Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #621  
Παλιά 15-04-13, 15:44
enaena33 Ο χρήστης enaena33 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-04-2013
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από walk_in_shadows Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε/η enaena33 ο φόβος είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα , μερικές φορές και ο ενθουσιασμός. Δεν υπάρχει τίποτα που θα πρέπει να φοβάσε , είναι όλα στο μυαλό σου.
διαβασα πολλά σχόλια που λεν ότι μπορεί και να μην είναι ευχάριστη εμπειρία.ισχύει αυτό?και αν δεν είναι και με επειρεάσει όλο αυτό προς το χειρότερο για το υπόλοιπο της ζωης μου?δεν ξέρω τι να πιστέψω.δεν ξέρω και αν ισχύουν γενικά όλα αυτά που λετε.δεν είναι παιχνίδι το αστρικό ταξίδι πιστεύω.νιώθω ότι θέλω να το κάνω όμως

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη enaena33 : 15-04-13 στις 16:02
Απάντηση με παράθεση
  #622  
Παλιά 15-04-13, 16:08
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
διαβασα πολλά σχόλια που λεν ότι μπορεί και να μην είναι ευχάριστη εμπειρία.ισχύει αυτό?
Έχει σημασία;
Απάντηση με παράθεση
  #623  
Παλιά 15-04-13, 22:06
enaena33 Ο χρήστης enaena33 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-04-2013
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει σημασία;

τι έχει σημασία?
Απάντηση με παράθεση
  #624  
Παλιά 16-04-13, 10:57
Το avatar του χρήστη annitamama
annitamama Ο χρήστης annitamama δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-05-2012
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Μέτα απο έρευνα που έκανα στο internet για μεθόδους και εμπειρίες της αστρικής προβολης....(επείδη χρόνια πριν ειχα βιώσει τέτοιου είδους εμπειρία μια φορα χωρίς βέβαια να το κάνω συνειδητά τότε βεβαια ειχα και πολλα συνειδητα ονειρα το επιχειρουσα να τα εχω και τα καταφερνα με μεγαλη επιτυχια)
Επιχείρησα λοιπόν να προσπαθήσω τουλάχιστον να πετύχω την απόλυτη συγκέντρωση!
ξαπλωσα στο κρεββατι,βράδυ για να μη με αποσπάσει τιποτα κ κανένας...
χαλάρωσα τα ακρα μου ενα-ενα..και επειτα επικεντρώθηκα στην αναπνοη μου..
μετά απο αυτό οραματίστικα την ενεργεια μου να ανεβαινει απο τα πόδια μου μεχρι το κεφαλι...πραγματικα ετσι την ενιωσα πραγματικα να ρεει σε όλο μου το σώμα...μαζι με δονήσεις σταθερες...(στο δωματιο μου εχω ενα ρολοι και το μονο ηχο που ειχα ηταν το τακ τακ απο αυτο το αντικειμενο...)κατα την διαρκεια που ενιωθα την ενεργεια να ρεει δεν ακουγα πια το ρολοι αλλα ενα ελαφρυ βουητό...(δεν ξερω γιατι)δεν ενιωθα το σώμα μου καθολου λες και δεν ειχα σωμα!Ανοιξα τα ματια μου εβλεπα θολα...ενιωσα το κεφάλι μου να το σηκωνω αλλα δεν το σηκωνα πραγματικα δεν μπορω να το εξηγησω..ε εκεινη τη στιγμη εχασα την συγκεντρωση μου και το εχασα ολο αυτο...απο τον ενθουσιαμο μου πιστευω!μετα απο αυτο δεν νιωθω αρκετα συγκεντρωμενη να το κανω ξανα...αυτη ηταν η εμπειρια μου!η μαλλον η παραλιγο εμπειρια μου...πρωτογνωρη πραγματικα!
Απάντηση με παράθεση
  #625  
Παλιά 06-05-13, 19:45
Miltakos Ο χρήστης Miltakos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-06-2009
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enaena33 Εμφάνιση μηνυμάτων
διαβασα πολλά σχόλια που λεν ότι μπορεί και να μην είναι ευχάριστη εμπειρία.ισχύει αυτό?και αν δεν είναι και με επειρεάσει όλο αυτό προς το χειρότερο για το υπόλοιπο της ζωης μου?
Το πόσο ευχάριστη ή όχι θα είναι η εμπειρία οφείλεται εξολοκλήρου σε εσένα. Δες το σαν πρόκληση όπου ο φόβος είναι ο κύριος αντίπαλος σου. Το μυστικό, δηλαδή, είναι να είσαι ψύχραιμος και σίγουρος.

