Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 07-01-18, 18:31
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Ναι, που είναι άραγε οι διαχειριστές... να σε πληροφορήσουν τι;
Όπως που ήταν όταν τα διάφορα ψευδώνυμα που την έπεφταν στον Darkgas και τον προκαλούσαν μέχρι να παρεκτραπεί και να διαγραφεί. Όποιος έχει τη στοιχειώδη αντίληψη, καταλαβαίνει τι έχει συμβεί.
Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε κολλήσει στο "κλειδί". Έκανε ο Gabriel μαι συζήτηση με την χρήστη Cathy που γνωρίζει προσωπικά και (έκανε το λάθος) να αναφέρει πράγματα που δεν αφορούν τους υπόλοιπους. Τσίμπησε ο άλλος την πληροφορία (ωραία, υπάρχει κι ένα κλειδί εδώ) και άρχισε λάσπη.

Κλειδί για διαλογισμό, κλειδί του Σολομώντα, σφραγίδες, δαίμονες, ο έξω από δω, Νιμπίρου, 666, ΝτΠ, Ιλλουμινάτοι =>New Age ^$&^@% Ουουουου
Να συνεχίσω; Δεν θα τα αναφέρει. Έπιασε λαγό, νομίζει. Αυτό αρκεί.

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί κάθεστε και συζητάτε με άνθρωπο που δεν ξέρει τι είναι
ο διαλογισμός, αντιθέτως είναι αρνητικά προκατειλημμένος και ψάχνει λέξη-λέξη αυτά που γράφεις για να πιαστεί να σου την πει.

Υπάρχουν πολλά είδη διαλογισμών, σε κάποιους ταιριάζουν κάποιοι σε κάποιους όχι. Διαλογισμοί με μάντρα, φράσεις, ήχους κτλ που τους χρησιμοποιείς σαν άγκυρα για να μπεις εύκολα στην κατάσταση του διαλογισμού. Εγώ έκανα ένα διάστημα υπερβατικό, κάτι τέτοιο είναι. Δεν μου είπε κάτι, βαρέθηκα, σταμάτησα. Τώρα αν κάποιος το ονομάσει κλειδί, έχει σημασία; "Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ Θεού, ελέησόν με τον αμαρτωλόν" λένε κάποιοι και νομίζουν ότι δεν κάνουν διαλογισμό αλλά προσευχή.

Τεσπα, χάνετε την ώρα σας ορισμένοι, κουβέντα να γίνεται. Που δεν γίνεται δηλαδή...
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 07-01-18, 19:17
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, που είναι άραγε οι διαχειριστές... να σε πληροφορήσουν τι;
Όπως που ήταν όταν τα διάφορα ψευδώνυμα που την έπεφταν στον Darkgas και τον προκαλούσαν μέχρι να παρεκτραπεί και να διαγραφεί. Όποιος έχει τη στοιχειώδη αντίληψη, καταλαβαίνει τι έχει συμβεί.
Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε κολλήσει στο "κλειδί". Έκανε ο Gabriel μαι συζήτηση με την χρήστη Cathy που γνωρίζει προσωπικά και (έκανε το λάθος) να αναφέρει πράγματα που δεν αφορούν τους υπόλοιπους. Τσίμπησε ο άλλος την πληροφορία (ωραία, υπάρχει κι ένα κλειδί εδώ) και άρχισε λάσπη.

Κλειδί για διαλογισμό, κλειδί του Σολομώντα, σφραγίδες, δαίμονες, ο έξω από δω, Νιμπίρου, 666, ΝτΠ, Ιλλουμινάτοι =>New Age ^$&^@% Ουουουου
Να συνεχίσω; Δεν θα τα αναφέρει. Έπιασε λαγό, νομίζει. Αυτό αρκεί.

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί κάθεστε και συζητάτε με άνθρωπο που δεν ξέρει τι είναι
ο διαλογισμός, αντιθέτως είναι αρνητικά προκατειλημμένος και ψάχνει λέξη-λέξη αυτά που γράφεις για να πιαστεί να σου την πει.

