Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #401  
Παλιά 17-01-12, 23:11
Thanasolykos Ο χρήστης Thanasolykos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2012
Περιοχή: Βόλος - Πάτρα
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά που λέει ο Castaneda είναι αρκετά ενδιαφέροντα αλλά δεν μπορώ να βασιστώ σε κάποιους που για να πετύχουν <ταξίδια> και <μεταμορφώσεις> κάνουν χρήση παραισθησιογόνων ουσιών. Και όπως ξέρεις το πεγιοτ είναι από τα ισχυρά παραισθησιογόνα.
Παραισθησιογόνα χρησιμοποιήθηκαν σε ορισμένους ανθρώπους των οποίων οι υλιστικές κοσμοθεωρήσεις ήταν βαθιά μέσα τους. Για παράδειγμα ο "Carlito", ο οποίος από τον Juan παρουσιαζότανε ως ικανότερος του Castaneda, δεν είχε την "ανάγκη" να πάρει παραισθησιογόνα. Ίσως στην προκειμένη περίπτωση όντως να βοηθούσαν, φυσικά δε ψήνομαι να το τεστάρτω προσωπικά Αλλά μέχρι εκεί, άλλο είναι το θέμα μας.

Δηλαδή πως θα "όριζες" εσύ την αστρική προβολή; Απ΄όσο βλέπω από προσωπικές εμπειρίες αλλά και από άλλων που διαβάζω εδώ, πολλές φορές οι αστρικές προβολές γίνονται στην κατάσταση του ύπνου, επομένως γιατί να μην έχει μεγάλη συγγένεια με το ονείρεμα; Πολλές φορές τα όνειρα δεν μένουν "μέσα", στους "ψεύτικους κόσμους μας". Πολλές φορές έχουν να κάνουν με την κοινή πραγματικότητα και μάλιστα πιάνουν τα τρέχοντα χωροχρονικά δεδομένα. Και μάλιστα παρατηρούνται, τα ίδια τα όνειρα (εμπειρία φίλου μου) στην κοινή πραγματικότητα. Πως μπορεί να γίνει αυτό εφ΄όσον είναι απλώς δημιουργήματα (και κάτοικοι) του μυαλού;

Δυσκολεύομαι πολύ να δεχθώ ότι είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα το συνειδητό ονείρεμα και η αστρική προβολή.
Απάντηση με παράθεση
  #402  
Παλιά 18-01-12, 00:05
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Κατά την άποψή μου η αστρική προβολή είναι η αντίληψη κάποιας άλλης διάστασης ή επιπέδου. Πιθανός σε κατάσταση ύπνου, η <έκτη αίσθηση> γίνεται ποιο ευαίσθητη γιαυτό και μπορεί κάποιος να βλέπει τηλεπαθητικά όνειρα, να έχει <επισκέψεις> στον ύπνο του και ίσως και προφητικά όνειρα, τα οποία μπορεί να έχουν εξωτερική πηγή αλλά περιορίζονται στο <εσωτερικό> σου. Με το συνειδητό ονείρεμα αντιλαμβάνεσαι ότι λειτουργείς <εσωτερικά> και οριοθετείς αυτό το <εσωτερικό> οπότε βρίσκεις και την εξώπορτα (η οποία πιθανός να είναι λίγο δυσκολότερο να ανοιχτεί από μερικούς και ευκολότερο από άλλους.)
Ακόμα, όταν ονειρεύεσαι μπορείς να δέχεσαι ερεθίσματα παραμένεις όμως παθητικός δέκτης. Εδώ που τα λέμε για το συν. ον. θα μπορούσα να δεχθώ ότι συγγενεύει με την α. π. αλλά συγγενεύει και με το όνειρο (την απλή έννοια εννοώ) οπότε συνυπάρχει αλήθεια και φαντασία και έχεις ακόμα την δυνατότητα να ελέγχεις το περιβάλλον. Στην α.π. όμως δεν έχεις τον έλεγχο του περιβάλλοντος (τουλάχιστον δεν άκουσα ποτέ κάποιος να υποστηρίζει ότι ελέγχει την μορφή του πεδίου) απλός είσαι παρατηρητής.
Τα παραπάνω είναι η προσωπική μου άποψη και όπως αντιλαμβάνομαι εγώ αυτές τις έννοιες και καταστάσεις. Δεν λέω πως είμαι σωστός και δεν απορρίπτω άλλες απόψεις.
φιλικά.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #403  
Παλιά 18-01-12, 09:47
Το avatar του χρήστη aggelikhkvn
aggelikhkvn Ο χρήστης aggelikhkvn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

