Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #571  
Παλιά 04-01-13, 18:40
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν υπαρχει παρεξηγηση...σχημα λογου ηταν για το οτι δεν διαβασα το αρθρο ολοκληρο κ για το οτι κρινω αρνητικα επειδη ειναι ορθοδοξο κειμενο...
Οκ τότε! Κι όμως επιμένω πως αν το άρθρο διαβαστεί προσεκτικά έχει ενδιαφέρουσες θέσεις ΚΑΙ ομοιότητες με άλλα δόγματα και τεχνικές.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
μα ποιος σου ειπε οτι στις αλλες διαστασεις δεν εχεις προσβαση μεσω του ασυνειδητου? γενικα μεσα απο το ασυνειδητο σου, εχεις προσβαση παντου!!!
Πως το εννοείς αυτό? Δεν ισχύει κάτι τέτοιο... Πχ ας μην πάμε μακρυά αλλά στις τρεις διαστάσεις. Το να είσαι σε μια περιοχή Α και να σκεφτείς ότι τώρα βρίσκεσαι σε μια περιοχή Β η οποία δεν συνορεύει με τον χώρο που ορίζουν οι αισθήσεις σου δεν σημαίνει ότι πράγματι βρίσκεσαι εκεί. Ούτε ότι το μυαλό ή το πνεύμα βρισκεται στην περιοχή Β. Είναι απλώς μια εξομοίωση αλλά άσχετη με την πραγματικότητα.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
για μενα εκει ανηκει...αστρικη προβολη σημαινει προβαλλω τον εαυτο μου σε διαφορετικα επιπεδα
Το ίδιο μπορείς να κάνεις όμως και με την φαντασία ονειροπολόντας.




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ασπαζομαι καμια θρησκεια, οποτε δεν μπορω να σου απαντησω για βουδισμο κ αρχαιοελληνισμο....το συμπερασμα οτι οι αγγελοι κ οι δαιμονες ειναι καθαρες ενεργειες, το εβγαλα μετα απο προσωπικη ερευνα, αλλα δεν νομιζω να ειναι κατι ξενο στον χριστιανισμο....τι πιστευετε εσεις οι χριστιανοι οτι ειναι οι αγγελοι εκτος απο καθαρη ενεργεια? για εξηγησε μου εσυ πως πιστευεις οτι λειτουργουν οι αγγελοι?
Νοήμονες λογικές οντότητες που κινούνται σε περισσότερες από τις 4 γνωστές διαστάσεις. Έχουν ταυτότητα (πχ Αρχάγγελοι Μιχαήλ, και Γαβριήλ) οι <εργασίες> τους είναι διάφορες. Σχετικά με τους ανθρώπους καθοδηγούν, προστατεύουν, μεταφέρουν μηνύματα.




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
κατα την ορθοδοξια παντα....για μενα, οπως σου ειπα κ πριν, ειναι διαφορετικα τα συμπερασματα μου...
Το είπα γιατί αυτό που ανέφερες με τον Χριστό είναι παράγραφος της Αγίας Γραφής με σαφή έννοια. Οπότε δεν μπορούμε απλώς να δώσουμε ότι εξήγηση μας βολεύει.




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
που το λεει οτι ο σαμαελ επεσε πριν δημιουργηθει η ανθρωποτητα???
Αυτό θα έπρεπε να το γνωρίζεις αφού λες έχεις ασχοληθεί με τις θρησκείες. Κατά τους Χριστιανούς έπεσε πριν την δημιουργία του ανθρώπου (ή στην τελική παράλληλα μιας και δεν έχει πάντα νόημα να μιλάμε για την χρονική στιγμή). Αυτό φαίνεται στην αναφορά του διαβόλου ως <ο Οφις ο ΑΡΧΑΙΟΣ> (συνοπτικά).Tο ίδιο πιστεύουν και οι ισλαμιστές ότι ο διάβολος αποστάτησε όταν κλήθηκε να προσκυνήσει τον νεοδημιουργημένο άνθρωπο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
στο θεμα με τους αγιους θα συμφωνησω με τον gabriell...
Αναφερόμουν στην δράση των Αγίων μετά τον υλικό θάνατο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
για τον σαμαελ φιλε gabriell, δεν μπορω να σου πω αν υπαρχει βιβλικη αναφορα, δεν το χω ψαξει, ισως ο φιλος raistlin να ξερει περισσοτερο, παντως τσεκαρε κ αυτο....
Όπως είπα πριν δεν γνωρίζω από που προέρχεται το συγκεκριμένο όνομα. Γνωρίζω μόνο ότι με αυτό εννοείται ο διάβολος (λανθασμένα μάλλον)
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #572  
Παλιά 05-01-13, 10:54
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

