Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #361  
Παλιά 07-12-10, 20:58
Giannis20 Ο χρήστης Giannis20 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-11-2010
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησης για το συγκεκριμενο θεμα ...

διαβασα σε ενα ποστ οτι μπορουμε να δουμε ατομα τα οποια εχουν πεθανει (γνωστα μας ατομα) το αστρικο πεδιο ειναι ο χωρος στον οποιο θα συνεχισει η ψυχη να υπαρχει αφου πεθανουμε ? αν οχι ... τι ειναι ? και γιατι υπαρχει ? και ποιοι ειναι εγκλωβισμενοι εκει μεσα ?
και προτου καν γεννηθουμε η ψυχη μας που βρισκεται ? και πως ενωνεται με το σωμα μας ?
και κατι τελευτεο αφου λετε οτι μπορουμε να δουμε ψυχες ανθρωπον γιατι δεν μπορουμε να δουμε ψυχες ζωον π.χ. ? δεν εχει αναφερει κανενας τιποτα οσοι το εχουν καταφερει μονο ανθρωπινες μορφες εχουν δει ....

αν μερικες ερωτησεις φαινονται λιγο αστειες να ξερετε οτι δεν ειμαι και πολυ εμπειρος σε τετια θεματα

ευχαριστω!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #362  
Παλιά 08-12-10, 14:02
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Archangelic Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα .

Υποσημείωση : Αστρικό ταξίδι έτσι όπως μου το περιέγραψαν κάποιοι γνωστοί μου έχω κάνει 1 φορά όλο και όλο και απο τότε ποτέ ξανά.

Πως μου το περιέγραψαν οι κάποιοι γνωστοί μου : Ξάπλωναν στο κρεβάτι τους , έκλειναν τα μάτια και αισθανότανε ένα κύμα ενέργειας να ανεβαίνει και να κατεβαίνει στο σώμα τους . Μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα απο την στιγμή που ξεκινούσε η ενέργεια βλέπανε μπροστά τους το μέρος που βρισκόντουσαν , σαν να είχανε ανοίξει τα μάτια τους αλλά στην πραγματικότητα ήταν ακόμα κλειστά , και αισθανόντουσαν τον εαυτό τους να αποκολλάται απο το σώμα και να αιωρήται πάνω απο αυτό . Έπειτα άρχιζαν να περπατάνε στο περιβάλλον .
Αλλος δεν συναντούσε τίποτα αλλά φοβόταν να κοιτάξει στους καθρέφτες γιατί είχε την αίσθηση οτι κάτι κακό παραμόνευε εκεί . Αλλος τον πλησίασε μια οντότητα με ανθρώπινη μορφή και του είπε πως είναι ο οδηγός του και άλλος ανακάθισε στο κρεβάτι του και είδε στην πόρτα του δωματίου μια οντότητα μαύρη και άμορφη να τον κοιτά .

Σε όλες τις παραπάνω περιγραφές κανένας μα κανένας απο αυτούς δεν έκανε οποιοδήποτε διαδικασία εξαγνισμού πνεύματος πριν απο κάθε ταξίδι . Η πρώτη τους αστρική προβολή ήταν όλων ακούσια και οι επόμενες για του 2 απο τους 3ις εκούσια και για τον 3ο ακούσια μέχρι τελευταίας ...

Πνευματική αφύπνιση όλοι τους είχανε 0 . Αυτογνωσία ε σε μια κλίμακα απο 1 μέχρι 10 παίρνανε ενα 3 χαριστικά επειδή τους αγαπούσα .

