Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > FantasyGate Team

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-06-07, 00:16
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Arrow Στις τρεις μετά τα μεσάνυχτα - Ερρίκος Σμυρναίος




Μετά την απουσία ανανεώσεων στη σελίδα της Fantasy Gate, λόγω προσωπικών υποχρεώσεων, η επιστροφή πραγμοτοποιείται με μια ακόμα ιστορία του φίλου Έρικ που έρχεται να προστεθεί στη μεγάλη πλέον λίστα της κατηγορίας "Διηγήματα". Τον ευχαριστούμε θερμά για ακόμα μια φορά.

Μπορείτε να διαβάσετε την πολύ όμορφη ιστορία του εδώ ---> http://www.metafysiko.gr/fantasygate...ion=read&id=46
και να υποβάλεται τα σχόλιά σας στο παρόν topic.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-06-07, 00:59
Το avatar του χρήστη lifo
lifo Ο χρήστης lifo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 320
Προεπιλογή

Πο πο! Δεν ξέρω διάβαζα την ιστορία με σβηστό φως και τρόμαξα τόσο! Τέλεια! Φοβερή! Εξαιρετική!Μπράβο!
__________________
~then she lit up a candle and she show me the way~

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lifo : 27-06-07 στις 00:59
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-06-07, 13:31
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή απάντηση

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Η συγκεκριμένη ιστορία αποτελεί τη δραματοποθημένη εκδοχή μιας πραγματικής εμπειρίας που έζησε κάποιος φίλος μου ο οποίος μου την εκμυστηρεύτηκε με την προυπόθεση ότι δεν θα αποκαλύψω ποτέ το όνομά του.
Φαντάζομαι ότι εντάσσεται στην κατηγορία των προφητικών ονείρων.
Αυτό που με εντυπωσίασε προσωπικά ήταν η ανάμειξη αρχετυπικών εικόνων, όπως το μαύρο σκυλί, με την ύπαρξη σύγχρονων εικόνων όπως το λεωφορείο και το ηλεκτρικό φως του σπιτιού.
Ποιός ξέρει; Ίσως τα πανάρχαια σύμβολα που καθορίζουν τη λειτουργεία του ψυχισμού μας να έχουν βρει τον τρόπο να επιβιώνουν και στο σύγχρονο χαοτικό και παράξενο κόσμο.
Να είσαι καλά πάντως και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
ΕΡΙΚ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-06-07, 14:28
Το avatar του χρήστη lifo
lifo Ο χρήστης lifo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 320
Προεπιλογή

Δεν ξέρω πολλοί έχουν αυτό το ταλέντο. Να σε κάνουν να διαβάζεις και να χτυπάει η καρδιά σου. Σου λέω έλεγα να ανάψω το φως και αμέσως πάλι με τραβούσε να την διαβάσω. Να σου προτείνω κάτι. Από ότι βλέπω έχεις ένα μεγάλο ταλέντο. Πάρα πολύ μεγάλο. Είμαι σίγουρος πως θα μπορέσεις να γράψεις και άλλες τέτοιες τέλειες ιστορίες. Για αυτό σου λέω να αναδείξεις το ταλέντο αυτό μέσο του περιοδικού mystery. Το mystery δεν ξέρω αν έχεις δει έχει αφιερώσει μια στήλη σε συγγραφείς που γράφουν τέτοιου είδους ιστορίες. Σε παραπέμπω να στείλεις μια. Σε ευχαριστώ
__________________
~then she lit up a candle and she show me the way~
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-06-07, 15:05
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Αγαπητέ lifo,

η ιστορία του Έρικ που διάβασες είναι η τέταρτη σε σειρά που έχει δημοσιευτεί μέσω της Fantasy Gate.
Αν δεν έχεις ήδη διαβάσει τις άλλες τρεις τότε σε παραπέμπω στα παρακάτω link:

Δεύτερη Ευκαιρία

Συγκοινωνούντα Δοχεία

Δεσμός Αίματος

Όσο για το περιοδικό Mystery που του προτείνεις, ήδη αν δεν κάνω λάθος έχει φιλοξενηθεί κάποια ιστορία του σε πρόσφατο τεύχος. Επίσης μπορείς να βρεις και μια ιστορία του δικού μας Μιχάλη στο τεύχος που κυκλοφορεί, το "Ρέκβιεμ", το οποίο έχει ανέβει στη Fantasy εδώ και μερικές εβδομάδες.
__________________
Εις το επανιδείν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Antonia : 27-06-07 στις 15:08
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-06-07, 20:03
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Έστειλα το συγκεκριμένο διήγημσ στο MYSTERY τον Μάιο αλλά δεν έλαβα ποτέ κάποια απάντηση. Βέβαια, δεν παραπονιέμαι γιατί τον Απρίλιο είχαν δημοσιεύσει ένα άλλο διηγηματάκι μου με τον τίτλο "το δαχτυλίδι του νεκρού", να΄ναι καλά οι άνθρωποι. Η αλήθεια πάντως είναι πως φιλοδοξώ να στείλω και άλλα διηγήματα στην πύλη της φαντασίας που πιστεύω παρεπιπτόντως ότι είναι από τις ομορφότερες ιστοσελίδες της Ελλάδας.

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και τα καλά σου λόγια και εύχομαι να είσαι πάντα καλά!

ΕΡΙΚ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lifo
Δεν ξέρω πολλοί έχουν αυτό το ταλέντο. Να σε κάνουν να διαβάζεις και να χτυπάει η καρδιά σου. Σου λέω έλεγα να ανάψω το φως και αμέσως πάλι με τραβούσε να την διαβάσω. Να σου προτείνω κάτι. Από ότι βλέπω έχεις ένα μεγάλο ταλέντο. Πάρα πολύ μεγάλο. Είμαι σίγουρος πως θα μπορέσεις να γράψεις και άλλες τέτοιες τέλειες ιστορίες. Για αυτό σου λέω να αναδείξεις το ταλέντο αυτό μέσο του περιοδικού mystery. Το mystery δεν ξέρω αν έχεις δει έχει αφιερώσει μια στήλη σε συγγραφείς που γράφουν τέτοιου είδους ιστορίες. Σε παραπέμπω να στείλεις μια. Σε ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.