Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-06-06, 16:43
michele Ο χρήστης michele δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-06-2006
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Η πραγματικότητα σήμερα

Θεματα προς συζήτηση και προβληματισμό
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-06-06, 17:11
michele Ο χρήστης michele δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-06-2006
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή true story

1ο Θέμα (αφορά πάντα προσωπικές μου εμπειρίες)
Πάνω στο θέμα της μεταφυσικής
Κατ'αρχάς αναγνωρίζω το αντικείμενο της μεταφυσικής καθως το μελετώ εδω και αρκετό καιρό. Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε κάποια συγκεκριμένη απάντηση μιας και είναι αποδεκτό απο όλους μας πως ένα τέτοι κεφάλαιο δεν τελειώνει ποτε
Δυστηχώς θα ήθελα να αναφερθώ λίγο στα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο χώρος αυτός που καλείτε μεταφυσική
Και αναφέρω λοιπόν την παρακάτω προσωπική μου εμπειρεία.
Το θέμα είναι η εξαπάτηση ενός προσωπικού μου φίλου απο κάποιον υποτιθ΄εμενο φίλο του.
1ον. Χρόνια τώρα ο Α και ο Β *έτσι θα χαρακτηρίζω τα δύο αυτά άτομα) γνωρίζουν και ασχολούνται με την μεταφυσική, πειράματα, μέντιουμ και όλα τα σχετικά. Ο α επιτυχώς ενώ για τον β δεν έχω κανένα στοιχείο απολύτως του τι κάνει.
Ο β όντας Έλληνας ζούσε και σπούδαζε σε μιά πανέμορφη ιταλική πόλη και έλεγε πως απο εκει γνωρίζει κάποιον υψηλόβαθμο αποκριφυστή που λύνει προβλήματα με την χρήση μαγείας. (Προσωπικά δεν έχω λόγους να το αμφισβητίσω). Ο α ζήτησε κάποια βοήθεια απο τον Β λέγοντας πως ήθελε κάτι προκειμένου να ανοίξει η τύχη του επάνω στην δουλειά του και στα εππαγελματικά του. Ο Β επικοινώνησε δήθεν με τον Μάγο και η δουλειά ξεκίνησε. Θα κρατούσε 4 μήνες ή διαδικασία και θα κόστιζε 1200€. (Θα τα έδινε όποτε μπορούσε). Οι 3 πρώτοι μήνες ήταν καλοκαιρινοί και ο Α επισκέφθηκε την Ιταλία προκειμένου να γνωρίσει απο κοντά τον Μάγο. Ο Β είπε πως ο Μάγος ήταν διακοπές. Τον πλήρωσε 600€ τμηματικά σε 5 μήνες και φυσικά μέσω της πιστωτικής του κάρτας που είχε παραδώσει στον β. αποτέλεσμα βέβαια δεν έβλεπε. Ο β δείχνοντας ενδιαφέρον για την άθλια οικονομική κατάσταση του α το έριξε στον τζόγο λέγοντας στον Α να του στέλνει λεφτα στην Ιταλία για να παίζει στοιχήματα και ο Α να παίζει απο την Ελλάδα. Κέρδη δεν ερχόντουσαν ούτε και κάποια ανεικείμενα που ο Β υποσχέθηκε πως θα έστελνε ο μάγος αυτός. Ούτε τα υποτιθέμενα ταλισμάν του πήρα ποτέ. Η κατάσταση χειροτέρευε και τα χρέη ανέβαιναν. Ο β δικαιολογούνταν στον Α πως ο Μάγος βρήκε οτι κάποιος του έκανε μάγια και γι αυτό δεν κερδίζαν στο στοίχημα και δεν είχε τύχη στα επαγγελματικά του. Στο μεταξύ όμως ο Α έμαθε Ιταλικά έψαξε στο δίκτυο και πήρε επικοινωνία με τον Μάγο ο οποίος του είπε πως δεν γνωρίζει τίποτα για την υπόθεσή του και δεν είχε εργαστεί για αυτόν ποτέ. (Να σημειώσουμε ότι όταν ο Α ζητούσε απο τον Β το τηλ του μάγου ο β του έλεγε δικαιολογίες). Στο μεταξύ ο Α αέλαβε μόνος του την υπόθεση με την καθοδήγηση άλλων ατόμων μεταφυσικών και πραγματικά βρέθηκε ότι ο Β όχι μόνο δεν τον βοήθησε αλλα στράφηκε κιόλας και εναντίον του. Τελικώς το πρόβλημα λήθηκε με την σωστή καθοδήγηση