Υπάρχουν πολλά είδη διαλογισμών, σε κάποιους ταιριάζουν κάποιοι σε κάποιους όχι. Διαλογισμοί με μάντρα, φράσεις, ήχους κτλ που τους χρησιμοποιείς σαν άγκυρα για να μπεις εύκολα στην κατάσταση του διαλογισμού. Εγώ έκανα ένα διάστημα υπερβατικό, κάτι τέτοιο είναι. Δεν μου είπε κάτι, βαρέθηκα, σταμάτησα. Τώρα αν κάποιος το ονομάσει κλειδί, έχει σημασία; "Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ Θεού, ελέησόν με τον αμαρτωλόν" λένε κάποιοι και νομίζουν ότι δεν κάνουν διαλογισμό αλλά προσευχή.

Τεσπα, χάνετε την ώρα σας ορισμένοι, κουβέντα να γίνεται. Που δεν γίνεται δηλαδή...
Ελπίζω να μπορέσουμε να μιλήσουμε ήρεμα μετά από πολύ καιρό. Τι λες;
Μόνο ο Darkgas είχε πρόβλημα με άλλο χρήστη; Γιατί τον αναφέρεις ως παράδειγμα ενώ υπάρχουν τόσα ζωντανά παραδείγματα ακόμα εδώ...
Θέλεις να ανοίξω θέμα στην κατηγορία "προβλήματα τεχνικής φύσεως και συντονισμού; Θα το ονομάσω "Άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει" και στο περιεχόμενο θα κάνω αφιερώσεις τύπου: "Ας ερχόσουν για λίγο, μοναχά για ένα βράδυ..." και "Ένα σου σημάδι μόνο..." - δεν κάνω πλάκα.

Στα του διαλογισμού. Δεν έχω κολλήσει με τη λέξη κλειδί. Πιάστηκα από εκεί για να συζητήσω με τον Gabriel και όποιον άλλο θέλει.
Εγώ δεν γνωρίζω αν ο Christos8 έχει εμπειρία από διαλογισμό ή όχι και τι είδους εμπειρία είναι αυτή. Είναι αρνητικά προκατειλημμένος λες, μπορεί να έχει λόγο γι' αυτό, μπορεί και όχι. Εσύ, εγώ, όσοι γράφουμε εδώ, είμαστε αρνητικά προκατειλημμένοι με λόγο ή χωρίς;

Ο διαλογισμός με την ευχή μπορεί να μοιάζουν, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο πράγμα.

Δεν χάνουμε το χρόνο μας όταν μιλάμε επί της ουσίας.
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 07-01-18, 19:45
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λευκός Λύκος Εμφάνιση μηνυμάτων

Ο διαλογισμός με την ευχή μπορεί να μοιάζουν, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο πράγμα.

Δεν χάνουμε το χρόνο μας όταν μιλάμε επί της ουσίας.
Επειδή κάτι αναφέρεις περί ουσίας: η νοερά προσευχή είναι διαλογισμός, πάνω στο μάντρα που ανάφερε ο Ρομπι.

