αποφασεις ...

...η διαλυση των σκεπτομορφων αυτων καθως η αποδυναμωση τους σε πρωτη φαση εχει και καποιες απλες τεχνικες με την βοηθεια βεβαια διαλογισμου σε συνδυασμο με την χρηση απλων καθημερινων αντικειμενων και υλικων μπορουν να φερουν αποτελεσμα ..

πχ να μια συνταγη απλης καθημερινης προστασιας η ακομη και λυσης απο τις ξενες σκεπτομορφες τις αποπλανευτικες της ψυχης ..

-σε ενα μεγαλο γυαλινο ποτηρι βαζουμε καθαρο νερο και μεσα ριχνουμε κατι οξινο πχ λεμονι η ξυδι μετα στο ποτηρι βαζουμε κατι μεταλλικο πχ ενα πηρουνι και τοποθετουμε την "συσκευη" αυτη στο προσωπικο μας χωρο οπου καθημερινα κυκλοφορουμε ...η "συσκευη¨" αυτη ειναι ενα ειδος απλης συσκευης απορροφητη ενεργειακου που με καταλληλη συγκεντρωση στην λειτουργια της μπορει να δρασει καταλυτικα απεναντι στις μαγικες επιρροες και τις σκεπτομορφες που μας εγκλωβιζουν ...

-υπαρχουν και αλλες απλες λυσεις .. πχ δυο πηρουνια διασταυρωμενα και συμπλεγμενα αποτελουν θαυμασιους ενεργειακους κατασχιστες σκοτεινων και απαλλοτριωτικων πεπλων που μας εγκλωβιζουν μαγευτικα ....κτλ κτλ


... μπορουμε λόιπον με απλα μεσα απο την καθημερινοτητα μας να δημιουργουμε ασπιδες προστασιας και εργαλεια απεγκλωβισμου απο μαγικες επιρροες ή και εργαλεια κατασχισης τους ακομη ...φαντασια να εχουμε και πιστη για στην δυναμη των αντικειμενων γυρω μας και βεβαια λιγο γνωση της φυης των υλικων ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ...ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΨΗΣΙΜΟ.....

...προσοχη γιατι η πολυ προστασια μπορει να εκφυλιστει σε αναγκη παρανοικης απομονωσης απο τους παντες .. οπτε λειτουργει ως μπουμεραγκ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 24-12-11 στις 09:20
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-12-11, 14:01
Το avatar του χρήστη bicos
bicos Ο χρήστης bicos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2011
Περιοχή: Μεταμορφωση αττικη
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
σχολιο 3

..αλλα ας δουμε με την ευκαιρεια παιδια σε τι ειδη μαγικης επιρροης ειματε εκτεθειμενοι ...


-ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΜΑΖΙΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ ΜΕΣΩ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΚΗΣ ΜΑΓΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΜΟΥ .. πχ τετοια μαγεια συντελειται αυτες τις γιορτινες μερες που διανυουμε ...
...το καλοκαιρι ειχαμε τετοια τελετουργια μαζικης επιρροης και γιαυτο υπηρχ ε τεοια αναστατωση ...
- απο εκει και περα υπαρχουν εξατομικευμενες επρροες που ασκουν αυτα τα εμπειρα κεντρα σε ατομα η ομαδες που εχουν σημαντικο κοινωνικο ρολο και εξουσια εμφανη η κρυφη ...πχ ετσι ειναι μαγεμενα κυβερνητικα στελεχη και διαφορες ομαδες βουλευτων,διανοουμενων και επιχειρηματιων ...

- και τελος εχουμε ολες αυτες τις τυχαρπαστες επιρροες που ασκουν διαφορες κλικες η ασκουνται μεμονωμενα και στοχευουν παλι σε ατομα η ομαδες αλλα αυτες ειναι ασηματες επειδη αυτοι που ασκουν αυτα τα εργα εινα κατι αν τσαρλατανοι μπουρδομικτες και τιποτε αλλο ...αλλα και παλι η επιρροη τους εχει σχεση με την δυναμη του πεπρωμενου των ατομων που γινονται στοχος ...


..εχω να πω και τουτο .. η μαγεια ουσιαστικα ειναι η δημιουργια βιοενεργειακων διαμορφωσεων σκεπτομορφων, οπως τις λενε καποιοι (αν και αυτες ειναι μια μονο κατηγορια διαμορφωσεων) .. αυτες οι διαμορφωσεις σαν αορατα πεπλα τυλιγουν τα ατομα στοχους η τις ομαδες ουσιατικα ελεγχοντας ολη την ψυχονοητικη τους λειτουργια .....

..αυτος που λυνει τα μαγια ειναι εκεινος που κατασχιζει αυτα τα πεπλα εγκλωβισμου της ψυχης και ελευθερωνει τα ατομα απο την επιρροης τους ...


