Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 14-05-11, 16:32
Αλεξης15 Ο χρήστης Αλεξης15 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2007
Μηνύματα: 379
Προεπιλογή

Ωραίο θέμα άνοιξες, δύσκολο νομίζω να καταλήξουμε κάπου, η άποψη η δική μου είναι ότι το 90% των θεωριών συνωμοσίας είναι κοινώς βλακείες, το 10% έχουν βάση ή ισχύουν. Το πρώτο 90% χρησιμοποιείται από αυτούς που είναι υπεύθυνοι για το 10%, δεν κατασκευάζουν και το 90% οι υπεύθυνοι για το 10 αλλά το χρησιμοποιούν σύμφωνα με το τι θέλουν. Στην εποχή της αφιλτράριστης και άπειρης (σωστά και τα δυο) πληροφόρησης δημιουργούνται αστείες συνωμοσίες για να συμπεριλαμβάνονται με τις σοβαρές και να τις απαξιώνουν. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω κατά πόσο είμαστε προετοιμασμένοι πνευματικά (μορφωτικό επίπεδο και κριτική ικανότητα) για να διαχωρίσουμε την ήρα από το σιτάρι. Πιο πρόσφατο παράδειγμα είναι όλο το σκηνικό με τον Μπιν Λάντεν, με το οποίο προσωπικά δεν ασχολούμαι καθόλου το θεωρώ την πλέον παραπλανητική ιστορία συνωμοσιολογία. Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 18-05-11, 17:59
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε Αλεξης15 ότι ή πλειονότητα αυτών των θεωριών είναι στο επίπεδο
βλακείας δεν θα διαφωνήσω αλλά και για μπέρδεμα για να χαθούν κάποιες
αναφορές στην πλημμυρίδα της πληροφόρησης....

Συζητάμε βεβαίως για ένα πλήθος θεωριών ίσως και χιλιάδων..

Αλλά σε αυτό το 10% υπάρχουν πολλά επιστημονικοφανή για να
αντιπαρατεθούν στην σωστή πληροφόρηση...
Πιστεύω πως η αναφορά σου για την αφιλτράριστη (σωστός) πληροφόρηση
που την "καταπίνουμε" αλλά και ταυτόχρονα και για την απαξίωση......

Δέν μας μπέρδεψες φίλε μου...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 19-10-12, 19:00
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Αυτές τις μέρες είχα μιλήσει με έναν φίλο μου για ένα θέμα που είχα γραφτεί
σε μια εφημερίδα όπου και έκανε κάποιες πολιτικές αναφορές το 1990 και
δυστυχώς επαληθεύτηκαν μετά απο 8-10 χρόνια......

Μου ανέφερε πως και αυτές τις μέρες βγήκε στην επιφάνεια ένα βιβλίο του
Ισίδωρου Μποσδαγλή
....
Μέσα στην Ιστοσελίδα εμφανιζόταν και το βιβλίο που είχε εκδοθεί το 1952
και περιέγραφε την κατάσταση που θα εμφανιζόταν σήμερα στην Ελλάδα
αλλά και γενικά στην τότε Ευρώπη και πως θα διαμορφωνόταν μετά από
χρόνια...

Ε άναψαν οι μηχανές της ενημέρωσης πως να ένας Ελληνας τα είπε και το
βιβλίο του το έκρυψαν και διάφορα άλλα βαρύγδουπα....
Το βιβλίο είχε εκδοθεί από έναν Οίκο που πλέων δεν υπάρχει και φυσικό
βέβαια αυτό είναι και μια και έχουν περάσει 60 χρόνια...

Έκανα ενημέρωση σε φίλους και φίλες για αυτό βέβαια να πω την αλήθεια
δεν έκανα καμιά επαλήθευση σε αυτά μου έστειλαν (Λάθος μου)......
Το αποτέλεσμα ??????
Μια ακόμα ενημέρωση από "έγκριτους" μπουρδολόγους μελλοντολόγους
και Οικονομολόγους βεβαίως.....
Βέβαια έχουν ψάξει σε μυστικές βιβλιοθήκες και είναι ανακατεμένοι οι
Εβραίο-μασόνοι και οι διάφοροι άλλοι (έ για να έχουν τέτοια ενημέρωση )....