cherry κανε μια προσευχη πριν κοιμηθεις, βαλε και μια εικονιτσα της παναγιας στο προσκεφαλι σου και παρακαλεσε την να σε βοηθησει να μην βρεθεις ξανα σε τετοια τρομακτικη κατασταση, μονο αυτη θα σε βοηθησει και η πιστη σου θα σε σωσει,μετεχα και στα μυστηρια θεια κοινωνιας και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα στο εγγυουμαι δια παντως
Απάντηση με παράθεση
  #404  
Παλιά 19-01-12, 17:15
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aggelikhkvn Εμφάνιση μηνυμάτων
cherry κανε μια προσευχη πριν κοιμηθεις, βαλε και μια εικονιτσα της παναγιας στο προσκεφαλι σου και παρακαλεσε την να σε βοηθησει να μην βρεθεις ξανα σε τετοια τρομακτικη κατασταση, μονο αυτη θα σε βοηθησει και η πιστη σου θα σε σωσει,μετεχα και στα μυστηρια θεια κοινωνιας και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα στο εγγυουμαι δια παντως
Αγγελική μου ευχαριστώ για τις συμβουλές. Σήμερα που συναντήθηκα με αυτο το άτομο που σας έλεγα νομίζω ότι έκανα μια καλη αρχή. Επειδή με συμβουλευσε να μην πολυμπαινω στο διαδίκτυο γτ θα με μπερδέψει περισσότερο θα σας πω τι είπαμε κ θα...αραιωσω για λίγο.
Μου είπε να ηρεμήσω κ να το δεχθώ όμορφα σν κάτι φυσιολογικό. Έπειτα θέλει να προχωράμε βηματακι βηματακι. Μου είπε για τα τσακρα μας, τα χρώματα τους κ για το πρωταρχικό χρωμα μοβ σκούρο. Για έναν μήνα θα κανω μια συγκεκριμένη άσκηση με αυτο το χρωμα κ τίποτα άλλο. Μου είπε να δεθω με την οικογένειά μου κ να γίνουμε μια ομάδα, αυτο θα μας δυναμώνει όλους. Επειδή ούτως η άλλως είμαστε μια αγαπημένη οικογένεια όλα θα γίνουν εύκολα. Μου είπε ότι πρέπει να αγαπάω κ να συγχωρώ.
Μου ειπε να βρεθω με την φυση κ να δεθω με τροπο μονο που εγω μπορω να βρω μαζι της.
Το ότι μου συνέβη ο,τι μου συνέβη, του επιβεβαιώνει ότι όντως έχει ξεκινήσει η αφύπνιση κ ήταν πολυ χαρούμενος.
Θεώρησε απίθανο ακόμα να συναντήσω οντότητα αλλα αν γίνει να σκεφτώ την άσκηση μου. Τώρα όσον αφορά τις φοβίες, τα όνειρα μας (είπα για σένα fantasy) είναι θέματα που δημιουργούμε εμείς κ μόνο εμείς οι ίδιοι μπορούμε να τα εξηγήσουμε. Κι αν τώρα δεν μπορούμε, κάποια στιγμή θα γίνει ξαφνικά. Το οτι δηλαδη ειδες αυτο το όνειρο σημαίνει ότι κάτι σου λέει που πρέπει μόνη σου να βρεις κ να λύσεις. Γενικά τη λέξη ΄μόνη σου΄ την άκουσα πολλές φορές.
Ήταν πολυ αινιγματικος, χαμογελαστός κ ήρεμος. Μου έλεγε μόνο να κανω υπομονή κ όλα θα έρθουν σιγά σιγά.
Είπαμε τοοοσα πολλα που δν τα θυμάμαι. Αν τα θυμηθώ θα τα γράψω!
Απάντηση με παράθεση
  #405  
Παλιά 19-01-12, 18:02
