Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-03-10, 07:42
timoskouros Ο χρήστης timoskouros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2010
Μηνύματα: 17
Unhappy Πνευμα μεσα στο σπιτι.

Καλησπερα σε ολους.Με λενε Τιμοθεο και ειμαι 15 χρονων.

Συγνωμη για τον τιτλο του θεματος και αμα ειμαι σε λαθος μερος.Θελω να με βοηθησετε σε κατι.Λοιπον ας αρχισουμε.

Πριν κατι μηνες εμαθα οτι η Rock/Metal ειναι του διαβολου.Στην αρχη δεν το πιστεψα αλλα τελικα ειναι.Και δεν με νιαζει.Λοιπον... και εγω απο περιεργεια αρχισα να ψαχνω για αυτο το θεμα.Βρικα λοιπον καπια τραγουδια, οπου αμα τα εβαζες να πεξουν αναποδα(Reverse) θα ακουγες καπια σατανικα λογια.Βρικα το Stairway to Heaven.Πειρα το τραγουδι και το εβαλα να πεξει αναποδα.Και τελικα ναι.Εχει μεσα αυτα τα σατανικα μηνυματα.Απο εκεινη την μερα που ακουσα το τραγουδι αναποδα γινοντε παρα πολλα γυρο μου.Και γενικα στο σπιτι μου.Δεν ξερω αν σας φανουν τρελα αυτα που θα σας πω αλλα παντος εγω δεν ειμαι τρελος.

Λοιπον... εδω στο σπιτι μου ειπαρχι ενα φαντασμα.Ειχα ακουσει τιν μανα μου να μιλαει για αυτο μαζι με τον πατερα μου.Το εχουνε δει και οι 2.Αλλα εγω δεν το εχω δει.