Επίσης το να πιαστείς από μια λέξη που αναφέρει ένας χρήστης σε κάποιον άλλον που γνωρίζει εκτός φόρουμ και να το κάνεις γαϊτανάκι, είναι τουλάχιστον απρέπεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 07-01-18 στις 19:46
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 07-01-18, 20:08
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre
Έκανε ο Gabriel μαι συζήτηση με την χρήστη Cathy που γνωρίζει προσωπικά και (έκανε το λάθος) να αναφέρει πράγματα που δεν αφορούν τους υπόλοιπους. Τσίμπησε ο άλλος την πληροφορία (ωραία, υπάρχει κι ένα κλειδί εδώ) και άρχισε λάσπη.
Ακριβώς.
Εγώ βασικά δεν θυμόμουν καν εκείνη την αναφορά. Ο Christos8 την ανέσυρε από το 2012. Αν και λίγο-πολύ συμφωνώ με τα όσα έγραφα τότε, στο διάστημα των έξι ετών θα μπορούσα να έχω αλλάξει 250 απόψεις.
Κάτι που μάλλον δεν ισχύει για τον cHrIsToS8.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λευκός Λύκος
Είναι η τεχνική του διαλογισμού κλειδί;
Ο διαλογισμός δεν είναι τεχνική, όμως υπάρχουν τεχνικές για να σε φέρουν στον διαλογισμό.
Παράθεση:
Είναι κάτι που έχει επιλέξει ο άνθρωπος να βάλει στη ζωή του;
Ναι, μπορείς να το πεις έτσι.
Υπο την έννοια που κάποιος μπορεί να έχει επιλέξει να βάλει στην ζωή του π.χ. την άσκηση.
Το ζητούμενο όμως δεν είναι η άσκηση, είναι η καλή φυσική κατάσταση.
Έτσι υπάρχουν πολλές τεχνικές για να ασκηθείς, π.χ. τρέξιμο, περπάτημα, βάρη. Το τρέξιμο, το περπάτημα και τα βάρη όμως δεν είναι το ζητούμενο αλλά η ευεξία και η ρώμη που αποκτάς με αυτά, είναι.
Δεν υπάρχει κάποια άσκηση-κλειδί, μπορείς να αποκτήσεις καλή φυσική κατάσταση και τρέχοντας και κάνοντας βάρη και περπατώντας. Εξαρτάται καθαρά απ' το πώς το κάνεις.
Παράθεση:
Ο διαλογισμός με την ευχή μπορεί να μοιάζουν, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο πράγμα.
Ο διαλογισμός μοιάζει και με το πλύσιμο πιάτων, εξαρτάται πώς το κάνει ο καθένας.
Αυτό που είναι πιο σχετικό ανάμεσα στην προσευχή και τον διαλογισμό που δεν ισχύει στην περίπτωση του πλυσίματος πιάτων, είναι οτι η προσευχή σε βοηθάει να στρέφεις την προσοχή σου προς τα μέσα. Αυτό όμως και πάλι, εξαρτάται απ' το πώς την κάνεις.
Εμένα με βοηθάει και μια ωραία παραλία να φέρω την προσοχή μου προς τα μέσα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 07-01-18 στις 20:12
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 07-01-18, 22:27
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Αγαπητέ Gabriell, συγνώμη για την αδιακρισία.
Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω όλο αυτό το νήμα.
Εσύ, με ποιά ιδιότητα εξηγείς τα σχετικά με τον διαλογισμό (και γίογκα) ?

Όχι ότι θα είχε και πολύ σημασία αν είχες μάστερ ή "μαύρη ζώνη" στον διαλογισμό, αλλά έτσι, η ελάχιστη περιέργεια.

Επίσης, είσαι Χριστιανός ή έχεις ασπασθεί κάποιο άλλο θρησκευτικό ρεύμα?
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 07-01-18, 23:11
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Gabriell, συγνώμη για την αδιακρισία.
Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω όλο αυτό το νήμα.
Εσύ, με ποιά ιδιότητα εξηγείς τα σχετικά με τον διαλογισμό (και γίογκα) ?