σχετικα με τους αγγελους, αν σε καλυπτει αυτη η εξηγηση της εκκλησιας, εχει καλως...
εμενα δεν με καλυπτει, κ με βαση τις δικες μου ερευνες κ λογικη, κατεληξα σε αυτα τα συμπερασματα....
δεν θελω να σε πεισω για το δικιο μου, μπορει να κανω κ λαθος, απλα δεν θελω να τρωω αμασητα οτι μου προσφερουν...θελω να το ψαχνω, να το ερευνω, κ με βαση την δικη μου λογικη, να καταληγω σε συμπερασματα...
το οτι εσυ το δεχεσαι ετσι απλα ειναι καθαρα δικο σου θεμα κ δεν θα προσπαθησω να σε πεισω για το αντιθετο...


εισαι λιγο μπερδεμενος ως προς το τι ειναι φαντασια κ τι πραγματικοτητα....
για απαντησε μου σε αυτο...
ενα σπιτι πριν φτιαχτει...δεν βρισκοταν στην φαντασια του αρχιτεκτονα?
αυτο που θελω να σου περασω, ειναι το οτι ο ανθρωπος, ειναι φτιαγμενος να δημιουργει...κ βασικο εργαλειο του ειναι η φαντασια....
σκεψου λιγο τι ελεγε στην αρχη της η παλαια διαθηκη...
εν αρχη ειναι ο λογος...
ο λογος απο που προερχεται? απο την σκεψη....αρα ο ανθρωπος εχει την ικανοτητα να δημιουργει πραγματικοτητα μεσω της σκεψης...
κ εκει ακριβως στηριζονται ολα αυτα που σου λεω....

αν δεν τα δεχεσαι ειναι οκ...δεν με πειραζει...αλλα μην προσπαθεις να μου περασεις αυτα που λεει η εκκλησια, κ προπαντων μην ξενιζεσαι οταν δεν δεχομαι αυτα που λεει...
ο δικος μου τροπος ειναι πιο επιστημονικος, κ βαση αυτου εγιναν ενα σωρο ανακαλυψεις...

οποτε λεω ακομα να τον κρατησω...μεχρι να βρεθει κατι καινουργιο κ αναθεωρησω....

φιλια πολλα κ καλη χρονια!!!!

αα κ κατι που ξεχασα...σχετικα με τον διαβολο, οι απαντησεις σου, συμφωνουν με αυτο που λεω...ο σαμαελ, η θανασης η γιαννης, οπως θελετε να τον πειτε...επεσε οταν δημιουργηθηκε ο ανθρωπος...αλλα οπως ειπες κ εσυ, δεν παιζει ρολο η χρονικη στιγμη...σημασια εχει οτι ειναι ο αγγελος των ανθρωπων κ αυτην την στιγμη ειναι εκπτωτος!!! αν πιστεψουμε οτι οντως υπαρχει..οπως ειπα πριν...σαν εναν αντιπροσωπο της ανθρωποτητας ας πουμε...μια ενεργεια που αντιπροσωπευει τον χαρακτηρα της....κατι τετοιο ειναι για μενα...
__________________
be no good, be real

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demi : 05-01-13 στις 11:20
Απάντηση με παράθεση
  #573  
Παλιά 05-01-13, 11:56
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Φίλη Ντέμη, στο κατα Ιωάννη δεν λέει <εν αρχη ειναι ο λογος...> αλλά <εν αρχή ην ο Λόγος και ο Λόγος ην προς τον Θεον και Θεος ην ο Λογος ουτος ην εν αρχη προς τον Θεον> (και να που για άλλη μια φορά η επιλεκτική παράθεση χωρίων της Αγίας Γραφής οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα) ούτε και εμένα με πειράζει που έχουμε διαφορετικές απόψεις, συζήτηση κάνουμε. Επίσης κάνεις λάθος που λες ότι το δέχομαι έτσι απλά. Και ο Χριστός έλεγε <ΜΕΛΕΤΑΤΕ τις γραφές> και τα δικά μου συμπεράσματα από προσωπική έρευνα και διασταύρωση πηγών είναι, όχι από παθητική αποδοχή απόψεων.

