Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #231  
Παλιά 19-12-07, 13:40
BalianOfIbelin Ο χρήστης BalianOfIbelin δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-12-2007
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

καλημερα σε ολους

Ο navman ειπε κατι με το οποιο συμφωνω και ειχα θιξει στο προηγούμενο σχολιο μου, δηλαδη να σχεδιαζεις καποιο συμβολο ειτε τυχαια, ειτε γιατι το ειδες καπου, σου αρεσε και αποφασισες να το χρησιμοποιεις για καποιο λογο (ακομα και για να δηλωσεις την παρουσια σου στο συγκεκριμενο μερος). Σκεφθειτε ποσα λογοτυπα εταιρειων ειναι αυτουσιες αναπαραγωγες αρχαιων συμβολων, η το ονομα που εχουν διαλεξει παραπεμπει σε αρχαιες θεοτητες, μυθους, κλπ. Φυσικά, αυτό δεν σημαινει πως ολα ειναι τυχαια, η εξαρση του αποκρυφισμου ειναι ενα φαινομενο των τελευταιων χρονων και η υπαρξη - λειτουργια ομαδων με τετοιους σκοπους δεν μπορει να αποκλειστει. Αυτο που ειπα και πριν, ειναι πως μονο εξεταζοντας την περιοχη μπορει καποιος να βγαλει συμπερασματα.
__________________
η αγαπη ουδεποτε εκπιπτει
  #232  
Παλιά 19-12-07, 14:11
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε μου Bernie Rico Jr με αυτά που μέχρι στιγμής έχω δει μάλλον tags.
Επίσης αυτά που πιθανός να κρύβουν κάτι (ΣΥΜΒΟΛΑ/ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ) δεν
πρέπει να ειναι για ευρή κοινό.

Ευχαριστώ.

Κατάλαβα. Πρόσεξε όμως, συμφωνώ, όχι για ευρύ κοινό..., για συγκεκριμένο κοινό το οποίο ενυπάρχει σε ευρύ γεωγραφικό φάσμα?

Αλλά εφόσον πρόκειται για tags και λαμβάνοντας υπόψη την άποψη του φίλου παραπάνω ίσως να μην έχει αξία αυτό που επισήμανα.
  #233  
Παλιά 19-12-07, 18:16
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Πιστεύω πως με την βοηθειά σας φίλοι μου αρχίζουμε να μπαίνουμε στην ουσία
του θέματος.

Οί φίλοι ΧΡΟΝΟΣ,Bernie Rico Jr,BalianOfIbelin και ο NAVMAN καθώς και
πολλοί άλλοι που κατάθεσαν τις απόψεις τους αρχίσαμε να βάζουμε κάποια
θεμέλια όχι μόνο τεκμηρίωσης αλλά και ουσιαστικής πλέον συζήτησης που
μέσω αυτής ίσως αρχίζουμε να βγάζουμε κάποια αρχικά συμπεράσματα...

Φίλε μου Bernie Rico Jr σχετικά με το ευρή κοινό έχω να πω τα εξής..
Στην επαρχία είναι δυσκολο να κρυφτείς...
Από κάποια στοιχεία που έχω αυτά ίσως να είναι -οδηγείες,ενημέρωση-
τοπικού χαρακτήρα ή ακόμα και οριοθέτησης.
Στίς πόλεις όπου υπάρχουν χιλιάδες graff αναμεσά τους μπορεί κάποιος εύκολα
να κρύψει φανερά αυτο ή αυτά που θέλει..