Όχι ότι θα είχε και πολύ σημασία αν είχες μάστερ ή "μαύρη ζώνη" στον διαλογισμό, αλλά έτσι, η ελάχιστη περιέργεια.
Κάθε απάντηση που δίνω είναι προσωπική άποψη

Το ανέφερα ήδη εδώ

Παράθεση:
Επίσης, είσαι Χριστιανός ή έχεις ασπασθεί κάποιο άλλο θρησκευτικό ρεύμα?
Θεωρώ οτι όλα τα θρησκευτικά ρεύματα περιέχουν αλήθειες και πλάνες, κατα συνέπεια δεν μπορώ να δηλώσω οτι "είμαι" το Α ή το Β γιατί δε θα μπορούσα να είμαι υπεύθυνος για καμία απο τις πλάνες κάθε σέκτας ή θρησκείας, ούτε και θεωρώ οτι επειδή κάποια σέκτα περιέχει κάποιο μέρος αλήθειας αυτό αναιρεί αυτόματα κάποια άλλη. Παίρνω ευθύνη για τις δικές μου απόψεις
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 08-01-18, 12:07
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάθε απάντηση που δίνω είναι προσωπική άποψη
Ναι Gabriell, και εγώ αν αναφερθώ σε θέματα διαλογισμού, προσωπική άποψη θα εκφέρω αλλά η γνώση μου πάνω σε αυτό το θέμα, είναι ΕΝΤΕΛΩΣ υποτυπώδης (rudimentary) χωρίς εμπειρίες και επομένως θα είναι μια προσωπική άποψη με καμία απολύτως βαρύτητα.

Για αυτό ερώτησα αν η δική σου προσωπική άποψη έχει κάποια άλλη διάσταση.
Από καθαρή περιέργεια.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρώ οτι όλα τα θρησκευτικά ρεύματα περιέχουν αλήθειες και πλάνες, κατα συνέπεια δεν μπορώ να δηλώσω οτι "είμαι" το Α ή το Β γιατί δε θα μπορούσα να είμαι υπεύθυνος για καμία απο τις πλάνες κάθε σέκτας ή θρησκείας, ούτε και θεωρώ οτι επειδή κάποια σέκτα περιέχει κάποιο μέρος αλήθειας αυτό αναιρεί αυτόματα κάποια άλλη. Παίρνω ευθύνη για τις δικές μου απόψεις
Δεν είσαι Χ.Ο., οκαυ.
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 08-01-18, 12:29
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Ναι Gabriell, και εγώ αν αναφερθώ σε θέματα διαλογισμού, προσωπική άποψη θα εκφέρω αλλά η γνώση μου πάνω σε αυτό το θέμα, είναι ΕΝΤΕΛΩΣ υποτυπώδης (rudimentary) χωρίς εμπειρίες και επομένως θα είναι μια προσωπική άποψη με καμία απολύτως βαρύτητα.

