Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-04-08, 15:44
Το avatar του χρήστη lykos
lykos Ο χρήστης lykos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Καλησπέρα ΙΝΤΙΓΚΟ !!!
Προσωπικά δεν μου φαίνοντε και τόσο παράξενα αυτά που γράφεις!!!
Εχεις το χάρισμα του να έχεις προφητικά όνειρα και πολυ ανεβασμένη την διαίσθηση.
Πιστεύω ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο επίπεδο εξέλιξης ! κάποιοι πάνε ποιό μπροστά απο κάποιους άλλους!!! Δεν θα μπορούσε άλλωστε να συμβαίνει και διαφορετικά.
Να αισθάνεσαι όμορφα για αυτό !! και αν κάποιοι δεν καταλαβαίνουν δεν πειράζει! Δεν φταίνε που δεν καταλαβαίνουν.
Πάντως είναι όμορφο να επικοινωνείς, πολλές φορές χωρίς καν να μιλήσεις και να αισθάνεσαι μέλος μιας ευρύτερης ομάδας!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-04-08, 15:51
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Φίλε μου, υπομονή... και θα γράψω και άλλα. Αυτά μέχρι τώρα, ήταν μόνο ο πρόλογος, η προθέρμανση.

Έπεται συνέχεια....

Αν και σημειώνω ότι ο λόγος που τα γράφω, δεν έχει σκοπό να διασκεδάσει.

Στόχος μου είναι να κερδίσω πολλά μέσα από εποικοδομητικούς διαλόγους με εκείνους που θέλουν να εκφράσουν την καλοπροαίρετη άποψή τους.

Προσδεθείτε λοιπόν, γιατί σε λίγο απογειωνόμαστε!
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-04-08, 16:52
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Φίλε μου πάντως να ξέρεις ότι καταλαβαίνω τί εννοείς με την φράση σου "δεν μου φαίνονται και τόσο παράξενα αυτά που γράφεις". Φαντάζομαι ότι ειδικά σε εσένα δεν σου φαίνονται παράξενα, διότι πιθανόν βιώνεις ανάλογες εμπειρίες.
Κάποιος όμως θα μπορούσε να παρερμηνεύσει τον σχολιασμό σου και να κατατάξει τα βιώματά μου ως φυσιολογικά, πράγμα που δεν αληθεύει.
Είμαι πρόθυμη να διαβάσω δικές σου εμπειρίες σε κάποιο ανάλογο θέμα που θα μπορούσες να δημιουργήσεις όπου θα παραθέτεις τα δικά σου παράξενα βιώματα.

Ελπίζω σε μια όμορφη συζήτηση με όλα τα μέλη του forum. (Άλλωστε όλοι την αλήθεια αναζητούμε)

Φιλιά πολλά

Και...έπεται συνέχεια.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-04-08, 18:01
Το avatar του χρήστη goldieB
goldieB Ο χρήστης goldieB δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-03-2008
Περιοχή: ATHEENS
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

πραγματικα εισαι ενας χαρισματικος ανθρωπος και πιστευω πως η επιλογη σου να μιλησεις γιαυτο το υπεροχο που σου συμβαινει,σε αυτο το site ειναι πολυ σωστη...
Εδω θα βρεις ατομα που θα σε πιστεψουν σε αυτα που λες,που θα συζητησουν μαζι σου για οτι θες,και που θα σε βοηθησουν σε ορισμενα πραγματα...
ο καθημερινος μας κυκλος,συγγενης και τα λοιπα,δεν απαρτιζεται παντοτε ,ουτε και στην πλειοψηφια του απο ατομα ικανα να ακουσουν πραγματικα οτι τους εξομολογησαι....
καλως ορισες,και περιμενουμε νεες καταχωρισεις με αποψεις και βιωματα σου ,με μεγαλο ενδιαφερον!!!

καλησπερα σου...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_5Oi4R-jSoA
I've become so numb I can't feel you there Become so tired so much more aware I'm becoming this all I want to do Is be more like me and be less like you...
http://www.youtube.com/watch?v=YEmH2...eature=related
Never Ending Nightmare Always there instead of you Never Ending Nightmare No escape this time from you ...
http://www.youtube.com/watch?v=98i4s9iKBQo
fight club...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-04-08, 18:45
mars Ο χρήστης mars δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2007
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΝΤΙΓΚΟ
Φίλε μου σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου όμως μην φοβάσαι....