Ευχαριστώ.
ΥΓ. Κάθε επισήμανση φίλε Bernie Rico Jr πάντα προσπαθώ να να την
εξετάζω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR : 19-12-07 στις 18:18
  #234  
Παλιά 19-12-07, 19:27
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Το κείμενο που ακολουθεί είναι από την αλληλογραφία αναγνωστών του περιοδικού mystery, τεύχος 35, σελίδα 71:

ΕΡ.: … Αφορμή για αυτό το γράμμα στάθηκε ένα παράξενο μήνυμα που δέχτηκα στον υπολογιστή μου μέσω διαδικτύου το οποίο με ενημέρωνε για την ομάδα δίχως όνομα που σκοπό της έχει να πολεμήσει την έρπουσα σκιά και τις διάφορες εκδηλώσεις της στον κόσμο μας. Σύμφωνα με το μήνυμα που σας προανέφερα, η ομάδα χρησιμοποιεί ως κώδικα συνεννόησης τα γκράφιτι στην πόλη, αλλά εκτός αυτού με παρακινεί να ξεκινήσω και εγώ έναν προσωπικό πόλεμο ενάντια στην έρπουσα σκιά. Η ερώτηση μου κύριε Ιωαννίδη είναι η εξής: έχουμε να κάνουμε με τρελούς ή με μια ακόμη κίνηση της ανθρωπότητας που αμύνεται απέναντι στο χάος.
Φιλικά,
Μ. Κ.

ΑΠ.: … Ξέρω την παρέα που έχει μοιράσει τα εν λόγω e-mail. Πρόκειτε για μια ομάδα από νεαρούς και ερασιτέχνες ερευνητές του παράξενου από την Αθήνα. Οι ισχυρισμοί τους βεβαία είναι αμφιλεγόμενοι. Ο χαρακτηρισμός όμως «τρελοί» είναι ασφαλώς βαρύς. Κοίτα, αν αποδέχεσαι την κοσμοθεωρία περί έρπουσας σκιάς, τότε μπορείς να ερμηνεύεις μερικά περίεργα φαινόμενα όπως τα γκράφιτι, ορισμένες διεθνείς καταστροφές, κάποια ιδιόμορφα πειράματα, κ.λπ. Γνώμη μου είναι ωστόσο πως πρόκειται για μια ακόμη θεωρία συνωμοσίας. …
Φιλικά,
Γιώργος Ι.

Να διευκρινίσω και να ξεκαθαρίσω την θέση μου ότι θεωρίες περί έρπουσα σκιάς και ιπτάμενης αιθάλης με αφήνουν αδιάφορο και τις θεωρώ σαχλαμάρες. Έβαλα αυτό το κείμενο από το περιοδικό μόνο και μόνο γιατί αναφέρει ότι κάποιοι για δικούς τους λόγους χρησιμοποιούν τα γκράφιτι για να επικοινωνούν. Στην ουσία εδώ έχουμε μια αναφορά που μας λέει αυτό που ζητάμε να βρούμε. Ότι κάποιοι δηλαδή επικοινωνούν με τα γκράφιτι. Το ερώτημα που προκύπτει είναι: ΑΝ αυτό ισχύει, γίνεται εδώ και καιρό ή το θέμα του φίλου μας του Γιώργου (AVATARGR) τους έδωσε την ιδέα να το κάνουν; Οέο.
__________________
coinsmania

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NAVMAN : 19-12-07 στις 19:29
  #235  
Παλιά 19-12-07, 19:30
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να βρει ομοιότητες με οτιδήποτε πάνω σε κατά τ'άλλα τυχαία γραφήματα που ζωγραφίζουν στους τοίχους νεαροί με σκουλαρίκια στις μύτες και αλλοπρόσαλλη όψη.
Εγώ θα πρότεινα στους ανήσυχους αυτούς νέους να σταματήσουν να μπογιατίζουν ανοήτως τις ταμπέλες στο δρόμο και να σταματήσουν να κάνουν άλλες βάνδαλες και αναγκέφαλες πράξεις .. να κοιτάξουν καλύτερα να στίψουν το μυαλό τους μπάς και βρούν επιτέλους καμιά σοβαρή δουλειά..επίσης να κόψουν τα ναρκωτικά.
αλλά τι λέω τώρα ε ;.. βαριά η καλογερική..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 19-12-07 στις 19:34
  #236  
Παλιά 19-12-07, 20:28
Candela Ο χρήστης Candela δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2007
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

[QUOTE]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skeptic
Ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να βρει ομοιότητες με οτιδήποτε πάνω σε κατά τ'άλλα τυχαία γραφήματα που ζωγραφίζουν στους τοίχους νεαροί με σκουλαρίκια στις μύτες και αλλοπρόσαλλη όψη.
Αχ sceptic μου....

