Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-08-10, 19:40
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Γράφει ότι υπάρχουν 2 λύσεις, πρώτη λύση είναι να σταματήσει λόγο ελλείψεις μετρητού για έρευνα και δεύτερον ότι ΝΑΙ μεν έχει συμβόλαιο για να παιχτεί η εκπομπή κανονικά, αλλά είναι σε συνεχές συζητήσεις μήπως και καταφέρει να βρεθεί λύσει έτσι ώστε ξεκινήσει με εντελώς ανανεωμένα θέματα και υλικό την εκπομπή του.
Η δεύτερη λύση πιστεύω ότι είναι για να κατευνάσει τα πνεύματα των οπαδών τις εκπομπής. Εύχομαι όμως μια δυναμική επιστροφή στο μέλλον.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 27-08-10 στις 20:30
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-08-10, 07:13
Το avatar του χρήστη Old cave-dinosaur
Old cave-dinosaur Ο χρήστης Old cave-dinosaur δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2006
Μηνύματα: 133
Unhappy

...Προσωπικά, ΔΕΝ βλέπω φως στον ορίζοντα !!
__________________
Πίστευε και, μη, ....... Ερεύνα !
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-08-10, 16:17
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Τι να τους κάνουμε.. και για το τηλεσκόπιο παίζαμε να τους δώσουμε το ευρώ κάθε εβδομάδα.. (λολ).
Παν τα λεφτουδάκια.. τα φαγανε οι εβραίοι..

Πλέον χρηματοδοτούν εκπομπές και γενικότερα κανάλια που ξεπουλιούνται σε αυτούς. Έχετε παρατηρήσει το δελτίο ειδήσεων του αλτερ τελευταία? Χλευάζουν τον λαό που δεν μπορεί να ζήσει, λες και το δντ είναι ο σωτήρας, με γελοίες εκφράσεις και χαμόγελα.. Κρύβουν τις μισές ειδήσεις για κορδέλες και πανηγύρια, ενώ το υδρόγειος στο αλτερ έχει μπαναρι κανονικά την μέση ανατολή και περιορίζετε Ευρώπη και Αμερική.. άντε λιγάκι Ρωσία/Κίνα... Καλά για το σκαι δεν το συζητώ.. έχει ξεφύγει από τα ελληνικά δεδομένα.

Εγώ προσωπικά βλέπω μόνο ετ1 – ετ3 πλέον.. (ενημερωτικά προγράμματα), αν θέλω να δω ειδήσεις.
Επόμενο ήταν να τους κόψουν τέτοιο είδος εκπομπής. Γενικότερα ο Κ. Χαρδαβελας πάντα έβαζε έντονα το Ελληνικό στοιχείο στα θέματα του, καλεσμένους και σε αυτά που θα έλεγαν, κτλ.. Σίγουρα οι συζητήσεις που αναφέρει ότι γίνονται μήπως και παιχτεί η εκπομπή, είναι στο να αλλάξουν ριζικά την δομή της εκπομπής, να σταματήσουν/ελαχιστοποιήσουν τα θέματα περί Ελλάδας. Βάζω και την υπογραφή μου σε αυτό.

Ενώ διανύουμε περίοδο που προσπαθούν άλλοι να σκοτώσουν το ελληνικό πνεύμα.. είδη άρχισαν να μας λένε αφρικανούς και ότι είμαστε μιξ από τούρκους και γιαυτο είμαστε άσπροι.. το έχω ακούσει και αυτό.. λολ


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 28-08-10 στις 16:54
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 31-08-10, 03:56
Το avatar του χρήστη elf
elf Ο χρήστης elf δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-11-2005
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Για μένα το τηλεσκόπιο ήταν το μεγαλύτερο κίνητρο για να παρακολουθήσω την εκπομπή - δυστυχώς δεν το κέρδισα!

Η διαρκής επανάληψη 'μοτίβων' (από φράσεις μέχρι καλεσμένους, από θεματολογία μέχρι προσέγγιση), κατά την γνώμη μου είχε γίνει κουραστική και, φαντάζομαι, αν η εκπομπή συνέχιζε χωρίς κάποια ανανέωση δεν θα την παρακολουθούσανε ούτε οι εξωγήινοι.

Όπως και να 'χει, κρίμα που δεν υπάρχουν εκπομπές φιλοσοφικού ή (μετά-/ υπέρ-)φυσικού χαρακτήρα και κρίμα που το 99% του προγράμματος που μας σερβίρεται έχει να κάνει με σκοπιμότητες, μόδα και εκπροσώπηση (κομμάτων, ομάδων, κερδοσκόπων, εταιριών...). Ελπίζω τουλάχιστον να υπάρχει ακόμη η Αλτάνη και ο Ραδάμανθυς για όσους ζουν στην Αθήνα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 31-08-10, 11:11
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Λογικό αυτό, πάντως εγώ απορρίπτω το οικονομικό που αναφέρει ο Κ χαρδαβελας.. Ο λόγος είναι ότι το συμβόλαιο του ήταν και για αυτή την σεζόν.. κάτι παίχτηκε και τα τσουγγρίσανε. Ίσως να μην είχε αρκετά λεφτά για έρευνα (σωστό), αλλά δεν ήταν προγραμματισμένο να κοπή η εκπομπή. Και λύσεις για μεταφυσική έρευνα με χαμηλό budget υπάρχουν πολλές..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.