Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 09-07-08, 19:00
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Thumbs down

λοιπον επειδη βλεπω οτι το θεμα στραβωνει και με βαζετε στο ιδιο τσουβαλι με τον Απεριττο !
αρχιζω και στραβωνω επισης , οσο και να σας φαινεται περιιεργο δηλωνω οτι δεν εχω με κανεναν ΤΙΠΟΤΑ ουτε φυσικα με τον Απεριττο ουτε και με ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ εδω μεσα !

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ

ουτε εγραψα στο συγκεκριμενο θεμα πετωντας ανωνυμα ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ Οπως αυτο :
Παράθεση:
Καλημέρα.

Θέλω να απευθύνω μια απλή ερώτηση προς όλους τους συντονιστές του φόρουμ και θα ήθελα μια απλή και ξεκάθαρη απάντηση. Έχουν κάποιοι απο εδω μέσα αναλάβει κάποιου είδους σταυροφορία για το φόρουμ; Και αν ναι γιατί και με ποιο σκοπό; Έχει συζητηθεί με διάφορα μέλη κατ' ιδίαν και γίνει φανερό (αλλά δεν θέλουν να αναμειχθούν), ότι κάποιοι εδω με το παραμικρό στηλιτεύονται και τους αποστέλλονται κείμενα επι κειμένων για την "απαράδεκτη" συμπεριφορά τους και κάποιοι άλλοι αλωνίζουν το φόρουμ, ειρωνευόμενοι,δημιουργώντας θέματα εκεί που δεν υπάρχουν κλπ κλπ χωρίς κανείς να τους ενοχλεί. Το αντίθετο μάλιστα φαίνεται να στηρίζονται δια της σιωπής. Τι συμβαίνει απολαμβάνουν κάποιας ιδιότυπης ασυλίας ή είναι κάτι άλλο...;
Μήπως ο ποιητής του φόρουμ θέλει να μας πει κάτι κι εμείς δεν το αντιλαμβανόμεθα;
Ευχαριστώ...
ΩΣ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ
δικος σας ειναι το προβλημα οχι δικο μου !
Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΕΡΙΤΤΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΤΕΙ

ας αναλαβει ο καθενας την ευθυνη για αυτα που γραφει !
δλδ οχι να μας τη λενε (σε ολους για δε κατονομαζεται κανεις και να κανουμε οτι δε βλεπουμε )

Να σας αρχισω και γω στις σποντες και στα μισολογα να σας ανεβασω τη πιεση και μετα να σας πω τι απαντατε και δε πατε για κανα μπανακι ;

πως το βλεπετε ;


@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 09-07-08, 19:11
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Ηλία, από το τίποτα δημιουργήθηκε μέσα στο φόρουμ ένα θέμα μεταξύ δύο μελών, τα οποία βρίσκονται στην ίδια πόλη και έχουν ήδη συναντηθεί κατά το παρελθόν. Τι πιο απλό από το να βρεθούν και να τα πούνε; Αντιθέτως, έφεραν ένα "πρόβλημα" που και οι δύο υποστηρίζουν ότι δεν έχουν, όμως που δημιούργησε ένα "θέμα" αοριστίας μέσα σε ένα χώρο κάνοντας αρκετά άτομα να πάρουν θέση (ή μάλλον να προσπαθήσουν, μιας και δεν εξήγησε κανένας τι και πως). Αυτό πως σου φαίνεται;

Κανένας δεν σε έβαλε σε κάποιο τσουβάλι, στο οποίο μάλιστα να υπήρχε ήδη ο Γιάννης. Δεν ξέρω γιατί αντιδράς έτσι και πιστεύεις ότι κάποιοι σου φέρονται "κάπως".
Εγώ θα μείνω σε αυτό που είπα παραπάνω: ένα θέμα ανάμεσα σε δύο άτομο που κανένας δεν εξηγεί τι είναι ήρθε μέσα στο φόρουμ. Κανένας δεν ξέρει και δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα να μάθει τι είναι αυτό το θέμα, αλλά οι περισότεροι που τοποθετήθηκαν έκαναν ξεκάθαρα ότι προτιμάνε να μείνει ως έχει είτε λύνοντας το μεταξύ σας (εφόσον υπάρχει κάτι) είτε μιλώντας ξεκάθαρα για το τι είναι και το πως μπορούν οι συντονιστές να βοηθήσουν.