Παράθεση:
Εγώ θα πρότεινα στους ανήσυχους αυτούς νέους να σταματήσουν να μπογιατίζουν ανοήτως τις ταμπέλες στο δρόμο και να σταματήσουν να κάνουν άλλες βάνδαλες και αναγκέφαλες πράξεις ..
Αν μιλας περι graff kai tags, μπορω να μαθω γιατι τοση οργη για μια ΤΕΧΝΗ και για τα παιδια που ειναι ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΟΙ/ΕΣ???

Παράθεση:
να κοιτάξουν καλύτερα να στίψουν το μυαλό τους μπάς και βρούν επιτέλους καμιά σοβαρή δουλειά..επίσης να κόψουν τα ναρκωτικά.
αλλά τι λέω τώρα ε ;.. βαριά η καλογερική..
Εισαι συγουρος οτι ολα τα παιδια αυτα οπως εκφραζεσαι ειναι ΝΑΡΚΟΜΑΝΟΙ???!!! Εισαι συγουρος σ'αυτο που λες???!!! Μην ανησυχεις για τα μυαλα τους... ολα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!

Αλλα επειδη το θεμα μας εδω ειναι ΤΑ ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ (μεταφυσικου χαρακτυρα αν μπορω να πω ετσι) skeptic μου και ΟΧΙ οι καλλιτεχνοι/ες graff και tag graff - ας μη ξεφευγουμε !παρακαλω! οκ???!!!...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Candela : 19-12-07 στις 20:30
  #237  
Παλιά 19-12-07, 20:50
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπερα σας.

Φίλε μου NAVMAN πολλά απο τα οποία έχω παρουσιάσει (ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ)
είναι αρκετα παλαιά πριν απο 1 χρονο και κάποια πριν απο 4 χρόνια ίσως και
ποιό πρίν....

Εγώ παρουσίασα το θέμα στην παρούσα ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ πριν απο μερικους
μήνες που σημαίνει πως όλα σχεδόν είναι πριν απο την παρουσίαση του θέματος.

Βεβαια έχω στα χέρια μου φωτό που έχουν κανει κάποιοι το "ΦΥΓΕ" σαν
να είναι graff μετά την δημοσιοποίηση του παρόντος θέματος στην τηλεόραση.

Ευχαριστώ.
  #238  
Παλιά 19-12-07, 20:57
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Μόλις τώρα είδα την απάντηση της φίλης Candela και συμφωνώ μαζί της...

Η ευμφάνιση ελάχιστο ρόλο παίζει στην προσωπικότητα ενός ατόμου..
Εμείς έχουμε ταυτοποιήσει ΕΜΦΑΝΙΣΗ-ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ...

Αλλά μάλλον βγήκαμε απο το θέμα..

Ευχαριστώ.
  #239  
Παλιά 19-12-07, 21:08
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Γιώργο πιστεύεις ότι το φύγε σχετίζεται με αυτά που έγραψα παραπάνω;
__________________
coinsmania
  #240  
Παλιά 19-12-07, 21:20
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Φιλε Navman, θα μπορουσε να ειναι μια ενδιαφερουσα ιδεα και πιθανοτητα, αλλα κατι μου λεει πως το "ΦΥΓΕ" δεν ειναι απο αυτη την ομαδα και κατι αλλο αντιπροσωπευει.Απλα αυτη την εντυπωση εχω.
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.