Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-07-15, 17:04
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή (ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ) ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΕΣ

Γεια σας. Εφιστώ την προσοχή σας στο σημαντικό αυτό θέμα.

Δέχομαι αλλεπάλληλες προσβλητικές επιθέσεις από τα παρακάτω μέλη που φόρουμ

Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck, Avatargr-1, Xtabay.

Ο πρώτος απ' αυτούς εκτός από προσβλητική γλώσσα χρησιμοποιεί και απειλές, ενώ μαζί με τον Gabriell θεωρούν τον εαυτό τους και σε θέση να αποφασίσει ποιος θα γράφει και ποιος όχι στο φόρουμ.

Αν πιστεύετε ότι κάποια θέματά μου είναι επικίνδυνα και μπορεί να προκαλέσουν λογοκρισία με δυσάρεστες συνέπειες για εσάς, μπορείτε να τα σβήσετε. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Τουλάχιστον σέβομαι κάθε χρήστη και δεν έχω ποτέ πρόθεση να προσβάλλω συνομιλητή.

Χωρίς να είμαι διαχειριστής, θα επιθυμούσα οι παραπάνω χρήστες να τιμωρηθούν παραδειγματικά, έστω με 2 βδομάδες αποκλεισμού, ειδικά οι Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck.

Η κρίση είναι δική σας και ελπίζω να μην λάβετε σοβαρά τις συκοφαντίες που θα γράψουν τα συγκεκριμένα μέλη από κάτω, διότι αν δεν είχα πρόβλημα μαζί τους δεν θα έφτιαχνα το συγκεκριμένο θέμα.

Δυστυχώς συμμετέχουν στα θέματά μου, μόνο και μόνο για να με προσβάλλουν και να με απειλούν, με το γνωστό άλλοθι ότι κάποιες θέσεις μου είναι ρατσιστικές.
  #2  
Παλιά 31-07-15, 17:18
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

40 °C υπο σκιάν. Λογικό, αλλά...

Πού 'σαι Χρηστάρα; Εσυ ο ένας και μοναδικός που απαιτείς διαγραφές κτλ
Πάρε μια ενημέρωση για να την έχεις και εδω μέσα, σου την κάνω quote όπως σου την έγραψε ο Αιθεροβάμων στο άλλο φορουμ:

ΝΟΜΟΣ 4285(ΦΕΚ Α 191/10.9.2014)
Τροποποίηση του ν. 927/1979 (Α 139) και προσαρμογή του στην απόφαση - πλαίσιο
2008/913/ΔΕΥ της 28ης Νοεμβρίου 2008, για την καταπολέμηση ορισμένων μορφών και
εκδηλώσεων ρατσισμού και ξενοφοβίας μέσω του ποινικού δικαίου (L 328) και άλλες διατάξεις.

Άρθρο 1
Δημόσια υποκίνηση βίας ή μίσους

1. Οποιος με πρόθεση, δημόσια, προφορικά ή δια του τύπου, μέσω του διαδικτύου ή με οποιοδήποτε άλλο μέσο ή τρόπο, υποκινεί, προκαλεί, διεγείρει ή προτρέπει σε πράξεις ή ενέργειες που μπορούν να προκαλέσουν διακρίσεις, μίσος ή βία κατά προσώπου ή ομάδας προσώπων, που προσδιορίζονται με βάση τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, τις γενεαλογικές καταβολές, την εθνική ή εθνοτική καταγωγή, το σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή την αναπηρία, κατά τρόπο που εκθέτει σε κίνδυνο τη δημόσια τάξη ή ενέχει απειλή για τη ζωή, την ελευθερία ή τη σωματική ακεραιότητα των ως άνω προσώπων, τιμωρείται με φυλάκιση τριών (3) μηνών έως τριών (3) ετών και με χρηματική ποινή πέντε έως είκοσι χιλιάδων (5.000 - 20.000) ευρώ.