Απλά κατέθεσα όλα αυτά πως η Συνωμοσιολογία είναι πάντα παρούσα...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 20-10-12, 02:51
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR Εμφάνιση μηνυμάτων

Μου ανέφερε πως και αυτές τις μέρες βγήκε στην επιφάνεια ένα βιβλίο του
Ισίδωρου Μποσδαγλή
....
Μέσα στην Ιστοσελίδα εμφανιζόταν και το βιβλίο που είχε εκδοθεί το 1952
και περιέγραφε την κατάσταση που θα εμφανιζόταν σήμερα στην Ελλάδα
αλλά και γενικά στην τότε Ευρώπη και πως θα διαμορφωνόταν μετά από
χρόνια...
Φίλε Άβαταρ,

Έκανα και εγώ μια πρόχειρη αναζήτηση για τον Πόσδαγλη και οι απόψεις διίστανται. Οι συνομωσιολόγοι λένε οτι το έργο του το εξαφάνισαν εντέχνως κάποιοι ενώ υπάρχει και μια μερίδα κόσμου η οποία υποστηρίζει οτι το πρόσωπο είναι εντελώς φανταστικό.

Θα προσπαθήσω να ασχοληθώ πιο εντατικά αν και πιστεύω οτι εκεί που υπάρχει η συνομωσιολογία δύσκολα βγάζει άκρη κανείς...
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 20-10-12, 16:14
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε xtabay δεν έχω αμφιβολία περί του ότι η όλη υπόθεση είναι η ίδια
με την υπόθεση των 600 δις.......

Αλλά θα καταθέσω απο την αρχή τις σχετικές ιστοσελίδες ώστε οι φίλοι
αναγνώστες να έχουν μια ποιό ολοκληρωμένη εικόνα....

Είναι η σχετική αναφορά σχετικά με τον Πόσδαγλη..
http://www.newsbomb.gr/prionokordela...ei-stin-ellada

Διαβάστε μετα αυτήν την ιστοσελίδα...

http://www.pare-dose.net/?p=4531

Εχει πολύ ενδιαφέρον η Ιστοσελίδα και μάλιστα το όνομα "εκδόσεις
Μπιστιρλή" με το όνομα του του συγγραφέα «Λέλου Μπιστερλή», το
οποίο παρουσίαζε ο Μητσικώστας όταν μιμείτο τον Λιακόπουλο!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 23-02-13, 16:38
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Σε μια συνάντηση που είχα με φίλους και γνωστούς αναφέρθηκε κάποιος
πως έγινε μια μεγάλη αρχαιολογική ανακάλυψη και τα ΜΜΕ δεν λένε τίποτα
και είναι και αυτά συνυπεύθυνα γιατι υπάρχει και χρυσός!!!!!!!!!

Βέβαια με τα σχετικά σχόλια πως έχουμε χρυσό έχουμε τα πάντα και δεν μας
αφήνουν ούτε και την Ιστορία μας να μάθουμε καλά...
Τον ρώτησα που το διάβασε και μου έδωσε την ιστοσελίδα....

http://logioshermes.blogspot.com/201...post_5781.html
Μάλιστα αναφέρει και τα εξωφρενικά πως....
Αμύθητος αρχαιολογικός θησαυρός βρέθηκε στη Μεσσηνία.
Άνω του ενός δισ. ευρώ εκτιμάται μόνο η αξία των χρυσών
κτερισμάτων!


Ευρήματα που κρύβονται στην Ελληνική Γη και που συνεχίζει να μας
εκπλήσσει! Άνω των 100 δις ευρώ η αρχαιολογική και καλλιτεχνική τους
αξία !!!!!!!!!!!!!
Ας ελπίζουμε ότι δεν θα κάνουν ξαφνικά φτερά από τους επίσημους
αρχαιοκάπηλους εντός και εκτός "υπουργείων"!!!!!!


Αυτά είναι λίγα που αναφέρει η Ιστοσελίδα και καλό θα είναι να το
διαβάσετε...
Βέβαια σε προτροπή μου να κάνουν κάποια έρευνα να διαπιστώσουν μην
τυχόν είναι ψέματα το θεώρησαν σαν προσβολή και μου είπαν πως είμαι
άσχετος και αυτοί ήξεραν πως ήταν σωστό.....

