Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-09-10, 22:17
TiN4 Ο χρήστης TiN4 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2010
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Όνειρο και φαντάσματα? Οντότητες?

Γεία σας. Είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να μοίραστω κάποιες εμπείριες και να ακούσω τισ απόψεις σας. Καταρχήν δεν νομίςω να έθεσα σωστά τον τίτλο γιατί δεν ξέρω τι είναι αυτά που είδα, και επίσης δεν ξανα ασχολήθικα με τέτιου είδους θέματα.
Πρίν περίπου ένα χρόνο έβλεπα όνειρο ένα αγοράκι να κάθεται στο χάλι μου μέσα στο δωμάτιο μου. Άνοιξε η μητέρα μου τη πόρτα και καθώς κοιμόμουνα με ρώτησε σιγά ''κοιμάσαι''. Αμέσως ξύπνησα, κάθησα στο κρεβάτι μου και ήμουν πολύ θυμωμένη μαζί της. Ήμουν απόλυτα ξύπνια, είχα συνείδηση τι γίνοταν και της έδειχνα το αγοράκι λέγωντας της πως θα τον ξυπνήσει, οτι τον ενοχλά και της έκανα νόημα να μην μιλά και να φύγει. Φυσικά μόνο εγώ έβλεπα το αγόρι και η μήτερα μου με ρωτούσε ποιό αγόρι ενω εγώ επέμενα να της το δείχνω. Αρχικά γελούσε και μου είπε ''βλέπεις όνειρο". Εγώ θύμωσα πολύ, δεν ξέρω γιατί, (καθώς ήμουν ξύπνια και είχα συνείδηση για το τι έλεγα δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα : μα τι βλέπω εγώ και αυτή δεν το βλέπει? ) Εντάξει της είπα θυμωμένη πολυ και ξανακοιμήθηκα. Τότε έφυγε το αγόρι που έβλεπα.
Την επόμενη μέρα θύμομουν με λεπτομέριες το συμβάν. Η μόνη διαφορά ήμουν προβλιματισμένη για το τι ήταν αυτο που έβλεπα και το έδειχνα σε κάποιο άλλο και ήμουν σίγουρη ότι υπήρχε εκείνη την ωρα. Και νόμιζα πως το έβλεπε και η μητέρα μου. Κάτι που δεν μπορούσα να συνειδιτοποιήσω εκείνη την ώρα.
Το αγόρι δεν μου μίλησε. Απλώς καθόταν στο χαλί. Εγώ είχα την αίσθηση οτι έπρεπε να τον προστατέψω ή κάτι τέτιο. Οτι κοίμοταν και θύμωσα μήπως τον ξυπνήσει. Δεν ένιωσα καθόλου φόβο.
Επίσης νομίζω είναι σημαντικό να αναφέρω οτι ο χρόνος που μιλούσα με την μητέρα μου και εξακολουθουσα να τον βλέπω ήταν πέριπου 1 λέπτο.
Απο εκείνη τη μέρα είδα ακόμη δύο τέτοια σε διάστημα 2-3 μηνών το καθένα. Στο δέυτερο είδα μία γριά με μαύρα ρούχα να στέκεται μπροστά μου, ξύπνυσα πολύ φοβισμένη άναψα το φώς για να φύγει, δεν έφυγε αμέσως γύρισα απο την άλλη, ξανακοίταξα και ηταν εκεί. Σε λίγα δευτερόλεπτα χάθηκε.
Το άλλο που είδα κοιμόμουν με το φίλο μου, ξύπνησα τρομαγμένη και έβλεπα κάποιο άνδρα με σκουφάκι να στέκεται απέναντι απο το κρεβάτι και να κράτα ενα μαχαίρι (νομίζω ερχόταν προς το μέρος μας αλλα σιγά σιγά). Φώναζα του φίλου μου να ξυπνήσει και του τον έδειχνα. Με καθησύχασε λέγωντας μου είναι όνειρο. Σε λίγα δευτερόλεπτα έφυγε αυτός ο άνδρας.
Να πω οτι στα δύο τελευταια φοβόμουν πάρα πολυ, δεν θυμάμαι να τα έβλεπα όνειρο και ξύπνώντας να τα δω, όπως το αγόρι το οποίο έβλεπα στο όνειρο απο πρίν στο δώματιο μου. Βασικά στα δύο τελευταία δεν θυμάμαι να έβλεπα κανένα όνειρο. Επίσης γύριζα το κεφάλι μου από την άλλη και ξαναγύριζα και τα έβλεπα πάλι. Δεν ηθελα να πιστέψω οτι τα βλέπω, ίσως επειδή φοβόμουν και ήθελα να φύγουν. Ενώ το αγοράκι που είδα το έβλεπα για 1-2 λέπτα. Άν δεν ήταν και κάποιος άλλος εκεί θα πιστεύα οτι ακόμη ημουν σε άλλο κόσμο και έμειναν οι εικόνες στο μυαλό μου. Έχει περίπου έξι μήνες δεν μου έτυχε κάτι παρόμοιο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.