Νοιώθω ότι είναι πολλοί οι φωτεινοί που δεν το ξέρουν πόσο καλό μπορούν να κάνουν και πόσο απαραίτητοι είναι. Μαζί και κάποιοι πολλοί από τους ανθρώπους που νομίζουν ότι η αποστολή τους στη Γη είναι "σπίτι δουλειά-δουλειά σπίτι". Ξέρετε, πέρα από τον υλικό κόσμο, υπάρχει και ο πνευματικός. Και όλοι μπορούν να βάλουν το λιθαράκι τους. Δεν ξέρω σε ποιά κατηγορία μπορώ να ενταχθώ, κατά πόσο "πνευματικός" άνθρωπος είμαι, όμως ξέρω ότι όλοι οι άνθρωποι είμαστε εξίσου σημαντικοί. Γιατί λοιπόν κάποιες εμπειρίες να φιμώνονται; Τολμώ να αναφέρω δικές μου, σκοπεύω να βοηθηθώ και να βοηθήσω, ευελπιστώ να μην είμαι η τελευταία. Περιμένω και ελπίζω στην "αγκαλιά" του κόσμου.
Δεν με τρομάζουν οι "σκοτεινοί" διότι εφόσον ασχολούνται μαζί μου, σημαίνει ότι βλέπουν σε εμένα, αγάπη. Και με αυτό θα τους αντιμετωπίσω: με ΑΓΑΠΗ. Θα τους αγκαλιάσω. Το πολύ πολύ να γίνουν τελικά "φωτεινοί".
Φίλε/η μου.

Είναι πολύ όμορφα όλα αυτά που λες.
Όμως η πραγματικότητα άλλα λέει.

Δεν φοβάμαι πλέον κανέναν και τίποτα!!
Ξέρω πως αυτό ίσως ακούγεται ως απόλυτο ή εγωιστικό.
Όμως είναι η δική μου πραγματικότητα.
Είναι αρκετά χρόνια που έχω αποβάλλει τον φόβο ως συναίσθημα
από την ύπαρξη μου.
Δεν φοβάμαι ούτε και αυτήν την διεργασία του υλικού θανάτου.
Και ξέρεις γιατί.
Γιατί από μικρός έχω βιώσει αρκετές εξωσωματικές εμπειρίες.
Ο βασικός λόγος της παρουσίας μου σε αυτό το φόρουμ,
ήταν να τις καταθέσω.
Όμως διάφορες καταστάσεις με απέτρεψαν από αυτό.
Έτσι δεν θα ήθελα τουλάχιστον προς το παρών,
να αναφερθώ δημόσια σε αυτές.

Να σου πω όμως πια είναι η διαφορά στον τρόπο σκέψης
ή προσέγγισης κάποιων πραγμάτων.
Για πολλά θέματα που αφορούν καταστάσεις πάνω και πέρα
από τα σημερινά ανθρώπινα όρια, σφάλλει αυτός που ακούει,
μα κατά κύριο λόγο σφάλλει αυτός που μιλά.
Ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι είναι χρέος και αποστολή
να αγκαλιάσεις έναν φωτεινό, πριν όμως πέσει στο βάραθρο
της ύλης και της ανάγκης.
Επιθυμητό βέβαια θα ήταν να γίνουν όλοι φωτεινοί,
γιατί πράγματι το μπορούν, αν το θελήσουν.
Δεν γίνεται όμως.
Γιατί μέσω της θέσης και της αντίθεσης διαμορφώνονται
όλα στο σύμπαν.

Δεν μπορείς να προσφέρεις τίποτα στους σκοτεινούς
και να σου πω γιατί.
Αυτή τους η επιθυμία είναι επιλογή.
Όπως εσύ αν είσαι διαφορετικό άτομο, δεν μπορείς
αφομοιώσεις την τόση κακία και όλα τα άλλα χαμηλά
συναισθήματα που εκπέμπει ο σημερινός άνθρωπος,
και αισθάνεσαι πολλές φορές ξένος και παρεπίδημος.
Έτσι και αυτοί αρνούνται πεισματικά την ύπαρξη σου.
Αρνούνται την άγνοια τους.
Αρνούνται τους διαφορετικούς.
Αρνούνται να αποχωριστούν τα δεσμά της ύλης και των
απολαύσεων!!
Δεν μπορείς να κάνεις συνεπώς τίποτα για αυτούς,
ούτε εσύ, ούτε κανένας άλλος.
Τους έχει αναλάβει ήδη η διεργασία του πυρός.
Γι’ αυτό μίλησα για τον δρόμο της σιωπής
και όχι από φόβο.

