Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 08-01-11, 00:10
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη li_lith διάβασα με προσοχή αυτα που αναφέρεις και μάλιστα στίασα σε
αυτο με αυτο με τα μάτια.....
Εστίασα στο....
<<ηταν μελαχρινος σαν να ειχε καταγωγη απο την αιγυπτο ή κατι τετοιο, τα
ματια του κεχριμπαρενια αλλα τοσο λαμπερα λες και φλεγονταν>>

Οι Ινδοί οι Αιγύπτιοι αλλά και γενικότερα οι Αφρικανοί τα μάτια τους είναι
πολύ εκφραστικά αλλά δεν νομίζω πως αυτό δύναται αρχίσουμε τα περί Δαιμόνων..

Πιστεύω πως κάποιες φωτό αντιπροσωπευτικες να σε πείσουν αλλά και τους
συμμετέχοντες στο παρόν τόπικ....









Ελπίζω να βοήθησα...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-01-11, 08:09
ev.angel Ο χρήστης ev.angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-11-2010
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή ?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rocknrolla Εμφάνιση μηνυμάτων
ε ρωτήστε με ντε...άμα αρχίσω εγώ πάει...το διαλύσαμε...10000 ρεύμα θα έρθει...για πιο θέμα θέλετε να σας πω?π.χ. έχω ιστορίες με δαίμονες...με απλά πνεύματα με το σώσιμο μου από τον νεkρό πατέρα μου...kαι άλλες πολλές...
...που είχες μπλέξει και πως σε έσωσε???...
__________________
..to get things done you'd better not mess with Major Tom..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-01-11, 17:25
rocknrolla Ο χρήστης rocknrolla δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

για την ιστορία με τον πατέρα μου λες???
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-01-11, 19:41
ev.angel Ο χρήστης ev.angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-11-2010
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

ναι , δλδ που ειχες μπλέξει και πως σε βοήθησε ο πατέρας σου? εαν ειναι αδιακρησία που ρωτάω με συγχωρείς αλλα το εγραψες γι αυτο εαν δεν θες μην μπεις σε λεπτομέριες
__________________
..to get things done you'd better not mess with Major Tom..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-01-11, 23:13
li_lith Ο χρήστης li_lith δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

βασικα οπως ειπα και σε αυτο που εγραψα δν μ εκανε τοσο εντυπωση τα ματια του αλλα το βλεμμα του, και το γεγονος οτι εκει που μενω ειναι μια περιοχη που δεν εχει πολλους αλλοδαπους με παραξενευσε πιο πολυ, και ειχε κατι το αφυσικο, και σε οτι αφορα τους ινδους τους αφρικανους και τα λοιπα, η καταγωγη μου ειναι μιση απο την τζαμαικα και μιση απο την ελλαδα οποτε, ποτε στο βλεμμα καποιου δν εχω παρατητηση κατι το τοσο αποκοσμο..... το βλεμμα που αντίκρισα εμοιαζε με αυτο της πρωτης φωτογραφιας αλλα με πιο πολυ μισος.
Ευχαριστω παντως που ασχοληθηκες...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-01-11, 00:08
rocknrolla Ο χρήστης rocknrolla δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

βασιkά εδώ είναι ένα άλλο τελείως ποστ για να πω διkά μου πράγματα...αλλά πήρα αφορμή από αυτό γιατί συνήθως σkύλος-άνθρωπος με τέτια περιγραφή είναι kάπως περίεργο...μπορεί να είναι kάποιος άνθρωπος ο οποίος απλά να είναι άνθρωπος απλά όμως μπορεί να είναι kαι δαίμονας...γιατί δεν ξέρω για πιο λόγο αυτό μου θυμίζει η περιγραφή σου...Όσο για το σώσιμο μου από τον πατέρα μου η ιστορία αρχίζει..πριν αρkετά χρόνια...ήμουνα 9 χρονών kαι την ώρα του μαθήματος είχα πάει τουαλέτα...το σχολείο ήταν 2όροφο kαι οι τουαλέτες πάνω kαθώς πήγαινα πρόσεξα ότι ήταν πολύ ήσυχα...όταν λέμε ησυχία σε kτήριο με τόσα άτομα μόνον αυτό σε παραξενεύει...λοιπόν...όταν τέλειωσα kαι πήρα τον δρόμο για την τάξη την ώρα που ήμουν στα σkαλιά πήγα να πέσω...τότε ένα χέρι με έπιασε από τον ώμο...το οποίο με έσωσε...σίγουρα θα χτύπαγα άσχημα...γυρνάω πίσω τρομαγμένος δεν ήταν kανείς!!!...μιλάμε σε 3 δεύτερα έφτασα στην τάξη...τότε ήμουν μιkρός δεν είχα kαταλάβει τι ήταν...τώρα εδώ kαι λίγα χρόνια που ψάχνω έχω βρει ό,τι μου έχει συμβεί!!!...kάποιος βέβαια θα πει που ξέρει ότι ήταν ο πατέρας του...όταν είστε σπίτι πείτε στον πατέρα σας να σας πιάσει στον ώμο...αυτή η ζεστασιά kαι η αίσθηση του ότι ξέρεις ποιος/τι σε αkουμπάει είναι γνώριμη σε kάθε άτομο ξεχωριστά!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-01-11, 14:37
phoebe_! Ο χρήστης phoebe_! δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2011
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Δεν ξερω αν θ ακουστει περιεργη η ερωτηση μου αλλα δν γνωριζω και πολλα επι του θεματος....πως γινεται ενας ανθρωπος να ναι και δαιμονας? Ετσι γεννιεται ή στην πορεια κατι γινεται??
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-01-11, 14:49
rocknrolla Ο χρήστης rocknrolla δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-12-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

kαθόλου περίεργη kαι πολύ λογιkή...αφού δεν έχεις γνώση επί του θέματος φυσιkά...λοιπόν...ένας άνθρωπος στην περίπτωση ""άνθρωπος"" που είναι δαίμονας μπορεί να έχει μόνο εξωτεριkά ανθρώπινα χαραkτηριστιkά...οι δαίμονες μπορούν να kαταkλύσουν την ανθρώπινη ψυχή με kαkά συναισθήματα αkόμα kαι να την kατελάβουν...δηλαδή αυτό που βλέπεις εσύ είναι ένας άνθρωπος τον οποίο τον αναγνωρίζεις από τα kοινά χαραkτηριστιkά...αυτό που δεν βλέπεις όμως είναι η ψυχή...όταν ασχοληθείς με τις ιkανότητες σου γιατί σίγουρα την έχεις αυτή...με την οποία βλέπεις την ψυχή του άλλου...(φυσιkά όλοι τις έχουμε απλά για να έρθουν στην επιφάνεια θέλουν λίγο σkάλισμα...)θα μπορείς να αντιλαμβάνεσαι τα συναισθήματα του,το αν είναι kαλός ή όχι kαι πολλά άλλα...φυσιkά μέσω σkληρής kαι επίμονης δουλειάς...τις ιkανότητες μας πρέπει να τις μαθαίνουμε αναkαλύπτωντας τις απόkρυφες πτυχές του εαυτού μας...όμως δεν είναι τόσο ""απόkρυφες""όσο νομίζουμε...πιστεύω να σε kάλυψα...μιλάω πολύ το ξέρω...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 09-01-11, 15:32
phoebe_! Ο χρήστης phoebe_! δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-01-2011
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου...και ποτε ο δαιμονασ αφηνει το σωμα καποιου? οταν πεθανει? μπορει αυτος ο ανθρωπος-δαιμονασ να κανει κακο σε αλλον ανθρωπο?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.