Τωρα θα σας πω τι γινετε με εμενα... εκεινη την μερα που ακουσα το τραγουδη ενιοθα την παρουσια αλλων ατομων μεσα στο δωματιο μου.Αυτα σινεχηστικαν για πολλες μερες.Μια μερα σταματισαν αυτα.Αλλα αρχισανε αλλα να γινοντε.Μια μερα ειχα παει στο μπανιο.Οπως εφυγα εκλεισα την οθονη του υπολογιστη μου.Και οταν γυρησα την βρικα ανοιχτη.Οι γονεις μου δεν την ανιξαν.Μονο η μανα μου ηταν στο σπιτι... αλλα οκ.Δεν εδοσα σιμασια σε αυτο.Μετα εγιναν και αλλα πραγματα.Δεν θιμαμε ακριβος τι γινοταν αλλα ηταν παραξενα αυτα.Το πιο τρομακτηκικα ειναι τα παρακατω... πριν 2 βδομαδες την κυριακη το προι ειμουν μαζι με την παρεα μου στο σπιτι μου.Τους ειχα μιλησει για αυτο που γινετε.Οταν ηταν να φιγουν λει ο Παναγιοτης : "Για σου πνευμα" .Εγω του λεβω εισαι βλακας που του λες για σου πνευμα.Ετσι το νευριαζεις.Νομιζει οτι το κοροηδευουμε.Καλα μου λει.Ολα ωρεα μετα.Φτανει το 11 η ωρα... ωρα να κιμιθω... αλλα τελικα... ιταν πολι ασχιμο το βραδυ... ιταν απο τα πιο τρομακτηκα βραδια.Οταν ξαπλοσα ενιωθα την παρουσια πολλων ατομων μεσα στο δωματιο μου.Αλλα εγω δεν κιμιθηκα.Ειχα ξαπολοσει στο κρεβατι μου και ειμουν συγκεντρομενος.Ακουγα πολλες κινισεις μεσα στο δοματιο μου.Δηλαδη σαν να μπενοβγενουν ατομα.Να κανουν γυρους και γενικα κινισεις.Αυτο το ακουγα σινεχεια... ειμουν πολυ τρομαγμενος.Σε μια στιγμη... εγινε κατι πολυ παραξενο... ανηξε το συρταρι του γραφειου μου.Μολις εγινε αυτο κοπικα τελιος.Μου σικωθικε η τριχα και ανατριχιαζια σινεχεια.Αλλα οκ.Ειπα στον εαυτο μου οτι δεν πρεπει να φοβαμε και οτι πρεπει να το αντιμετοπεισω αυτο.Γυρισα την πλατη μου και κιμιθικα.Το περασμενο σαββατο πεθανε η προ-γιαγια μου.Ηταν 101 χρονων.Την θαψαμε την δευτερα.Την δευτερα το βραδη ομως... ηταν 2 τα μεσανυχτα η ωρα... ειμουν κουρασμενος και ειπα να κημιθω...αλλα αυτα που ειδα δεν τα εχω ξαναδει ποτε στην ζωη μου.Και οποτε τα σκευτομε δεν ξερω γιατι μου ερχετε να κλαψω...Λοιπον...οπως ξαπλοσα κοιταγα προς την κουζηνα(Το κρεβατι μου ειναι μπροστα απο την πορτα την δωματιου μου.Εκει που ειναι η πορτα μου μπροστα ειναι ο διαδρομος που σε πηγενει στην κουζηνα{Την εκανα λιγο χαλια την διατηπωση αλλα ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω}).Οπως κοιτουσα την κουζηνα εβλεπα διαφορα παραξενα πραγματα.Δεν μπορο να τα περιγραψω αλλα ηταν πολυ τρομακτικα.Ειχα μινει αφονος.Λοιπον... ηταν σαν να βλεπω φαντασματα.Εβλεπα διαφορες μορφες να κινουντε.μαυρες και ασπρες.Αλλα δεν ηταν φαντασματα.Ηταν κατι σαν σκιες.Τις παρατιρουσα... μπενανε και βγενανε... εξαφανιζονταν και εμφανιζονταν αλλες... σε μια στιγμη οπως ειχα χαζεψει ειδα μια ασπρη σκια να ειναι πανω στην γονια και να με κοιταει.Τωρα θα μου πειτε πως το ειξερες πως σε κοιταγε ? Τι να σας πω δεν ξερω... απλα ειχα την εσθιση πως με κοιταγε... εγω το κοιταγα αλλα μετα κοιταξα αλλου... μετα απο λιγα δευετερολεπτα ειχε φυγει...τωρα θα ακουσετε και το πιο τρελο.Οπως κοιταζα τις σκιες να κανουν τις βολτες τους, εβλεπα κατι να περναει και να τα περνι ολα.Δηλαδη κοιταχτε.Οπως κοιταζα τις σκιες να περνανε εβλεπα κατι σαν μια χοντρη γραμη να περναει και να περνει ολες τις σκιες παραμαζομα.Ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω.Και πριν λιγες ωρες, οπως καθομουν στον υπολογιστη με επιασε ενας πονος στο αντερο... παω στην τουαλετα για να χε.xD .Οπως εκει καθομουν πεσανε 2 μπουκαλια κοκαλολας.Εχω μαζεψει καμποσα εδω στο δωματιο μου.Τα εχω ολα σε σακουλες αλλα ειχα αφισει 2 μπουκαλια απεξω.Και οπως εκει καθομουν πεσανε.Λιγο παραξενο δεν ειναι ? Τι να πω... Πριν λιγες μερες τρεμοπαιζε το φοτιστικο μου... δηλαδη ελεος.Αυτο το πραγμα θελει να με τρομαξει.Αλλα δεν ξερω γιατι.Του εχω κανει κατι ? Αν εξερεσετε αυτο με τον Παναγιωτη.Τι να πω... μπορει να ειναι και τιποτα αλλο.

Μπορει να ειναι ο θειος μου(Πεθανε οταν γενιθικα.Το 1995) μεσα στο σπιτι μου και να θελει να με εκδικιθει για κατι.Μπορει να ειναι ο πατερας αυτου που ειχα το σπιτι μου.Μπορει να ειναι ετσι μπορει να ειναι και αλιος.Μπορει να ειναι η προ-γιαγια μου.Δεν ξερω...