Το σπίτι όσο βρισκόταν στην φαντασία του αρχιτέκτονα θα σου πω πως όχι, δεν υπήρχε. Είναι η διαδικασία για το χτίσιμο και το κίνητρο, αλλά όχι πραγματικό. Θα σου δώσω αντίστοιχο παράδειγμα με το δικό σου λογικό και επιστημονικά αποδεκτό (αφού λες ότι οι απόψεις σου είναι επιστημονικές): Είσαι σε μια έρημη περιοχή με ήλιο ντάλα και 40 βαθμούς και φυσάει λίβας. Πεθαίνεις στην δίψα δεν έχεις ποιεί νερό 4 μέρες . Φαντάζεσαι να είχες ένα παγωμένο μπουκάλι νερό και να το έπινες. Αν μέσα σε 25-28 ώρες δεν βρεις νερό έχεις πεθάνει κι ας σκέφτεσαι με την φαντασία σου ότι λούζεσαι στον Νιαγάρα.

Η φαντασία εν τέλη και η λογική είναι αυτά που μας κινητοποιούν στο να δημιουργήσουμε κάτι και δεν έχει να κάνει με τις διαστάσεις και την πραγματικότητα. Όλα είναι <εικόνες> που δεν συνδέονται άμεσα με την πραγματικότητα αλλά εμείς είμαστε ανάμεσα σε αυτές και την πραγματικότητα.

Κι όπως είπα πριν δεν έχω σκοπό να περάσω τις απόψεις μου σε κανέναν. Συζήτηση κάνουμε.

Ο διάβολος όπως ανέφερα πριν έπεσε όταν δημιουργήθηκε ο άνθρωπος σύμφωνα με τον ΙΣΛΑΜΙΣΜΟ.

Και προς τον Ναεμπ που δεν απάντησα πριν (αν και θεωρώ το <ερώτημά> του παγίδα) για εμένα προσωπικά ναι. Αν και το να κάνει κανείς α.π. με άλλον τρόπο, ποτέ δεν είπα ότι είναι καταδικασμένος.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #574  
Παλιά 05-01-13, 12:45
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλη Ντέμη, στο κατα Ιωάννη δεν λέει <εν αρχη ειναι ο λογος...> αλλά <εν αρχή ην ο Λόγος και ο Λόγος ην προς τον Θεον και Θεος ην ο Λογος ουτος ην εν αρχη προς τον Θεον> (και να που για άλλη μια φορά η επιλεκτική παράθεση χωρίων της Αγίας Γραφής οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα)

εξαρταται τι εννοεις με την εννοια θεος αγαπητε μου.....


κ ακομα κ στην ερημο, αν λειτουργησεις αλλιως, μπορεις να βρεις νερο κ φαι κ τα παντα....κ παλι φαντασια χρειαζεται....
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #575  
Παλιά 05-01-13, 14:38
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Θελω να σχολιασω το κειμενο που παρεθεσε ο Raistlin.(τωρα βρηκα χρονο)

Με κατι τετοιες φλυαριες και γενειοευλογιες, εδιωξαν ολους τους Ελληνες που πηραν την νεοελληνικη ανατροφη, με την χριστιανικη παραδοση σε περιοπτη θεση.
Μολις καποιος νεος (ή γερος, δεν εχει σημασια) αγγιξει μια εμπειρια, και ως γνησιος Ελληνας παει στην χριστιανικη παραδοση να βρει εξηγησεις, τον γεμιζουν με ..... Οτι πρεπει να τον διωξουν απο την επιρροη τους, και τον διωχνουν. Ενω η χρ.παραδοση εχει φανταστικα, και περιγραφικοτατα κειμενα, τα ανακαλυπτεις μετα, ως ερευνητης πλεον.

Δεν το γραφω για αντιπαραθεση. Ενα απλο σχολιο κανω. Εχοντας "φαει" αρκετες τετοιες "φαβες" στο πολυ παρελθον, τωρα οταν τα διαβαζω μου δημιουργουν αλλεργιες.


