Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #2052  
Παλιά 24-10-18, 18:07
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
R-b-t3r:

Η επιστήμη (η πραγματική όχι η φανταστική
Φίλε R-b-t3r, ποια είναι η πραγματική Επιστήμη και ποια είναι η φανταστική Επιστήμη = η «επιστήμη»
έχει επιστημονικά τεκμηριωθεί εδώ, όπου αποδείχθηκε ότι αυτός που δεν συμβαδίζει με την μία και μοναδική και πραγματική Επιστήμη είσαι εσύ.

Τώρα, η φανταστική Επιστήμη = η «επιστήμη» με την οποία συμβαδίζεις, λόγω των χρονολογικών ασυναρτησιών που εξέφραζε,
κοροϊδεύοντας τους ανθρώπους, ως ήταν φυσικό αυτοπαγιδεύθηκε, με συνέπεια τελικά να παραδεχθεί ενώπιον όλων των ανθρώπων ότι δεν ξέρει να χρονολογεί.

Τι σημαίνουν όλα αυτά;

Σημαίνουν ότι η ίδια η «επιστήμη» πέταξε ανεπιστρεπτί στον κάλαθο των αχρήστων τις θεωρίες
που είχε εκφράσει περί παρέλευσης εκατομμυρίων και δισεκατομμυρίων ετών.
Επίσης σημαίνουν ότι η ότι η ίδια η «επιστήμη» πέταξε ανεπιστρεπτί στον κάλαθο των αχρήστων και τις θεωρίες της,
περί μεγάλης έκρηξης, εξέλιξης και δεινόσαυρων, μιας και είχε συνδυάσει αυτές τις θεωρίες με την παρέλευση εκατομμυρίων και δισεκατομμυρίων ετών.

Το θλιβερό για εσένα και τους ομοϊδεάτες σου είναι το κάτω συμπέρασμα:

Έχει τελειώσει η βασιλεία της «επιστήμης» και Δεν μπορεί πλέον να κοροϊδεύει τους ανθρώπους.

Παράθεση:
R-b-t3r:

Τι κάθεστε και συζητάτε βρωμοτρολάκια;
Επαναλαμβάνεσαι. Πας γυρεύοντας να εισπράξεις την αρμόζουσα απάντηση.

Καμία αντίρρηση:

Αγαπητέ R-b-t3r, όσο υποπίπτεις σε ακατάσχετο τρολάρισμα σπαμάροντας το πάγιο σκεπτικό ότι το αποκεκομμένο
από την Επιστήμη «πανεπιστήμιο» και το παράγωγό του η «επιστήμη» έχουν σχέση με την Επιστήμη,
θα εισπράττεις την επιστημονικά τεκμηριωμένη επιχειρηματολογία που απορρίπτει κάτι τέτοιο.
Απάντηση με παράθεση
  #2053  
Παλιά 24-10-18, 18:21
StarOfDavid Ο χρήστης StarOfDavid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

ρε παιδια να ρωτησω, πως μπορω να κανω upload εικονα που δεν ειναι στο διαδικτυο αλλα στον υπολογιστη? παω στα συνημμενα αρχεια αλλα απαιτει εικονες πολυ μικρου μεγεθους αποτι καταλαβα.
Απάντηση με παράθεση
  #2054  
Παλιά 24-10-18, 18:33
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι αποδειξη θες για κατι που ειναι ηδη μπροστα σου? απο πανω μεχρι κατω φρακταλ εισαι, σωματικα και πνευματικα
1ον έχεις βάλει το κάρο μπροστά από το άλογο. Δεν υπάρχει απόδειξη ύπαρξης του θεού, οπότε είναι πολύ πρώιμο να μιλάς για το τι είναι.
2ον δεν απευθύνομαι σε σένα
3ον Η θεωρία πού πετάς στο άσχετο δεν μπορεί να είναι επιστημονική γιατί δεν είναι ούτε επιβεβαιωσιμη ούτε διαψευσιμη.

Δεν έχω τίποτα άλλο να σχολιάσω για την άποψη σου. Πάντως επιστημονικά τεκμηριωμένη ΔΕΝ είναι.....
Απάντηση με παράθεση
  #2055  
Παλιά 24-10-18, 18:52
StarOfDavid Ο χρήστης StarOfDavid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
1ον έχεις βάλει το κάρο μπροστά από το άλογο. Δεν υπάρχει απόδειξη ύπαρξης του θεού, οπότε είναι πολύ πρώιμο να μιλάς για το τι είναι.
2ον δεν απευθύνομαι σε σένα
3ον Η θεωρία πού πετάς στο άσχετο δεν μπορεί να είναι επιστημονική γιατί δεν είναι ούτε επιβεβαιωσιμη ούτε διαψευσιμη.