Όσο για την αγάπη συμφωνώ και το έχω ξαναγράψει.
Δεν αρκεί να αγαπήσει κάποιος τον εαυτό του.
Δεν αρκεί να αγαπήσει τους άλλους αν περισσέψει
αγάπη από τον εαυτούλη του.
Μα να αγαπήσει το παν και το εν,
περισσότερο από εαυτόν.
Τότε μόνο ανοίγει η πύλη του φωτός και φωτίζονται
τα μάτια της ψυχής.

Η ισορροπία που δικαιολογεί το αίτιον της ύπαρξης μας,
οφείλεται στους ελάχιστους φωτεινούς που απέμειναν
στον πλανήτη……διότι δεν είναι πολλοί δυστυχώς, όπως πιστεύεις.
Όμως θέλουν να τους εκδιώξουν από τον πλανήτη ή
να τους αφανίσουν!!
Από τότε που άρχισε η πνευματική πτώση του ανθρώπου,
πάντα τους σκότωναν και συνεχίζουν να τους σκοτώνουν!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-04-08, 19:37
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Φίλοι μου, εδώ μέσα θα σας πραθέτω όλα τα παράξενα που μου συμβαίνουν καθημερινά. Είναι μια ανάσα για εμένα να τα εκμυστηρεύομαι σε φίλους που γνωρίζουν το αντικείμενο. Θα περιμένω για κάθε παραφυσική μου εμπειρία που θα σας περιγράφω, τα καλοπροαίρετα σχόλιά σας και τις απόψεις σας.

Ψάχνω καιρό ανθρώπους που θα μπορούσα να τα μοιραστώ, όμως συναντώ συχνά τοίχους αδιαφορίας, άλλωτε επειδή κάποιοι δεν ξέρουν και δεν μπορούν ή και δεν θέλουν να βοηθήσουν με το ενδιαφέρον τους. Μάλιστα κάποιοι διακρίνω άλλες φορές ότι έχουν την τάση να διακομωδούν, θέματα τόσο λεπτά για εμένα. Μέσα όμως εδώ στο forum περιμένω μια μεγάλη και ειλικρινή αγκαλιά.

Θα συνεχίσω με σθένος να γράφω φίλοι μου. Σε όποιους δεν αντέχουν να διαβάζουν τα λεγόμενά μου, απλά μπορούν να αδιαφορήσουν (αυτό θα με πλήγωνε αληθινά). Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Αγάπη σε όλους.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-04-08, 21:07
mars Ο χρήστης mars δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2007
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΝΤΙΓΚΟ
Φίλοι μου, εδώ μέσα θα σας πραθέτω όλα τα παράξενα που μου συμβαίνουν καθημερινά. Είναι μια ανάσα για εμένα να τα εκμυστηρεύομαι σε φίλους που γνωρίζουν το αντικείμενο. Θα περιμένω για κάθε παραφυσική μου εμπειρία που θα σας περιγράφω, τα καλοπροαίρετα σχόλιά σας και τις απόψεις σας.

Ψάχνω καιρό ανθρώπους που θα μπορούσα να τα μοιραστώ, όμως συναντώ συχνά τοίχους αδιαφορίας, άλλωτε επειδή κάποιοι δεν ξέρουν και δεν μπορούν ή και δεν θέλουν να βοηθήσουν με το ενδιαφέρον τους. Μάλιστα κάποιοι διακρίνω άλλες φορές ότι έχουν την τάση να διακομωδούν, θέματα τόσο λεπτά για εμένα. Μέσα όμως εδώ στο forum περιμένω μια μεγάλη και ειλικρινή αγκαλιά.

Θα συνεχίσω με σθένος να γράφω φίλοι μου. Σε όποιους δεν αντέχουν να διαβάζουν τα λεγόμενά μου, απλά μπορούν να αδιαφορήσουν (αυτό θα με πλήγωνε αληθινά). Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Αγάπη σε όλους.

Συνέχισε να γράφεις φίλη μου.
Να τα καταθέσεις όλα.
Τις εμπειρίες σου και τους προβληματισμούς σου.