Μια ιστορία πραγματική που ήθελα να την αναφέρω και να κινήσω συζητήσεις για την πραγματικότητα της μεταφυσικής και το κατα πόσο ο χώρος αυτός μαυρίζει εξαιτίας πολλών επιτείδιων.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-06-06, 17:28
Articun Ο χρήστης Articun δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2006
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Στεγνή. Έτσι θα την χαρακτήριζα. Ο κάθε άνθρωπος αδιαφορεί για τα πάντα οσα συμβαίνουν γύρω του. Κακά τα ψέματα, καταντήσαμε να φοβόμαστε να πούμε "σ΄αγαπώ" σε κάποιον και δεν μιλώ μονάχα στον ερωτικό σύντροφο. Από την άλλη, λίγοι έχουν πραγματική αυτοεκτοίμηση παρά θα έλεγα κτίζουν ψεύτικα τοίχη για να ανταπεξέλθουν στισ υψηλές προδιαγραφές του τέλειου της σημερινής εποχής.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-06-06, 18:09
michele Ο χρήστης michele δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-06-2006
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή ναι μεν αλλά

Παρόλα αυτά η υπόθεση κλείνει θετικά
Ο ά αφού ανέλαβε την υπόθεση μόνος του βρήκε άκρη
Ο β ο μικροαπατεώνας (γιατί ούτε καν απατεώνας δεν είναι) μια μέρη καλή τα μάζεψε απο την Ιταλία και επέστρεψε στο σπίτι του στην Ελλάδα και απο εκεί που είχε προοπρικές να βρεί μια δουλειά και να πέρνει τον διπλάσιο και κάτι παραπάνω απο τον μισθό τησ πέινας που υποτίθεται οτι πέρνουμε εμείς κατέληξε άνεργος εξολοκλήρου.
Το συμπέρασμα ενίναι ότι τελικώς οι κακόβουλοι τιμωρούνται αλλα γιατί τέτοιοα ταλαιπωρία μέχρι να φανερωθούν? Έπειτα είναι και θέμα χώρας. Σε αυτό το χαος που λέγεται Ελλάδα η κατάσταση πάει χάλι. Οι άνθρωποι είναι υπερβολικά κολυμένοι στην Θρησκεία στατιστικά απο τις άλλες χώρες. Μας λένε οτι η Ιταλία έχει τόσα προβλήματα μα τελικώς όλοι όσοι ξέρω που ζουν στην Ιταλία δουλειά βρήκαν. Ταλαιπωρήθηκαν βέβαια πολύ αλλα τελικώς τα κατάφεραν. Τέτοια λάσπη μας πλασάρουν για να μην βλέπουμε τα δικά μας χάλια. Φτέει ο Μπερλουσκόνι που στο κάτω κάτω έχει φτιάξει ένα σορό θέατρα και δρόμους ενω οι δικοί μας οί ξύλινοι δεν φτεν καθόλου. Άλλωστε οι πρωταθλητές στην ανεργεία είναι οι Ελληνάρες. Τα παιδιά αυτά που ζουν στην Ιταλία μοιράζουν φυλλάδια και αμοίβονται με 10€ την ώρα και τα βγάζουν πέρα με τα ενοίκιά τους ενώ εγώ δουλεύω σε παρτ ταιμ σε ένα βιβλιοπωλείο-φωτοτυπάδικο και πέρνω 70ε τον μήνα.!!!!!! Τέλεια εεε? Κατα τα άλλα η Ιταλία έχει τα προβλήματα!!!!
Πόσο είναι το χαμηλώτερο ενοίκιο στην Ελλάδα. Για να ζήσεις αξιοπρεπώς πληρώνεις 300€ στον ιδιοκτήτη. Στην Ιταλία με 400€ ζείς σε ένα μέτριο σπίτι και είσαι βασιλιάς. και φυσικά με διπλάσιους μισθούς. Για να μην μηλίσουμε για τα είδη πρώτης ανάγκης. Καλα θα πεις υπάρχι και η κάτω Ιταλία. Ε εντάξυ. Αφορμές να λέμε κάτι οι Ελληνάρες μιάς και με την Βόρεια δεν τολμάμε να συκριθούμε. Άλλωστε τι ήταν. Ελληνικές αποικίες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη michele : 07-06-06 στις 18:15
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-06-06, 13:13
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Αγαπητή michele,

καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου, αλλά μήπως δεν πρέπει να τα βλέπεις όλα μαύρα; Στην τελική η Ελλάδα δεν είναι και η χειρότερη χώρα από θέμα βιοτικού επιπέδου. Έχεις ακούσει για τις χώρες τις Αφρικής; Ή κάποιες στη μέση Ανατολή και το πως δουλεύουν σαν τα σκυλιά εκεί; Αναρωτήθηκες γιατί υπάρχουν κινέζικα μαγαζιά σε όλη την Ελλάδα και γιατί τα ρούχα εκεί είναι τόσο φτηνά; Το ότι στην Ιταλία, στη Γερμανία, στη Γαλλιά, στην Αγγλία κ.ο.κ. οι μισθοί είναι τεράστιοι σε σχέση με τους δικούς μας είναι στην κρίση και την επιλογή του καθενός. Μπορείς αν θες να πας έξω να ζήσεις. τώρα αν αγαπάς την Ελλάδα και δε θες να φύγεις καλά κάνεις και γκρινιάζεις, αλλά μήπως κι αυτό δεν προσφέρει τίποτα;

Στο αρχικό θέμα σου τώρα. Ο Α είναι η κλασσική περίπτωση ανθρώπου που είναι αφελής, ίσως και υπερβολικά καλός (πού φτάσαμε ε; Να θεωρούμε τον καλό, βλάκα). Απ' τις πρώτες έννοιες που πρέπει να έχει ένας συνειδητοποιημένος άνθρωπος στο μυαλό του όταν συναναστρέφεται με άλλους είναι η πονηριά. Η πονηριά, όχι του να πετύχω χρησιμοποιώντας τον, ή να τον κοροϊδέψω πρώτος, αλλά η πονηριά που σου δίνει τη δυνατότητα να προβλέψεις. Που σε βοηθάει να δεις και την άλλη εκδοχή. Η πονηριά που έχει να κάνει με την εξυπνάδα. Ίσως η έννοια που θέλω να περιγράψω να έχει να κάνει και με την καχυποψία. Διότι δεν μπορείς να δίνεις τα λεφτά σου έτσι άνετα σε κάποιον που δεν μπορείς να τον ελέγξεις. Αν εμπιστεύεσαι τόσο εύκολα τους γύρω σου τότε, μάλλον, πρέπει να προσέχεις. Φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά. Μην καταντήσεις όμως αγοραφοβικός, εγωκεντρικός, αντικοινωνικός, τσιγκούνης κλπ.

Ο Α μάλλον έπρεπε να πάθει για να μάθει, κι αυτό είναι ένα πολύ σκληρό μάθημα, που οι περισσότεροι το έχουμε περάσει. Ίσως κάποιοι ξυπνήσαμε νωρίτερα, ίσως άλλοι πληρώσαμε περισσότερα. Το αποτέλεσμα μετράει.