Μετά από κάποια έρευνα που έκανα όχι και κάτι δύσκολο βέβαια διαπιστώθηκε
πως όλα ήταν ψέμα αλλά και χιουμοριστικό γιατί κανένας δεν είδε πως
ήταν 1-4-2012
.....
Διαβάστε αναλυτικά την ιστοσελίδα...
http://meligesarades.blogspot.gr/201...post.html#more

Απλά με όλο αυτό θέλω να καταθέσω την ευκολοπιστία και την
ανυπαρξία έστω κάποιας στοιχειώδους έρευνας σε κάθε τι που μας λένε
άν όχι σε όλα αλλά τουλάχιστον σε κάποια σοβαρά όπως αυτό...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 29-03-13, 12:06
Μάτριξ Ο χρήστης Μάτριξ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-03-2013
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή Αλήθειες και ψέματα!

Με ενδιαφέρουν αρκετά τα θέματα που σχετίζονται με τις θεωρίες συνωμοσίας,μιάς και αυτές οι θεωρίες-κακά τα ψέματα-πρέπει να παραδεχτούμε ότι έχουν περάσει(ή "κάποιοι" τις άφησαν να περάσουν)αρκετά στην σημερινή μας εποχή.Πόσες φορές άλλωστε δεν έχουμε ακούσει για τον περίφημο ορυκτό πλούτο της πατρίδας μας ή για το γεγονός ότι μας ελένγχουν οικονομικά οι τράπεζες των Εβραίων και οι μυστικές εταιρίες(μασώνοι,ιλλουμινάτοι);Άλλες φορές ακούμε για την δολοφονία του Τζον Κέννεντι και άλλες φορές για τις χημικές ουρές(chemtrails)που μας ψεκάζουν στον αέρα που αναπνέουμε;Είναι τόσες πολλές οι θεωρίες συνωμοσίας που κυκλοφορούν και δημιουργούνται κάθε μέρα ώστε εγώ προσωπικά αρχίζω να αμφιβάλω για το τι είναι πλέον αλήθεια και τι ψέμα στην σημερινή εποχή και δυστυχώς κανένας δεν είναι σε θέση να το γνωρίζει αυτό(παρά μόνο "αυτοί" που τις δημιουργούν και τις διαδίδουν).Κανένας δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το αν αυτές οι θεωρίες κρύβουν κάποια αλήθεια που όμως την έκαναν να μοιάζει με ψέμα για να μην την πιστεύουμε(βλέπε μίντια)ή αν κρύβουν κάποιο ψέμα που όμως το έκαναν να μοιάζει με αλήθεια για να το χάψουμε!Ίσως πάλι να ισχύουν και τα δύο,πάντως και στις δύο περιπτώσεις οι θεωρίες συνωμοσίας αποσκοπούν-κατά την γνώμη μου-και σε κάποιο σκοπό...
Θα πρέπει να πω ότι οι περισσότερες θεωρίες συνωμοσίες βασίζονται πάντοτε σε αληθινά και πειστικά στοιχεία,ας πούμε η ιδέα για το 2012 ξεκίνησε απο το ημερολόγιο των Ίνκας που σταματούσε σε εκείνη την ημέρα και το 2000 ξεκίνησε λόγο μιάς προφητείας του Νοστράδαμου.Τέτοιου είδους συνωμοσίες(που σχετίζονται με την καταστροφή του κόσμου)είναι και απο τις ελάχιστες που αφήνουν να "ακουστούν" περισσότερο απο τις υπόλοιπες(θα εξηγίσω αργότερα γιατί).Υπάρχουν και άλλες συνομωσίες,όπως η 9/11 που βασίζονται επίσης σε αληθινά στοιχεία(κατά την γνώμη μου,κυριολεχτικά ΑΛΗΘΙΝΑ)και που όμως την περνάνε στα ψιλά και βγάζουν τρελό όποιος φαίνεται να τις πιστεύει(ιδίως οι ΗΠΑ,θα εξηγίσω και εδώ γιατί)
Υπάρχουν λοιπόν τριών ειδών συνομωσίες για εμένα:η 1η συνωμοσία είναι αυτή που την δημιουργούν(όσοι έχουν πραγματικό συμφέρον απο αυτήν)και που σκοπό έχουν να την περάσουν στο μυαλό των ανθρώπων για να πιστέψουν σε μια ψεύτικη αυταπόδεικτη αλήθεια(πχ οι Έλληνες φταίνε για την κρίση στην Ευρώπη),η 2η συνωμοσία πάλι δημιουργήται απο τους ίδιους ανθρώπους που έχουν συμφέρον και έχουν σκοπό να τις περάσουν σαν αυταπόδεικτες αλήθειες(όπως τις πρώτες)που όμως κάποια στιγμή-επιτηδευμένα-διαψεύδονται και η 3η συνωμοσία είναι αυτή που ξεκινάει σαν μια ιδέα απο τους απλούς ανθρώπους και σύντομα αποχτάει ιδιαίτερη διάδοση(συνήθως είναι και αυτές που προσπαθούν οι κυβερνήσεις να βγάλουν τρελούς όποιους τις πιστεύουν).Θα μιλήσω γενικά λοιπόν για το ποιό το όφελος κάθε μιάς συνωμοσίας και εύχομαι να φάνω όσο το δυνατόν πιο πολύ κατατοπιστηκός...