Στην δικιά μου προσωπική εμπειρία ήμουνα 7 χρονών και μόλις είχα πέσει για ύπνο . Ανέκαθεν δεν μπορούσα να κοιμηθώ εύκολα γιατί ανέκαθεν στον ύπνο μου πάλευα με κάτι μαύρες οντότητες που προσπαθούσανε μέσω εμού να περάσουν στην δικιά μας διάσταση υποθέτω , και υποθέτω γιατί δεν νομίζω μέσω εμού να μπορούσανε να περάσουν σε άλλες διαστάσεις .
Τέλος πάντων εκεί που έχω ξαπλώσει αισθάνομαι ένα μούδιασμα απο την άκρη των ποδιών μου μέχρι το κεφάλι μου σε χρόνο ρεκόρ . Βλέπω το δωμάτιο (με έντονο κόκκινο χρώμα γιατί δίπλα απο το κρεβάτι στο κομοδίνο υπήρχε ένα ρολόι με κόκκινα νούμερα) , έχω συναίσθηση , σκέπτομαι κανονικά (για την ακρίβεια σκεπτόμουν - Τι Σ...Α ?) και πριν προλάβω να σκεφτώ οτιδήποτε άλλο ακούω μια μουσική και κάποιον να τραγουδάει καίγομαι στην κόλαση .....
Παρ' ότι το κεφάλι μου δεν μπορούσε να κουνηθεί εγώ με άνεση κοίταξα στα πόδια μου στο τέλος του κρεβατιού όπου το τοπίο ήτανε κόκκινο της φωτιάς για να δω ένα τύπο σαν τον Alice cooper με ένα κόκκινο μαλλί , κόκκινο στρασαριστό παντελόνι , ξυπόλυτο και χωρίς μπλούζα να τραγουδάει το παραπάνω άσμα με μια κόκκινη άσπρη ηλεκτρική κιθάρα .
Τώρα πόσο κύρος μπορεί να σας εμπνέω μετά απο αυτή την περιγραφή δεν ξέρω . Εγώ αν τα διάβαζα αυτά το πιο πιθανό θα ήτανε να έλεγα κουκου κουκου .
Τέλος πάντων το θέμα δεν τελείωσε εκεί . Ξαφνικά ο τύπος χάνετε αλλά το τραγούδι συνεχίζει (επαναλαμβανόμενος 1 στοίχος) και βρίσκομαι στην πόρτα του δωματίου , την ανοίγω αλλά κάτι με τρόμαξε ( όχι κάτι που είδα αλλά μια αίσθηση πως δεν πρέπει να βγω απο την πόρτα γιατί θα χάσω την ψυχή μου .... ) και ξανά γύρισα πίσω στο σώμα μου .
Οριζοντιώθηκα σε ευθεία γραμμή με το σώμα μου έκανα μια περιστροφή γύρο απο τον εαυτό μου και αφού πείρα την θέση που είχε το σώμα μου μπήκα μέσα .
Οπως είπα το σώμα μου ήταν καθηλωμένο και με το που μπήκε το πνεύμα μου μέσα στο σώμα μου πετάχτηκα σαν ελατήριο παίρνοντας μια βαθιά ανάσα όπως όταν βγαίνεις απο την θάλασσα αφού έχεις κάνει μακροβούτι .
Σε όλη αυτή την διάρκεια έλεγα το Ιησούς χρηστός νικάει και όλα τα κακά σκορπάει γιατί θυμόμουνα την γιαγιά μου που μου είχε πει αν μου συμβεί κάτι τέτοιο να το πω .
Περιττό να πω πως για το υπόλοιπο της νύχτας όλα τα φώτα ήταν αναμμένα και δεν τολμούσα να κλείσω μάτι .

Τώρα μετά απο το κουραστικό κείμενο που διαβάσατε που θέλω να καταλήξω .
Πνευματική αφύπνιση και αυτογνωσία στην ηλικία των 7 χρονών δεν είχα απλά 0 αλλά και υπό του μηδενός μπορώ να πω . Διαλογισμό δεν έκανα σίγουρα αλλά απο την άλλη ήταν και η πρώτη ακούσια αστρική (πάντα σε σχέση με τα λεγόμενα των φίλων μου) προβολή που έκανα .

Έκτοτε η αυτογνωσία και η πνευματική αφύπνιση μου θέλω να πιστεύω οτι αναπτύχθηκε δραματικά αλλά ο διαλογισμός δεν έγινε ποτέ κομμάτι της ζωής μου . Ο συλλογισμός εν αντίθετη αποτελεί 9/10 αυτής .

Ως επι των πλείστων έκτοτε αντί να παλεύω με τις οντότητες στον ύπνο μου , για τα επόμενα 20 χρόνια πριν απο κάθε "μάχη" με το που ακουμπούσε το κεφάλι μου στο μαξιλάρι μούδιαζε το σώμα μου (ακούσια πάντα) , ακηνιτοποιούμουν και με κλειστά μάτια έβλεπα το δωμάτιο , αλλά σε ένα απαλό γαλαζοπράσινο φως , δίχως να μπορώ όμως να σηκωθώ απο το κρεβάτι , γιατί έμοιαζε λες και η βαρύτητα εκεί ήτανε 10 φορές μεγαλύτερη απο την γή , και φυσικά τους αγαπητούς μου φίλους , τις μαύρες οντότητες .

Στα 27 μου χρόνια έμεινα έγκυος και όλες οι ικανότητες μου εξαφανίστηκαν (ούτε καν όνειρα δεν είχα . Μαύρο σκοτάδι κάθε βράδυ) , μέχρι πριν απο 15 μήνες που ξανά έμεινα έγκυος και επανήλθαν τα πάντα εκτός απο το μούδιασμα και τις οντότητες .
Τα παιδιά πάντα είναι ποιο ανοιχτά από τους ενήλικες γιατί δεν έχουν προκαταλήψεις και πολλά άλλα που δημιουργούντα μεγαλώνοντας υπνωτίζοντας τους ανθρώπους. Οπότε μην σου φαίνετε περίεργο που είχες τέτοια εμπειρία χωρίς να υπάρχει πνευματική αφύπνιση και αυτογνωσία.