Και να ξέρεις πως έχεις έναν πραγματικό φίλο
και την αμέριστη συμπαράσταση του!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-04-08, 15:02
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Η θεωρία τον δίδυμων πύργων είναι σχεδόν αποδειγμένη αφού υπάρχουν και βίντεο ντοκουμέντα… και άρχισε να συζητιέται από την 2η κιόλας ημέρα!.
Ήταν δεδομένο επίσης ότι όλα επισκοπούσαν σε κατι…Ο πρόεδρος Μπους το μόνο που τον ενδιέφερε πάντα είναι να σπείρει θάνατο και να λεηλατεί πολιτισμούς… Παράδειγμα ανικανότητας να προσφέρει και να βοηθήσει την ίδια του την χώρα ενώ λιμοκτονούσε..Όταν πλημύρισαν και πέθαναν 1000000 κόσμος και ολόκληρες περιουσίες καταστράφηκαν… Αυτός απλά έπαιζε γκολφ.
Λέτε ολόκληρη Αμερική τόσα χρόνια να αδυνατεί να πιάσει τον αλί μπαμπά (δεν θυμάμαι το όνομα του… ξεχνώ ονόματα )
Όπως οι αναλυτές λένε ότι ένας θάνατος είναι εθνική τραγωδία. Πολλοί θάνατοι απλά στατιστική. Κλίνω λέγοντας ότι αδυνατώ να πιστέψω ότι κανείς δεν σε πίστεψε και σε έπνιγε το δίκιο! Αφού ακόμη και οι ίδιοι αμερικανοί (σε μικρό αριθμό) το παραδέχονται.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-05-08, 23:35
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ για τις παραθέσεις σας, φίλοι μου...
κάθε άποψη είναι σεβαστή....
άλλωστε εδώ μέσα μπήκα για αυτόν τον σκοπό... για να πάω πιο κοντά στην αλήθεια μέσα από τους διαλόγους μας.

Τα σέβη μου προς όλους.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-05-08, 23:42
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Κάποιοι πιστεύουν ότι έχουν προμηνύματα πριν το σεισμό.

Μάθετε, λοιπόν, τί συμβαίνει σε εμένα πριν από έναν σεισμό..

Το είχαμε διαπιστώσει, η αδελφή μου και εγώ, ότι υπάρχουν προμηνύματα σε εμένα, πριν από έναν σεισμό. Η πρώτη μας διαπίστωση, έγινε όταν είμασταν και οι δύο, πολύ μικρές. Θυμάμαι, ήταν απόγευμα και βλέπαμε τηλεόραση, μόνες μας σε ένα δωμάτιο. Που και που μιλούσαμε και σχολιάζαμε διάφορα θέματα. Ξαφνικά, παρατηρεί η αδελφούλα μου ότι έχω κοκαλώσει. Μου μιλάει και δεν της απαντάω. " ΙΝΤΙΓΚΟ, απάντησέ μου... με τρομάζεις!". Την άκουγα, μα δεν μπορούσα να αντιδράσω. Το βλέμμα μου ένοιωθα ότι κοιτούσε πιο μακρυά από αυτό που έβλεπε. Η αδελφή μου έβλεπε το βλέμμα μου και το χαρακτήρισε ως "γλαρομένο" (..πού βρήκε αυτήν τη λέξη..). Και μετά από 5 περίπου λεπτά (ίσως και λίγο παραπάνω) γίνεται ένας αρκετά δυνατός σεισμός. Τον νιώσαμε τόσο έντονα και ας είμασταν στο ισόγειο κοντά.

Αμέσως, "ξυπνάω" από τον "λήθαργο" και αρπάζω την αδελφούλα μου και βγαίνουμε έξω από το κτίριο, ασφαλείς. Οι γονείς μας είχαν βγει ήδη.
Όταν συνήλθαμε όλοι μας από το σοκ του σεισμού, η αδελφούλα μου με ρώτησε, τί είχα πάθει νωρίτερα. Της απάντησα ότι δεν μπορούσα να αντιδράσω. Το γεγονός το θυμόμασταν για αρκετά χρόνια..