Η 1η συνωμοσία-αυτή που μας την περνάνε σαν αυταπόδεικτη αλήθεια που δεν ακυρώνεται ποτέ(αλλά συνήθως είναι ψέμα)-μας την περνάνε απλά για να πιστέψουμε κάτι που "κάποιοι" θέλουν-έχουν όφελος-να πιστέψουμε.Για παράδειγμα,αν αρχίσει να διαδίδεται η συνωμοσία σε ολόκληρη την Ευρωπαική Ένωση ότι η Ελλάδα φταίει για την κρίση,τότε το αποτέλεσμα θα είναι οι περισσότερες χώρες(που θα το "χάψουν")να στραφούν εναντίον της Ελλάδος και πλέον να μην τις νοιάζει για το τι θα γίνει με την χώρα μας!Και αυτό είναι ότι πρέπει σε μια τέτοια εποχή όπου η Ελλάδα χρειάζεται άμεση στήριξη...Άρα λοιπόν το πρώτο είδος συνωμοσίας έχει σαν απώτερο σκοπό τον-κατά κάποιον τρόπο-έλεγχο του τρόπου που σκεφτόμαστε και αντιμετωπίζουμε κάτι...Άλλιως σκέφτεται και αντιμετωπίζει ένας άνθρωπος που πιστεύει αυτές τις συνωμοσίες και αλλιώς ένας άλλος που δεν τις πιστεύει!
Η 2η συνωμοσία-αυτή που μας την περνάνε επίσης σαν αυταπόδεικτη αλήθεια αλλά αργότερα διαψεύδεται-μας την περνάνε απλά για να δημιουργούνται αμφιβολίες!!Πχ υπήρχε(αρκετά πρόσφατα)η θεωρία ότι στους Ολυμπιακούς Αγώνες που θα συνέβαιναν στο Λονδίνο θα ανατίναζαν το ρολόι του Μπιγκ Μπεν,για να επιβάλουν νέα μέτρα ασφάλειας στους πολίτες για να τους προστατέψουν απο μια νέα τρομοκρατική επίθεση.Φυσικά αυτό τελικά διαψεύτηκε(αφού ποτέ δεν ανατηνάχτηκε το ρολόι ως τώρα)...Αυτές οι συνωμοσίες έχουν σαν λογική ότι εφόσον διαψεύτηκαν μια φορά(και πάντοτε διαψεύδονται)τότε δημιουργήται η αίσθηση ότι πάντοτε θα διαψεύδονται,οπότε λοιπόν η κοινή γνώμη αρχίζει να πέρνει στην πλάκα αυτές τις θεωρίες και να δημιουργούνται οι χαρακτηρισμοί "συνομοσιολόγος","καταστροφολόγος" κλπ.Έτσι,αν ποτέ εμφανιστεί κάποια πραγματική αλήθεια στο επερχόμενο μέλλον(που απειλεί τα συμφέροντα των "λίγων")οι κυβερνήσεις απλά θα τις βαπτίσουν "θεωρίες συνωμοσίας",οπότε οι περισσότεροι άνθρωποι θα τις θεωρήσουν σαν κάτι το ασόβαρο,κάποιο αστείο στην καλύτερη περίπτωση,οπότε δεν θα υπάρχει ο άμεσος κίνδυνος διάδοσης τους...Η θεωρίες συνωμοσίας σχετικά με την καταστροφή του κόσμου αποτελούν μια ειδική περίπτωση αυτής της κατηγορίας!Δεν δημιουργούνται απλώς για τον λόγο που δημιουργούνται αυτές οι συνωμοσίες αλλά και για να οδηγούν τους ανθρώπους σε απελπισία!