Από την άλλη η πνευματική αφύπνιση και η αυτογνωσία δεν χρειάζονται για να κάνεις αστρική προβολή, αλλά για να μην έχεις εμπειρίες που δεν χρειάζεσαι, ή αλλιώς κακές εμπειρίες.

Όλα τα πράγματα έχουν μια σειρά, μια αρχή. Όταν κάποιος δεν έχει την παραμικρή ιδέα και προσπαθεί να κάνει αστρική προβολή, είναι σαν ένα παιδί να πάει στην δευτέρα τάξη δημοτικού χωρίς να έχει πάει πρώτη. Τα μαθήματα θα του πέσουν πολύ δύσκολα, ακατανόητα θα είναι. Έτσι είναι και αυτό. Υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να γίνουν πριν και αυτό για την δική του ευκολία...
Απάντηση με παράθεση
  #363  
Παλιά 08-12-10, 14:46
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

"Όταν κάποιος δεν έχει την παραμικρή ιδέα και προσπαθεί να κάνει αστρική προβολή, είναι σαν ένα παιδί να πάει στην δευτέρα τάξη δημοτικού χωρίς να έχει πάει πρώτη. Τα μαθήματα θα του πέσουν πολύ δύσκολα, ακατανόητα θα είναι. Έτσι είναι και αυτό. Υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να γίνουν πριν και αυτό για την δική του ευκολία... "

Συμφωνώ απόλυτα .
Απλά η δική μου άποψη είναι πως εαν κάποιος δεν είναι "αστροπερπατητής" (έτσι νομίζω λέγονται και αν κάνω λάθος συγνώμη) εκ "φύσεως" , ας πούμε , είναι ανούσιο να προσπαθήσει να γίνει .
Γιατί θα μου πεις τώρα .
Γιατί πάλι κατά την άποψή μου και θα του πάρει πολύ περισσότερο χρόνο για να καταφέρει κάτι που οι άλλοι το κάνουν ακούσια τις περισσότερες φορές και γιατί ίσως ποτέ να μην φτάσει στο τελικό επίπεδο , εαν υποθέσουμε πως έχει κάποιο τελικό επίπεδο , που θα φτάσουν οι άλλοι , λόγο περιορισμένου του χρόνου πάνω στη γη (αν σκεφτείς πως κάποιος που δεν το έχει σαν "προσόν" και απλά το επιδιώκει γιατί τον ελκύει σαν ιδέα , και χρειάζεται να προσπαθήσει πολύ περισσότερο απο τους υπόλοιπους , τότε αυτό που λέω για περιορισμένο χρόνο στη γη έχει μια βάση και λογική - στο δικό μου μυαλό πάντα) .

Φίλε γιάννη , πολύ ωραίες οι ερωτήσεις σου και πολύ θα ήθελα να σου απαντήσω . Αλλά μιας και δεν είμαι ένας απο αυτούς τους ανθρώπους που την αστρική προβολή την έχουν για πλάκα , είμαι η πλέον αναρμόδια για να σε διαφωτίσω .

Εδώ που τα λέμε ακόμα και αυτοί που το έχουνε ψωμοτύρι υπάρχει μεγάλη ( όχι απλά μεγάλη αλλά ίσως και το πιο πιθανό ) περίπτωση να μην ξέρουν να σου απαντήσουν σε καμία απο αυτές .

Καλή τύχη πάντως στην αναζήτησή σου και αν βρείς κάτι είσαι ευπρόσδεκτος να το μοιραστείς μαζί μας .
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archangelic : 08-12-10 στις 14:48
Απάντηση με παράθεση
  #364  
Παλιά 08-12-10, 18:13
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannis20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησης για το συγκεκριμενο θεμα ...

διαβασα σε ενα ποστ οτι μπορουμε να δουμε ατομα τα οποια εχουν πεθανει (γνωστα μας ατομα) το αστρικο πεδιο ειναι ο χωρος στον οποιο θα συνεχισει η ψυχη να υπαρχει αφου πεθανουμε ? αν οχι ... τι ειναι ? και γιατι υπαρχει ? και ποιοι ειναι εγκλωβισμενοι εκει μεσα ?
και προτου καν γεννηθουμε η ψυχη μας που βρισκεται ? και πως ενωνεται με το σωμα μας ?
και κατι τελευτεο αφου λετε οτι μπορουμε να δουμε ψυχες ανθρωπον γιατι δεν μπορουμε να δουμε ψυχες ζωον π.χ. ? δεν εχει αναφερει κανενας τιποτα οσοι το εχουν καταφερει μονο ανθρωπινες μορφες εχουν δει ....