...πεπλα ομως εγκλωβισμου μπορει να φταιχνουμε και μονοι μας δηλδη σαν να αυτομαγευοματε ...αυτο ειναι κατι που καταρχην πρεπει να διαγνωει κανεις και μετα να προχωρησει στα υπολοιπα .. εδω ισχυει αυτο που λεει ο Παλιγγινης για αυτοεγκλωβιμο και αναγκη αλλαγης νοοτροπιας και θεωριας κι αναγκη αυτοαπελευθερωσης..

παραδειγματα

-με ερωτικα μαγια .. ο μαγος δημιουργει σκεπτομορφες που εξαπολυει στον στοχο του ,, σκεπτομρφες που στρεβλωνουν τη εικονα καποιου προσωπου και μπορει να δημιουργησουν ελξη παθιασμενη για αυτο το προσωπο ,, ενω στην πραγματικοτητα τετοια φυσικη ελξη δεν υπαρχει ..
...με ερωτικα μαγια επισης μπορει να απομακρυνθουν δυο ατομα που κανονικα εχουν μεγαλη φυσικη ελξη μεταξυ τους ,, οι μαγοι εξαπολυουν σκεπτομορφες που παρεμβαλλονται αναμεσα στα ατομα και στρεβλωνουν τελειως την εικονα που εχει ο ενας για τον αλλο ...

-μαγια σε χωρους εργασιας δημιουργουνται με σκεπτομορφες που εξαπολυονται στους εργαζομενους και τους κανουν να πιστευουν οτι εργαζονται ενα φιλικο επιχειρηματικο περιβαλλον ωστε να ανεβαινει η παραγω γικοτητα τους και να καμπτεται η οποια αντιδραση ή αμφιβητηση των πρακτικων της επιχειρισης ( εντωμεταξυ εινα δυνατον η κεφαλη της επιχειρισης εχει τις χειροτερες διαθεσεις εκμεταλλευσης των εργαζομενων της)
πχ ετσι ειναι μαγεμενοι οι εργαζομενοι πχ του ΟΤΕ ,της ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ και αλλων μεγαλων οργανισμων ..

...παντως το πρωτο βημα γαι την λυση των μαγιων ειναι η επιγνωση της καταστασης και πως αυτη μας επηρεαζει .. ειναι το καλυτερο "φαρμακο" .. οι μη αυθορμητες σκεπτομορφες που μας εγκλωβιζουν διαλυονται με την επιγνωση και το πνευμα καθαριζει βλεποντας αυτα που συμβαινουν, περνωντας τις καταλληλες αποφασεις ...

...η διαλυση των σκεπτομορφων αυτων καθως η αποδυναμωση τους σε πρωτη φαση εχει και καποιες απλες τεχνικες με την βοηθεια βεβαια διαλογισμου σε συνδυασμο με την χρηση απλων καθημερινων αντικειμενων και υλικων μπορουν να φερουν αποτελεσμα ..

πχ να μια συνταγη απλης καθημερινης προστασιας η ακομη και λυσης απο τις ξενες σκεπτομορφες τις αποπλανευτικες της ψυχης ..

-σε ενα μεγαλο γυαλινο ποτηρι βαζουμε καθαρο νερο και μεσα ριχνουμε κατι οξινο πχ λεμονι η ξυδι μετα στο ποτηρι βαζουμε κατι μεταλλικο πχ ενα πηρουνι και τοποθετουμε την "συσκευη" αυτη στο προσωπικο μας χωρο οπου καθημερινα κυκλοφορουμε ...η "συσκευη¨" αυτη ειναι ενα ειδος απλης συσκευης απορροφητη ενεργειακου που με καταλληλη συγκεντρωση στην λειτουργια της μπορει να δρασει καταλυτικα απεναντι στις μαγικες επιρροες και τις σκεπτομορφες που μας εγκλωβιζουν ...

-υπαρχουν και αλλες απλες λυσεις .. πχ δυο πηρουνια διασταυρωμενα και συμπλεγμενα αποτελουν θαυμασιους ενεργειακους κατασχιστες σκοτεινων και απαλλοτριωτικων πεπλων που μας εγκλωβιζουν μαγευτικα ....κτλ κτλ


... μπορουμε λόιπον με απλα μεσα απο την καθημερινοτητα μας να δημιουργουμε ασπιδες προστασιας και εργαλεια απεγκλωβισμου απο μαγικες επιρροες ή και εργαλεια κατασχισης τους ακομη ...φαντασια να εχουμε και πιστη για στην δυναμη των αντικειμενων γυρω μας και βεβαια λιγο γνωση της φυης των υλικων ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ...ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΨΗΣΙΜΟ.....

