Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #521  
Παλιά 09-10-18, 23:37
Το avatar του χρήστη Λαμπρινή
Λαμπρινή Ο χρήστης Λαμπρινή δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Στο θεμα της Μορα τεινω να πιστεψω την επιστημονικη αποψη. Πρωτη φορα το επαθα σε ενα ταξιδι μου στην Ιρλανδια με την WorldVentures το δευτερο βραδυ στο ξενοδοχειο.Τεραστια φρικη,θυμαμαι οταν τελειωσε ολο αυτο και πλεον ξυπνησα κανονικα με επιασαν τα κλαμματα απο τον φοβο. Δεν τελειωσε ομως εκει.Για 6 μηνες με συχνοτητα περιπου 2 φορες το μηνα το μαρτυριο συνεχιζοταν.Τα περισσοτερα βραδια του μηνα ξυπνουσα και απο πολυ δυνατες κραμπες στα ποδια. Εν τελει ειπα να δοκιμασω εναν γιατρο πριν καταληξω σε ...εξορκισμο.Αρχικα πηρα μαγνησιο για τις κραμπες,αφετερου εφτιαξα μια ρουτινα υπνου που δεν απεκλινα σχεδον καθολου για περιπου 2 χρονια (επειτα χαλαρωσα λιγο).Τριτον και σημαντικοτερο ελυσα καποια θεματα που μου προκαλουσαν τεραστιο αγχος.Απο τοτε κοπηκαν ολα μαχαιρι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λαμπρινή : 09-10-18 στις 23:41
Απάντηση με παράθεση
  #522  
Παλιά 10-10-18, 14:16
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Ωραίο κι αυτό! Διαφήμιση της worldventures στο metafysiko.gr. Για όσους δεν γνωρίζουν, είναι ακόμα ένα απ'τα συστήματα τύπου ''πυραμίδα''. Μόνο που οι συγκεκριμένοι σε παραμυθιάζουν με μια δήθεν ονειρεμένη ζωή γεμάτη διακοπές και πάρτι. Η πραγματικότητα απέχει παρασάγγας βέβαια, στην ουσία γίνεσαι τσιμπούρι σε όποιον ξέρεις και χάνεις τα λεφτά σου. Τα γνωρίζω γιατί με προσέγγισαν κι εμένα. Μακριά λοιπόν!

Υ.Γ: Μάθαν ότι γ......στε, πλάκωσαν και οι ''πυραμίδες''
Απάντηση με παράθεση
  #523  
Παλιά 10-10-18, 15:07
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο κι αυτό! Διαφήμιση της worldventures στο metafysiko.gr. Για όσους δεν γνωρίζουν, είναι ακόμα ένα απ'τα συστήματα τύπου ''πυραμίδα''. Μόνο που οι συγκεκριμένοι σε παραμυθιάζουν με μια δήθεν ονειρεμένη ζωή γεμάτη διακοπές και πάρτι. Η πραγματικότητα απέχει παρασάγγας βέβαια, στην ουσία γίνεσαι τσιμπούρι σε όποιον ξέρεις και χάνεις τα λεφτά σου. Τα γνωρίζω γιατί με προσέγγισαν κι εμένα. Μακριά λοιπόν!

Υ.Γ: Μάθαν ότι γ......στε, πλάκωσαν και οι ''πυραμίδες''
Ισχύει πριν κάνα χρόνο παρακολούθησα ένα online σεμιναριο μιας τέτοιας εταιρίας που το παρουσίαζε γνωστός γνωστού μου(ούτε Κύπριος να'ταν χαχαχαχαχ) και είπα δεν χάνω κάτι,ας το δω. Στην ουσία για να βγάλεις χρήμα έπρεπε να δώσεις κάνα χιλιάρι πρώτα και φυσικά μετά να πρήξεις γνωστούς και αγνώστους. Σύμφωνα με αυτούς βέβαια με λίγο κόπο θα έβγαζες χιλιάρικα το μήνα μέσα σε λίγο καιρό χαχαχα. Έπρεπε να βλέπατε την φάτσα και την αντίδραση του παρουσιαστή του σεμιναρίου όταν κάποιος έγραψε στα σχόλια περί εταιρεία πυραμίδα ,αμέσως βγήκαν τα νύχια

Αλλά εντάξει δεν χρειάζεται να είμαστε κακοί με άτομα που ασχολούνται με τέτοιες εταιρίες, άνθρωποι είναι και αυτοί
Απάντηση με παράθεση
  #524  
Παλιά 10-10-18, 15:44
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Και η Λαμπρινή επίσης. Κάποιος "Βαγγέλης" είναι από πίσω σίγουρα
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #525  
Παλιά 10-10-18, 16:32
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο κι αυτό! Διαφήμιση της worldventures στο metafysiko.gr. Για όσους δεν γνωρίζουν, είναι ακόμα ένα απ'τα συστήματα τύπου ''πυραμίδα''. Μόνο που οι συγκεκριμένοι σε παραμυθιάζουν με μια δήθεν ονειρεμένη ζωή γεμάτη διακοπές και πάρτι. Η πραγματικότητα απέχει παρασάγγας βέβαια, στην ουσία γίνεσαι τσιμπούρι σε όποιον ξέρεις και χάνεις τα λεφτά σου. Τα γνωρίζω γιατί με προσέγγισαν κι εμένα. Μακριά λοιπόν!