Τέλος, το ότι στο μεταφυσικό χώρο, όπως και σε οποιονδήποτε άλλο, υπάρχουν κλέφτες, εκμεταλλευτές κι όλο το κακό συναπάντημα, το ξέρουμε όλοι. Μόνο το άβγαλτο παιδάκι που ο μπαμπάς του τού απαγόρευε τα πάντα δεν το ξέρει, κι αυτό επειδή δεν έχει σταθεί μόνο του στα πόδια του. Δυστυχώς δεν μπορούν να γίνουν και πολλά για να εξαλοιφθούν αυτές οι περιπτώσεις. Η ιστορία μας έχει δείξει πως ο καιρός τιμωρεί. Αν δεν είσαι τίμιος, κάπου θα την πατήσεις και θα πληρώσεις για ό,τι άσχημο μπορεί να έκανες. Όπως θα πληρώσω κι εγώ κι ο δίπλα και πάει λέγοντας.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-06-06, 14:15
michele Ο χρήστης michele δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-06-2006
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Πρώτα απ'όλα αγαπητή μου Αντωνία τα δύο αυτά παιδιά ήταν φίλοι απο το δημοτικό. Ο Α δεν μπορούσε να ασκήσει πρακτικά το κομμάτι της μεταφυσικής και αναγκαστικά στράφηκε στον Β. Δεν μπορούμε να μιλάμε για αφέλεια αλλα για μπέρδεμα ιδεών και άγνοια. Την ξέρω την περίπτωση και σου μιλάω με στοιχεία μιάς και αυτοί που την πατάνε δεν είναι πάντοτε οι αφελείς αλλα και αυτοί που δεν ξέρουν. Άντε τώρα να φανταστείς οτι ο Β θα έκανε κάτι τέτοιο. Βέβαια την πλήρωσε και όλοι τώρα γελάμε με την κατάντια του. Το σκουλίκι. Το πρόβλημα θα ήταν να την πατήσεις μιά φορά και να μην καταλαβαίνεις τίποτα και να συνεχίζεις να ασχολήσε με τους απατεώνες. Έπειτα ο β είχε στοιχεία και δεν μιλούσε "στον αέρα". Δεν ήταν της φάσης του 090 και τέτοια... Όντως οι έρευνες απέδειξαν οτι ασχολούνταν με την μεταφυσική στο παρελθόν και μετά τα φόρτωσε στον κόκορα γιατί βαριόταν να μελετήσει και να ψαχτέι και βρήκε τον εύκολο δρόμο. Την απάτη. Τέτοια άτομα για τον πνευνατικό κόσμο θεωρούνται υπάνθρωποι. Απο εκεί που στέρησε 600€ στον Α βρέθηκε να χρωστάει 2500€!!! Απο την Ιταλία φυσικά τον διώξανε οριστικά γιατί φυσικά θα έκανε τέτοια πράγματα και σε άλλους και τον πήραν πρέφα και... (μηλάω βάση στοιχείων)

Σε ότι αφορα την κατάσταση στο χάλι μας την Ελλάδα δεν μας τιμά το ότι υπάρχουν πολλές ίσως οι περισσότερες χώρες στον κόσμο πιό υποανάπτικτες. Το πρόβλημα είναι οτι είμαστε ΛΑΘΟΣ σε όλα όχι απλώς πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-06-06, 15:24
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Αγαπητή Μισέλ, το πρόβλημα της εξαπάτησης στο χώρο του μεταφυσικού είναι ένα αδιαμφισβήτητο γεγονός, όμως απατεωνιά υπάρχει - δυστυχώς - σε όλους τους χώρους. Οφείλουμε όλοι μας να είμαστε πολύ προσεκτικοί και να το σκεφτούμε εκατό φορές πριν "πάμε σε μάγισσες και χαρτορίχτρες", γιατί είναι μαθηματικά σίγουρο πως θα πέσουμε θύμα εξαπάτησης. Το έχουμε δει το έργο χιλιάδες φορές και ομολογώ πως έχω βαρεθεί να το βλέπω.
Θέλω να τονίσω, όμως, πως πέρα από αυτούς τους επιτήδειους, υπάρχουν και πολλοί σοβαροί άνθρωποι στο χώρο, οι οποίοι κρατούν ψηλά τον πήχυ.
Σχετικά τώρα με την κατάσταση στην Ελλάδα, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω πως εδώ γίνονται όλα λάθος. Τυχαίνοντας να έχω φίλους και συγγενείς σε πολλά κράτη από αυτά που συνηθίζουμε να φέρνουμε ως παραδείγματα ευνομούμενων πολιτειών, όπου όλα λειτουργούν ρολόι, μου έχουν αποδείξει ότι αυτή η αντίληψη δεν είναι τίποτε άλλο από ένας νεοελληνικός μύθος, με ρίζες στο απώτερο παρελθόν...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-06-06, 15:32
michele Ο χρήστης michele δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-06-2006
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή όλα είναι σχετικά