Όλα τα άλλα για εμένα είναι "σάλτσα" στην ουσία και χάνουμε το νόημα συζητώντας για αυτά. Αν δεν έχετε όντως πρόβλημα τότε μην μιλάτε σαν να έχετε. Αν έχετε, τότε φροντίστε να το λύσετε δίχως να μπλέξετε τρίτους μέσα. Αν δεν μπορείτε και πιστεύετε ότι οι συντονιστές μπορούν να βοηθήσουν, τότε μιλήστε ξεκάθαρα. Τρία ξεκάθαρα βήματα προς επίλυση του όποιου θέματος, τόσο διακριτά μεταξύ τους που δεν συκώνουν παρεξηγήσεις.

Άντε λοιπόν, ας μην δημιουργήσουμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 09-07-08, 20:03
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Solon Aimonas Eautou
Ηλία, από το τίποτα δημιουργήθηκε μέσα στο φόρουμ ένα θέμα μεταξύ δύο μελών, τα οποία βρίσκονται στην ίδια πόλη και έχουν ήδη συναντηθεί κατά το παρελθόν. Τ
Νικο απο μεριας μου δε δημιουργηθηκε κανενα θεμα
αν μπορεις βρες ενα μικρο ψεγαδι που να φαινεται οτι τον προσβαλα σε κατι απ οσα εγραψα !

ι πιο απλό από το να βρεθούν και να τα πούνε; Αντιθέτως, έφεραν ένα "πρόβλημα" που και οι δύο υποστηρίζουν ότι δεν έχουν, όμως που δημιούργησε ένα "θέμα" αοριστίας μέσα σε ένα χώρο κάνοντας αρκετά άτομα να πάρουν θέση (ή μάλλον να προσπαθήσουν, μιας και δεν εξήγησε κανένας τι και πως). Αυτό πως σου φαίνεται;
αυτο μου φαινεται ατοπο και ακυρο γιατι ειναι ψεμα και απο μεριας μου δεν ισχυει και στο αποδυκνειω αμεσως !
απεριττος: Καλημέρα.

Θέλω να απευθύνω μια απλή ερώτηση προς όλους τους συντονιστές του φόρουμ και θα ήθελα μια απλή και ξεκάθαρη απάντηση. Έχουν κάποιοι απο εδω μέσα αναλάβει κάποιου είδους σταυροφορία για το φόρουμ; Και αν ναι γιατί και με ποιο σκοπό; Έχει συζητηθεί με διάφορα μέλη κατ' ιδίαν και γίνει φανερό (αλλά δεν θέλουν να αναμειχθούν), ότι κάποιοι εδω με το παραμικρό στηλιτεύονται και τους αποστέλλονται κείμενα επι κειμένων για την "απαράδεκτη" συμπεριφορά τους και κάποιοι άλλοι αλωνίζουν το φόρουμ, ειρωνευόμενοι,δημιουργώντας θέματα εκεί που δεν υπάρχουν κλπ κλπ χωρίς κανείς να τους ενοχλεί. Το αντίθετο μάλιστα φαίνεται να στηρίζονται δια της σιωπής. Τι συμβαίνει απολαμβάνουν κάποιας ιδιότυπης ασυλίας ή είναι κάτι άλλο...;
Μήπως ο ποιητής του φόρουμ θέλει να μας πει κάτι κι εμείς δεν το αντιλαμβανόμεθα;
Ευχαριστώ...

ΒΡΕΣ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ και τοτε θα παραδεχθω πως εχω ΛΑΘΟΣ !

Κανένας δεν σε έβαλε σε κάποιο τσουβάλι, στο οποίο μάλιστα να υπήρχε ήδη ο Γιάννης. Δεν ξέρω γιατί αντιδράς έτσι και πιστεύεις ότι κάποιοι σου φέρονται "κάπως".
ΔΕΝ ειπα πως μου φερεται κανεις ΚΑΠΩΣ ο απεριττος το ειπε διαβασε τη πιο πανω παραθεση που σας ρωταει ..... τους συντονιστες ρωταει εγω ειμαι απλα ενα ζιζανιο !
Εγώ θα μείνω σε αυτό που είπα παραπάνω: ένα θέμα ανάμεσα σε δύο άτομο που κανένας δεν εξηγεί τι είναι ήρθε μέσα στο φόρουμ.
απο εμενα δεν υπαρχει κανενα θεμα με τον απεριττο ουτε προκειται ποτε να υπαρξει παρ ολα οσα ειπε η υπενιχθει για μενα

Κανένας δεν ξέρει και δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα να μάθει τι είναι αυτό το θέμα, αλλά οι περισότεροι που τοποθετήθηκαν έκαναν ξεκάθαρα ότι προτιμάνε να μείνει ως έχει είτε λύνοντας το μεταξύ σας (εφόσον υπάρχει κάτι) είτε μιλώντας ξεκάθαρα για το τι είναι και το πως μπορούν οι συντονιστές να βοηθήσουν.