Υ.Γ: Μάθαν ότι γ......στε, πλάκωσαν και οι ''πυραμίδες''
Λάθος λινκ έβαλε η κοπελιά.
Απάντηση με παράθεση
  #526  
Παλιά 10-10-18, 17:15
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ισχύει πριν κάνα χρόνο παρακολούθησα ένα online σεμιναριο μιας τέτοιας εταιρίας που το παρουσίαζε γνωστός γνωστού μου(ούτε Κύπριος να'ταν χαχαχαχαχ) και είπα δεν χάνω κάτι,ας το δω. Στην ουσία για να βγάλεις χρήμα έπρεπε να δώσεις κάνα χιλιάρι πρώτα και φυσικά μετά να πρήξεις γνωστούς και αγνώστους. Σύμφωνα με αυτούς βέβαια με λίγο κόπο θα έβγαζες χιλιάρικα το μήνα μέσα σε λίγο καιρό χαχαχα. Έπρεπε να βλέπατε την φάτσα και την αντίδραση του παρουσιαστή του σεμιναρίου όταν κάποιος έγραψε στα σχόλια περί εταιρεία πυραμίδα ,αμέσως βγήκαν τα νύχια

Αλλά εντάξει δεν χρειάζεται να είμαστε κακοί με άτομα που ασχολούνται με τέτοιες εταιρίες, άνθρωποι είναι και αυτοί
"Κακοί" είμαστε με όποιον χρησιμοποιεί ένα φόρουκ για να διαφημίσει την δουλειά του, την πατέντα του κ.ο.κ. Κατά τ'άλλα, ούτε με ενδιαφέρει , ούτε κι έχω δικαίωμα να κρίνω το τι επαγγέλεται ο καθένας
Απάντηση με παράθεση
  #527  
Παλιά 10-10-18, 19:28
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Περίπου όπως τα λέει ο mars είναι. Μια αιθερική οντότητα που τρέφεται με κάποιες ενέργειες των ανθρώπων είναι. Συνήθως τρέφεται και προκαλεί όνειρα σεξουαλικής φύσεως για να τραφεί με ενέργεια.
Δεν πάει σε όλους και δεν έχει καμία σημασία για αυτή την "σκιά" αν πιστεύεις ή όχι.
"Είδα" μια προχτές. Με κοιτούσε και κρατούσε απόσταση. Κάτι δεν της άρεσε μάλλον.
Την καλύτερη ατάκα την άκουσα απο κάποιον γνωστό μου στο εξωτερικό. Με το που την είδε της είπε "αφού είσαι succubus αλλά γιατί είσαι άσχημη;" και η σκιά έφυγε
Απάντηση με παράθεση
  #528  
Παλιά 10-10-18, 22:27
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Περίπου όπως τα λέει ο mars είναι. Μια αιθερική οντότητα που τρέφεται με κάποιες ενέργειες των ανθρώπων είναι. Συνήθως τρέφεται και προκαλεί όνειρα σεξουαλικής φύσεως για να τραφεί με ενέργεια.
Δεν πάει σε όλους και δεν έχει καμία σημασία για αυτή την "σκιά" αν πιστεύεις ή όχι.
"Είδα" μια προχτές. Με κοιτούσε και κρατούσε απόσταση. Κάτι δεν της άρεσε μάλλον.
Την καλύτερη ατάκα την άκουσα απο κάποιον γνωστό μου στο εξωτερικό. Με το που την είδε της είπε "αφού είσαι succubus αλλά γιατί είσαι άσχημη;" και η σκιά έφυγε
Χαχαχαχαχ είχε θέματα αυτοεκτίμησης η succubus θέλουν φτύσιμο οι γκόμενες ακόμα και αν είναι δαιμονικές.

Πλάκα πλάκα σκιάχτηκα πριν καμιά ώρα, είχα πάει για καπνό στο περίπτερο και μια γριά που τα χε χαμένα με κοιτούσε και μουρμουρούσε,μου μίλαγε σιγά,δεν ξέρω ακριβώς, σε συνδυασμό με γουρλωμένα τρελά μάτια. Απέναντι έχει και νεκροταφείο(τέρμα creepy με κυπαρρίσια τεράστια και έναν χλωμό κίτρινο φωτισμό λες και βγήκε από θρίλερ). Λέτε να με καταράστηκε ?

Υ.Σ Φυσικά εγώ σαν πραγματικός θαρραλέος άνδρας έστρεψα τη ματιά μου και την έκανα με γρήγορα βήματα, πάω να κουκουλωθώ στην κουβέρτα,περικυκλωμένος από εικόνες της Παναγίτσας μέχρι να ξημερώσει
Απάντηση με παράθεση
  #529  
Παλιά 10-10-18, 22:45
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Περίπου όπως τα λέει ο mars είναι. Μια αιθερική οντότητα που τρέφεται με κάποιες ενέργειες των ανθρώπων είναι. Συνήθως τρέφεται και προκαλεί όνειρα σεξουαλικής φύσεως για να τραφεί με ενέργεια.
Δεν πάει σε όλους και δεν έχει καμία σημασία για αυτή την "σκιά" αν πιστεύεις ή όχι.
"Είδα" μια προχτές. Με κοιτούσε και κρατούσε απόσταση. Κάτι δεν της άρεσε μάλλον.
Την καλύτερη ατάκα την άκουσα απο κάποιον γνωστό μου στο εξωτερικό. Με το που την είδε της είπε "αφού είσαι succubus αλλά γιατί είσαι άσχημη;" και η σκιά έφυγε
Μπερδεύτηκα. Τελικά έχει οργανικά ή μεταφυσικά αίτια;

Δεν μου έχει τύχει ποτέ πάντως.
Απάντηση με παράθεση
  #530  
Παλιά 10-10-18, 22:50
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Να αποφεύγεις τα νεκροταφεία την νύχτα. Εχουν αυτή ακριβώς την ενέργεια που κυνηγούν αυτές οι οντότητες.
Οι εικόνες που έχεις στο σπίτι δεν κάνουν τίποτα. Οι εικόνες πρέπει να είναι φορτισμένες απο πίστη για να λειτουργήσουν αποτρεπτικά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.