Όλα είναι σχετικά. Δεν λέω πως κι έξω δεν θα δεις χάλι αλλα εδώ εμείς το παρακάναμε. Το καρακιτσαριό και το κουτσομπολιό πάει σύννεφο. Τώρα σε ότι αφορά τα μεντιουμ και χαρτορίχτρες το 99% είναι καραγκιόζηδες. Λίγοι είναι οι σωστοί και αυτό το καταλαβαίνεις άνετα εαν έχεις ασχοληθεί με τον χώρο της μεταφυσικής. Βέβαια το που θα τους βρείς αυτό είναι δύσκολη υπόθεση. Καλήτερα μην το επιχειρήσεις γιατι οι πιθανότητες είναι 0,01% να το βρείς. Εδώ βέβαια στην ιστορία που είπα δεν μηλάμε για μέντιουμ-απατεώνα αλλα για παλιόφιλο καραγκιόζη. Μικροαπατεώνα επαναλαμβάνω.
Υ.Γ Τέλειο το εικονίδειο με τον Γκάνταλφ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-06-06, 20:00
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Έχεις πάει καλή μου έξω να δεις τι παίζει; Ναι, είναι μπροστά σε πολλά και 'μεις πίσω σε ακόμα περισσότερα. Κι όμως ο Έλληνας επιζεί, όπως επέζησε τόσα χρόνια. Τη ζωή δεν την κάνει ούτε ο μισθός ούτε η ιατρική περίθαλψη. Η φιλοσοφία ζωής μετράει και η ιδεολογία του καθενός. Παντού θα βρεις κουτσομπόληδες. Παντού θα βρεις απατεώνες χαρτορίχτες. Πρέπει να χαίρεσαι όμως που παντού υπάρχουν και συνειδητοποιημένα άτομα. Άτομα που ξέρουν που πατάνε, άτομα που δεν "την πατάνε" τόσο εύκολα. Και ο Έλληνες, τουλάχιστον είναι ξύπνιος. Έχει μια τάση προς τη σκέψη. Κινεί κάπως τα νήματα στο κεφάλι του και δεν καταπίνει τα πάντα αμάσητα. Ναι, μπορεί μερικές φορές να μυρικάζει και να χάνει χρόνο, αλλά γρήγορα ξυπνά. Κι όταν ξυπνά δουλεύει, όχι σε φάμπρικες και εργοστάσια, αλλά δουλεύει στην πράξη.

Μπορείς εσύ κι εγώ να ξυπνήσουμε; Νομίζω ήδη το έχουμε κάνει. Ήδη κάτι πάει να γίνει. Ξέρεις με το να πούμε "όλα είναι ΛΑΘΟΣ, τίποτα δε δουλεύει σωστά" δεν κερδίζεις τίποτα. Μόνο χάνεις. Και χάνεις χρόνο και δυστυχώς μας έχουν κάνει να πιστεύουμε πως ο χρόνος είναι μόνο χρήμα. Και ξέρεις πού έχουμε καταλήξει; Να πληρώνουμε χρόνο για το χρήμα. Έχεις καταλάβει πως δεν πληρώνουμε σε euros αλλά σε λεπτά; Τι ψεύτικα που είναι όλα τα θεμέλια των κοινωνιών, έτσι όπως τα έχτισαν τα "μεγάλα κεφάλια". Και το κακό είναι ότι μας κάνουν να πιστεύουμε ότι φταίμε εμείς. Ο απλός λαός. Και μας κάνουν να νομίζουμε ότι είμαστε απλός λαός κι αυτοί μεγάλα κεφάλια...