Το ξερω σας κουρασα με ολα αυτα...τα ειπα ολα με λεπτομεριες...ολο ετσι ειμαι :P .Αμα καπιος ειχε σχεδον τις ειδιες εμπειριες να μου το πει... Αμα μπορειτε να μου δοσετε καπιες συμβουλες και αμα γινετε εναν τροπο να διωξω αυτα που ειναι μεσα στο σπιτι μου. Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-03-10, 09:37
Το avatar του χρήστη mariaelli
mariaelli Ο χρήστης mariaelli δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2008
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Καλή σου μέρα Τιμόθεε.
Ενδιαφέροντα όσα περιγράφεις.
Εγώ έχω να σου πώ το εξής. Την επόμενη φορά που θα δεις "τις σκιες" ή όπως αλλιώς θα μπορούσαμε να τις πούμε, ζήτησε τους ευγενικά να φύγουν. Δώστους να καταλάβουν ευγενικά ότι δεν θέλεις να βρίσκονται στον χώρο σου. Μην ακούς τα τραγούδια "ανάποδα". Δεν υπάρχει λόγος.
Μην τις φοβάσαι, δεν μπορούν να σε πειράξουν.
Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να είναι.....
Γενικά άνοιγε παράθυρα- μπαλκονόπορτες να αερίζεται και να φωτίζεται το σπίτι.
Αυτά από μένα....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-03-10, 10:44
Black Angel Ο χρήστης Black Angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Περιοχή: Aθηνα
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Καλημερα Τιμοθεε!
Εκτος απο τη συμβουλη της Mariaelli αν και δεν ειμαι ειδικη σ'αυτο το θεμα αλλα απο post που εχω διαβασει απο αλλα μελη που ειχαν παρομοιες εμπειριες με εσενα φωναξανε παπα και εκανε ευχελαιο και μετα τελειωσε ολο αυτο. Αλλιως αν ημουν εγω στη θεση σου με τη δικη μου λογικη θα επινα λιγο αγιασμο θα ραντιζα και το σπιτι, θα εβαζα λαδακι στο μετωπο μου και στους καρπους (οπως μας εκαναν οι μαμαδες μας οταν ειμασταν πιτσιρικια) και θα φοραγα και ενα σταυρο το βραδυ στον υπνο μου και θα περιμενα να δω αν εχει αποτεσμα, αν δεν ειχε τοτε θα φωναζα εναν παπα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Black Angel : 31-03-10 στις 10:48
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-03-10, 15:17
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Η δική μου γνώμη είναι πως κατ' αρχήν πριν ανατρέξουμε σε "λύσεις", πρέπει να βρούμε την πηγή αυτών των ενοχλήσεων. Θέλω να πω ότι για να δοθεί μία "θεραπεία", πρέπει πρώτα να γνωρίζουμε με τι "ασθένεια" έχουμε να κάνουμε.

Πέραν αυτού, η ίδια η εντύπωση που έχουμε για κάποια είδη μουσικής (εδώ metal = σατανάς κλπ κλπ), είναι εύκολο να μας αυθυποβάλλει και στη συνέχεια να γίνουμε εμείς οι δημιουργοί όσων παράξενων υποτίθεται πως βλέπουμε ή ακούμε. Όταν έχουμε μία Χ εντύπωση και μάλιστα έντονη για ένα ζήτημα, η εντύπωση αυτή καθορίζει και το αποτέλεσμα της επαφής μας με το εν λόγω θέμα.

Καλό είναι να μην δαιμονοποιούμε κάποιο είδος μουσικής, χωρίς αυτό να σημαίνει πως πρέπει να τα βλέπουμε όλα αθώα. Πάντως, ανάστροφα μηνύματα θα συναντήσουμε και στα πιο "αθώα" τραγούδια...

Εγώ αγαπητέ Τίμο θεωρώ ότι κατά πάσα πιθανότητα, όσα έζησες σχετίζονται με την προδιάθεση που έχεις για αυτή τη μουσική. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος να διώξεις αυτές τις "παρουσίες" (άραγε πως θα λειτουργούσε ο αγιασμός σε έναν άθεο, και γιατί πριν προτείνετε κάτι στον Τίμο δεν ρωτήσατε για το θρησκευτικό του προφίλ?). Θεωρώ πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην ασχολείσαι με αυτά τα θέματα, γιατί προφανώς μόνον από περιέργεια σε ενδιαφέρουν και είναι φυσιολογικό. Άλλωστε πέραν της ικανοποίησης μίας περιέργειας δεν πρόκειται να σου φανούν χρήσιμα κάπου αλλού.

Επομένως την επόμενη φορά, κάτσε να απολαύσεις τα τραγούδια που σου αρέσουν και μην ασχολείσαι με την "άλλη" πλευρά. Κάτι υπάρχει και παίρνει δύναμη όσο εμείς του τροφοδοτούμε ενέργεια για να ζήσει
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-03-10, 15:52
Black Angel Ο χρήστης Black Angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Περιοχή: Aθηνα
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αγαπητέ Τίμο θεωρώ ότι κατά πάσα πιθανότητα, όσα έζησες σχετίζονται με την προδιάθεση που έχεις για αυτή τη μουσική. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος να διώξεις αυτές τις "παρουσίες" (άραγε πως θα λειτουργούσε ο αγιασμός σε έναν άθεο, και γιατί πριν προτείνετε κάτι στον Τίμο δεν ρωτήσατε για το θρησκευτικό του προφίλ?). Θεωρώ πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην ασχολείσαι με αυτά τα θέματα, γιατί προφανώς μόνον από περιέργεια σε ενδιαφέρουν και είναι φυσιολογικό. Άλλωστε πέραν της ικανοποίησης μίας περιέργειας δεν πρόκειται να σου φανούν χρήσιμα κάπου αλλού.

