Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-01-07, 10:58
Το avatar του χρήστη Gordon_Freeman
Gordon_Freeman Ο χρήστης Gordon_Freeman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-01-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Η βάση των ΝΑΖΙ στην Ανταρκτική

Έχει κανείς ακούσει ή διαβάσει τίποτα για αυτό το θέμα? Έχω ακούσει ότι σήμερα είναι υπό τον έλεγχο των ΗΠΑ και δεν αφήνουν κανέναν και τίποτα να τη προσεγγίσει. Ξέρει κανείς τί δουλειά είχαν εκεί οι ΝΑΖΙ και το τί κρύβεται σήμερα εκεί? Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-01-07, 11:26
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Χτες έβλεπα ένα ντοκιματέρ στο Discovery που μιλούσε για το 3 Ράιχ, τον Χιτλερ και πως είχαν εισχωρήσει τα μυστικιστικά στοιχεία στην ιδεολογία τους. Πιθανολογείτε ότι το τρίτο Ράιχ και ο Χιτλερ προσωπικά πίστευε στην θεωρεία της Κοίλης γης. Πολύ πιθανόν λοιπόν απλά να έψαχναν κάποιο πέρασμα, για την κοίλη γη.
Η απλά είναι να είναι ένα στρατηγικό σημείο.
Πάντως το θέμα δεν το έχω ακούσει, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-01-07, 17:09
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Αυτό που έχω ακούσει είναι ότι μετά το τέλος του Β' Παγκοσμίου πολέμου,εμφανίστηκαν πιθανώς από την Ανταρκτική,στην Αργεντινή ιπτάμενοι δίσκοι σε χωρικούς,από τους οποίους βγήκαν από μέσα άνθρωποι με τη στολή του Γ' Ράιχ...και ρωτούσαν να μάθουν διάφορα σχετικά με το τι είχε συμβεί..
Μύθος ή αλήθεια,ποιος ξέρει;
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-01-07, 21:47
dgiouz Ο χρήστης dgiouz δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2007
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Αυτό που έχω ακούσει είναι ότι μετά το τέλος του Β' Παγκοσμίου πολέμου,εμφανίστηκαν πιθανώς από την Ανταρκτική,στην Αργεντινή ιπτάμενοι δίσκοι σε χωρικούς,από τους οποίους βγήκαν από μέσα άνθρωποι με τη στολή του Γ' Ράιχ...και ρωτούσαν να μάθουν διάφορα σχετικά με το τι είχε συμβεί..
Μύθος ή αλήθεια,ποιος ξέρει;
E, τώρα συγνώμη, αλλά ακούγεται κάπως γελοίο...
να έχουν τόση τεχνολογία και να βγήκανε με τις στολές στο χωριό να μάθουνε τι παίχτηκε?
Ας "πεταγόντουσαν" μεχρι Βερολίνο να μάθουν...
Αν πάλι, όντως είχαν τέτοια τεχνολογία αλλά τόσο "χαζά" μυαλά ακόμα ένας λόγος που είμαι χαρούμενος που η Αρια φυλή δεν επικράτησε...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-01-07, 18:33
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dgiouz
E, τώρα συγνώμη, αλλά ακούγεται κάπως γελοίο...
να έχουν τόση τεχνολογία και να βγήκανε με τις στολές στο χωριό να μάθουνε τι παίχτηκε?
Ας "πεταγόντουσαν" μεχρι Βερολίνο να μάθουν...
Αν πάλι, όντως είχαν τέτοια τεχνολογία αλλά τόσο "χαζά" μυαλά ακόμα ένας λόγος που είμαι χαρούμενος που η Αρια φυλή δεν επικράτησε...

Και μένα ακραίο μου φαίνεται και είμαι δύσπιστος γιατί είναι μαρτυρία χωρικών που μπορεί να είναι και ψεύτικες.
Από την άλλη δεν μπορούμε να έιμαστε σίγουροι,ότι δεν είχαν βάση στην Ανταρκτική...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-01-07, 18:59
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

