Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #511  
Παλιά 28-12-07, 09:54
Αλεξης15 Ο χρήστης Αλεξης15 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2007
Μηνύματα: 379
Προεπιλογή

Απλώς θα αναφέρω ένα βιβλίο, τα κόκκινα δολλάρια, δεσμεύομαι ότι μέχρι αύριο θα γράψω και το όνομα του συγγραφέα, ο χαρακτηριστικότερος από τους μεγιστάνες αυτούς είναι, μάλλον ήταν ο Αρμάνδος Χάμμερ πάμπλουτος Αμερικάνος επιχειρηματίας ο οποίος συνεργαζόταν με την Σοβιετική κυβέρνηση απροκάλυπτα, όπως είχε κάνει και ο πατέρας του με τον ίδιο τον Λένιν και τον Τρότσκυ ο όποίος ήταν συνεχώς μεταξύ Ρωσσίας και Αμερικής. Η οικογένεια Χάμμερ είχε στηρίξει οικονομικά την επανάσταση ενώ συνεργαζόταν επιχειρηματικά με την Σοβιετική κυβέρνηση και τους εκάστοτε προέδρους της Σοβιετικής ένωσης ακόμα και στις πιο δύσκολες στιγμές των σχέσεων μεταξύ των δύο χωρών, ενώ φυσικά διατηρούσε τις επιχειρήσεις της ανα τον κόσμο και τηνΑμερική χωρίς κανένα πρόβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #512  
Παλιά 28-12-07, 10:17
Αλεξης15 Ο χρήστης Αλεξης15 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2007
Μηνύματα: 379
Προεπιλογή

Ξέχασα κάτι, να ρωτήσω τον Χατζή ή όποιον άλλο ξέρει στα σίγουρα όμως αν αφού οι τέκτονες δεν έχουν να κρύψουν κάτι και είναι όλα διαυγή και καθαρά αυτά που κάνουν και όλα έχουν σχέση με την φιλανθρωπία μπορούν να αποχωρήσουν από τα τεκτονικά τάγματα ότι ώρα θέλουν, όποιο αξίωμα και αν κατέχουν?
Απάντηση με παράθεση
  #513  
Παλιά 28-12-07, 10:30
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε μου Αλεξης15 μάλλον μπερδεύουμε τις Γεωπολιτικές στρατηγικές των
χωρων μια διάφορες άλλες καταστάσεις..

Σχεδόν κάθε επανάσταση είχε τους υποστηρικτές της...
Οι υποστηρικτές είχαν τους λόγους τους...

Οι Αμερικάνοι μετά την εξαγορά της ΑΛΑΣΚΑΣ ήθελαν και μέρη απο την Ρωσία.
Διότι γνώριζαν για τον ορυκτο πλούτο της..
Βοηθούσαν λοιπόν με σκοπό να ποδηγετήσουν την Ρωσία μετά την επικράτηση
της Επανάστασης κάτι βέβαια που δεν το μπόρεσαν να το κάνουν..
Βέβαια δεν φαίνονται οι Χώρες αλλά οι διάφοροι επιχειρηματίες..

Βλέπε τον G.SOROS κάνει κάτι αντίστοιχο στην ΦΥΡΟΜ αλλά και σε άλλα
κράτη.
Τα Αραβικά Κράτη (Σαουδική Αραβία κυρίως) γιατι βοηθάνε τους
Μουσουλμάνους των ίδιων περιοχών ??? (ΦΥΡΟΜ,ΑΛΒΑΝΙΑ κλπ)
Μην νομίζεις για θρησκευτικό ενδιαφέρον..

Εαν πράγματι ήθελαν να βοηθήσουν ας άρχιζαν να βοηθάνε τους κατοίκους
των περιοχών τους πρώτα που έχουν γεμίσει τα Μουσουλμανικά Κράτη με
Θρησκευτικά Πανεπιστήμια...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #514  
Παλιά 28-12-07, 11:42
Αλεξης15 Ο χρήστης Αλεξης15 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2007
Μηνύματα: 379
Προεπιλογή