Μία άλλη χρονιά, πολύ αργότερα από το προηγούμενο περιστατικό, πήγαμε οικογενειακώς, η αδελφή μου, ο πατέρας μου και πολλοί οικογενειακοί μας φίλοι με τα παιδιά τους, όλοι μαζί σαν γκρουπάκι, για να περάσουμε το Πάσχα της Χριστιανικής Γιορτής, στην Κέρκυρα.
Όλη η Μεγάλη Εβδομάδα, πέρασε ευχάριστα χωρίς "μηνύματα". Όταν έφθασε η ώρα της Ανάστασης Του Κυρίου, πήγαμε όλοι μαζί σαν γκρουπάκι, σε ένα εστιατόριο, για να φάμε την παραδοσιακή μαγειρίτσα. Σε ένα τραπέζι μεγάλο, κάθοταν οι γονείς και σε ένα άλλο τραπέζι μικρότερο, καθόμασταν εμείς τα παιδιά, που πολλά από εμάς πλησιάζαμε την εφηβία. Εκεί λοιπόν που συζητούσαμε, ένοιωσα την ανάγκη ότι ήθελα να τους πώ ότι έχω αυτήν την περίεργη ιδιότητα όσο αφορά τους σεισμούς.

Μόλις άκουσαν τη διήγησή μου τα παιδιά, αρχίσανε να κρατάνε την κοιλιά τους από τα γέλια. Ήταν φυσικό το να μην με πιστεύουν. Η καημένη μου η αδελφούλα (ήταν τότε περίπου 14άρων), φώναζε για να ακουστεί ανάμεσα από τα γέλια των παιδιών: "Μην γελάτε!! Αλήθεια σας λέει. Και μάλιστα για να καταλάβετε ότι επίκειτε σεισμός, θα πρέπει να υπάρχει κάποιος άλλος δίπλα της, που να δει τα προμηνύματα που φαίνονται ευδιάκριτα στην ΙΝΤΙΓΚΟ λίγο πριν το σεισμό." και εκείνα την ρωτάνε: "Και ποιά είναι αυτά τα "σημάδια" που πρέπει να παρατηρήσουμε επάνω της;" και τους απαντάει: "Είναι πολύ απλό. Θα κοιτάζει με ένα απλανές "γλαρομένο" (θα ψάξω στο λεξικό να βρώ την έννοια της λέξης, ζητώ θερμά "συγνώμη" από την Ελληνική γλώσσα) βλέμμα σαν να βλέπει μέσα από τους τοίχους. Θα είναι ακίνητη, σαν κοκαλομένη, και αν θα της μιλάς, εκείνη ό,τι μα ό,τι και να της κάνεις, δεν θα μπορεί να σου απαντήσει!".

Τα παιδιά φυσικά δεν πίστευαν λέξη από αυτά που τους λέγαμε. Γελούσαν με την καρδιά τους. Μετά απο 5 με 10 λεπτά ένα παιδί από την παρέα μας, παρατηρεί τα συμπτώματα επάνω μου. Και φωνάζει γελώντας: "Ααα, κοιτάξτε, είναι ακίνητη με γλαρομένο βλέμμα. ΊΝΤΙΓΚΟ μας ακούς;;" και συνεχίζουν να γελάνε, ενώ η αδελφή μου είχε πλαντάξει στο κλάμα διότι γνώριζε ότι επίκειται σεισμός! Και ναι! Αμέσως μετά, γίνεται ισχυρός σεισμός στην Κέρκυρα! Τα παιδιά τρομοκρατημένα, σηκωθήκανε από το τραπέζι μας και τρέξανε και αγκαλιάσανε τους γονείς τους, κάνανε συνεχώς τον σταυρό τους και φωνάζανε στους γονείς τους πανικόβλητα: "Εκείνη!! Εκείνη το ήξερε!! Το είπε! Η ΙΝΤΙΓΚΟ ήξερε ότι θα γίνει σεισμός!!". Οι γονείς τους βέβαια δεν έδωσαν σημασία στα λεγόμενα των παιδιών και είδα μάλιστα κάποιους να γελάνε λιγάκι χαριτωμένα και να τους λένε να σταματήσουν να λένε ανοησίες. Η αδελφούλα μου κι εγώ, είχαμε λυθεί στα γέλια! Για εμάς δεν υπήρξε πανικός ιδιαίτερος, επειδή γνωρίζαμε νωρίτερα ότι θα γίνει σεισμός. Και επιπλέον, μόνο να βλέπατε εκείνη την ώρα του σεισμού, τα πρόσωπα των παιδιών... ήταν τόσο αστεία η αντίδρασή τους (μάλλον η αδελφούλα μου κι εγώ διαθέτουμε πιθανόν μαύρο αστεϊσμό, black hummor). Μετά βεβαίως από το συμβάν, όλα τα παιδιά μας πιστέψανε.

...επίκειται.... συνέχεια. Συντομα θα σας γράψω και άλλα.

Φιλιά πολλά φίλοι μου
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.