αν μερικες ερωτησεις φαινονται λιγο αστειες να ξερετε οτι δεν ειμαι και πολυ εμπειρος σε τετια θεματα

ευχαριστω!!!!
Για σου Γιάννη!
Δεν υπάρχουν αστείες ερωτήσεις, αστείος ως γελοίος είναι αυτός που δεν ρωτάει και κάνει ότι ξέρει.

Θα σου πω ότι κάνεις ερωτήσεις οι οποίες είναι πολύ αμφιλεγόμενες.
(στο παρακάτω κείμενο αναφέρομαι γενικά όχι για εσένα έτσι...)

Θεωρώ πως ο μόνος λόγος που οι άνθρωποι δεν μπορούν να απαντήσουν σε τέτοιου είδους ερωτήσεις είναι γιατί γοητεύονται από πράγματα που είναι πέραν της αντίληψής τους. Όπως είπα και προηγουμένως είναι σαν κάποιος που δεν έχει πάει ακόμα δημοτικό να προσπαθεί να μελετήσει τα μαθήματα της δευτέρας δημοτικού, και σε πολλές περιπτώσεις του πανεπιστημίου...
Το να μάθει κάποιος τι είναι ψυχή (αν μάθει) ενώ δεν ξέρει ούτε τον ίδιο του τον εαυτό είναι ανούσιο. Όλη η αλήθεια βρίσκεται μέσα μας. Μόνο μέσα από την αυτογνωσία απαντιούνται τέτοιας φύσης ερωτήσεις. Είναι βιώματα που δεν περιγράφονται με καμία λέξη.

Θα μπορούσα να σου περιγράψω κάποια πράγματα από την δικιά μου σκοπιά, αλλά θα χρειαζόταν να γράψω ένα ολόκληρο βιβλίο, όπου αυτό θα είχε μέσα μόνο την άποψή μου. Τα δικά μου βιώματα. Δεν ξέρω αυτό πόσο θα σου έδινε να καταλάβεις...

Θα σου πω μόνο για το αστρικό.
Όχι δεν αποθηκεύετε εκεί η ψυχή.
Εγκλωβισμένοι με την ένια φυλακισμένοι δεν υπάρχουν σε αυτό.
Δεν υπάρχει μόνο αυτό, υπάρχουν τέσσερα. Υπάρχουν γιατί ο άνθρωπος δεν είναι μόνο υλη ή μόνο αυτό που μπορεί να αντιληφτεί. Είναι ένα πολυδιάστατο ον.
Το Αστρικό Πεδίο βρίσκετε στην τέταρτη διάσταση, εκεί αποθηκεύονται όλα μας τα συναισθήματα, θετικά και αρνητικά, από την σημερινή μας ζωή αλλά και από τις προηγούμενες. Είναι σημαντικό να μην αφήνουμε αρνητικά συναισθήματα να μένουν μέσα μας γιατί αποθηκεύονται εκεί και μετά εκδηλώνονται στην καθημερινότητά μας ασυνείδητα, τα έλκουμε. Όταν κάνει κάποιος αστρική προβολή από περιέργεια ή κατά λάθος εκεί πηγαίνει και μόνο, εφόσον δεν έχει επίγνωση για τπτ άλλο.

Ο άνθρωπος εκτός από το φυσικό του σώμα έχει και άλλα σώματα τα οποία είναι, το Αιθερικό, το Αστρικό, το Νοητικό και το Πνευματικό. Πληροφορίες για το καθένα θα βρεις εδώ. Αυτό το site τα εξηγεί σύμφωνα με τα πιστεύω μου και γι αυτό το βάζω, να μην κάθομαι και γράφω τώρα και γεμίσω το post...
Απάντηση με παράθεση
  #365  
Παλιά 08-12-10, 21:43
Giannis20 Ο χρήστης Giannis20 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-11-2010
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lmike Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σου Γιάννη!
Δεν υπάρχουν αστείες ερωτήσεις, αστείος ως γελοίος είναι αυτός που δεν ρωτάει και κάνει ότι ξέρει.

Θα σου πω ότι κάνεις ερωτήσεις οι οποίες είναι πολύ αμφιλεγόμενες.
(στο παρακάτω κείμενο αναφέρομαι γενικά όχι για εσένα έτσι...)