Επειδή μπορεί να αποφασίσω να γίνω όντως ρουφιάνος (όπως μου έκανε πλάκα ο dsm), πρόσεξε μην πάω και την εξασκήσω.
Γι' αυτό προσεχε τι γράφεις απο εδώ και πέρα και κυρίως ποιούς προσβάλεις. Και κομμένη η πλάκα απο μέρους μου. Τώρα μιλάω σοβαρά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 31-07-15 στις 17:28
  #3  
Παλιά 31-07-15, 17:32
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας. Εφιστώ την προσοχή σας στο σημαντικό αυτό θέμα.

Δέχομαι αλλεπάλληλες προσβλητικές επιθέσεις από τα παρακάτω μέλη που φόρουμ

Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck, Avatargr-1, Xtabay.

Ο πρώτος απ' αυτούς εκτός από προσβλητική γλώσσα χρησιμοποιεί και απειλές, ενώ μαζί με τον Gabriell θεωρούν τον εαυτό τους και σε θέση να αποφασίσει ποιος θα γράφει και ποιος όχι στο φόρουμ.

Αν πιστεύετε ότι κάποια θέματά μου είναι επικίνδυνα και μπορεί να προκαλέσουν λογοκρισία με δυσάρεστες συνέπειες για εσάς, μπορείτε να τα σβήσετε. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Τουλάχιστον σέβομαι κάθε χρήστη και δεν έχω ποτέ πρόθεση να προσβάλλω συνομιλητή.

Χωρίς να είμαι διαχειριστής, θα επιθυμούσα οι παραπάνω χρήστες να τιμωρηθούν παραδειγματικά, έστω με 2 βδομάδες αποκλεισμού, ειδικά οι Heretic, apofasismenos, Gabriell, Puck.

Η κρίση είναι δική σας και ελπίζω να μην λάβετε σοβαρά τις συκοφαντίες που θα γράψουν τα συγκεκριμένα μέλη από κάτω, διότι αν δεν είχα πρόβλημα μαζί τους δεν θα έφτιαχνα το συγκεκριμένο θέμα.

Δυστυχώς συμμετέχουν στα θέματά μου, μόνο και μόνο για να με προσβάλλουν και να με απειλούν, με το γνωστό άλλοθι ότι κάποιες θέσεις μου είναι ρατσιστικές.
(αυτό δεν το είχα δει)

Ρε τεμπελόσκυλο...μέχρι και τα (ανυπόστατα) παράπονά σου θέλεις να μας δείχνεις σε μορφή υπέροχης ανάρτησης;

τώρα τι κάνεις εκτός από το να ροχαλίζεις με ανοικτά τα μάτια; κορδώνεσαι στον εαυτό σου που πόσταρες;

γιατί δεν λες ότι κυνηγάς τον κόσμο να κάνει ότι θες εσύ χώρια τα άλλα που σου λένε ότι γράφεις; επιδειξία πόστερ...

λοιπόν κοπρίτη...όταν σε μια παρέα δεν σε θέλουν σχεδόν οι μισοί (δεν φταίω εγώ, είμαστε λίγοι) σηκώνεσαι και φεύγεις.

Αλλά πως να φύγεις αφού είσαι πρεζάκι των ποστ γνωστά ως υπέροχες αναρτήσεις.


Τελοσπάντων...πες μας για τις ανωμαλίες σου, έχεις (μιλώντας για'μένα) την προσοχή μου.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 31-07-15 στις 17:47
  #4  
Παλιά 31-07-15, 17:50
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Όπως βλέπετε κύριε διαχειριστά, τα συγκεκριμένα άτομα έχουν φάει πράγματι κόλλημα.

Τους είχα παρακαλέσει να μην μου χαλάνε τα θέματα και να μην μου κάνουνε bulling, αν δεν έχουν σκοπό να συμμετέχουν σε διάλογο και συζητήσεις.