-----------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #576  
Παλιά 05-01-13, 22:52
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Φίλη Ντέμη, η Αγία Γραφή έχει σαφή έννοια για την λέξη Θεός, μιας και αναφέρεται σε συγκεκριμένα πράγματα, άρα δεν είναι κάτι που μπορείς να πεις ότι με την έννοια Θεός εννοεί άλλα πράγματα. Αυτό είναι καθαρά δική σου θέση.
Και επειδή δεν κατάλαβες το παράδειγμά μου, στο οποίο δεν μιλάω για εύρεση τροφής αλλά στο ότι αν φανταστείς πως πίνεις νερό δεν ξεδιψάς. Ότι φαντασία είναι τελείως διαφορετική από την πραγματικότητα και τις διαστάσεις της. Το ότι φαντάζεσαι πως έχεις κάτι δεν σημαίνει πως το έχεις.

Αναστάση, ούτε κι εσύ διάβασες το άρθρο απ ότι κατάλαβα από τα λεγόμενά σου, ή απλά κι εσύ έχεις προηγούμενα με την Ορθοδοξία. Δεν κατακρίνει κανέναν ούτε καταδικάζει όποιον προσεγγίζει την α.π. με άλλο τρόπο. Απλά όπως όλοι οι υποστηρικτές κάποιου δόγματος ή πρακτικής ή άποψης αναλύει και προτείνει τον δικό της ασφαλή τρόπο. Θα διαφωνήσω μόνο που λέει πως είναι θέματα ζωής και θανάτου, καθώς η μελέτη των γραφών μας διδάσκει το αντίθετο.
Επίσης ΤΟΝΙΖΩ ότι δεν λέει τίποτα διαφορετικό (στις προειδοποιήσεις και προφυλάξεις) από αυτά που διδάσκουν οι δάσκαλοι της γιόγκα για την αφύπνηση των τσάκρα, οι οποίοι ισχυρίζονται ότι η αφύπνιση της κουνταλίνη μπορεί να επιφέρει ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΕΣ βλάβες στον άνθρωπο. Η Ορθόδοξη Εκκλησία δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο. Ούτε λέει για ασημένιες κλωστές και ότι η αποκοπή τους επιφέρει θάνατο. Τέλος και ο Καστανέντα αναφέρει κινδύνους ότι τα ανόργανα όντα να σε φυλακίσουν στον ονειρικό κόσμο. Άρα το σχόλιό σου δεν έχει βάση. Το <κακό> πουν μπορείς να πάθεις κατά την Ορθοδοξία, δεν είναι ανεπανόρθωτο. Θα διαφωνήσω μόνο που λέει πως είναι θέματα ζωής και θανάτου.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #577  
Παλιά 06-01-13, 16:31
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναστάση, ούτε κι εσύ διάβασες το άρθρο απ ότι κατάλαβα από τα λεγόμενά σου, ή απλά κι εσύ έχεις προηγούμενα με την Ορθοδοξία.
Προτρέχω για να μην παρεξηγηθώ και εγώ, διάβασα όλο το άρθρο και επίσης δεν έχω προηγούμενα με την Ορθοδοξία. Πιστεύω μάλιστα οτι όταν εφαρμόζεται σωστά, μπορεί να οδηγήσει πιο κοντά στο θεό.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κατακρίνει κανέναν ούτε καταδικάζει όποιον προσεγγίζει την α.π. με άλλο τρόπο.
Απλά τρομοκρατεί οτι πχ θα αποκτήσεις μόνιμο πρόβλημα.
Σε κάποιο σημείο του "ξεφεύγει" και λέει οτι η "νοερά δύναμη" μπορεί να σου ανοίξει την πνευματική διάσταση συμπληρώνοντας βέβαια οτι κάτι τέτοιο θα ήταν προφανώς επικίνδυνο. (*)
Κάνω αποσπασματική παράθεση από το κείμενο βέβαια αλλά για μένα και μόνο αυτή η φράση αρκεί.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης ΤΟΝΙΖΩ ότι δεν λέει τίποτα διαφορετικό (στις προειδοποιήσεις και προφυλάξεις) από αυτά που διδάσκουν οι δάσκαλοι της γιόγκα για την αφύπνηση των τσάκρα, οι οποίοι ισχυρίζονται ότι η αφύπνιση της κουνταλίνη μπορεί να επιφέρει ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΕΣ βλάβες στον άνθρωπο. Η Ορθόδοξη Εκκλησία δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο. Ούτε λέει για ασημένιες κλωστές και ότι η αποκοπή τους επιφέρει θάνατο. Τέλος και ο Καστανέντα αναφέρει κινδύνους ότι τα ανόργανα όντα να σε φυλακίσουν στον ονειρικό κόσμο. Άρα το σχόλιό σου δεν έχει βάση. Το <κακό> πουν μπορείς να πάθεις κατά την Ορθοδοξία, δεν είναι ανεπανόρθωτο. Θα διαφωνήσω μόνο που λέει πως είναι θέματα ζωής και θανάτου.
Η μεγάλη διαφορά είναι οτι ο Καστανέντα και ο κάθε καστανέδα δεν σου λέει μην το κάνεις αλλά αν θες και έχεις τα κότσια κάντο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anastasi
Εχοντας "φαει" αρκετες τετοιες "φαβες" στο πολυ παρελθον, τωρα οταν τα διαβαζω μου δημιουργουν αλλεργιες.
+1