Θεωρώ πως ο μόνος λόγος που οι άνθρωποι δεν μπορούν να απαντήσουν σε τέτοιου είδους ερωτήσεις είναι γιατί γοητεύονται από πράγματα που είναι πέραν της αντίληψής τους. Όπως είπα και προηγουμένως είναι σαν κάποιος που δεν έχει πάει ακόμα δημοτικό να προσπαθεί να μελετήσει τα μαθήματα της δευτέρας δημοτικού, και σε πολλές περιπτώσεις του πανεπιστημίου...
Το να μάθει κάποιος τι είναι ψυχή (αν μάθει) ενώ δεν ξέρει ούτε τον ίδιο του τον εαυτό είναι ανούσιο. Όλη η αλήθεια βρίσκεται μέσα μας. Μόνο μέσα από την αυτογνωσία απαντιούνται τέτοιας φύσης ερωτήσεις. Είναι βιώματα που δεν περιγράφονται με καμία λέξη.

Θα μπορούσα να σου περιγράψω κάποια πράγματα από την δικιά μου σκοπιά, αλλά θα χρειαζόταν να γράψω ένα ολόκληρο βιβλίο, όπου αυτό θα είχε μέσα μόνο την άποψή μου. Τα δικά μου βιώματα. Δεν ξέρω αυτό πόσο θα σου έδινε να καταλάβεις...

Θα σου πω μόνο για το αστρικό.
Όχι δεν αποθηκεύετε εκεί η ψυχή.
Εγκλωβισμένοι με την ένια φυλακισμένοι δεν υπάρχουν σε αυτό.
Δεν υπάρχει μόνο αυτό, υπάρχουν τέσσερα. Υπάρχουν γιατί ο άνθρωπος δεν είναι μόνο υλη ή μόνο αυτό που μπορεί να αντιληφτεί. Είναι ένα πολυδιάστατο ον.
Το Αστρικό Πεδίο βρίσκετε στην τέταρτη διάσταση, εκεί αποθηκεύονται όλα μας τα συναισθήματα, θετικά και αρνητικά, από την σημερινή μας ζωή αλλά και από τις προηγούμενες. Είναι σημαντικό να μην αφήνουμε αρνητικά συναισθήματα να μένουν μέσα μας γιατί αποθηκεύονται εκεί και μετά εκδηλώνονται στην καθημερινότητά μας ασυνείδητα, τα έλκουμε. Όταν κάνει κάποιος αστρική προβολή από περιέργεια ή κατά λάθος εκεί πηγαίνει και μόνο, εφόσον δεν έχει επίγνωση για τπτ άλλο.

Ο άνθρωπος εκτός από το φυσικό του σώμα έχει και άλλα σώματα τα οποία είναι, το Αιθερικό, το Αστρικό, το Νοητικό και το Πνευματικό. Πληροφορίες για το καθένα θα βρεις εδώ. Αυτό το site τα εξηγεί σύμφωνα με τα πιστεύω μου και γι αυτό το βάζω, να μην κάθομαι και γράφω τώρα και γεμίσω το post...
Σε ευχαριστώ με βοήθησε πολυ να καταλάβω καποια πράματα ...
ειδικά στην κατηγορία Αστρικό σωμα στην τελευτεα παράγραφο με τάραξε θα ελεγα λιγο ...
Απάντηση με παράθεση
  #366  
Παλιά 06-01-12, 11:10
ioulianos Ο χρήστης ioulianos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