Σίγουρα πιστεύεται ότι οι κυβερνήσεις δεν έχουν κανένα συμφέρον απο αυτές τις συνωμοσίες αλλά απλά σκεφτήται τι έκαναν οι άνθρωποι που τις πίστευαν...Υπήρξαν ακόμη και αυτοί που έφταναν σε σημείο αυτοκτονίας απο φόβο για την συντέλεια του κόσμου.Πολλοί άνθρωποι ασχολήθηκαν αποκλειστικά με αυτές τις συνωμοσίες και δεν τους πολυενδιέφερε για το τι γινότανε γύρω τους(ή δεν το επαιρναν χαμπάρι),πάνω την σκέψη "εε μωρέ,τι με νοιάζει εμένα,έτσι και αλλιώς η Γη θα καταστραφεί",οπότε δεν τους ενδιαφέρουν τα μέτρα και οι αποφάσεις που ορίζουν οι "ισχυροί" και αργότερα όταν τα συνηδοτοποιούν είναι πλέον πολύ αργά...
Η τρίτη συνωμοσία-αυτή που δημιουργήται απο τους απλούς ανθρώπους,που συνήθως δεν έχουν κάποιο συμφέρον,και μπορεί να είναι είτε αλήθεια είτε ψέματα-δεν έχει συμφέρον για τις "δυνάμεις" που μας ελένγχουν και αξίζει να σημειωθεί πως άρχισαν να εμφανίζονται πολύ μετά τις πρώτες δύο μορφές συνωμοσιών.Πχ υπάρχει η θεωρία 9/11 ή η θεωρία πως ο άνθρωπος δεν πάτησε το πόδι του στο φεγγάρι,οι οποίες αρχικά διαδόθηκαν απο σοβαρούς επιστήμονες και έπειτα απέκτησαν τέτοια διάδοση.Συνήθως αυτές τις συνωμοσίες τις έχουνε προβλέψει οι "λίγοι" που μας κυβερνούν και για αυτό έχουνε κατάλληλα προετιμάσει τον κόσμο ώστε να τις πάρει σαν ψέματα και έτσι να μην υπάρχει ο κίνδυνος διάδοσης τους...Και αν ακόμη τις πιστέψουν κάποιοι,οι "δυνατοί" ξέρουν καλά(όπως και οι ίδιοι) πως αποτελούν την θλιβερή μειόνοτητα,δεν μπορούν εύκολα να επιρεάσουν την κοινώς αποδεκτή "αλήθεια" που επιβλήθηκε και συχνά κάποιοι αναγκάζονται να απαρνηθούν αυτές τις αλήθειες(λόγο κονφορμισμού)...
Αυτή είναι για εμένα η όλη χρησιμότητα των συνωμοσιών και τις θεωρώ σαν ένα πολύ έξυπνο και χρήσιμο "εργαλείο" ή "μέσο" ελέγχου της ανθρώπινης σκέψης!!Ζητώ συγγνώμυ αν σας κούρασα με αυτό το εκτενές ποστ αλλά πραγματικά μου άρεσε το θέμα του τόπικ και είχα αρκετά να γράψω για αυτό
__________________
Πάσα τε επιστήμη χωριζόμενη δικαιοσύνης και της άλλης αρετής,πανουργία ου σοφία φαίνεται!
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 29-03-13, 12:44
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