Δεν έχω ακούσει για άσχημες εμπειρίες που επηρεάζουν το υπόλοιπο της ζωής σου και δεν μου φαίνεται αληθές τουλάχιστον για τις πρώτες εμπειρίες. Συνήθως οι πρώτες εμπειρείες δεν διαφέρουν από ένα μικρής εώς μεσαίας διαύγειας συνειδητό ονείρεμα, οπότε το χειρότερο που μπορεί να προκύψει θα μοιάζει με εφιάλτη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enaena33 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξέρω τι να πιστέψω.δεν ξέρω και αν ισχύουν γενικά όλα αυτά που λετε.δεν είναι παιχνίδι το αστρικό ταξίδι πιστεύω.νιώθω ότι θέλω να το κάνω όμως
Νομίζω το καλύτερο είναι να μην πιστέψεις τίποτα απ' ότι διαβάζεις. Πίστεψε μόνο στις δικές σου εμπειρίες όταν και αν τις ζήσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #626  
Παλιά 12-05-13, 17:26
vezyro Ο χρήστης vezyro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-05-2013
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Καλησπέρα στο forum!! Χαίρομαι που βρίσκω τοσο πολύ κόσμο εδω ώστε να μοιραστώ την εμπειρία μου και να δεχθώ γνώμες σχετικά με το θέμα αυτό.

Θα ήθελα αν γίνεται να απαντήσουν οι έμπειροι των αστρικών προβολών ώστε να καταλάβω σε τι στάδιο βρίσκομαι.

Εχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές στο παρελθόν να έχω την εμπειρία της αστρικής προβολής και το μόνο σημείο που κατάφερνα ηταν να βρίσκομαι εκτος του σώματος μου αλλα μόνο εντος του σπιτιού μου. Είχα πολλές φοβίες μήπως έβλεπα πράγματα τα οποία με φόβιζαν οπότε και τα παράτησα για ενα μεγάλο χρονικό διάστημα. Υπήρξαν φορές και διαστήματα στα οποία είχα αστρική προβολή χωρίς να το προκαλέσω και καθε φορα που βίωνα την αρχή της εμπειρίας (δηλαδή ενα πολύ έντονο βουητό στα αυτιά μου ) έλεγα στον εαυτό μου μην φοβάσαι και έδινα οσο πιο πολύ θάρρος μπορούσα ώστε να προχωρήσω παραπέρα.


Εχθές το βράδυ λοιπόν βγήκα επιτέλους οχι μονο απο το σώμα μου αλλα και απο το σπίτι μου και εδώ ξεκινάνε οι απορίες μου. Έφτασα σε ενα μέρος το οποίο είχε πολύ κόσμο ο οποίος ήθελε να περάσει μια μεγάλη πόρτα απο ενα τεράστιο κτίριο. Στην πόρτα υπήρχαν κάποιοι νεαροί οι οποίοι φόραγαν άσπρες στολές και είχαν στο κέντρο της στολής τους ενα μεγάλο κόκκινο σταυρό. Αυτοί οι νεαροί λοιπόν αγγίζοντας τους ανθρώπους που ηθελαν να μπουν μέσα στο κτίριο ήξεραν αν έχουν κάλο σκοπό η κακό και μάλιστα κάποιους τους έδιωχναν γιατι δεν ειχαν κάλο σκοπό. Όταν με άγγιξε και έμενα κατάλαβα και κατάλαβε ο φύλακας οτι ήμουν οκ και ακίνδυνους και πέρασα αυτήν την μεγάλη πόρτα.