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cherry Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγγελική μου ευχαριστώ για τις συμβουλές. Σήμερα που συναντήθηκα με αυτο το άτομο που σας έλεγα νομίζω ότι έκανα μια καλη αρχή. Επειδή με συμβουλευσε να μην πολυμπαινω στο διαδίκτυο γτ θα με μπερδέψει περισσότερο θα σας πω τι είπαμε κ θα...αραιωσω για λίγο.
Μου είπε να ηρεμήσω κ να το δεχθώ όμορφα σν κάτι φυσιολογικό. Έπειτα θέλει να προχωράμε βηματακι βηματακι. Μου είπε για τα τσακρα μας, τα χρώματα τους κ για το πρωταρχικό χρωμα μοβ σκούρο. Για έναν μήνα θα κανω μια συγκεκριμένη άσκηση με αυτο το χρωμα κ τίποτα άλλο. Μου είπε να δεθω με την οικογένειά μου κ να γίνουμε μια ομάδα, αυτο θα μας δυναμώνει όλους. Επειδή ούτως η άλλως είμαστε μια αγαπημένη οικογένεια όλα θα γίνουν εύκολα. Μου είπε ότι πρέπει να αγαπάω κ να συγχωρώ.
Μου ειπε να βρεθω με την φυση κ να δεθω με τροπο μονο που εγω μπορω να βρω μαζι της.
Το ότι μου συνέβη ο,τι μου συνέβη, του επιβεβαιώνει ότι όντως έχει ξεκινήσει η αφύπνιση κ ήταν πολυ χαρούμενος.
Θεώρησε απίθανο ακόμα να συναντήσω οντότητα αλλα αν γίνει να σκεφτώ την άσκηση μου. Τώρα όσον αφορά τις φοβίες, τα όνειρα μας (είπα για σένα fantasy) είναι θέματα που δημιουργούμε εμείς κ μόνο εμείς οι ίδιοι μπορούμε να τα εξηγήσουμε. Κι αν τώρα δεν μπορούμε, κάποια στιγμή θα γίνει ξαφνικά. Το οτι δηλαδη ειδες αυτο το όνειρο σημαίνει ότι κάτι σου λέει που πρέπει μόνη σου να βρεις κ να λύσεις. Γενικά τη λέξη ΄μόνη σου΄ την άκουσα πολλές φορές.
Ήταν πολυ αινιγματικος, χαμογελαστός κ ήρεμος. Μου έλεγε μόνο να κανω υπομονή κ όλα θα έρθουν σιγά σιγά.
Είπαμε τοοοσα πολλα που δν τα θυμάμαι. Αν τα θυμηθώ θα τα γράψω!
Ναι, αυτό που σκέφτομαι μόνη μου πρέπει να το πράξω διότι αν δεν βάλω το δαχυλάκι μου τίποτα δεν πρέπει να συμβεί. Σου έίπε να αραιώσεις τις επαφές σου μαζί μας γιατί πιστεύει πως έτσι είναι το καλό σου. Είσαι σίγουρη πως΄είναι στα καλά του; Τι θα πάθεις αν συνομιλήσεις μαζί μας; Είναι περίεργος δεν το βλέπεις; Πάει να παγιδέψει εσένα και την οικογένειά σου . Εμείς όλοι πάθαμε κάτι από το ίντερνετ; Φοβάται απλά μη σε επηρεάσουμε και πάψεις αυτά που σου ζητά να κάνεις. Πρόσεξε Cherry είμαι φίλη σου και για το καλό σου προσπαθώ. Αυτά που σου είπε αν ανοίξεις ένα σιτε θα τα διαβάσεις. Πρόσεξε μη σε ξεγελάσει, μην είναι απατεώνας. Πρόσεξε την οικογένειά σου, τώρα σε έχουν ανάγκη. Μην μπλέκεσαι σε τέτοια χωράφια. Είναι επικίνδυνα. Εγώ μπήκα μια φορά και δεν θέλω να το ξανακάνω. Μην ενθουσιάζεσαι. Όταν ενθουσιαζόμαστε για κάτι μετά μας βγαίνει ξινό. Άκου τους φίλους σου που θέλουν το καλό σου. Εμείς όλοι έχουμε πια δεθεί. Ποτέ δεν θα σε συμβουλεύαμε αν δεν σε πονούσαμε. Επέτρεψέ μου να σου πω ότι αυτή τη στιγμή έχω ανοικτές τις κεραίες μου και το προαίσθημα που έχω δεν είναι καλό. Να προσέχεις όποια απόφαση κι αν πάρεις Cherry να μη σε ζημιώσει.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 19-01-12 στις 18:04