geia sas einai h prwth fora pou benw sth diadikasia na kanw kati tetoio kai na mhrastw tis dikes mou prosopikes ebeiries panw sayto to thema me kapoion alon h wra einai 10:27 shmera loipon htan mesa stis poles fores pou exw ta ekshs symtwmata :epidh ta vradia exw to radio anoixto me voithaei na koimhthw gt fovamai niwthw ton hxo kapws makrya mou na feygei menan poly isixo tropo sth synexeia niwthw pws den borw na kounithw h anapnoes mou einai kapws astates
kai sxedon pada otan koimamai monos mou me kyrieyei ena synethhma trelou fovou giayto pou symvenei opws hpa kai poio panw shmera loipon viwsa tin deyterh kapws poio dinath ebeiria akoma poio dinath apo th seimerinh htan h prwth fora pou koimomoun sthn giagia mou me ton ksaderfo mou opou ekei eniwsa ola ayta pou proanefera opote epidh htan kai o ksaderfos dipla hpa na to sinexisw gia prwth fora (eimai megalos xesths to kserw) etsi ekleisa ta matia mou kai mou hrthe ksekathara h eikona enos strogylou rologiou se leyko fodo tou opoiou oi diktes kinountan aditheta dldh aristerostrofa evlepa kai eniwtha toso edona thn alagh twn arhthmon mesa sayto to roloi pou iksera pws molis ftasoun sto 12 kati tha ginei opws kai egine me to pou eftase o deikths sto 12 ksafnika vrethhka panw apo ton eyato mou na ton koitaw htan periergh h esthhsh dioti den eniwtha tipota eniwtha toso adios apo synesthhmata den skeftomoun den eniwtha hmoun apla galinios kai parathrousa trygirw mou teleiws athhwa den kserw gt mou ekane toso edypwsh o eaytos kai kathomoun kai me koitousa isws epidh koimame me ta eswrouxa parepiptontws an thymame kala otan vghka apo to swma mou den foraga to stylato eswrouxo mou ala kati san nyxtikia leykh palia typou pou forousan paliotera xronia sth synexeia proxorhsa kai parathrhsa ton ksaderfo mou kai sth synexeia piga kai hda thn giagia mou afto pou me tarakse omws htan pws sth diadromh pros to dwmatio opou koimomoun egw kai o ksaderfos mou kati mekane na koitaksw pisw mou kai hda kath san mia tholh trypa na sxymatizete kai na anoigei siga siga den borw na to ekshghsw ala ayto me tarakse poly gt HKSERA PERA APO THN PLAKA POU EXW KANEI WS EDW pws htan kati kako!kati pou sigoura egw sigikrimena den tha xeromoun kai poly na to dw na oloklhronete brosta mou htan toso dynato to esthhma tou fovou pou to epomeno pou thymame einai na kshpnaw kai na mhn borw na pistepsw ayto pou mou synevei!h deyterh fora mou htan shmera kserw oti lew pola alla pragmatika exw tosa pola erwthmata kai 17 sthn ekthesh parakalw tespa loipon shmera htan teleiws periergo to eniwtha pali na ginete me ta klasika symptwmata pou exei alla hmoun monos mou kai prospathhsa na to stamathsw kai synhdhtopoihsa oti kathe fora mou ginete kai poio dyskolo na to stamathsw..thymamai na kounaw ta daxtyla twn podiwn opws kanw pada gia na boresw na kounisw sth synexeia kai alla melh tou swmatos mou kai sto telos na epanelthw thymamai na peftw apo to krevati mou na vlepw perierges eikones parafysikes thymamai na exw pesei sto patwma mazi me ta skepasmata kai na prospathw na apomakrinthw apo to krevati mou pigenontas me thn plath pros to grafeio mou ola ayta sto patwma kai thymamai to sedoni na mou kalypteis ta matia kai egw na prospathw na to vgalw apo ta matia mou gt eniwtha pws kati kako yparxei.. eniwtha toso kourasmeno to swma mou telika to travhksa kai hda katw apo to krevati mou pali ayth thn periergh mayrh trypa sth synexeia to epomeno pou thymamai einai na anoigw ta matia mou kai na niwthw pws enw nomiza oti ola ayta synevisan sta alitheia eniwsa oti onoireyomoun kai ayto me tarakse poio poly gt den kserw alla otan mou symvenei ayto to fenomeno niwthw oti kati tha mou symvei tromaksa gt eniwsa pws kati thelei na vgenw apo to swma mou etsi wste name eyalotos kai na borei na me vlapse kai ayto to kati me afhse toso apla? den kserw aytes htan h prwtes mou skepseis den kserw kan an exoun ena kapoio logiko hrmo btw ayto pouthela na rwthsw kai perimenw mia hlikrinhs apadhsh einai an ta a.t einai epikindyna kai an boroun na boun onta..apo ales diastaseis mesa se ayta dldh entelei den enow ekswgieinous ufo kai den kserw gw ti alo den eimai xazos enww kati kako kapoia kakh ontwthta pou borei na mas vlapseii..


Greekslish και τόσο μεγάλο κείμενο δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στη διαδικασία να το διαβάσει σχεδόν κανείς. Θα σε παρακαλούσαμε τα επόμενα μηνύματά σου στα ελληνικά. Εκ του συντονισμού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 06-01-12 στις 11:37
Απάντηση με παράθεση
  #367  
Παλιά 13-01-12, 16:23
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή ΗΤΑΝ ΑΡΑΓΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ?