...προσοχη γιατι η πολυ προστασια μπορει να εκφυλιστει σε αναγκη παρανοικης απομονωσης απο τους παντες .. οπτε λειτουργει ως μπουμεραγκ
Τέτοια ηλεκτρομαγνητικά πεδία μπορούν να δημιουργηθούν και με τεχνητά μέσα
__________________
www.asterousiagate.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-12-11, 15:00
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Πιστεύω πως το θέμα τελείως ξέφυγε απο τον λόγο που άνοιξε η δημιουργός
του....
(Αν και είναι τελείως αδόκιμος τίτλος "Μάγισσες" ίσως θα έπρεπε να ήταν
ερώτηση "που θα βρω καλό Μάγο η Μάγισσα?")


Το να συνεχίζουμε περί μαγείας στο παρόν θέμα απο την στιγμή που
υπάρχει θέμα ανοιχτό για την ΜΑΓΕΙΑ....

ΜΑΓΕΙΑ...
http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1123


Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-12-11, 15:03
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bicos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέτοια ηλεκτρομαγνητικά πεδία μπορούν να δημιουργηθούν και με τεχνητά μέσα
σχολιο 4

.. ΜΑ ΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ,,, ΜΑ ΤΕΧΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ , ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΗΡΟΥΝΙ αλλα με την διαφορα οτι για να εχουμε αυτο που λεμε μαγικη ψυχοφυσικη συσκευη αν θελετε .. θα πρεπει τα αντικειμεα που χρηιοποιουμε να εχουν ψυχοφυσικη ιστορια .. πχ ενα αγαπημενο ποτηρι , ενα τραπεζακι παλιο και ενα πηρουνι παλιο ....η ψυχοφυικη αξια των αντικειμενων δεν εχει βεβαια τοσο σχεση με την παλαιοτητα αλα με την χρηση που τους εγινε κιαμε τις βιωματικες καταστασεις των χρηστων ...επισης μια αλλη συσκευη που εχω να προτεινω απλη και ευχρητη .. ειναι ενα κοφτερο μαχαιρι σε κατακορυφη θεση καρφωμενο καπου σε υλικο που μπορει να το διαπερναει απο την μια μερια την αλλη .....επισης ενα παλαιο σεντονι το οποιο το κοβουμε σε πολλα κουρελια και τα πεταμε καταγης το προσωπικο μας χωρο ...

ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΙΣΧΥΡΟΣ ΔΙΑΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΕΛΕΤΟΥΓΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΔΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΑΜΥΝΘΕΙ Η ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΕΠΙΤΕΘΕΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ..
ΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΑΠΛΕΣ ΜΑΓΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ Ε ΤΙΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΟΥΣ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΨΥΧΙΚΑ ΟΥΔΕΤΕΡΟΥΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΕΣ ...ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ .....ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΑΚΙΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΑΜΠΟΝΗΡΟΙ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ ΚΕΡΔΟΚΟΠΟΙ ...

...απο κει και περα θα ηταν δυνατον πραγματι να αναπτυχθουν τετοιες συκευες με πολυ επιστημονικο τροπο αξιοποιωντα γνωεις βιοηλεκτρομαγνητικων αλληλεπιδρεων .. εκει παμε αλλου ...μηπως ο Βιλχεμ Ραιχ αυτο δεν ειχε το μυαλο του με τους οργονοθαλαμους του και τις οργονοθεραπειες ...αληθεια ποιος ξερει σε τι βαθμο εχουν αξιοποιηθει μεχρι τωρα οι ιδεες αυτες ???
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-12-11, 15:18
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

σχολιο 5

.. και ναι εχουμε ξεφυγει αλλα ειναι φυσικο αυτο μιας και το θεμα εχει προεκταεις και στις πρακτικες εφαρμογες που μπορουμε να επινοησουμε χωρις να χρειαστει να γινομαστε υποχειρια ειδικων και πανακριβων τσαρλατανων ...αν βρουμε χρονο θα ανοιξουμε καποια στιγμη ενα θεμα γαι τις ψυχοφυικες απλες συσκευες της καθημερινοτητας μας ( και βεβαια δικαιωματα ευρεσιτεχνιας δε θα ζητησουμε ουτε πληρωμη με την ωρα για τις συμβουλες ψυχικης αμυνας μεσων συσκευων ... τα καλα πραγματα δεν εχουν τιμη και παρεχονται μονο δωρεα τη ψυχη )...

...αλλα προς το παρον εχουμε αλλες επειγουσες προτεραιοτητες οπως το να αναπτυξουμε τις ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΒΙΟΣΟΦΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ
http://www.metafysiko.gr/forum/showt...1584#post91584

.... και να μιλησουμε για το ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ... ΧΡΟΝΟΥ... ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΧΕΣΗ ΚΙ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΚΟΣΜΙΚΩΝ ΚΙΝΗΣΕΩΝ ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 26-12-11 στις 15:21
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.