Απάντηση με παράθεση
  #406  
Παλιά 19-01-12, 18:25
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Αχ Κοριτσάκι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου πραγματικά με συγκινεις. Δεν το είπε όμως γι αυτο τον λόγο κ δεν εννοούσε καν το φόρουμ μια κ δεν του ανέφερα καν για το ότι είμαι γραμμένη σε καποιο φόρουμ. Απλά επειδή τον κατακεραυνωνα με ερωτήσεις, που δημιουργησα διαβάζοντας διάφορα απο το Ίντερνετ γενικά κ Όχι απο δω μέσα, μου είπε να μην τα διαβάζω όλα μαζεμένα γιατί θα συγχιστω. Ε βρε fantasy μου δεν είχε άδικο σ΄ αυτο. Τι θα γίνει, θα ευθυγραμμιστουν οι πλανήτες, θα γίνουν τσουνάμι θα καταστραφουμε; Τι είναι το ρέικι κ τα indigo παιδια.
Δεν μου είπε να μην μαθαίνω αλλα μην τα μαθαίνω απο άκυρες πηγές. Αν μιλούσαμε οι δυο μας στο τηλέφωνο θα λέγαμε πολλα παραπάνω απο αυτα που έγραψα ή κατάλαβες! Τι λες; Πάντως να σου πω ότι είναι άνθρωπος της οικογένειας μου κ ξέρω χροοοονια τώρα ότι μας αγαπάει. Απλά τώρα διαπίστωσα το ότι είναι κάτι παραπάνω απο γνωστής του θέματος!
Απάντηση με παράθεση
  #407  
Παλιά 19-01-12, 19:11
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Λοιπόν Cherry όπως για το σώμα τα μέρη είναι το συκώτι, το πάγκρεας, η χολή, η καρδιά, το στομάχι, ο πνεύμονας και ο εγκέφαλος τα σημαντικότερα όργανα, έτσι και για τη ψυχή υπάρχουν τα τσάκρας που είναι τα 7 κύρια όργανά της τα οποία υπάρχουν σε διάφορα χρώματα. Αυτό που σου είπε να κάνεις είναι να εστιάσεις τη ματιά σου σε κάθε τσάκρας ξεχωριστα και περισσότερο στο μωβ που αντιπροσωπεύει τον εγκέφαλο αν δεν κάνω λάθος. Τα ποιδιά ιντιγκο είναι μια κατηγορία παιδιών με ανώτερο εγκέφαλό, πιο έξυπνα από παιδιά παλαιότερης γενιάς. Σήμερα η τελευταία βαθμίδα παιδιών είναι τα κρυστάλλινα παιδιά, που έχουν άύρα μπλε χρώματος. Για το ρέικι δεν γνωρίζω πολλά ξέρω ότι είναι μια τεχνική όπως η γιόγκα απλα βλέπεις μέσα σου ένα φως πλημμυρίζεσαι απ' αυτό και κάνεις ένα είδος ασκήσεων. Δεν ξέρω αν καταλήγεις σε αστρικό ταξίδι. Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα να διαφωτίσει τη φίλη μας.
Αν θα ευθυγραμμιστούν οι πλανήτες ή γίνει τσουνάμι δεν ξέρω, αυτά τα ερωτήματα θα τα μάθεις όποτε τα μάθουμε κι εμείς.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 19-01-12 στις 19:35
Απάντηση με παράθεση
  #408  
Παλιά 20-01-12, 19:41
Το avatar του χρήστη aggelikhkvn
aggelikhkvn Ο χρήστης aggelikhkvn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