Καλησπέρα.
Είμαι νέα στο φόρουμ αλλά όπως πολλοί από εσάς έτσι κι εγώ ζω καταστάσεις που με κάνουν να απορώ και να το ψάχνω λίγο παρακάτω από αυτό που πραγματικά... φαίνεται.
Έτσι χθες το βράδυ σκεφτόμουν πως να είναι το αστρικό ταξίδι, μπήκα στο ίντερνετ και διάβασα ότι πρέπει να είσαι χαλαρός λίγο πριν κοιμηθείς, με λίγο φως και να προσπαθήσεις να βλέπεις το σώμα σου από ψηλά.
Όντως το έκανα, ξάπλωσα, χαλάρωσα και άρχισα να σκέφτομαι από απόσταση ενός μέτρου το σώμα μου από πάνω, ενώ ταυτόχρονα είχα την αίσθηση ότι αυτό το σκέφτομαι, δεν το ζω. Και ξαφνικά όλα αλλάζουν και αρχίζω να ανεβαίνω μέχρι που είμαι πάνω από το σπίτι μου, και βλέπω την ταράτσα μας, τον ηλιακό μας θερμοσίφωνα, τα στενά γύρω γύρω και τα αστέρια.
Και σκέφτομαι, "τα κατάφερα, ας γυρίσω τώρα, για πρώτη φορά καλά ήταν".
Η επάνοδος όμως στο σώμα μου ήταν λίγο επώδυνη. Καταρχήν πετάχτηκα, ένιωσα σαν κάποιος να με πέταξε πάνω στο στρώμα του κρεβατιού μου, έναν δυνατό ήχο και... πόνο στο στέρνο με τρομερή ταχυπαλμία.
Πείτε μου βρε παιδιά γιατί από εκείνη την στιγμή δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι. Ήταν όντως αστρική προβολή; και είναι έτσι επώδυνη;
Επίσης ο άντρας μου μου είπε ότι είναι πολύ επικίνδυνο γιατί μπορεί να μην μπορώ να ξαναμπώ στο σώμα μου και να... πεθάνω
Αλήθεια είναι;
Συγνώμη αν σας κούρασα!
Απάντηση με παράθεση
  #368  
Παλιά 13-01-12, 16:57
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλησπέρα.
Είμαι νέα στο φόρουμ αλλά όπως πολλοί από εσάς έτσι κι εγώ ζω καταστάσεις που με κάνουν να απορώ και να το ψάχνω λίγο παρακάτω από αυτό που πραγματικά... φαίνεται.
Έτσι χθες το βράδυ σκεφτόμουν πως να είναι το αστρικό ταξίδι, μπήκα στο ίντερνετ και διάβασα ότι πρέπει να είσαι χαλαρός λίγο πριν κοιμηθείς, με λίγο φως και να προσπαθήσεις να βλέπεις το σώμα σου από ψηλά.
Όντως το έκανα, ξάπλωσα, χαλάρωσα και άρχισα να σκέφτομαι από απόσταση ενός μέτρου το σώμα μου από πάνω, ενώ ταυτόχρονα είχα την αίσθηση ότι αυτό το σκέφτομαι, δεν το ζω. Και ξαφνικά όλα αλλάζουν και αρχίζω να ανεβαίνω μέχρι που είμαι πάνω από το σπίτι μου, και βλέπω την ταράτσα μας, τον ηλιακό μας θερμοσίφωνα, τα στενά γύρω γύρω και τα αστέρια.
Και σκέφτομαι, "τα κατάφερα, ας γυρίσω τώρα, για πρώτη φορά καλά ήταν".
Η επάνοδος όμως στο σώμα μου ήταν λίγο επώδυνη. Καταρχήν πετάχτηκα, ένιωσα σαν κάποιος να με πέταξε πάνω στο στρώμα του κρεβατιού μου, έναν δυνατό ήχο και... πόνο στο στέρνο με τρομερή ταχυπαλμία.
Πείτε μου βρε παιδιά γιατί από εκείνη την στιγμή δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι. Ήταν όντως αστρική προβολή; και είναι έτσι επώδυνη;
Επίσης ο άντρας μου μου είπε ότι είναι πολύ επικίνδυνο γιατί μπορεί να μην μπορώ να ξαναμπώ στο σώμα μου και να... πεθάνω
Αλήθεια είναι;
Συγνώμη αν σας κούρασα!
Καλησπέρα Cherry. Καταρχήν αφού είσαι νέο μέλος να σε καλοσωρίσω κι εσένα στην παρέα μας. Αυτό που γράφεις είναι σοβαρό. Κατάφερες να κάνεις αστρικό ταξίδι το ξέρεις; Αυτή ακριβώς είναι η εμπειρία. Αν όμως είσαι εντελώς αμαθής σ΄αυτό ναι, όντως είναι επικίνδυνο. Μπορεί να μη βρεις το δρόμο της επιστροφής ποτέ ή να σπάσει η ασημένια χορδή που συγκρατεί την ψυχή σου και δεν μπορεί να φύγει πέρα από αυτό το όριο. Εγώ δεν το κατάφερα ποτέ με τον τρόπο που το κατάφερες εσύ. Ένιωσα φόβο και το μόνο που κατάφερα ήταν να με πάρει ο ύπνος; Κοιμώμενη όμως το έχω πετύχει πολλές φορές. Βλέπω όνειρα που πετάω. Μη ξαναρισκάρεις να κάνεις κάτι τέτοιο, γιατί οι φοβίες του συζύγου σου θα βγουν αληθινές.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #369  
Παλιά 13-01-12, 20:04
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Αλήθεια λες; Κι έγινε τόσο εύκολα με την πρώτη φορά!
Τί θα πρέπει να κάνω για να μάθω δηλαδή; Και πως μπορεί να κοπεί αυτή η χορδή; Θέλεις να με βοηθήσεις; Γιατί πραγματικά ενδιαφέρομαι, πάντα το έψαχνα μέσα μου, είμαι φουλ απορίες γενικά για το ποιοι είμαστε, πού πάει η ψυχή μετά κ.λπ. Περιμένω εναγωνίως!
Απάντηση με παράθεση
  #370  
Παλιά 14-01-12, 01:09
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ioulianos Εμφάνιση μηνυμάτων
.
.
.

