Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-01-08, 14:41
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή Παράξενα φαινόμενα και ο θάνατος του Αρχιεπισκόπου

Θα ήθελα λίγο πριν ξεκινήσω το θέμα αυτό να παρακαλέσω όλες τις πλευρές να μη μετατρέψουν και αυτό το θέμα σε ένα πεδίο στείρων αντιπαραθέσεων αναφορικά με το χριστιανισμό. Το θέμα μας δεν είναι να ασχοληθούμε με το κατά πόσο ο εκλιπών ήταν "καλός ή κακός" αλλά με μια σειρά φαινομένων που παρατηρήθηκαν από αρκετό κόσμο, ανάμεσά τους κι εμένα, τη νύχτα στο τέλος της οποίας πέθανε ο Αρχιεπίσκοπος.
Έχω στα χέρια μου περίπου 50 μαρτυρίες έως τώρα που μιλούν για μια σειρά περίεργων φαινομένων τη νύχτα εκείνη, χωρίς να τα απέδωσαν οι ίδιοι στο θάνατο, που οι περισσότεροι δεν γνώριζαν καν ότι συνέβαινε. Μια περίληψη από αυτές καθώς και μια ερμηνεία του φαινομένου από Εσωτερικής άποψης, μπορείτε να διαβάσετε στο ιστολόγιό μου http://kemanakh.blogspot.com/

Σκοπός του θέματος αυτού δεν είναι να σας πείσω ή να με πείσετε περί της ορθότητας ή μη αντίστοιχα της ερμηνείας που δίνω. Ο σκοπός του θέματος είναι καθαρά ερευνητικός και αυτό που ζητώ είναι να μοιραστείτε μαζί μου εμπειρίες που τυχόν είχατε οι ίδιοι ή γνωστοί, συγγενείς, φίλοι και οικογένειά σας από εκείνη τη νύχτα κυρίως.
Για όσους για κάποιο λόγο δεν επιθυμούν να μιλήσουν δημόσια, παρακαλώ να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα.
Σημειωτέον ότι λόγω του σαφέστατου σκοπού του παρόντος θέματος, τα μηνύματα που θα είναι άσχετα ως προς το περιεχόμενό του, θα διαγράφονται, καθώς θα είναι αποδεχτά μόνο εκείνα στα οποία θα υπάρχουν μαρτυρίες. Για σχολιασμό επί του φαινομένου γενικότερα μπορείτε να απευθύνεστε στο ιστολόγιο ή ακόμα κι εδώ, αρκεί να γίνουν σεβαστά αυτά που ζήτησα εξαρχής.
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.