Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 05-03-17, 19:21
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR-1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλη...
Και συνεχίζεις βλέπω...

ΥΓ: Το «Ευχαριστώ» γιατί το κοτσάρεις σε κάθε post; Καιρό τώρα το παρατηρώ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λευκός Λύκος Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε συμφωνώ με το ποσοστό, σίγουρα είναι χαμηλό αλλά όχι τόσο. Η διαχείριση λογικά δεν έχει πλέον χρόνο. Στο χέρι μας είναι να μπορούμε να συζητάμε χωρίς "αστυνόμευση", εφόσον γνωρίζουμε την κατάσταση. Ας πάψουμε να ρίχνουμε τις ευθύνες στη διαχείριση και ας κοιτάξουμε τη δική μας συμπεριφορά.
Σε έναν ιδανικό κόσμο συμφωνώ ότι δεν χρειάζεται ούτε αστυνόμευση, ούτε καν νόμοι. Ο καθένας θα έπραττε το σωστό από μόνος του.

Έλα όμως που ο homo sapiens είναι αυτό που είναι και θέλει και λίγο «χαλινάρι»... είπαμε, δεν είναι τέλεια η ανθρώπινη φύση και δεν ξέρουμε κιόλας αν θα γίνει ποτέ. Καλές οι ουτοπίες, αλλά κοιτάμε την πραγματικότητα.

ΥΓ: Η Διαχείριση (σε αντίθεση με τα απλά μέλη) έχει τα κατάλληλα «κουμπάκια» να επιβάλλει την τάξη εφόσον το θελήσει. Εμείς δεν τα διαθέτουμε. Συνεπώς όχι, δεν είναι στο χέρι μας. Εκτός αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να τα βάλεις με έναν κακοποιό χωρίς να διαθέτεις τα κατάλληλα μέσα... good luck with that.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valhalla : 05-03-17 στις 19:23
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 05-03-17, 19:38
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Και συνεχίζεις βλέπω...

ΥΓ: Το «Ευχαριστώ» γιατί το κοτσάρεις σε κάθε post; Καιρό τώρα το παρατηρώ.


Σε έναν ιδανικό κόσμο συμφωνώ ότι δεν χρειάζεται ούτε αστυνόμευση, ούτε καν νόμοι. Ο καθένας θα έπραττε το σωστό από μόνος του.

Έλα όμως που ο homo sapiens είναι αυτό που είναι και θέλει και λίγο «χαλινάρι»... είπαμε, δεν είναι τέλεια η ανθρώπινη φύση και δεν ξέρουμε κιόλας αν θα γίνει ποτέ. Καλές οι ουτοπίες, αλλά κοιτάμε την πραγματικότητα.

ΥΓ: Η Διαχείριση (σε αντίθεση με τα απλά μέλη) έχει τα κατάλληλα «κουμπάκια» να επιβάλλει την τάξη εφόσον το θελήσει. Εμείς δεν τα διαθέτουμε. Συνεπώς όχι, δεν είναι στο χέρι μας. Εκτός αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να τα βάλεις με έναν κακοποιό χωρίς να διαθέτεις τα κατάλληλα μέσα... good luck with that.
Δεν θα υπάρξει ιδανικός κόσμος, γιατί δεν υπάρχουν ιδανικοί άνθρωποι. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προσπαθήσουμε να πλησιάσουμε το ιδανικό. Δεν μίλησα για ουτοπία, μίλησα για μεγαλύτερο ποσοστό, έχει διαφορά. Είναι στο χέρι μας να συγκρατούμε τον εαυτό μας και δεν έχουμε ανάγκη καμμία διαχείριση γι' αυτό. Η τύχη ευνοεί τους τολμηρούς, λένε .
ΥΓ. Τον Avatar τώρα γιατί τον "τσιγκλάς" ; Πες του ότι είσαι άντρας απλά και όμορφα να τελειώνουμε.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 05-03-17, 19:40
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Το έχω πει ίσα με 10 φορές εδώ μέσα... δεν φταίω εγώ αν μερικοί διαβάζουν διαγώνια.

Το δικό του το τσίγκλημα να υποθέσω δεν το πρόσεξες, ε;

Όσο για την Διαχείριση που δεν χρειάζεται, έτσι και άλλοι λένε ότι δεν χρειαζόμαστε κυβερνήσεις, αστυνομίες, στρατούς κλπ. Άποψή τους μεν, μη-εφαρμόσιμη δε (στον τωρινό κόσμο). Το 3000 μΧ δεν ξέρω τι θα γίνει, μπορεί τότε να υπάρχει ο τέλειος homo sapiens, εγώ πάντως δεν θα ζω για να το διαπιστώσω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valhalla : 05-03-17 στις 19:43
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 05-03-17, 19:48
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι καλησπέρα σας.

Φίλη valhalla το μόνο που διάβασες απο το μήνυμα μου είναι τα

Φίλοι καλησπέρα σας.
και το Ευχαριστώ...