Τέσπα, αυτό που θέλω να σου περάσω σαν πρώτη σκέψη είναι πως το κάθε πράγμα έχει το σκοπό του που γίνεται. Ο φίλος σου τώρα (ο Α) πιθανόν να ξύπνησε και να μην είναι ούτε αφελής πια, ούτε ανήξερος. Εσύ τώρα πιστεύεις πως η Ελλάδα είναι μαύρα χάλια. Αν έτσι τη βλέπεις, έτσι θα είναι. Κι αν είναι, τι κάνεις για να την αλλάξεις; Αν δεν κάνεις τίποτα τότε μην έχεις απαιτήσεις. Συν Αθηνά και χείρα κίνει. Μπορείς να αλλάξεις μόνο εσύ τη δική σου ζωή και αμέσως θα αλλάξει κι ο κόσμος στα μάτια σου. Αν αυτό που βλέπεις και αντικρίζεις είναι η Ελλάδα, τότε η Ελλάδα θα δείχνει όμορφη στα μάτια σου όταν εσύ την κάνεις να δείχνει έτσι.
__________________
Εις το επανιδείν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Antonia : 08-06-06 στις 20:05
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-06-06, 20:57
michele Ο χρήστης michele δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-06-2006
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή κοιτα...

Κοίτα συμφωνώ με αυτά που λες οτι η αξία δεν μετριέται σε ευρω αλλα δυστηχώς πρέπει κάπως να γεμίσει και η κοιλιά. Το ξέρω τι γίνεται έξω και το τι σαπίλα παίζει αλλα εδώ το πράγμα έχει παραγίνει. Βέβαια υπάρχουν και σωστά άτομα δεν λέω οτι δεν ύπάρχουν αλλα σε σχέση με έξω ακούγονται λιγότερο. Αυτό είναι το μάυρο που βλέπω. Χρειάζεται μια δυνατή φωνή για ν'ακουστούμε. Κι έπειτα κάτι που θα πρέπει να πάρουμε χαμπάρι εδώ στην Ελλάδα είναι οτι και η αρχιτεκτονική είναι τέχνη και μάλιστα επιδρά πάρα πολύ στο ενεργειακό κομμάτι μας. Όταν για παράδειγμα αντικρίζεις το συνιθισμένο σπίτι-κουτί-χάλι απο αρχιτεκτονικής πλευράς και όλο σου το τοπίο είναι έτσι σου προκαλεί απίστευτη μιζέρια και αυτόματα ενεργειακά χαλάς. Έίναι ένα πολύ βασικό κομμάτι που απουσιάζει απο την χώρα μας και την ρίχνει ενεργειακά.

Όσο για τους απατεώνες παντού υπάρχουν βέβαια πέρνοντας παράδειγμα την Αγγλία σίγουρα οι πιθανότητες να πετύχεις κάποιον σοβαρό αποκρυφιστή είναι μεγαλύτερες. Χωρίς ωστόσο να θέλω να πω οτι αποκλείεται να πετύχεις απατεώνα. Υπάρχουν κάποια βασικά πράγματα που μας λείπουν και σε αυτά θέλω να δώσω προσοχή

Επειτα μάλλον κάνατε όλοι λάθος στο φίλο. Ε όχι και καλή μου!!! Θα μας βγεί κανα όνομα.

Θα ήθελα να μάθω περισσότερο τις απόψεις σας που αφορούν την μεταφυσική (προτιμώ βασισμένη σε αληθηνά γεγονότα)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.