cherry πιστευω οτι εισαι λιγακι ευκολοπιστη με ολα οσα διαβασα, ακομα κι αν καποιος προσπαθησει να σε πεισει για το οτιδηποτε να ακους ολες τις πλευρες και να μην κλεινεις καμια πορτα επειδη καποιος ετσι θελει , αυτο που σου συμβαινει θελει μονο να πλησιασεις λιγο περισσοτερο το θεο και να μην λες τε τα τετ με κανενα το προβλημα σου γιατι η γιαγια μου ελεγε να μην εμπιστευεσαι ουτε τον ισκιο σου και οποιος σε πλησιαζει θελει κατι να παρει απο σενα γι αυτο κακως ανοιχτηκες, κοιτα την οικογενεια σου και μην εισαι περιεργη για το τι θα σου πει γιατι με φοβηζει η ιδεα οτι μπαινει καποιος στη ζωη σου και στα προσωπικα σου θεματα και το παιζει ειδικος. κατα τη γνωμη μου φυλαγε τα ρουχα σου να χεις τα μισα και μεινε με τηυν οικογενεια σου που σε νοιαζεται πιο πολυ και μην ενθουσιαζεσαι το ειχα και γω παλια αλλα παντα σε κακο μου βγαινε, ελπιζω να με ακουσεις ειμαι σοβαρη κοπελα υπευθυνη με οικογενεια και παντα στη ζωη μου προσπαθω να γινω καλυτερος ανθρωπος δεν ειμαι κανενα κοριτσακι που θα σου πει περι ανεμων και υδατων παταω στη γη
Απάντηση με παράθεση
  #409  
Παλιά 21-01-12, 01:28
Το avatar του χρήστη GrizX3
GrizX3 Ο χρήστης GrizX3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: Kilkis
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

