Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-12-17, 12:58
forshaken Ο χρήστης forshaken δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2015
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή Ο γάτος μου τρελάθηκε!

οκ ακούγεται αστείο αλλά ακούστε τι έγινε χτες το βράδυ , εκεί που καθόμουν και έβλεπα σειρά στο λάπτοπ καθισμένη στο κρεβάτι ο γάτος μου (είναι και μαύρος ) ξεκίνησε να γρυλίζει και ουρλιάζει για κανά 15λεπτο , επειδή φρίκαρα , στην αρχή νόμιζα οτι κάτι έπαθε , τύπου πονάει η οτιδήποτε φώναξα την μάνα μου . ηταν γυρω στις 2.30 το περιστατικό , στην αρχή σαν να έκλαιγε και μετά ξεκίνησε το γρύλισμα , έκανε και χουυυ όπως κάνουν χαρακτηριστικά οι γάτες και έρχοταν δίπλα μου όχι όμως να μου επιτεθεί περισσότερο σαν να θέλει να κρυφτεί. όταν ήρθε η μαμά μου ανέβηκε πάνω σε ένα ράφι και κοιτούσε μια γωνία σε έναν συγκεκριμένο τοίχο εκεί που βρισκόταν αρχικά όταν ξεκίνησε να ουρλιάζει. έριξε κάτω τα αυτία και παρακολουθούσε συνεχίζοντας να γρυλίζει . ύστερα κρύφτηκε κάτω απο το κρεβάτι και σταμάτησε. όταν πέρασε η ώρα και ξάπλωσα πριν κοιμηθώ (στην πραγματικότητα ήμουν ξύπνια) έκλεισα τα μάτια μου για να περιμένω να με πάρει ο ύπνος και άκουσα στο αυτί μου μια παιδική φωνούλα να κάνει "ιιιι" σηκώθηκα να δω αν ο γάτος μου είχε πάρει πρέφα τίποτα αλλά ένιωθα οτι κάποιος με παρακολουθεί απο την άκρη της πόρτας , ξανάνοιξα την τηλεόραση γιατί ψιλοφοβήθηκα και μετά απο κάποια ώρα ξαναπροσπάθησα να κοιμηθώ οπού εκεί πάλι ένιωσα μια παρουσία και ο γάτος μου κοίταζε την πόρτα του δωματίου , το οποίο σημείο ένιωθα οτι όταν έγινε το "ιιι" με παρακολουθούσε κάτι.

αν για κάτι φοβήθηκα πιο πολύ ήταν για την συμπεριφορά του γάτου παρά για το ιιιι αλλά ειλικρηνά ακούστηκε ξεκάθαρα στο αυτί μου γιατί ανατρίχιασα και προσπαθούσα να καταλάβω μήπως επηρρεάστηκα απο την συμπεριφορά του γάτου....

σας έχει τύχει ποτέ τα ζώα σας να κάνουν κάτι παρόμοιο? το σκυλί και το γατί μου ναι , πριν έναν χρόνο οπού κοίταγαν σε συγκεκριμένη κατεύθυνση πάλι και γρύλιζαν
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-12-17, 21:23
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Κάποιοι λένε ότι τα ζώα (και τα πολύ μικρά παιδιά) έχουν έκτη αίσθηση και βλέπουν «διάφορα».

Τώρα αν ισχύει στην περίπτωσή σου...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-12-17, 13:49
forshaken Ο χρήστης forshaken δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2015
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Μάλλον κάτι τέτοιο παίζει... αλήθεια το θέαμα με σόκαρε!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-12-17, 21:15
cris Ο χρήστης cris δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2017
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή σχετικα με τον γατουλη σου

Εχω ακουσει οτι οι γατες και ιδιως οι μαυρες διωχνουν την αρνητικη ενεργεια απ το σπιτι τραβωντας την πανω τους και ειναι ωφελιμες,σε καποια μερη της Ρωσιας πρωτα στο νεοδμητο βαζουν μια γατα μεσα.Ειναι ευρεως γνωστο οτι εχουν πληρη αντιληψη στα παραφυσικα οι γατες.Βλεπουν πολλα.Και διωχνουν πολλα.Λογικα κατι ηταν.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-02-18, 11:40
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Αγαπητή φίλη, ό,τι θα σου γράψω μήν τό πάρεις φυσικά τοίς μετρητοίς καί δέν σημαίνει στό παραμικρό πώς ό,τι συνέβη σε εμένα θά συμβεί και σε εσένα.
Είχα 4 γατούληδες, αδελφάκια (τώρα έχω μόνο τούς τρείς).
Ηταν φθινόπωρο τού 2014 όταν παρατήρησα μία περίεργη, ανεξήγητη συμπεριφορά σε αυτούς.
Μαζεύονταν όλοι μαζί και κοιτούσαν κάτι ψηλά στόν τοίχο.
Κοίταζα κι εγώ να δώ τί βλέπουν....τίποτα!
Μήτε μυγάκι, μήτε ζουζούνι!
Αλλες φορές πάλι έτσι όλοι μαζί έκαναν το ίδιο και με το ταβάνι!
Τελικά ό ένας από αυτούς διαγνώσθηκε με νεφρική ανεπάρκεια, έδωσα μάχη για να τόν σώσω βάζοντας του κάθε μέρα ορρό, αλλά τελικά πέθανε 20 λεπτά μετά τήν είσοδο τού 2015
Τό περίεργο είναι πώς αυτή η ανεξήγητη συμπεριφορά τών υπόλοιπων σταμάτησε!!
Καί φυσικά ποτέ δέν έδωσα απάντηση στό τί ακριβώς έβλεπαν.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-04-18, 09:07
forshaken Ο χρήστης forshaken δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2015
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mirella_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή φίλη, ό,τι θα σου γράψω μήν τό πάρεις φυσικά τοίς μετρητοίς καί δέν σημαίνει στό παραμικρό πώς ό,τι συνέβη σε εμένα θά συμβεί και σε εσένα.
Είχα 4 γατούληδες, αδελφάκια (τώρα έχω μόνο τούς τρείς).
Ηταν φθινόπωρο τού 2014 όταν παρατήρησα μία περίεργη, ανεξήγητη συμπεριφορά σε αυτούς.
Μαζεύονταν όλοι μαζί και κοιτούσαν κάτι ψηλά στόν τοίχο.
Κοίταζα κι εγώ να δώ τί βλέπουν....τίποτα!
Μήτε μυγάκι, μήτε ζουζούνι!
Αλλες φορές πάλι έτσι όλοι μαζί έκαναν το ίδιο και με το ταβάνι!
Τελικά ό ένας από αυτούς διαγνώσθηκε με νεφρική ανεπάρκεια, έδωσα μάχη για να τόν σώσω βάζοντας του κάθε μέρα ορρό, αλλά τελικά πέθανε 20 λεπτά μετά τήν είσοδο τού 2015
Τό περίεργο είναι πώς αυτή η ανεξήγητη συμπεριφορά τών υπόλοιπων σταμάτησε!!
Καί φυσικά ποτέ δέν έδωσα απάντηση στό τί ακριβώς έβλεπαν.

Όχι ευτυχώς δεν έχουμε θέματα υγείας στον γατούλη (είναι το επάγγλεμα μου αυτό οπότε δεν έχω να ανησυχώ ) .. Τελικά μετά απο μερικές μέρες μας λύθηκε η απορία του τι έγινε παιδιά. Πέθανε ο παππούς μου ..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.