Γι' αυτό τον λόγο ζητάω την παραδειγματική τους τιμωρία, ακόμη και την οριστική τους διαγραφή, γιατί δεν παίρνουν από λόγια αλλά συνεχίζουν με τον ίδιο τσαμπουκά χωρίς καν να έχω ασχοληθεί εγώ ποτέ μαζί τους.
  #5  
Παλιά 31-07-15, 17:56
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως βλέπετε κύριε διαχειριστά, τα συγκεκριμένα άτομα έχουν φάει πράγματι κόλλημα.

Τους είχα παρακαλέσει να μην μου χαλάνε τα θέματα και να μην μου κάνουνε bulling, αν δεν έχουν σκοπό να συμμετέχουν σε διάλογο και συζητήσεις.

Γι' αυτό τον λόγο ζητάω την παραδειγματική τους τιμωρία, ακόμη και την οριστική τους διαγραφή, γιατί δεν παίρνουν από λόγια αλλά συνεχίζουν με τον ίδιο τσαμπουκά χωρίς καν να έχω ασχοληθεί εγώ ποτέ μαζί τους.
Βρήκες γκόμενα ή τίποτα ακόμα;

Ποιο bulling ρε Χριστάρα; ούτε ξέρεις τι είναι αυτό. Προσωπικά σε ειρωνεύομαι με χιούμορ και μαλακία μου που σε είχα αφήσει
τόσο καιρό λάσκα. Δεν με ενδιαφέρεις ως παρουσία αλλά ως απουσία αγαπητέ τεμπέλη.

(ε όχι και δεν ασχολήθηκες)

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 31-07-15 στις 17:58
  #6  
Παλιά 31-07-15, 18:00
Μελωδιαννα Ο χρήστης Μελωδιαννα δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-07-2015
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
ότι κάποιες θέσεις μου είναι ρατσιστικές.
1)δεν υπάρχει αυτό που λένε τάχα μου ο ρατσισμός.... μια καραμέλα το κάνατε και το μασάτε....
  #7  
Παλιά 31-07-15, 18:02
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μελωδιαννα Εμφάνιση μηνυμάτων
1)δεν υπάρχει αυτό που λένε τάχα μου ο ρατσισμός.... μια καραμέλα το κάνατε και το μασάτε....
Επιτέλους, ήρθες κι εδώ.

(και λέω...γιατί άργησε τόσο; )

Υ.Γ Βλέπω...άψογο τονισμό σήμερα.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 31-07-15 στις 18:04
  #8  
Παλιά 31-07-15, 18:03
Μελωδιαννα Ο χρήστης Μελωδιαννα δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-07-2015
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apofasismenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτέλους, ήρθες κι εδώ.

(και λέω...γιατί άργησε τόσο; )

Έλα ντε γιατί άργησα τοσο; μάλλον πάει λάθος το ρολόι....
  #9  
Παλιά 31-07-15, 18:08
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Δέχομαι να φάω "καμπάνα" δύο εβδομάδων για πάρτη σου ρε Χριστάρα.

Έτσι κι αλλιώς μετά, ενδέχεται πάλι στην μάπα να με φας.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 31-07-15 στις 18:18
  #10  
Παλιά 31-07-15, 20:34
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρίστος Έλ Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως βλέπετε κύριε διαχειριστά, τα συγκεκριμένα άτομα έχουν φάει πράγματι κόλλημα.

Τους είχα παρακαλέσει να μην μου χαλάνε τα θέματα και να μην μου κάνουνε bulling, αν δεν έχουν σκοπό να συμμετέχουν σε διάλογο και συζητήσεις.

Γι' αυτό τον λόγο ζητάω την παραδειγματική τους τιμωρία, ακόμη και την οριστική τους διαγραφή, γιατί δεν παίρνουν από λόγια αλλά συνεχίζουν με τον ίδιο τσαμπουκά χωρίς καν να έχω ασχοληθεί εγώ ποτέ μαζί τους.
Είναι ακριβώς το ίδιο σαν την ατάκα: Δεν είμαι εγώ ρατσιστής κύριε πρόεδρε, αυτοί είναι μαύροι.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.