φιλε matrix, θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου, ομως να επισημανω, οτι το χτυπημα στους ολυμπιακους ξεκινησε απο το no1 συνωμοσιολογικο παιχνιδι illuminati card game, οταν εβγαλε αυτην την καρτα...

τελικα , εγινε ο σεισμος στην ιαπωνια κ αποδειχτηκε οτι καμια σχεση δεν ειχε με το λονδινο...

παντως ειναι αρκετες οι θεωριες συνωμοσιας, που με τον καιρο, αποδεικνυονται αληθεια...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg combined-disasters.jpg (18,8 KB, 47 εμφανίσεις)
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 29-03-13, 13:27
Μάτριξ Ο χρήστης Μάτριξ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-03-2013
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε matrix, θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου, ομως να επισημανω, οτι το χτυπημα στους ολυμπιακους ξεκινησε απο το no1 συνωμοσιολογικο παιχνιδι illuminati card game, οταν εβγαλε αυτην την καρτα...

τελικα , εγινε ο σεισμος στην ιαπωνια κ αποδειχτηκε οτι καμια σχεση δεν ειχε με το λονδινο...

παντως ειναι αρκετες οι θεωριες συνωμοσιας, που με τον καιρο, αποδεικνυονται αληθεια...

Ναι,το γνωρίζω αυτό το παιχνίδι φίλε μου,αν δεν κάνω λάθος ανάμεσα στις κάρτες του(οι οποίες φτιάχτηκαν την δεκαετία του '90)φαίνεται η τρομοκρατική επίθεση στους Δίδυμους Πύργους και η πετρελαιοκηλίδα στον κόλπο του Μεξικού.
Επίσης,είναι αλήθεια πως ενώ όλοι νόμιζαν πως η κάρτα αναπαριστά την πτώση του Μπιγκ Μπεν,στην πραγματικότητα αναπαριστούσε την πτώση του ρολογιού του Τόκιου...Η κάρτα έδειχνε ακόμη και την ώρα που θα γινόταν ο σεισμός στην Τόκιο!!
Άλλος ένας έξυπνος τρόπος των "ισχυρών" για να κάνουν τις ενέργειες τους,χωρίς να τους καταλαβαίνουμε!Κατά τα άλλα,είναι περίπου αυτά που ανέφερα για τις δεύτερες συνωμοσίες...
__________________
Πάσα τε επιστήμη χωριζόμενη δικαιοσύνης και της άλλης αρετής,πανουργία ου σοφία φαίνεται!
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 24-05-13, 23:34
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Σχετικά φίλε Μάτριξ με τις αναφορές σου περί αληθείας στο 2012 από την
προφητείας (?????????) των Ίνκας.....
Ποιά προφητεία ??????
Απλά είναι ημερολόγιο που αναφέρει το τέλος μια περιόδου και την αρχή
μιας νέας περιόδου που κάποιοι το ανέφεραν σαν τέλος του κόσμου....
Αλλά κανένας δεν διάβασε πολλούς επιστήμονες αλλά και αρχαιολόγους
που ανέφεραν για τέλος περιόδου....

(Δες το Σύμπαν που αγάπησα)
Επίσης που αναφέρει ο Νοστράδαμος για το 2013 η το 2000 και το τέλος του Κόσμου ?????
Δυστυχώς αναπαράγουμε ότι ακούσουμε η ότι διαβάσουμε....
Σχετικά με τους σεισμούς ??????????
Όταν κάποιος σε παιχνίδι ή ότι είναι αυτό και θέλει να γράψει κάτι
για σεισμό ποιά χώρα θα πεί ?????
Ιαπωνία (λόγο βιομηχανίας ) και απο Ευρώπη Ελλάδα οι ποιό σεισμογενείς
χώρες στο κόσμο σε συχνότητα...

Είναι σαν λέω πως στην Ελλάδα τους προσεχείς μήνες θα κάνει σεισμό στην
Ελλάδα...
Ε καί ????
Μα θα γίνει.....
Απλά καλό θα είναι να μην παρασυρόμαστε απο τον κάθε η τους κάθε
τυχάρπαστους....

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.