(*) να προσθέσω εγώ οτι επικίνδυνο είναι επίσης να οδηγείς, να περνάς στο απέναντι πεζοδρόμιο και να κολυμπάς στη θάλασσα
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη naeb : 06-01-13 στις 16:42
Απάντηση με παράθεση
  #578  
Παλιά 06-01-13, 22:53
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Όπως είπα και πριν διαφωνώ με την άποψη του αρθρογράφου ότι πρόκειται για ζήτημα ζωής και θανάτου, μιας και οι γραφές διδάσκουν το αντίθετο.

Δεν σου λέει όμως μην το κάνει, ή ότι είσαι καταδικασμένος αν το κάνεις, αλλά προτείνει την προσέγγιση από την μεριά της Ορθόδοξης Πίστης.
Η τρομοκρατία του μόνιμου προβλήματος επαναλαμβάνω παρουσιάζεται στην αφύπνηση των τσάκρα σύμφωνα με τις διδασκαλίες των ανατολικών. Για να συμπληρώσω όμως το τμήμα του κειμένου που έβαλες, λέει επίσεις ότι η νοερά δύναμη είναι δώρο Του Θεού και μετά από άσκηση (ανάλλογα το <δόγμα>) <αφυπνήζεται> σωστά.
Ούτε η θρησκεία σου λέει μην το κάνεις.
Το να διασχίζεις τον δρόμο ή να οδηγάς δεν έχει σχέση με τους κινδύνους που κρύβουν οι πνευματικές ασχολίες. Γιατί πολύ απλά όταν οδηγάς ή περνας τον δρόμο ξέρεις από τι να προφυλαχτείς και τι να περιμένεις. ενώ στα πνευματικά οι κίνδυνοι είναι πολλές φορές άγνωστοι και η πνευματική- νοητική ζημιά μπορεί να είναι σοβαρότερη της υλικής.

Τέλος συμφωνώ ότι έχουν γίνει και λάθος προσεγγίσεις σε θέματα από ανθρώπους που ασπάζονται είτε τον Χριστιανισμό είτε ένα άλλο δόγμα, αλλά αυτό είναι στον άνθρωπο και τον τρόπο του.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #579  
Παλιά 07-01-13, 06:06
Bossy Ο χρήστης Bossy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Oλοι σε εναν κοσμικο ωκεανο κολυμπαμε, προεκτασεις του ενος ειμαστε.

Οι δαιμονες ειναι καθαρα μεσα μας, ακομη και αυτοι που κυκλοφορουν σε διαφορα αστρικα επιπεδα, δικο μας δημιουργημα και αυτοι. Βλεπεις,τα συναισθηματα και τα δονητικα κυματα που παραγουμε σε κβαντικο επιπεδο καθε τι αλλο παρα ασημαντα ειναι!

Οταν μιλαμε για αστρικη προβολη,μιλαμε για ενα ταξιδι οχι στο ασυνειδητο του μυαλου αλλα για μια βουτια στα αδυτα του νου, οχι του μυαλου, του νου,εκει που δεν χωρουν δογματα και θεωριες, εκει η ουσια ειναι μια τα παντα ειναι ενα. back to home οπως θα το περιεγραφαν αρκετοι.

Οι δαιμονες βρισκονται στα αστρικα πεδια της τρισδιαστατης γης. Απαξ αι περασεις στην πεμπτη διασταση τετοιου ειδους ενεργιακοι δαιμονες δεν υφιστανται.
Απάντηση με παράθεση
  #580  
Παλιά 07-01-13, 08:29
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Λίγο υπερβολικά αισιόδοξα μας τα λες φίλε Bossy...

Αν οι δαίμονες είναι δημιουργήματα του νου μας, τότε οι άνθρωποι που μετατρέπονται σε δαίμονες, πού πάνε;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.