Όλα τα άλλα για εμένα είναι "σάλτσα" στην ουσία και χάνουμε το νόημα συζητώντας για αυτά.
συμφωνω οτι ειναι σαλτσα αλλα δεν ειναι δικια μου επιλογη ουτε εριξα κανα σαλτσομπουγελο σε κανεναν !
Αν δεν έχετε όντως πρόβλημα τότε μην μιλάτε σαν να έχετε. Αν έχετε, τότε φροντίστε να το λύσετε δίχως να μπλέξετε τρίτους μέσα.
βρες μου εναν που να εμπλεξα η ας δηλωσει καποιος πως τον εμπλεξα η εστω οτι τον παρακινησα να μπλεξει και θα αναλαβω τις ευθυνες μου

Αν δεν μπορείτε και πιστεύετε ότι οι συντονιστές μπορούν να βοηθήσουν, τότε μιλήστε ξεκάθαρα. Τρία ξεκάθαρα βήματα προς επίλυση του όποιου θέματος, τόσο διακριτά μεταξύ τους που δεν συκώνουν παρεξηγήσεις.
μα εγω μιλαω ξεκαθαρα και με ονοματα απο οτι διαβαζεις μιλαω οσο πιο ξεκαθαρα και πολιτισμενα γινεται !

Άντε λοιπόν, ας μην δημιουργήσουμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει.
εννοειται πως εχεις δικιο σε αυτο

Φιλικά,
Νίκος.
τελος τελος δεν εκρινα εγω καποιον στο παρον ζητημα ο απεριττος εκρινε τους συντονιστες και η Λιτσα ζητησε εξηγησεις .....

ετσι ειναι τα πραγμτα στη θεση τους δικαια , οπως εγιναν αλλλα και οπως φαινονται .
just scroll up to see !

φιλικά

@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 09-07-08, 21:31
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Λουξ κάνε μου μια χάρη
Μην ξανασχοληθείς μαζί μου για να σε θεωρώ κι εγω ανύπαρκτο.
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 09-07-08, 21:45
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Angry

Όποια μηνύματα από εδώ και πέρα είναι καθαρά για σπόντες προς άλλα μέλη διαγράφονται.
Αν κάποιος δεν μπορεί να συμμορφωθεί με τους κανόνες του forum μπορεί να το πει να βρεθεί μία λύση.

Διαλέξτε τον σωστό, ή τον κακό τρόπο;

Το θέμα θεωρώ ότι λήγει εδώ.

Το θέμα "κριτική" σαφώς και παραμένει ανοικτό αλλά αν κάποιος δεν χρησιμοποιήσει τα p.m's του και εκφράσει εδώ τις σπόντες του αυτόματα θα διαγράφονται τα μηνύματά του.

Καλό σας βράδυ.
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 10-07-08, 05:36
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Καλημέρα φίλε μου..
έχεις απόλυτο δίκιο.. Το θέμα λήγει εδω γιατί άρχισε και με χαλάει άσχημα. Ζητώ συγνώμη απο αυτούς που δεν φταίνε αν ενόχλησα με τις παρατηρήσεις μου...
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 16-07-08, 21:35
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι συντονιστές του φόρουμ καλησπέρα.
Θέλω να σας επισημάνω κάτι που παρατήρησα τώρα τελευταία με μεγάλη συχνότητα. Μπορεί να σημαίνει κάτι, αλλά μπορεί να είναι και συμπτωματικό εσείς θα το κρίνετε.
Παρατηρώ λοιπόν ότι τώρα τελευταία μπαίνουν κάτι περίεργα άτομα που συνήθως κάνουν για πρώτη φορά εγγραφή και ανοίγουν ταυτόχρονα διάφορα θέματα με ανόητες ως επι το πλείστον τάχα μου μεταφυσικές ιστορίες.
Έχω την εντύπωση οτι μάλλον κάποιοι προσπαθούν να ευτελίσουν το μεταφυσικό κάνοντάς το κάτι σαν το κουτσομπολίστικο στέκι της γειτονιάς όπου οι κυριούλες θάβουν η μια την άλλη μιλώντας για μάγια και βασκανίες.
Ας το παρακολουθήσουμε λίγο το θέμα και αν νομίζετε ότι μπορεί να υπάρχει δίκιο σε αυτά που λέω, ας δούμε τι μέτρα θα μπορούσαν να ληφθούν...
Ευχαριστώ...
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 16-07-08, 22:00
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Απέριττε δυστυχώς η θέση των συντονιστών δε μας επιτρέπει να κρίνουμε τις εμπειρίες που επιθυμεί ο καθένας να καταθέσει. Εφόσον δεν παραβιάζονται οι κανονισμοί του φόρουμ και δεν γίνεται κάποια προσπάθεια προσηλυτισμού ή έστω κάτι παρόμοιο είναι δύσκολο να επέμβουμε. Αν επεμβαίναμε σε κάτι τέτοιο και απαιτούσαμε ένα χι επίπεδο μηνυμάτων δε νομίζεις ότι θα μας κατηγορούσαν για φασισμό; Με ποιο κριτήριο θα αφήνουμε ανοιχτά κάποια μηνύματα και θα κλείνουμε άλλα; Ειδικά όταν μιλάμε για προσωπικές εμπειρίες οι ισορροπίες είναι λεπτές.