Επομένως την επόμενη φορά, κάτσε να απολαύσεις τα τραγούδια που σου αρέσουν και μην ασχολείσαι με την "άλλη" πλευρά. Κάτι υπάρχει και παίρνει δύναμη όσο εμείς του τροφοδοτούμε ενέργεια για να ζήσει
Καλησπερα, συμφωνω με καποια απ'τα τα παραπανω που ειπες. Αν ο Τιμοθεος ειναι οντως αθεος και επινε αγιασμο τι κακο θα παθαινε δηλαδη; Ισα ισα που ειναι και ακινδυνο. Ο Χριστιανισμος δεν ειναι μια θρησκεια που κανει κακο στους ανθρωπους απεναντιας (Και δεν μιλαω για τους παπαδες και ολο το συναφι τους). Το οτι δεν θα πρεπει ν'ασχολειται με την "αλλη" πλευρα συμφωνω και επαυξανω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-03-10, 17:53
timoskouros Ο χρήστης timoskouros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2010
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

mariaelli Θα κανω αυτο που λες.Ελπιζω να φιγουν.


Black Angel .Εγω πιστεβω οτι ενα ευχαλεο, λιγος αγιασμος κτλπ δεν θα κανουν τιποτα.Δεν θα μπορεσουν να διωξουν αυτο που ειναι μεσα στο σπιτι μου.Και ξερεις γιατι ? Γιατι ειχα ακουσει πως ο χριστιανισμος δεν αποδεχετε την ειπαρξη φαντασματων, ψυχων και τετια.

Trithemius . Σωστα ολα αυτα που λες.Ειμαι χριστιανος.Αλλα δεν πιγενω και ποτε στην εκκλησια.Μονο οποτε παω με το σχολειο.Τωρα πια δεν ακουω τα τραγουδια αναποδα.Αφουν δεν αξιζουν... Δεν ξερω πως το τροφοδοτο... δεν ξερω πως περνη ενεργεια.Δεν του λεω τιποτα.Δηλαδη δεν το βριζω ουτε λεω κατι αλλο για αυτο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη timoskouros : 31-03-10 στις 17:54
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-03-10, 19:17
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Black Angel Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ο Τιμοθεος ειναι οντως αθεος και επινε αγιασμο τι κακο θα παθαινε δηλαδη; Ισα ισα που ειναι και ακινδυνο. Ο Χριστιανισμος δεν ειναι μια θρησκεια που κανει κακο στους ανθρωπους απεναντιας (Και δεν μιλαω για τους παπαδες και ολο το συναφι τους).
Νομίζω πως δεν έγινε κατανοητό αυτό που θέλω να πω... Έγινε κατανοητό λες;
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-03-10, 23:18
Το avatar του χρήστη ΠΕΙΡΑΤΗΣ
ΠΕΙΡΑΤΗΣ Ο χρήστης ΠΕΙΡΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Φίλε Τιμο σε συγχαίρω για το κουράγιο σου και αυτά που περνάς, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ΜΗΝ δεις την ταινία paranormal activity.
__________________
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-04-10, 00:11
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΕΙΡΑΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Τιμο σε συγχαίρω για το κουράγιο σου και αυτά που περνάς, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ΜΗΝ δεις την ταινία paranormal activity.
Εγώ πάλι του προτείνω να τη δει. Είναι πολύ μέτρια για αυτό που υποτίθεται πως πουλάει...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-04-10, 01:31
Το avatar του χρήστη ΠΕΙΡΑΤΗΣ
ΠΕΙΡΑΤΗΣ Ο χρήστης ΠΕΙΡΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι του προτείνω να τη δει. Είναι πολύ μέτρια για αυτό που υποτίθεται πως πουλάει...
Αγαπητέ Trithemius η ταινία είναι πολύ καλή (άποψη μου..) και αρκετά τρομαχτική, ο τίμος είναι μικρός και νομίζω πως είναι αρκετά αυτά που περνάει , απλά ακούγοντας κάποια τραγούδια από την ανάποδη. Άμα δει και την ταινία θα λαλήσει τελείως…
__________________
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.