Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 23-05-10, 21:08
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

νομιζω οτι πρεπει καποιος που γνωριζει για το αν υπαρχει μαγεια ή οχι να προσπαθησει να γραψει καποια πραγματακια για εμας τους λιγοτερο σχετικους...προς αποφυγη παρεξηγησεων καλο ειναι να μιλησει καποιος ο οποιος εχει γνωση επι του θεματος και να μη γραψει καποιος απλα τι νομιζει ή τι εχει ακουσει...απο τα βιβλια που εχω διαβασει μπορω να πω οτι η μαγεια περιγραφεται με τετοιο τροπο που στην τελικη ο μη γνωστης πολυ λιγα πραγματα καταλαβαινει...το συμπερασμα στο οποιο εχω καταληξει εγω με την ελαχιστη ενασχοληση μου με το θεμα ειναι οτι μαγεια δεν υπαρχει..απλα το να ακολουθει καποιος ορισμενα τυπικα (τελετες πχ) σε συνδυασμο με την πιστη σε αυτο που κανει ξεκλειδωνει καποιες ικανοτητες του ατομου και κανει ''μαγικα'' πραγματα...η αποψη μου αυτη ενισχυεται απο τον τροπο λειτουργιας της χαοτικης μαγειας...καποιος πιο σχετικος ας με/μας διαφωτισει!!!
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
  #192  
Παλιά 23-05-10, 21:44
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Αγαπητη, σε αλλες θρησκειες, οπως και στην αρχαια ελλαδα ολα αυτα τα πνευματα αποκαλοντουσαν δαιμονες... η ορολογια αγγελοι ειναι καθαρα μεταχριστιανικη, πραγμα που τα περιπλεκει ολα... και τα ισοπεδωνει...
Και ας μην ξεχναμε πως τα περισσοτερα απο αυτα τα δαιμονια ειχαν υλικη υποσταση, και δεν ηταν αϋλα οπως στην μετα Χριστο εποχη...
Οσο για το ποσοι θεοι υπαρχουν? Ενας αλλα δεν υπαρχει σε καμια γνωστη θρησκεια καποια αναφορα του... μιας και κανενας εν ζωη δεν εχει καταφερει να τον "συναντησει". Ποσο μαλλον να ξερει καποιος αληθινη μαγεια.
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #193  
Παλιά 17-06-10, 22:12
xristakis Ο χρήστης xristakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2010
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παιδιά αν και είμαι καινούργιος στο φόρουμ παρακολουθώ εδώ και καιρό τις συζητήσεις σας καταρχάς να σας πω ότι είμαι άθεος και δεν πολύ πιστεύω σε φαντάσματα και άλλα μεταφυσικά φαινόμενα. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος τεχνικές voodo ή αλλες μαγείες να μου στείλει πμ γιατί θέλω πολύ να κάνω. Ευχαριστό προκαταβολικά
Απάντηση με παράθεση
  #194  
Παλιά 18-06-10, 13:12
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά αν και είμαι καινούργιος στο φόρουμ παρακολουθώ εδώ και καιρό τις συζητήσεις σας καταρχάς να σας πω ότι είμαι άθεος και δεν πολύ πιστεύω σε φαντάσματα και άλλα μεταφυσικά φαινόμενα. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος τεχνικές voodo ή αλλες μαγείες να μου στείλει πμ γιατί θέλω πολύ να κάνω. Ευχαριστό προκαταβολικά
Και τι να κάνεις βρε φίλε μου τις τεχνικές αφού δεν τα πιστεύεις όλα αυτά;
Kαλύτερα παίξε το lineage...
Απάντηση με παράθεση
  #195  
Παλιά 18-06-10, 13:49
Alex The Sceptic =] Ο χρήστης Alex The Sceptic =] δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-08-2009
Περιοχή: Peireas
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή +1