E, ναι...
Το θέμα με τους χωρικούς είναι κάπως πιο περίπλοκο. Δεν είπαν οι χωρικοί ψέματα αλλά ο "κάποιος" που έφτιαξε την ιστορία με τους χωρικούς για να προωθήσει τις ιδέες του. Εκτός βέβαια και εάν είνια ένας ακόμα urban legend ανάμεσα στους ερευνητές...
Για να προωθήσουμε όμως το θέμα ποιό πολύ, πόσο λογικό είναι να κατασκευαστεί μία βάση τόσο μακριά από την μητρόπολη και η οποία να παράγει τεχνολογία και υπερόπλα τα οποία χρειάζεται απεγνωσμένα η μητρόπολη; Μία βάση σαν αυτή χρειάζεται ΤΟΝΟΥΣ εφοδίων τα οποία θα πρέπει να τα προμυθεύει η μητρόπολη και φυσικά τα 2 τελευταία χρόνια του πολέμου αυτό θα ήταν δυνατόν μόνο με υποβρήχια. Εκτός βέβαια εάν υποθέσουμε ότι οι επιστήμονες, τεχνικοί και λοιπόν αναγκαίο προσωπικό το έπαιζαν πιγουίνοι για να επιβιώσουν...
Από την άλλη για την τροφοδοσία της βάσης θα χρειάζονταν ένα στολίσκος υποβρηχίων και φυσικά τα αναγκαία πληρώματα, τα καύσιμα κ.λπ. Που στο καλό είναι τα αναγκαία έγραφα σε μία αφάνταστα γραφειοκρατική ναζιστική μηχανή; Χάθηκαν όλα; Άνθρωποι και έγραφα; Εδώ ξέρουμε ΑΚΡΙΒΩΣ πόσα υποβρήχια παρήχθησαν, ΠΟΥ χάθηκε το καθένα (ομολογώ όχι κάποια, αλλά δεν ήταν του τύπου ικανού να κάνει ταξίδι μέχρι την ανταρκιτκή) και πότε.

Άρα κάποιος λάκος υπάρχει στην φάβα της θεωρίας...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-01-07, 19:18
Το avatar του χρήστη Gordon_Freeman
Gordon_Freeman Ο χρήστης Gordon_Freeman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-01-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

OANNHSEA, δεν υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία ότι οι ΝΑΖΙ, όντως έστειλαν αποστολή στην Ανταρκτική. Έχω δει και φωτογραφίες της εποχής εκείνης, σε κάποιο έντυπο. Το ερώτημα είναι το τί πραγματικά έκαναν εκεί, πόσο έμειναν και αν κατάφεραν τελικά να πετύχουν τους όποιους ερευνητικούς στόχους τους. Μετά τη συνθηκολόγηση του 1945, οι ΗΠΑ έστειλαν αποστολή εκεί. Δε ξέρω τί βρήκαν, πάντως λέγεται (μύθος ή αλήθεια δε ξέρω) ότι είναι ακόμα υπό την εποπτεία τους. Όσον αφορά για το περιστατικό που αναφέρθηκε στην Αργεντινή, δεν ξέρω κάτι.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-01-07, 12:48
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
.
Για να προωθήσουμε όμως το θέμα ποιό πολύ, πόσο λογικό είναι να κατασκευαστεί μία βάση τόσο μακριά από την μητρόπολη και η οποία να παράγει τεχνολογία και υπερόπλα τα οποία χρειάζεται απεγνωσμένα η μητρόπολη; Μία βάση σαν αυτή χρειάζεται ΤΟΝΟΥΣ εφοδίων τα οποία θα πρέπει να τα προμυθεύει η μητρόπολη και φυσικά τα 2 τελευταία χρόνια του πολέμου αυτό θα ήταν δυνατόν μόνο με υποβρήχια. Εκτός βέβαια εάν υποθέσουμε ότι οι επιστήμονες, τεχνικοί και λοιπόν αναγκαίο προσωπικό το έπαιζαν πιγουίνοι για να επιβιώσουν...
Από την άλλη για την τροφοδοσία της βάσης θα χρειάζονταν ένα στολίσκος υποβρηχίων και φυσικά τα αναγκαία πληρώματα, τα καύσιμα κ.λπ. Που στο καλό είναι τα αναγκαία έγραφα σε μία αφάνταστα γραφειοκρατική ναζιστική μηχανή; Χάθηκαν όλα; Άνθρωποι και έγραφα; Εδώ ξέρουμε ΑΚΡΙΒΩΣ πόσα υποβρήχια παρήχθησαν, ΠΟΥ χάθηκε το καθένα (ομολογώ όχι κάποια, αλλά δεν ήταν του τύπου ικανού να κάνει ταξίδι μέχρι την ανταρκιτκή) και πότε.

Άρα κάποιος λάκος υπάρχει στην φάβα της θεωρίας...

Να σου πω κάτι;Πράγματι η μητρόπολη είναι μακριά αλλά ποιος μας λέει ότι δεν βρήκαν εφόδια εκεί;Είναι πολύ πιθανόν η Ανταρκτική να τους παρείχε ότι χρειάζονταν...
Επίσης,είναι γνωστό πως οι Ναζί ήταν πρωτοπόροι στις εναλλακτικές μορφές ενέργειας,οπότε ίσως να ήταν αυτάρκεις οι αποστολές που βρίσκονταν για μεγάλο διάστημα εκεί!
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-04-07, 14:30
Is Anybody There? Ο χρήστης Is Anybody There? δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Να τι ήθελαν κατα την γνώμη μου στην ανταρκτική..εργοστάσια παραγωγής αεροσκαφών ''μυστικής'' τεχνολογίας
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg nazi25ksaucer.jpg (9,5 KB, 84 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 0005.jpg (18,0 KB, 79 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-04-07, 18:22
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Είσαι σίγουρος ότι αυτές οι φωτογραφίες είναι αυθεντικές;
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.