Εδώ πάντα έτσι γράφω καλησπερίζω και καλημερίζω

Σε πειράζει αυτό ;;;;;

Όλα τα άλλα που ανέφερα δεν σχολίασες κάτι και μάλιστα το να ανοίξεις ένα νέο
τόπικ με θέμα την ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ...
Μάλλον θα το ανοίξω εγώ.....

Οπότε θα πω....
Ευχαριστώ.
(για όσους με διαβάζουν)
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 05-03-17, 19:52
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Το βλέπεις τώρα Λευκέ Λύκε;

Συνεχίζει με το φίλη...

Πρέπει να ξαναπώ πάλι τα ίδια δηλαδή;

Ειλικρινά αρχίζω να πιστεύω ότι είναι bot... παρατήρησε το «προκάτ» στυλ γραφής (φίλη, ευχαριστώ) ξανά και ξανά, μαζί με τα bold/underlined.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ούτε έχω ανάγκη να ανοίξω μη-μεταφυσικά θέματα σε ένα μεταφυσικό forum. Είναι σαν να ανοίξω thread μεταφυσικής σε τεχνολογικό forum. Θα με πάρουν με τις ντομάτες (και με το δίκιο τους). Κάθε forum έχει τον σκοπό του.
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 05-03-17, 20:04
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έχω πει ίσα με 10 φορές εδώ μέσα... δεν φταίω εγώ αν μερικοί διαβάζουν διαγώνια.

Το δικό του το τσίγκλημα να υποθέσω δεν το πρόσεξες, ε;

Όσο για την Διαχείριση που δεν χρειάζεται, έτσι και άλλοι λένε ότι δεν χρειαζόμαστε κυβερνήσεις, αστυνομίες, στρατούς κλπ. Άποψή τους μεν, μη-εφαρμόσιμη δε (στον τωρινό κόσμο). Το 3000 μΧ δεν ξέρω τι θα γίνει, μπορεί τότε να υπάρχει ο τέλειος homo sapiens, εγώ πάντως δεν θα ζω για να το διαπιστώσω.
Και εγώ άλλες τόσες αλλά αρχίζω και το συνηθίζω , δεν είναι τραγικό. Πολλά προσέχω, αλλά δεν μιλάω για όλα. Τα προηγούμενα που έχετε ξεκινήσει στο άλλο θέμα, βρείτε έναν τρόπο να τα λύσετε, τουλάχιστον μην ανοίγετε καινούργια.
Δεν είπα ότι δεν χρειάζεται διαχείριση, είπα ότι όσοι μπορούν να συγκρατούν τον εαυτό τους, δεν έχουν ανάγκη διαχείρισης.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 05-03-17, 20:06
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου πάλι εδώ.....

Φίλε λοιπόν valhalla γιατί δεν το λές πως είσαι αντρας δεν διαβάζω
και όλα τα μηνύματά σου...

Μάλλον κάποιοι δεν διαβάζουνε εδώ....
Το παρόν είναι στις συζητήσεις......
Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Επομένως ποιό το πρόβλημα ;;;;

Θα το ανοίξω εγώ το θέμα.....

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR-1 : 05-03-17 στις 20:08
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 05-03-17, 20:16
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Το βλέπεις τώρα Λευκέ Λύκε;

Συνεχίζει με το φίλη...

Πρέπει να ξαναπώ πάλι τα ίδια δηλαδή;

Ειλικρινά αρχίζω να πιστεύω ότι είναι bot... παρατήρησε το «προκάτ» στυλ γραφής (φίλη, ευχαριστώ) ξανά και ξανά, μαζί με τα bold/underlined.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ούτε έχω ανάγκη να ανοίξω μη-μεταφυσικά θέματα σε ένα μεταφυσικό forum. Είναι σαν να ανοίξω thread μεταφυσικής σε τεχνολογικό forum. Θα με πάρουν με τις ντομάτες (και με το δίκιο τους). Κάθε forum έχει τον σκοπό του.
Δεν είναι προκάτ, είναι το προσωπικό του στυλ γραφής. Όλοι το έχουμε, μην κατηγορηθούμε και γι' αυτό τώρα.
Όσο για το θέμα, αν σου προκαλεί το ενδιαφέρον, γιατί όχι. Άλλωστε τόση ώρα συζητάμε σ' ένα θέμα που έχει να κάνει με το φόρουμ και πριν συζητούσατε σ' ένα θέμα που είχε να κάνει με την τεχνολογία.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λευκός Λύκος : 05-03-17 στις 20:26 Αιτία: Προσθήκη κειμένου
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 05-03-17, 20:26
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Εδώ λέει δεν διαβάζει καν τι γράφω. Τώρα εξηγούνται πολλά... να μην ασχολούμαι ούτε εγώ λοιπόν.
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 05-03-17, 20:30
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ λέει δεν διαβάζει καν τι γράφω. Τώρα εξηγούνται πολλά... να μην ασχολούμαι ούτε εγώ λοιπόν.
Ποιος διαβάζει διαγώνια τώρα; Λίγη καλή διάθεση χρειάζεται, τίποτα άλλο.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.