Αυτό που λες είναι σωστό κάθε επανάσταση έχει ένα υπόβαθρο το θέμα πως εκμεταλλεύονται κάποιοι το υπόβαθρο αυτό αλλά και τις ιδέες της κάθε επανάστασης. Δεν έχω λόγο για παράδειγμα να αμφισβητήσω τις αγνές προθέσεις του Λένιν έχω όμως λόγο να αμφισβητήσω πολλούς από αυτούς που τον στήριξαν και τελικά αργότερα μετέτρεψαν τις ιδέες αυτές σε χείριστη δικτατορία, ο Χίτλερ ξεκίνησε να γίνει αρχηγός της Γερμανίας και πιστεύω πως είχε ένα όραμα στην αρχή, εθνικιστικό μεν αλλά μάλλον αυτό ήταν κάτι το λογικό αν κρίνει κανείς την κατάσταση της Γερμανίας και του Γερμανικού λαού εκείνη την περίοδο, ποιός τον βοήθησε να ανέβει στην εξουσία, γιατί κυνηγούσε συγκεκριμένα τους εβραίους, θα μου πείς ότι κυνηγούσε κι άλλους αλλά μη γελιόμαστε αυτοί ήταν ο στόχος και γιατί οι Αμερικανοεβραίοι δεν τους βοήθησαν ενώ είχαν τη δυνατότητα? Μήπως και η Γαλλική επανάσταση δεν ντύθηκε με ωραίες ιδέες για τον απλό κόσμο? Που εφαρμόσθηκαν αυτές οι ιδέες ούτε καν ο Ναπολέων δεν τις εφάρμοσε. Υπάρχουν βεβαίως ατελείωτα παραδείγματα. Θα σου πώ και κάτι άλλο ποιές είναι οι πιο απειλούμενες χώρες αυτή τη στιγμή στα Βαλκάνια? Η Ελλάδα και η Σερβία οι μοναδικές βαλκανικές χώρες που αντιτάχθηκαν στις δυνάμεις του άξονα. ¨οσο για τον Χάμμερ να σου πώ πως αυτός εκμεταλλευόταν ορυχεία της σιβηρίας όλα τα στοιχεία υπάρχουν στο βιβλίο, φαντάζομαι και αλλού, αυτός που το έχει γράψει δεν είναι κανένας τυχαίος αύριο θα σου πω το όνομα.
Απάντηση με παράθεση
  #515  
Παλιά 28-12-07, 12:06
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου και πάλι εδω...

Φίλε μου Αλεξης15 όλα παίζουν μέσα στις ΓΕΩ-ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ επιδιώξεις μιας
χώρας...
Οσο για την εκμετάλευση των κοιτασμάτων στην ΣΙΒΗΡΙΑ είναι κάτι που ήδη
το έχω αναφέρει.
Δεν διαφωνούμε...

Απλά εσυ βάζεις σαν "μαιντανό" τον ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟ λες και είναι υπεύθυνος
για κάθε πολιτικη κίνηση μιας Χώρας ή ακόμα και για οτι κακό υπάρχει.

Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR : 28-12-07 στις 12:09
Απάντηση με παράθεση
  #516  
Παλιά 28-12-07, 12:21
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τι είναι τελικά αυτοί οι Τέκτονες ;;;;
Αυτοί του 30-33 βαθμού είναι εωσφοριστες, οι άλλοι κορόιδα.
Ο ίδιος ο Pike, έδειξε πολύ καλά ποιοι είναι και τι θέλουν, και η P2 το ίδιο, όταν τους έβγαλαν τότε στο φως.


[QUOTE]Τι θέλουνε ;;;; [QUOTE]

Και τι δεν θέλουν ?
Bilderberger, Comite 300, Clube of Rom, Temple of Seth, Coven of Cythrawl, Ελεύθερη Μασονία, κλειστή μασονία και οι χειρότεροι από όλους οι ισουητες.
Αυτό που θέλουν και ο Seth, η Έριδα, ο εωσφόρος, ο Αριμάν, ο μπαφομετ...

[QUOTE]Είναι θρησκεία ;;;; [QUOTE]

Για ανθρώπους όπως τον Pike, είναι η αληθινή, και η μοναδική θρησκεία του Εωσφόρου (Lucifer).
Κατά την άρρωστη άπωση του, δεν μπορεί το καλο, να υπάρχει χωρίς το κακό...
Αλλα ο Ρήση απόδειξε ότι αυτή η θεωρία είναι χαζομάρα


[QUOTE]Υπάρχουν για το καλό της ανθρωπότητας ;;;; [QUOTE]

Θα έλεγα όχι...