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τι να κάνεις βρε φίλε μου τις τεχνικές αφού δεν τα πιστεύεις όλα αυτά;
Kαλύτερα παίξε το lineage...
Συμφωνω απολυτα , και αν δεν ξερεις αυτα τα οποια ασχολεισαι μπορει να κανεις κακο και στον εαυτο σου αλλα και στους γυρω σου
Απάντηση με παράθεση
  #196  
Παλιά 18-06-10, 20:25
xristakis Ο χρήστης xristakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2010
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Δεν είπα ότι δεν τα πιστεύω 100% στο πίσω μέρος του εγκεφάλου μου σκέφτομαι ότι ίσως να υπάρχει μαγεία και πιο συγκεκριμένα voodo. Eπύσης οι περισσότεροι μου φίλοι πιστεύουν σε αυτά. Και γιαυτό αν είναι εύκολο θα ήθελα να μου στείλει σε πμ κάποιος μερικές τεχνικές και να μου εξηγήσει αν υπάρχουν επιπτώσεις και πως θα μπορέσω να τις αποφύγω. Αν πάλι δεν ξέρει κανείς που δεν το νομίζω στείλτε μερικές πηγές όπου μπορώ να μάθω
Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 20-06-10, 21:52
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Φιλε Xristakis τι σε οδήγησε στην επιθυμία σου να ασχοληθείς με μαγεία και συγκεκριμένα με voodoo?! Από τον τρόπο που γραφεις διακρίνω μια επιπολαιότητα και περιέργεια περισσότερο παρα κάποια ευσυνείδητη επιλογή... Ακόμα να σου δοθούν αυτά που ζητάς, είσαι σίγουρος πως είσαι πνευματικά και ψυχολογικά έτοιμος για κάτι τέτοιο? Κι αν ναι, τότε τι επιδιώκεις από αυτόν τον τομέα?

Φιλε Zeus μια διευκρίνηση. Ο Θεός δεν συναντιέται αλλα βιώνεται.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 21-06-10, 11:25
xristakis Ο χρήστης xristakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2010
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Xristakis τι σε οδήγησε στην επιθυμία σου να ασχοληθείς με μαγεία και συγκεκριμένα με voodoo?! Από τον τρόπο που γραφεις διακρίνω μια επιπολαιότητα και περιέργεια περισσότερο παρα κάποια ευσυνείδητη επιλογή... Ακόμα να σου δοθούν αυτά που ζητάς, είσαι σίγουρος πως είσαι πνευματικά και ψυχολογικά έτοιμος για κάτι τέτοιο? Κι αν ναι, τότε τι επιδιώκεις από αυτόν τον τομέα?

Φιλε Zeus μια διευκρίνηση. Ο Θεός δεν συναντιέται αλλα βιώνεται.
Αυτό που με οδήγησε είναι η περιέργεια να μάθω γι αυτές τις σκοτεινές δυναμείς. Αν πράγματι υπάρχουν τέτοια πράγματα θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω. Τώρα τι εννοείς πνευματικά και ψυχολογικά αν είμαι έτοιμος? Σίγουρα δεν ξανα έκανα κάτι μαγικό και από τι νομίζω δεν θα είναι εύκολο. Για αυτό και θέλω συμβουλές για το πως θα το κάνω, τι θα χρειαστώ και τα μέτρα προστασίας που πρέπει να λάβω για να μην θέσω τον εαυτό μου ή αλλους σε κίνδυνο. Τώρα για το τι επιδιόκο τίποτα προς το παρών μόνο και μόνο από περιέργεια. Θα ήθελα επύσης να ξέρω αν υπάρχουν επιπτώσεις απότι διάβασα σε άλλες σελίδες υπάρχει ο νόμος των τριών.
Απάντηση με παράθεση
  #199  
Παλιά 21-06-10, 19:22
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που με οδήγησε είναι η περιέργεια να μάθω γι αυτές τις σκοτεινές δυναμείς. Αν πράγματι υπάρχουν τέτοια πράγματα θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω. Τώρα τι εννοείς πνευματικά και ψυχολογικά αν είμαι έτοιμος? Σίγουρα δεν ξανα έκανα κάτι μαγικό και από τι νομίζω δεν θα είναι εύκολο. Για αυτό και θέλω συμβουλές για το πως θα το κάνω, τι θα χρειαστώ και τα μέτρα προστασίας που πρέπει να λάβω για να μην θέσω τον εαυτό μου ή αλλους σε κίνδυνο. Τώρα για το τι επιδιόκο τίποτα προς το παρών μόνο και μόνο από περιέργεια. Θα ήθελα επύσης να ξέρω αν υπάρχουν επιπτώσεις απότι διάβασα σε άλλες σελίδες υπάρχει ο νόμος των τριών.
Θα απαντήσω στα όσα λες με δύο παροιμίες που νομίζω ότι τα λένε όλα:
"Η περιέργεια σκότωσε τη γάτα" και
"Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες".
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #200  
Παλιά 21-06-10, 21:35
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELPINIKI Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τι να κάνεις βρε φίλε μου τις τεχνικές αφού δεν τα πιστεύεις όλα αυτά;
Kαλύτερα παίξε το lineage...
Πες μου ότι ξέρεις τι σημαίνει και pvp...

να σταματήσω να γελάω (όχι με κακή "έννοια")
μεθαύριο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.