Δεν έχω τίποτα άλλο να σχολιάσω για την άποψη σου. Πάντως επιστημονικά τεκμηριωμένη ΔΕΝ είναι.....
1ον αn ειχε αποδειχθει επιστημονικα τωρα θα ειχαμε λυσει το προβλημα αυτο, 2ον το οτι δεν εχει αποδειχθει ακομα δεν σημαινει οτι δεν θα μπορεσει στο μελλον,
3ον το εχω βιωσει εγω ο ιδιος αλλα δεν ειμαι μαθηματικος ωστε να ξερω τους τυπους να το αποδειξω
4ον υπαρχουν πολλοι επιστημονες και φιλοσοφοι παρολα αυτα που το υποστηριζουν αυτο
και 5ον, γιαυτο υπαρχουν τα ψυχεδελικα οσο και αν καποιοι απο σας σνομπαρουν τις ιδιοτητες τους
Απάντηση με παράθεση
  #2056  
Παλιά 24-10-18, 18:54
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια να ρωτησω, πως μπορω να κανω upload εικονα που δεν ειναι στο διαδικτυο αλλα στον υπολογιστη? παω στα συνημμενα αρχεια αλλα απαιτει εικονες πολυ μικρου μεγεθους αποτι καταλαβα.
Δεν νομίζω να γίνεται.
Τουλάχιστον παλιά δεν γίνονταν και δεν έχουν αλλάξει πολλά από τότε.
Απάντηση με παράθεση
  #2057  
Παλιά 24-10-18, 18:58
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
1ον αn ειχε αποδειχθει επιστημονικα τωρα θα ειχαμε λυσει το προβλημα αυτο, 2ον το οτι δεν εχει αποδειχθει ακομα δεν σημαινει οτι δεν θα μπορεσει στο μελλον,
3ον το εχω βιωσει εγω ο ιδιος αλλα δεν ειμαι μαθηματικος ωστε να ξερω τους τυπους να το αποδειξω
4ον υπαρχουν πολλοι επιστημονες και φιλοσοφοι παρολα αυτα που το υποστηριζουν αυτο
και 5ον, γιαυτο υπαρχουν τα ψυχεδελικα οσο και αν καποιοι απο σας σνομπαρουν τις ιδιοτητες τους
Όπως σου είπα και πριν δεν έχω κάτι να σχολιάσω.
Το thread μιλά για την εξέλιξη των ειδών.
Υποτιθέμενες ιδιότητες, ενός υποτιθεμενου θεού είναι εκτός θέματος....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη R-b-t3r : 24-10-18 στις 19:08
Απάντηση με παράθεση
  #2058  
Παλιά 24-10-18, 18:59
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
1ον έχεις βάλει το κάρο μπροστά από το άλογο. Δεν υπάρχει απόδειξη ύπαρξης του θεού, οπότε είναι πολύ πρώιμο να μιλάς για το τι είναι.
2ον δεν απευθύνομαι σε σένα
3ον Η θεωρία πού πετάς στο άσχετο δεν μπορεί να είναι επιστημονική γιατί δεν είναι ούτε επιβεβαιωσιμη ούτε διαψευσιμη.

Δεν έχω τίποτα άλλο να σχολιάσω για την άποψη σου. Πάντως επιστημονικά τεκμηριωμένη ΔΕΝ είναι.....
Ναι δεν είναι επιστημονικά τεκμηριωμένη Επιστημονικά τεκμηριωμένο είναι 0+0+0 = σύμπαν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 24-10-18 στις 19:01
Απάντηση με παράθεση
  #2059  
Παλιά 24-10-18, 19:07
StarOfDavid Ο χρήστης StarOfDavid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως σου είπα και πριν δεν έχω κάτι μα σχολιάσω.
Το thread μιλά για την εξέλιξη των ειδών.
Υποτιθέμενες ιδιότητες, ενός υποτιθεμενου θεού είναι εκτός θέματος....
Δεν εννοω τον θεο ετσι οπως τον εννοουν οι περισσοτεροι. Εγω αυτο που λεω ειναι οτι αυτο που οδηγησε στην υπαρξη και αυτο που οδηγει στην εξελιξη των ειδων ειναι το ιδιο πραγμα. τα μαθηματικα του χαους.
Απάντηση με παράθεση
  #2060  
Παλιά 24-10-18, 19:12
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εννοω τον θεο ετσι οπως τον εννοουν οι περισσοτεροι. Εγω αυτο που λεω ειναι οτι αυτο που οδηγησε στην υπαρξη και αυτο που οδηγει στην εξελιξη των ειδων ειναι το ιδιο πραγμα. τα μαθηματικα του χαους.
Καλό είναι να διευκρινήσεις τι εννοείς με την έννοια θεός γιατί όπως βλέπεις κυκλοφορούν μελη περιορισμένης ευθύνης που θα αρπάξουν οποιαδήποτε ευκαιρία τους δώσεις για νά προωθήσουν τις παρανοϊκές ιδέες τους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη R-b-t3r : 24-10-18 στις 19:12
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.