Αν όμως η πλειοψηφία των χρηστών κρίνει κάποιες εμπειρίες ως φαιδρές ή ασήμαντες μπορεί κάλλιστα να μη συμμετέχει σε αυτές και έτσι αυτές μοιραία θα περάσουν σε δεύτερη μοίρα. Το φόρουμ δεν νομίζω ότι μειώνεται από τις εμπειρίες που καταθέτουν τα νέα μέλη. Άλλωστε νέα μέλη είναι και ακόμα προσαρμόζονται, ας είμαστε λίγο περισσότερο επιεικείς μαζί τους.

Τώρα αν εκ των υστέρων αποδειχτεί οτι ο νέος χρήστης μπήκε για να κάνει χαβαλέ και να κοροιδέψει φυσικά και η συντονιστική ομάδα θα λάβει τα απαραίτητα μέτρα.

Φιλικά,
Melian
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 16-07-08, 23:24
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Πράγματι είναι ένα πολύ λεπτό σημείο και γι αυτό κι εγω το έθεσα με τόση επιφυλακτικότητα. Είναι ένα ζήτημα το πως θα μπορούσε κάποιος να αποφύγει τους χαβαλέδες. Ίσως ένα όπλο θα ήταν η αδιαφορία και η αταλάντευτη στάση. Απλά αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι για κάποια νέα μέλη ή ανθρώπους που προσεγγίζουν αυτήν την περίοδο το σάιτ μπορεί να περάσει η εντύπωση του ότι δεν υπάρχει η ανάλογη σοβαρότητα ενω δεν είναι έτσι. Και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι πολλοί φίλοι μας λείπουν αυτήν την περίοδο και είναι λογικό να μην υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή απο τα μέλη που λειτουργούν με κάποια σοβαρά κριτήρια...
Τέλος πάντων ας ελπίσουμε ότι το φαινόμενο είναι παροδικό...
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 18-07-08, 18:53
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Πράγματι είναι ένα πολύ λεπτό σημείο και γι αυτό κι εγω το έθεσα με τόση επιφυλακτικότητα. Είναι ένα ζήτημα το πως θα μπορούσε κάποιος να αποφύγει τους χαβαλέδες. Ίσως ένα όπλο θα ήταν η αδιαφορία και η αταλάντευτη στάση. Απλά αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι για κάποια νέα μέλη ή ανθρώπους που προσεγγίζουν αυτήν την περίοδο το σάιτ μπορεί να περάσει η εντύπωση του ότι δεν υπάρχει η ανάλογη σοβαρότητα ενω δεν είναι έτσι. Και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι πολλοί φίλοι μας λείπουν αυτήν την περίοδο και είναι λογικό να μην υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή απο τα μέλη που λειτουργούν με κάποια σοβαρά κριτήρια...
Τέλος πάντων ας ελπίσουμε ότι το φαινόμενο είναι παροδικό...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ
το φαινομενο δεν ειναι παροδικο αλλα παει και ξαναγυριζει

αν και ειχα γραψει 2 σελιδες ως απαντηση προτιμω να μη τις ανεβασω και να τις συζητησουμε απο κοντα οταν βρεθουμε με οσους ενδιαφερονται πραγματικα.


@
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.