καλημέρα τέτοια ώρα...

ας γράψω κ εγω την μικρή μου εμπειρία
εκ γεννηθείς με οσα μου έχουν συμβεί κ συμβαίνουν ανοίγω άνετα 10 θέματα
αλλα αυτό που με προβλημάτιζε καιρό κ προσπαθούσα ήταν η Αστρική προβολή

όσες φορές προσπαθούσα ..δεν γινόταν τπτ μάταια
σταμάτησα για πολύ καιρό να προσπαθώ κ μια μέρα έφαγα φλασ μπακ
κ προσπάθησα πάλι την ίδια νύχτα...οταν ένιωσα της δονήσεις κ το βουητό να μου καρφώνετε στο κεφάλι...κ σηκώνομε* με το Αστρικό σώμα κ βλέπω μπροστά μου ενα πλάσμα μαύρο με πολύ περίεργα μάτια...κ όπως με κοιτάει με έσπρωξε πάλι μέσα στο σώμα μου σαν να με πετούσε κάτω... κ την δεύτερη φορά που έγινε ίδιο σκηνικό άλλα τον θυμάμαι με κόκκινα μάτια ... κ μια αίσθηση να μου λέει : όχι...δεν θα βγεις...

στης προηγούμενες προσπάθειες ειχα νιώσει μια τέτοια παρουσία... κάπου κοντά μου...άλλα δεν έδωσα σημασία..απο τοτε δεν ξανά προσπάθησα...
οχι λόγο φόβου...
__________________
Since 2003
Απάντηση με παράθεση
  #410  
Παλιά 21-01-12, 17:57
Thanasolykos Ο χρήστης Thanasolykos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2012
Περιοχή: Βόλος - Πάτρα
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους και όλες

Cherry εγώ προτείνω να ακολουθήσεις τούτα που σου λέει, άλλωστε δε σου είπε κάτι περίεργο. Εγώ έχω σχετικές εμπειρίες, γνωρίζω δύο άτομα που για δύο χρόνια βρισκόμουν με αυτά και με βοηθούσαν. Κάναμε ομαδικό διαλογισμό και πολλά άλλα. Ήταν κατά πολύ μεγαλύτερά μου. Εγώ 18 (τότε) και αυτοί (άνδρας και γυναίκα) ήταν 55-60. Λεφτά δε μου παίρναν, ούτε ήταν και "βαμπίρ" (να σκοπεύουν δηλαδή στο να σου απορροφήσουν ενέργεια). Όπως μου φαίνεται και ο φίλος σου καλό σκοπεύει να κάνει. ΑΛΛΑ, τα μάτια σου 14, ποτέ δεν έκανε κακό λίγη καχυποψία Άλλωστε, αν το καλοσκεφτείς για αυτό γίναμε έτσι οι Έλληνες σήμερα, λόγο έλλειψης καχυποψίας.

Το ρέικι είναι μία μορφή θεραπείας. Για το σώμα, τη νόηση και το συναίσθημα. Αυτοί που κάνουν ρέικι έχουν επίπεδα εμπειρείας τα οποία πιστοποιούνται αλλά δε γνωρίζω πως. Ουσιαστικά στο ρέικι έχεις τρία βασικά σημεία. Τον ασθενή, τον θεραπευτή και την ανώτερη ευφυία (ή φύλακα άγγελο όπως αρκετοί από εδώ μέσα θα επιθυμούσατε να αποκαλέσετε). Αυτό που γίνεται είναι ότι ο θεραπευτής τραβάει πάνω του το πρόβλημα και μετά το απορροφά "το ανώτερο". Εγώ καμμία επαφή δεν έχω με το Ρέικι, απλώς ξέρω τρεις γυναίκες που είναι θεραπεύτριες στο Ρέικι. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, δε το εμπιστεύομαι. Σε καμμία περίπτωση δε θα γινώμουν θεραπευτής. Οι 2 από τις τρεις γυναίκες μετά από χρόνια Ρέικι (και θεραπειών) τελικά αποκτήσαν αυτές πρόβλημα υγείας χοντρό. Απ΄ό,τι βλέπω δηλαδή θέλει ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή στο πως να ΜΗΝ τραβήξεις το πρόβλημα επάνω σου (ως θεραπευτής). Αυτό βέβαια είναι προσωπική υποψία, οπότε μπορεί να λέω και μαλακίες. Αν υπάρχει κάποιος που κάνει Ρέικι εδώ ας μας δώσει τα φώτα του.

GrizX3

Για πες ρε μαν πως ήταν το μαύρο αυτό ον. Μπορείς να δώσεις μία καλή περιγραφή; Γιατί είχα και εγώ σχετική εμπειρία πριν αρκετά χρόνια με ένα τέτοιο πράγμα. Δε με έσπρωξε αλλά σίγουρα δε χάρηκα που το είδα.

Να ΄στε όλοι καλά!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.