Μεσα στον κοσμο και στον συνωστισμό χτυπάει το ρολοι ενος κύριου(ο οποιος ειχε γνώση οτι ηταν στον αστροκοσμο) και λεει οτι η ωρα ειναι 11 και 30 γι αυτον και πρεπει αναγκαστικά να φύγει γιατι πρέπει να παει για δουλειά. Κοιτάζω το δικό μου ρολόι (που στην πραγματικότητα δεν εχω ) και βλεπω οτι η ωρα ειναι 7και 50 πμ!! Αφου έφυγε ο κυριος αυτος ημουν σε ενα διαδρομο με πολλα μαγαζια τα οποια πουλουσαν διαφορα πραγματα και μου έκανε εντύπωση ενα δαχτυλίδι το οποιο ενημερώνει με καποια λαμπάκια για της ανάγκες του φυσικού σώματος σου. Ειναι για αυτους που ειναι προχωρημένοι στην αστρική προβολή. Μετα μια κυρια μου ζητησε να οδηγήσω προς την έξοδο του κτίριου και τελικα οταν περάσαμε την εξοδο ηταν ενας τοπος σαν να ηταν χιλιαδες νεκροταφεία με μνήματα το ενα
πανω στο αλλο και ολα ηταν χιλιάδων ετών. Αφου άφησα την κυρια και εξαφανίστηκε αναμεσα στα μνήματα γυρνάω να ξαναμπώ στο κτίριο και η μια έξοδος που ειχε το κτηριο ειχε γινει εκατοντάδες είσοδοι!!! Αλλοι είσοδοι ηταν γκρεμισμένοι αλλοι κλειστοί αλλα μετα απο λιγο βρήκα την σωστή είσοδο και ξαναμπήκα στο κτηριο. Ξαναπάω στον διάδρομο με τα μαζαγια και οπως χάζευα της βιτρίνες (οι οποιες δεν ειχαν πραγματα που πουλάνε εδω τα μαγαζια) γνωρισα μια κοπελα η οποια μου συστηθηκε σαν Μαρίσα (ονομα και αυτο ?? ) και κατα την συζητηση που καναμε εξαφανιστηκε και επανεφανιστηκε 2-3 φορες και καθε φορα που της μιλαγα ηταν σαν να με εβλεπε πρωτη φορα και δεν με γνωριζε. Εκει ειπα στον εαυτο μου οτι κατι δεν παει καλα με την αστικη μου προβολή η αυτη ειναι σε αστρικη προβολη και δεν το ξερει?? Εκει κολλησα για λιγο και σε μια στιγμη ενιωσα οτι εχασα την επικοινωνια με τον αστροκοσμο. Ανοιξα τα ματια μου στο κρεβατι μου και ημουν (και ακομα ειμαι ) απιστευτα ενθουσιασμένος με ολα αυτα που βίωσα !!!! Οι απορίες που εχω είναι για τα παράδοξα του ρολογιου ,των χρονικων στιγμων ,των μνηματων και αυτων που δεν κολλάνε με την ιστορια......Οι αισθησεις μου στον αστροκοσμο ηταν οπως στο φυσιολογικο μας κοσμο. Ειχα γνωση οτι ημουν σε αστρικη προβολη και ειδα το σωμα μου να κοιμαται ΑΛΛΑ με διαφορα με την πραγματικοτητα. Εγω κοιμομουν σε πλαγια θεση χωρις σκεπασματα ενω με ειδα ανασκελα και με κουβερτα σκεπασμενο. Επισης να πω οτι η οραση μου ηταν θολη για λιγο αφουτου ειχα αφησει το σωμα μου. Ζητω συγνώμη για το μεγάλο ποστ και αν καποιος εμπειρος μπορει να πει την γνώμη σε αυτα που βίωσα ας την πει.Ευχαρισω εκ των προτέρων.
Απάντηση με παράθεση
  #627  
Παλιά 12-05-13, 20:19
stelios79 Ο χρήστης stelios79 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-05-2010
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή επισημανση