Φίλε Ιουλιανέ, απ' ότι έχω καταλάβει έχεις έντονες φοβίες και αυτές σε έχουν επηρεάσει πάρα πολύ. Αν και υπάρχει περίπτωση να έκανες α.π. υπάρχει και η περίπτωση όλα αυτά να τα φαντάζεσαι. Δηλαδή ο φόβος και η κούραση που σου έχει επιφέρει σου προκαλεί παραισθήσεις.

Το καταλαβαίνω αυτό που ζεις ως ένα σημείο. Είχα και εγώ παρόμοιες εμπειρίες σε δυο χρονικά διαστήματα στην ζωή μου, που αντιμετώπιζα πολύ ισχυρούς φόβους από κάποια περιστατικά που έζησα (φυσικές καταστάσεις και όχι ανεξήγητες.) Είδα και ένοιωσα διάφορα που τελικά ήταν στην φαντασία μου.

Προσπάθησε να απαλλαχτείς από τον φόβο σου, είναι καλή ιδέα που κοιμάσαι με το ράδιο, δοκίμασε και με λίγο φως (πρόσεχε όμως γιατί το έντονο φως μπορεί να σου προκαλέσει και άλλα προβλήματα υγείας) Αν υπάρχουν αντικείμενα που σε τρομάζουν στον χώρο που κοιμάσαι απομάκρυνέ τα.

Προσπάθησε να βάλεις φωτισμό σε περιοχές που πέφτουν πολλές σκιές (πχ κάτω από το κρεβάτι και σε γωνίες. Κόλα το κρεβάτι σου στον τοίχο ώστε ανά πάσα στιγμή να έχεις πλήρη οπτική του δωματίου σου.

Επίσεις πιστεύω πως χρήσιμη βοήθεια θα μπορέσει να σου προσφέρει κάποιος ψυχολόγος. Δεν είναι ντροπή ούτι σημαίνει πως είσαι τρελός αν επισκεφτείς κάποιον. Αυτός θα βρει που οφείλεται ο φόβος σου και θα σε καθοδηγήσει καλύτερα. Έχω πάει κι εγώ σε ψυχολόγο για μικρότερα πράγματα, άλλο άτομο που ξέρω έχει 4-5 ψυχολόγους και άλλο ένα πήγε απλά σε έναν για τσεκ απ! Ούτε εγώ είμαι τρελός (έτσι πιστεύω τουλάχιστον!) ούτε τα άλλα άτομα που ξέρω. Αν το αφήσεις όμως φίλε μου και δεν κάνεις κάτι θα σε ταλαιπωρήσει πολύ περισσότερο.

Όσο για το αν κινδυνεύεις, δεν θα το έλεγα. Πόσο μάλλον από την στιγμή που δεν το προκαλείς (σε περίπτωση που κάνεις α.π.) Είναι μεν επικίνδυνο όταν το προκαλείς μόνος σου αλλά αν το αποφεύγεις και το αγνοείς δεν κινδυνεύεις. Σε περίπτωση που μπορείς όμως να το ελέγξεις προτείνω να το αποφύγεις.

Μια φορά όταν σπούδαζα, ενώ κοιμόμουν ξύπνησα μέσα στην νύχτα εντελώς παράλυτος. Το μόνο που μπορούσα να κουνήσω ήταν τα βλέφαρά μου. Εκτός αυτού μια μεγάλη μαύρη ομίχλη περιστρέφονταν στο κέντρο του δωματίου (ήταν σκοτεινά αλλά αυτό το πράγμα σκοτεινότερο) Εφ όσον είδα πως δεν μπορούσα να κάνω τίποτα απλά έκλεισα τα μάτια και συνέχισα τον ύπνο μου. Το πρωί που ξύπνησα ήμουν μια χαρά!
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.