Για αυτό ερώτησα αν η δική σου προσωπική άποψη έχει κάποια άλλη διάσταση.
Από καθαρή περιέργεια.
Σίγουρα δεν ισχυρίζομαι οτι είμαι κάποιος που πέρασε δέκα χρόνια μέσα σε μια σπηλιά, με τα φίδια και τις σάυρες παρέα και τρώγοντας απο τα δέντρα, και κάπου εκεί πέρα κατάφερα να βρω την φώτιση και το φως το αληθινό. Έχω υπάρξει σε ομάδες που ασχολούνται (και) με τον διαλογισμό, και αυτό που μπορώ να βεβαιώσω, είναι οτι όντας μέλος μιας τέτοιας ομάδας - στην οποία ο διαλογισμός είναι στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα - μου πήρε περίπου δύο χρόνια για να ξεκινήσω να καταλαβαίνω ή να έχω αντίληψη του τι είναι ο διαλογισμός.
Και πάλι αυτό που για εμένα μπορεί να είναι γνώση ή αντίληψη του τι είναι διαλογισμός, για κάποιον άλλον πιο "προχωρημένο" μπορεί να είναι τίποτα.
Η προσωπική μου γνώμη είναι οτι κάποιος ο οποίος έχει περάσει δέκα χρόνια σε μια σπηλιά - και στη θέση της σπηλιάς βάλε ο,τι θέλεις: δέκα χρόνια σε μια μυστηριώδη ομάδα, δέκα χρόνια στην απομόνωση της φυλακής, δέκα χρόνια πολιτικός κρατούμενος στην Ελλάδα της πρώτης φοράς αριστερά - δεν έχει κατ' ανάγκη καμία ιδέα για το τι είναι διαλογισμός. Για αυτό επιμένω οτι σημασία έχει πώς το κάνεις παρά το αν το κάνεις γενικά.
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 08-01-18, 14:30
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα δεν ισχυρίζομαι οτι είμαι κάποιος που πέρασε δέκα χρόνια μέσα σε μια σπηλιά, με τα φίδια και τις σάυρες παρέα και τρώγοντας απο τα δέντρα, και κάπου εκεί πέρα κατάφερα να βρω την φώτιση και το φως το αληθινό. Έχω υπάρξει σε ομάδες που ασχολούνται (και) με τον διαλογισμό, και αυτό που μπορώ να βεβαιώσω, είναι οτι όντας μέλος μιας τέτοιας ομάδας - στην οποία ο διαλογισμός είναι στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα - μου πήρε περίπου δύο χρόνια για να ξεκινήσω να καταλαβαίνω ή να έχω αντίληψη του τι είναι ο διαλογισμός.
Και πάλι αυτό που για εμένα μπορεί να είναι γνώση ή αντίληψη του τι είναι διαλογισμός, για κάποιον άλλον πιο "προχωρημένο" μπορεί να είναι τίποτα.
Η προσωπική μου γνώμη είναι οτι κάποιος ο οποίος έχει περάσει δέκα χρόνια σε μια σπηλιά - και στη θέση της σπηλιάς βάλε ο,τι θέλεις: δέκα χρόνια σε μια μυστηριώδη ομάδα, δέκα χρόνια στην απομόνωση της φυλακής, δέκα χρόνια πολιτικός κρατούμενος στην Ελλάδα της πρώτης φοράς αριστερά - δεν έχει κατ' ανάγκη καμία ιδέα για το τι είναι διαλογισμός. Για αυτό επιμένω οτι σημασία έχει πώς το κάνεις παρά το αν το κάνεις γενικά.
Αγαπητέ Gabriell, αντικειμενικά τώρα.
Είπαμε εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά, μόνο ότι έχω διαβάσει στα φόρα και μερικά ντοκιμαντερ, μερικά περίεργα τραγούδια κλπ.

Κάτι που πρέπει να κάνεις δύο χρόνια εβδομαδιαίο πρόγραμμα για να ξεκινήσεις να καταλαβαίνεις, δε ξέρω, μου φαίνεται αδιανόητο.
Εγώ θα έκανα μια τέτοια προσπάθεια ΜΟΝΟ αν είχα οικονομική ανεξαρτησία για μένα και τα παιδιά μου, δηλαδή να είχα κεφάλαιο πάνω από 10 εκατομύρια ευρώ.

Αλλά άσε με εμένα.

Μήπως από αυτά τα δύο χρόνια πρόγραμμα, αυτό που γίνεται στο τέλος είναι μια αυθυποβολή ?

Και μια άλλη σκέψη-ερώτηση.
Μετά από 10 ή 20 χρόνια πετυχημένο διαλογισμό, τι κερδίζει ο άνθρωπος που ασκείται σε αυτό?
Ευτυχία? Δηλαδή, υπάρχει κάποιο ας πούμε, στο πλαίσιο του διαλογισμού πάντα, κάποιο χειροπιαστό όφελος ?
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 08-01-18, 16:44
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Θεωρώ πως είναι δύσκολο να κατανοηθει από τρίτους ,πόσο μάλλον να απότυπωθει με φράσεις από τον διαλογιζομενο-η .Και μιλάμε την ίδια Γλώσσα! Όλοι οι άνθρωποι έχουν την ικανότητα της μεταμόρφωσης,ελάχιστοι ομως εστιάζουν Εσωτερικά ,και ακόμα λιγότεροι επιτυγχανουν την ενεργοποίηση της ικανότητας αυτής.
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkinoos : 08-01-18 στις 16:45
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.