φιλε veyro κατ'αρχας ευγε για την συνειδητή εξοδο σου απο την σαρκα! αλλα κανε κοπι πειστ το ποστ σου και ανοιξε νεο θεμα στο "Προσωπικές Εμπειρίες" για να το συζητησουμε απο εκει. μια συμβουλη ο χρονος εκει δεν μετραει ιδια με εδω, να ξερεις οταν βρισκεσαι στο αστρικο σωμα βρισκεσαι στον φορεα των επιθυμιων σου, δηλαδη απο την εμπειρια σου καταλαβα οτι εκεινη την στιγμη επιθυμουσες να δεις καποια "Αστρικη" τεχνολογία, να βοηθησεις καποιον να βρει τον δρομο του, και να ερθεις σε επαφη με καποιο ατομο την μαρισα (μαρικα) που ενδεχομενος θα παιξει η να επαιξε καποιον ρολο σε καποια απο τις ζωες σου
Απάντηση με παράθεση
  #628  
Παλιά 12-05-13, 22:42
vezyro Ο χρήστης vezyro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-05-2013
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios79 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε veyro κατ'αρχας ευγε για την συνειδητή εξοδο σου απο την σαρκα! αλλα κανε κοπι πειστ το ποστ σου και ανοιξε νεο θεμα στο "Προσωπικές Εμπειρίες" για να το συζητησουμε απο εκει. μια συμβουλη ο χρονος εκει δεν μετραει ιδια με εδω, να ξερεις οταν βρισκεσαι στο αστρικο σωμα βρισκεσαι στον φορεα των επιθυμιων σου, δηλαδη απο την εμπειρια σου καταλαβα οτι εκεινη την στιγμη επιθυμουσες να δεις καποια "Αστρικη" τεχνολογία, να βοηθησεις καποιον να βρει τον δρομο του, και να ερθεις σε επαφη με καποιο ατομο την μαρισα (μαρικα) που ενδεχομενος θα παιξει η να επαιξε καποιον ρολο σε καποια απο τις ζωες σου


Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου φιλε μου !!


@Αν μπορει καποιος mod να αλλαξει το ονομα μου σε vezyro καθως απο ταχυτητα εφαγα το z !
Απάντηση με παράθεση
  #629  
Παλιά 13-05-13, 11:09
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από veyro
Μεσα στον κοσμο και στον συνωστισμό χτυπάει το ρολοι ενος κύριου(ο οποιος ειχε γνώση οτι ηταν στον αστροκοσμο) και λεει οτι η ωρα ειναι 11 και 30 γι αυτον και πρεπει αναγκαστικά να φύγει γιατι πρέπει να παει για δουλειά. Κοιτάζω το δικό μου ρολόι (που στην πραγματικότητα δεν εχω ) και βλεπω οτι η ωρα ειναι 7και 50 πμ!!
Οι ώρες μπορεί να ήταν συμβολικές και να αφορούσαν το σημείο στο οποίο βρίσκεσαι στο εσωτερικό σου έργο ή κάτι άλλο εσωτερικής φύσης (μπορεί και όχι).
Ποια είναι η επαφή σου με τον εσωτερισμό, τον μυστικισμό και τα τοιάυτα;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 13-05-13 στις 11:10
Απάντηση με παράθεση
  #630  
Παλιά 13-05-13, 12:12
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Εγω διαβασα μια αρχη εξωσωματικής εμπειριας, που μετατρέπεται σε όνειρο(η έξοδος απο το σπίτι), και το επεισόδιο με την ώρα είναι το πρώτο συνειδησιακό παράδοξο, που δεν είναι αρκετό να αφυπνίσει μεν, αλλα οδηγεί στην αφύπνιση και το τέλος του ονείρου.

Μια κανονική καθημερινή βόλτα σε ένα κλαμπ, με πορτιέρηδες και face control, θαμώνες αγνώστους, διανθισμένα με ονειρικά στοιχεία (φωτα, περίεργα μεγέθη, ), ανακατεμένο με προσωπικες αποψεις και ιδεες (νεκροταφεία, καλοί-κακοί) , και επιροές απο επιστημονική φαντασία(μηχάνημα αστρικό). Ένα πολύ δυνατό όνειρο.

Υπήρχε ερεθισμός ή ακόμα και στύση στο φυσικό σώμα , στο τέλος της εμπειρίας?


--------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anastasi : 13-05-13 στις 12:13 Αιτία: λαθος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.