Οποιος ενδιαφέρεται να μάθει πιο πολλά ας δει, αυτό το Ντόκου, που χωρίζεται σε δυο κομμάτια και είναι στα αγγλικά.
Δείχνει τους Μασόνους να δοξάζουν τον μολώχ, να πράττουν μαύρη μαγεία και να μάχονται εναντίον τους Wicca.

http://video.google.com/videoplay?do...76686651&hl=de

http://video.google.com/videoplay?do...37861999841804



Wizen
Απάντηση με παράθεση
  #517  
Παλιά 28-12-07, 12:36
Locus ~Ω~ Ο χρήστης Locus ~Ω~ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Περιοχή: new world
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΖΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΒΟΥΡΚΟ .
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ
ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΟΙΤΑΣ
ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ
ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ
ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΔΙΑΦΥΓΗΣ ΑΠ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΒΡΟΜΟΝΕΡΑ .
Απάντηση με παράθεση
  #518  
Παλιά 28-12-07, 12:53
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

http://bp1.blogger.com/_lC0Y_dCe8vI/...3%B6rungen.jpg

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wizen : 28-12-07 στις 12:54
Απάντηση με παράθεση
  #519  
Παλιά 28-12-07, 12:53
Αλεξης15 Ο χρήστης Αλεξης15 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2007
Μηνύματα: 379
Προεπιλογή

Νομίζω πως η τελευταία άποψη πως λέω ότι για όλα φταίει ο τεκτονισμός δεν είναι ακριβώς έτσι, νομίζω ότι το απλοποιείς. Εξηγούμαι γιατί με έχει απασχολήσει πάρα πολύ. Καταρχάς πιστεύω πως οποιαδήποτε τεκτονική στοά όπως και αν λέγεται είναι παρακλάδι του σιωνισμού και χωρίς πιθανώς να το ξέρουν και οι ίδιοι. Πιστεύω ειλικρινά πως αυτό το σύστημα έχει γίνει τόσο τέλειο που όντως αυτό συμβαίνει, για το 90% όσων συμβαίνουν ευθύνεται άμεσα ή έμμεσα το σύστημα αυτό, είτε μιλάμε για καλό είτε για κακό. Γιατί προφανώς στην γεωπολιτική και την οικονομία το καλό και το κακό είναι υποκειμενικό τις περισσότερες φορές, εγώ προσωπικά είμαι εναντίον τους αλλά τους βγάζω το καπέλο. Τελικά αν το δείς λίγο ευρύτερα το θέμα θα δείς ότι δεν είναι και τόσο δύσκολο να συμβεί αρκεί να υπάρχει οργάνωση. Και φυσικά για ότι γίνεται ευθύνη φέρουμε όλοι διότι δεν παίζουν μόνοι τους στον κόσμο, απλά παίζουν πιο οργανωμένα και έχουν τα περισσότερα αποτελέσματα. Επίσης αυτοί έχουν ένα πλεονέκτημα δεν έχουν να υπερασπίσουν καμία πατρίδα, παρά μόνον το Ισραήλ το οποίο είναι σε δύσκολη κατάσταση αλλά πολύ απλή όλα λύνονται με τα όπλα. ενώ είναι γνωστό άλλωστε οι Ισραηλίνοι είναι πραγματικοί πολίτες του κόσμου. Για να μην παρεξηγηθώ όμως να πω πως για αυτά δεν ευθύνεται ο Εβραϊκός λαός αλλά μια μεγάλη κάστα αυτού, στην οποία βεβαίως έχουν παρεισφρήσει και άλλοι που δεν είναι Εβραίοι. Θέλω να δώσω τόσα παραδείγματα αυτή τη στιγμή αλλά θα γράψω πάρα πολλά. Ίσως ένα ένα να αρχίσω να τα γράφω όμως όχι τώρα δεν προλαβαίνω, βεβαίως αυτά αποτελούν δικους μου προβληματισμούς και μπορεί να πέφτω έξω σε πολλά όπως και όσον αφορά στον μηχανισμό που λειτουργεί το σύστημα αυτό μιλάμε για την νέα τάξη πραγμάτων που να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται. Είναι μεγάλη κουβέντα τέλος πάντων ελπίζω σιγά σιγά να τη συνεχίσουμε με όλους.
Απάντηση με παράθεση
  #520  
Παλιά 28-12-07, 12:57
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Για να μην παρεξηγηθώ όμως να πω πως για αυτά δεν ευθύνεται ο Εβραϊκός λαός αλλά μια μεγάλη κάστα αυτού, στην οποία βεβαίως έχουν παρεισφρήσει και άλλοι που δεν είναι Εβραίοι
Δεν νομίζω πως είναι οι εβραίοι.
Είναι εωσφοριστες, και συγκεκριμένα, Μασόνοι του Scotish Rite.
Αν και ο Rootshild και ο Rockerfeller, είναι εβραίοι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.